Fotbalisté Villarrealu (ve žlutém) se radují, hráči Dinama Záhřeb jsou skleslí....

Fotbalisté Villarrealu (ve žlutém) se radují, hráči Dinama Záhřeb jsou skleslí. Odveta čtvrtfinále Evropské ligy. | foto: Reuters

United hladce postoupili, semifinále Evropské ligy čeká i Villarreal a Řím

• 1
Po dvou vítězstvích 2:0 nad Granadou postupují fotbalisté Manchesteru United mezi nejlepší čtyři celky Evropské ligy, kde se utkají s AS Řím – ten doma (1:1) uhájil výhru 2:1 z úvodního duelu na hřišti Ajaxu. Druhou dvojici utvoří Villarreal a Arsenal.

Španělský tým ve čtvrtfinálové odvetě doma porazil Dinamo Záhřeb 2:1 a navázal na úvodní výhru 1:0. Villarreal si o finále zahraje s Arsenalem, přemožitelem pražské Slavie.

Villarreal potvrdil převahu nad Dinamem už v prvním poločase. Ve 36. minutě otevřel skóre Alcácer po přihrávce Chukwuezea, který předtím trefil tyč. Krátce před pauzou zvýšil z dorážky nejlepší týmový střelec Moreno, autor gólu z úvodního duelu. Čtvrt hodiny před koncem snížil Oršič, ale víc už hosté nestihli.

Svěřenci trenéra Emeryho, jenž ovládl Evropskou ligu třikrát se Sevillou, v tomto ročníku soutěže udrželi neporazitelnost a vyhráli i šesté utkání ve vyřazovací fázi. Villarreal je v semifinále EL poprvé od roku 2016.

United k druhému vítězství nad Granadou nakročili už v šesté minutě díky brance Cavaniho. Jeho spoluhráč Fernandes za půl hodiny předvedl další ránu z voleje, která však zamířila nad břevno. Manchester zvýšil až v poslední minutě díky vlastní brance Valleja a vyhrál šestý z posledních sedmi soutěžních zápasů.

Ajax po bezbrankové první půli v Římě výborně zahájil druhé dějství a ve 49. minutě otevřel skóre čerstvý náhradník Brobbey. Chvíli nato se prosadil i hostující kapitán Tadič, ale branka po zásahu videorozhodčího neplatila kvůli faulu Álvareze. V 72. minutě vyrovnal bývalý teplický útočník Džeko a AS už postupový výsledek udržel.

První semifinále jsou na programu 29. dubna, odvety o týden později.

Evropská liga, odvety čtvrtfinále

Manchester United - Granada CF 2:0 (1:0)

Branky: 6. Cavani, 90. J. Vallejo. Rozhodčí: Kovacs – Marinescu, Artene. ŽK:18. P. Pogba - 20. Soldado, 62. G. Sánchez, 75. Neva.

Manchester United de Gea – Wan-Bissaka (83. B. Williams), Tuanzebe, Lindelöf, Telles – P. Pogba (C) (46. van de Beek), N. Matić, Fred – B. Fernandes (74. Mata) – Greenwood (83. A. Diallo), Cavani (61. D. James).

Granada CF Rui Silva – Foulquier, J. Vallejo, G. Sánchez (C), Neva (75. Díaz) – Montoro, Gonalons (32. J. Molina) – Kenedy (46. Puertas), Y. Herrera, Machís – Soldado (46. Suárez).

Villarreal CF - GNK Dinamo Záhřeb 2:1 (2:0)

Branky: 36. Alcácer, 43. G. Moreno - 74. Oršić. ŽK:60. Trigueros - 40. Jakić.

Villarreal CF Rulli – Albiol (C), Foyth, P. Torres, Pedraza (90. A. Moreno) – Parejo (84. Coquelin), Capoue, Trigueros (63. Moisés Gómez) – Chukwueze (90. Peña), G. Moreno, Alcácer (90. Baena).

GNK Dinamo Záhřeb Livaković – Ristovski (62. Stojanović), Lauritsen, Théophile-Catherine (82. Perić), Gvardiol – Jakić, A. Ademi (C) (82. Mišić) – Ivanušec (76. Atiemwen), Majer (62. Franjić), Oršić – B. Petković.

AS Řím - AFC Ajax 1:1 (0:0)

Branky: 72. Džeko - 49. Brobbey. Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (ENG). ŽK:43. Ibañez, 67. Veretout, 68. Mancini, 79. Džeko, 86. Cristante - 89. Tagliafico, 90+2. Lisandro Martínez.

AS Řím Pau López – Mancini, Cristante, Ibañez – Karsdorp, Veretout, Diawara, Calafiori (81. Villar) – Mchitarjan (87. Pedro), Lorenzo Pellegrini (C) – Džeko (80. B. Mayoral).

AFC Ajax Stekelenburg – Klaiber (22. Schuurs, 83. Idrissi), J. Timber, Lisandro Martínez, Tagliafico – E. Álvarez (69. Kudus), Klaassen, Gravenberch – Antony (46. Brobbey), Tadić (C), Neres (83. Traoré).