Momentka z utkání mezi Českými Budějovicemi a Teplicemi. Zády je hostující Jevgenij Nazarov, ve skluzu domácí Karol Mezsáros. | foto: ČTK

Budějovice - Teplice 3:1, hosté vedli, v oslabení pak náskok neudrželi

• 2
Českobudějovičtí fotbalisté ve 29. kole první ligy krátce po půli prohrávali, ale pak duel proti Teplicím otočili na 3:1. Hosté hráli od od 36. minuty bez vyloučeného Matěje Radosty, který dostal během minuty dvě žluté karty.

Dynamo potřetí za sebou bodovalo a stále drží šanci na účast v nadstavbové skupině o titul. Teplice potřetí po sobě prohrály a jsou tabulce dvanácté.

Hosty poslal do vedení krátce po pauze Jakub Řezníček, za Jihočechy vzápětí srovnal Pavel Šulc. V 80. minutě dokonal obrat nejlepší střelec nováčka nejvyšší soutěže Ivan Schranz a v nastavení se znovu trefil Šulc.

„První poločas ovlivnila červená karta, jakmile šly Teplice do deseti, měli jsme převahu. Trochu nás pak srazil úvod druhé půle, kdy jsme si nechali dát gól. Ale velmi si vážím, že jsme dokázali zápas doma otočit a dali jsme tři branky. I když ten výkon nebyl z naší strany optimální,“ poznamenal budějovický kouč David Horejš.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

České Budějovice hrály téměř hodinu přesilovku. V prvním poločase dostal v rozmezí pouhých pár desítek sekund dvě žluté karty Radosta a zápas pro něj brzy skončil.

Do té doby byly Teplice lepší a špatně nehrály ani v oslabení. To se potvrdilo v úvodu druhého poločasu. Ve 47. minutě Řezníček ve spolupráci s Jakubem Marešem přelstili českobudějovickou defenzivu a první jmenovaný vstřelil vedoucí gól Severočechů.

České Budějovice však na inkasovanou branku rychle zareagovaly. O pár minut později po přihrávce Mészárose vyrovnal svým premiérovým prvoligovým gólem devatenáctiletý Šulc.

Domácí pak byli i vzhledem k početní převaze do konce utkání lepší, ale dlouho se nemohli gólově prosadit. Až 10 minut před koncem po závaru propálil teplického brankáře Grigara Schranz a připsal si devátou trefu v ligové sezoně. V třetí minutě nastaveného času pak po přihrávce od Mršiče skóroval ještě jednou Šulc.

České Budějovice díky vítězství poskočily v tabulce na sedmé místo. Před závěrečným kolem základní části ztrácejí na šestý Baník, který drží poslední příčku znamenající účast ve skupině o titul, jediný bod.

„Bohužel jsem hráli od nějaké 35. minuty v deseti, ale kluky musím pochválit i za výkon v oslabení. Do utkání jsme vstoupili dobře, byli jsme silní na míči. Mrzí mě, že jsme nedokázali déle udržet vedení. Každopádně to byl stoprocentně náš nejlepší jarní výkon venku. Byli jsme plní elánu a nadšení. Pokud nám takový entuziasmus vydrží i v dalších utkání, je to pro nás příslib,“ prohlásil teplický trenér Stanislav Hejkal.