Rybaření patří celosvětově k nejoblíbenějším koníčkům.

Rybaření patří celosvětově k nejoblíbenějším koníčkům. | foto: Profimedia.cz

Kam na ryby. Přehled najdete na webu i v aplikacích

  • 1
Staří rybářští matadoři mají svá oblíbená místa, je však mnoho takových, kteří rádi zkoušejí nové vody a loviště. Kam jít na pstruhy a kam na kapry? A co v zahraničí, kde to stojí za výpravu a zažít tak úplně nový zážitek z rybaření? Podívejte se, kde začít.

Vůbec prvním místem, které by měl rybář začít pravidelně navštěvovat, jsou stránky Českého rybářského svazu. Na úvodní stránce najdete rozcestník, který pomůže hlavně začínajícím rybářům. Dozvědí se, jak získat rybářský lístek, jaké podmínky musí splnit, kolik ročně zaplatí a spoustu dalších informací.

Revíry z první ruky

Mimo to na stránkách najdete i seznam revírů – mimopstruhových i pstruhových včetně map a základních informací o jednotlivých revírech. Pro mnohé rybáře je také důležitá informace, jaké jsou horní míry ryby, zda se smí lovit pod ledem či zda se smí lovit z lodi.

Koho zajímá i dění nejen kolem lovu, ale i chovu ryb, najde tam i informace o tom, co vlastně rybářský svaz dělá. A taky termínový kalendář závodů, od mládežnické kategorie až po seniorské závody. Na stránkách si také můžete online koupit povolenky k lovu.

Funguje to podobně jako s dálniční známkou. Krátkodobé povolenky jsou relativně drahé, ale ne každý rybaří celý rok každý týden. Kdo si chce dopřát týdenní rybářskou dovolenou, je pro něj levnější koupit si krátkodobou povolenku.

K čemu jsou aplikace?

V obchodě Google Play pro android i App Store pro příznivce nakousnutého jablka najdete spoustu aplikací, které nabízejí možnost zorientovat se v českých rybářských revírech. 

Každý z tvůrců aplikací se pustil do úkolu zmapovat trošku jinak. Navíc jejich hodnocení a připomínky uživatelů se na jednotlivých platformách hodně liší. Od recenzí „super apka“ až po připomínky k mírným nepřesnostem.

Nezbývá tak nic jiného, než na zkoušku si ji stáhnout a vyzkoušet, zda vám bude vyhovovat. Zkoušejte například Fishapp.cz, Rybářské revíry, Rybářský řád, či Rybářská aplikace Vranka. Fungovat bude také klíčové slovo „rybářské revíry“.

Trochu jinak na to šli tvůrci aplikace Fishsurfing, která se zaměřuje nejen na Česko, ale i na zahraničí a zároveň sbírá i úlovky ze zahraničí a působí tak trochu jako specializovaná sociální platforma. 

Ale ani ta není zcela dokonalá. Když hledáte informace z českých státních revírů, nabídne docela dobrý přehled, ale když totéž hledáte třeba v Norsku, roztočí se nekonečné kolečko načítání. Nicméně z aplikací má asi nejvyšší hodnocení, čemuž odpovídá i stažení půl milionem uživatelů.