Fotbalisté Slavie se radují z gólu v utkání s Teplicemi.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu v utkání s Teplicemi. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Slavia dominovala. Plzeň dala tři góly Slovácku, Brno otočilo v Ostravě

• 94
Po šestém vloženém kole vedou neúplnou ligovou tabulku fotbalisté Slavie, kteří zesměšnili Teplice 6:0. Za nimi je o dva body stále neporažená Plzeň, jež porazila Slovácko 3:0. Vítězství zaznamenal také Hradec Králové v Mladé Boleslavi (2:1) a Brno v Ostravě (2:1), ačkoliv Baník ještě 82. minutě vedl. Ztráty lituje také Sparta.

Slávisté potvrdili roli velkého favorita a Teplice v Edenu rozdrtili, nedali jim šanci. Ukázali, že mají suverénně nejlepší útok soutěže, za šest kol si připsali už 24 gólů.

Chyběla jim jediná branka, aby Teplicím oplatili domácí debakl 0:7 ze srpna 2013, který je dosud nejvyšší porážkou Slavie v samostatné ligové historii.

I šest nula nicméně přes deset tisíc příznivců v Edenu potěšilo, vítězství se rodilo hladce. Hosté byli zcela neškodní, dva góly jim dal Tecl, aktuálně nejlepší kanonýr soutěže se šesti zásahy.

Plzeň, která má k dobru odložený duel s Brnem, si v souboji pohárových účastníků na Slovácku smlsla, taktické plány mu nabořila hned na začátku: už po 42 sekundách se radoval Kopic, jemuž přesně přihrál Vlkanova. Jeho příchod z Hradce Králové přitom Viktoria oznámila jen několik hodin před zápasem.

Debut se ofenzivnímu univerzálovi vydařil, podílel se i na akci před druhým gólem Buchy. Třetí zásah přidal po změně stran Mosquera, svěřenci spokojeného kouče Bílka protáhli sérii bez porážky na 33 soutěžních duelů.

Baník Ostrava vedený trenérem Vrbou nadále tápe, navzdory příznivému losu má bilanci 1 výhra, 2 remízy a 3 porážky. Nad Brnem do 82. minuty vedl, jenže potom přišel kolaps. Střídající Řezníček s Fouskem zařídili nováčkovi obrat a to, že ostravští fotbalisté prohráli třetí ze čtyř domácích zápasů.

V úterý si třetí ztrátu ze šesti duelů připsali fotbalisté Sparty, kteří podruhé za sebou remizovali 1:1. Po domácím trápení s Bohemians nezvítězili ani v Jablonci, ačkoli brzy vedli zásluhou Daňka.

Zdálo se, že Priskeho svěřenci mají duel pod kontrolou, jenže těsně před přestávkou inkasovali od Kratochvíla a na vyrovnávací branku už nedovedli reagovat. A to přesto, že po vyloučení domácího Považance hráli od 55. minuty proti deseti.

Slavia sparťanům na čele tabulky ve středu odskočila už na čtyři body.

Hradec Králové se díky třetímu vítězství za sebou – ve všech případech o gól – dere vzhůru, v Mladé Boleslavi slavil tři body za výhru 2:1 a poskočil na třetí příčku neúplné tabulky.

Jablonec pod novým koučem Horejšem nadále čeká na výhru, čtyřikrát už remizoval.

Zlín se odlepil ode dna díky domácímu vítězství 2:1 nad Pardubicemi, které po pondělním odvolání dvojice Krejčí, Novotný poprvé vedl dočasný kouč Němeček. Rozhodla branka Hrubého ze 73. minuty.

Bohemians na domácím trávníku nenavázali na působivý víkendový výkon z Letné (1:1) a podlehli Českým Budějovicím 1:2 po kuriózní brance debutanta Sluky ze závěru utkání. Dynamo v Ďolíčku vyhrálo během měsíce už podruhé, na úvod ročníku na vršovickém stadionu zdolalo Pardubice.

6. kolo Fortuna ligy

souhrn výsledků, článků a online reportáží

SLAVIA PRAHA - FK TEPLICE 6:0
minutu po minutě
Absolutní převaha a chvílemi exhibice, hosté neškodní
Gól mu sebral Tecl, ale Jurásek nesmutnil. Kouč mladíka chválil: Vidím velkou změnu