Pro naši stavbu jsme použili kanalizační trubky a tvarovky KG-Systém (PVC)® o nižší kruhové tuhosti SN 4. Mají hladkou vnitřní stěnu odolnou proti opotřebování a vnější vrstvu, která odolá všem materiálům použitým při zasypávání. Jsou chemicky odolné a nepraskají při sedání terénu. Trubka odolává tlakům způsobeným jak vlastní zeminou, tak například průjezdem automobilu. V drážce jejího hrdla je umístěno těsnění z kvalitních kaučuků.
-
zbavte trubky hrubých nečistot
-
podívejte se na těsnicí kroužek, přejeďte po něm prstem, zda není porušen
-
natřete budoucí spoj mazivem
-
zasuňte trubku do hrdla až nadoraz, po té vytáhněte o 3 mm (na 1m stavební délky) a umístěte do lože.
. TipAbyste zabránili usazování odpadu v ohybech, je lepší použít dvě 45stupňová kolena než jedno 90stupňové. |
Nezapomeňte začistit konce řezu a vytvořit úkos (obroušení plastu v místě řezu do špičky pod úhlem cca 15 stupňů). Šířka úkosu je dána velikostí průměru trubky. Například u potrubí o průměru 110 mm bude úkos široký 6 mm.
Na zásyp použijte nejlépe vykopaný materiál. Pokud je jeho zrnitost větší než 10 mm, doporučujeme potrubí zasypat vrstvou písku nebo štěrkopísku (opět bez ostrých částic). Tam, kde by hrozilo vyplavání potrubí (místa s vyšší hladinou podzemní vody), postupujte při zasypávání a hutnění velmi rychle. Počítejte s tím, že bude-li nad potrubím parkovat či přejíždět automobil, musí být výška zasypání (krytí) nejméně 1 m. Ve volném terénu alespoň 70 cm. U budov na pevných základech tyto údaje neplatí.