Fotbalisté pražské Slavie v domácím utkání proti Arsenalu od 21:00 usilují o postup do semifinále Evropské ligy a vyrovnání pohárového maxima.

Český šampion před týdnem v úvodním čtvrtfinále na hřišti předloňského finalisty soutěže remizoval 1:1 a k účasti mezi nejlepšími čtyřmi týmy mu vedle jakékoliv výhry stačí i bezbrankový výsledek.

Slávisté hrají v pohárech čtvrtfinále popáté v historii a podruhé za poslední tři sezony. Postoupit dokázali jen v roce 1996, kdy si semifinálovou účastí v Poháru UEFA vytvořili stávající maximum na evropské scéně.

Oba celky trápí zdravotní problémy některých hráčů.

SK Slavia PrahaSlavia(4-1-4-1)

Kolář
5 Bah
Bah
46. min Višinský o hráči
3 Holeš
Holeš
6 Zima
18 Bořil
Bořil
46. min Oscar o hráči
Ševčík
Stanciu
46. min Lingr o hráči
25 Hromada
Hromada
46. min Masopust o hráči
17 Provod
Provod
Olayinka
16 Kuchta
Kuchta
71. min Tecl o hráči

Smith-Rowe
66. min Alnaní o hráči
18 Partey
Partey
78. min Cédric o hráči
7 Saka
Saka
78. min Martinelli o hráči
Lacazette
78. min Nketiah o hráči
19 Pépé
Pépé
88. min Balogun o hráči

Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun

Slavia má mimo hru několik stoperů, do základní sestavy se ale vrátil Peter Olayinka, který nehrál derby. To vynechal i Abdallah Sima, jenž je na lavičce. Jeho obvyklé místo zaujímá Petr Ševčík.

Mezi chybějícími stopery je pochopitelně také Ondřej Kúdela, který dostal desetizápasový trest za rasistickou urážku protihráče v odvetě osmifinále s Rangers.

Arsenal udělal proti duelu se Slavií v Londýně čtyři změny. Bellerín, Gabriel, Willian a Cédric usedají na lavičku, zatímco Pablo Marí, Chambers, Ceballos a Pépé naskakují v základní sestavě.

Hostům také chybí útočník Aubameyang, který kvůli nemoci do Prahy vůbec nepřicestoval.

Fotbalisté obou týmů už za zvuku hymny evropské ligy nastoupili na hřiště v Edenu. Utkání za malou chvílí započne!

1

Začal první poločas utkání Slavia - Arsenal

1

Rozehrávku měli hosté, ale u balonu příliš dlouho nevydrželi. Po chybě Baha ale vhazují poblíž Kolářova vápna.

2

Pépého rána byla zblokovaná, a tak měl Arsenal k dispozici roh. Slávisté se ubránili.

4

Kolář ve své tradiční úloze rozehrávače rozdává balony na obě strany.

5

Ze zajímavé akce chtěl udeřit Ševčík. Jeho střela však letěla mimo, navíc bylo pískáno.

6

Přestupku vůči pravidlům se poblíž slávistického vápna dopustil Lacazette. Za domácí rozehraje Kolář.

8

Bořilovi se podařilo odcentrovat, míč z levé strany doletěl pouze k Holdingovi.

9

Vysoký balon letěl i do vápna Slavie. Lacazette měl ale těžkou pozici, domácí obránci mu nedali prostor pro zakončení.

11

Bahovi balon odskočil, ale protiútoku Arsenalu zamezil včasnou reakcí Provod, kterého faulem zastavil Partey.

13

Olayinka se přesunul na pravou stranu, kde doufal, že dostane více prostoru. Nestalo se tak, naopak o míč přišel a ztrátu musel hasit Ševčík.

14

Partey přečetl kličku Stanciovi a založil protiútok, který zakončoval ranou zpoza vápna Saka. Kolář vytěsnil míč na tyč, Smith-Rowe ale po odrazu dorážel do prázdné brány.

15

Branku ještě musí potvrdit videorozhodčí. Zkoumá se možný ofsajd autora branky.

16

Branka nakonec neplatí! Smith-Rowe skutečně zakončoval z ofsajdové pozice.

18

Nicolas Pépé (Arsenal) vstřelil gól. Slavia - Arsenal 0:1
Arsenal skóruje znovu, tentokrát už řádně podle pravidel. Smith-Rowe se uvolnil na pětníku, předal balon Pépému, který ranou na přední tyč prostřelil Koláře.

20

A je tu další pohroma. Hromada byl v souboji pozdě, ve vápně fauloval. Arsenal bude zahrávat penaltu.

20
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jakub Hromada (Slavia)

21

Alexandre Lacazette (Arsenal) proměnil pokutový kop. Slavia - Arsenal 0:2
Lacazette nechal Koláře „vycukat“, počkal si na pohyb a poslal míč na opačnou stranu.

22

Prodloužení je vyloučeno. Slavia k postupu potřebuje vstřelit tři góly.

23

Domácí jsou opaření, nedaří se jim pořádně rozehrát.

24

Bukayo Saka (Arsenal) vstřelil gól. Slavia - Arsenal 0:3
Sen o semifinále se hroutí. Saka si jednoduše posunul míč okol Zimy a ranou na přední tyč zvýšil na 3:0.

26

Situace je ještě kritičtější, než před chvílí. Domácí potřebují vstřelit góly už čtyři...

27

Do otevřené slávistické obrany se valil další útok. Centr před bránu nepustil skluzem Bořil.

28

Po rohovém kopu se za hlavičkou tlačil Partey, kterému se však Koláře ohrozit nepovedlo.

29

Domácí v rozehrávce tápou. Balon chvíli koloval mezi obránci, pak letěl do autu.

30

Holding podskočil dlouhý nákop, u míče však stihl být včas před Kuchtou.

32

Slavii se nedaří prokombinovat na dostřel Lenovy brány. Olayinka s driblinkem neuspěl, ani Hromadovi po něm se nezadařilo.

33

Další roh pro Arsenal. Rozehrát se chystá Saka.

34

Balon propadl k Holdingovi, kterému ve střele zabránil Olayinka. Hosté se marně dožadovali odpískání penalty.

36

Tak se slávisté přece jen přiblížili. Povedenou nahrávku Zimy ještě patou Olayinka vrátil proti noze Bahovi. Ten pálil nad bránu.

38

Další pád v okolí slávistického vápna byl tentokrát nezaviněný. Smith-Rowe prostě podklouzl.

39

Domácí se pomalu zvedají. Ke střele se zkoušel probít Stanciu, jeho pokus na Lena přes obránce neprošel.

41

Xhaka si evidentně sklepl balon ke kopačce rukou, sudímu ale tato skutečnost zjevně unikla, protože nechává hru pokračovat.

42

Rohový kop Slavie nebyl úspěšný, naopak protiútok soupeře musel zastavit poctivým návratem Provod.

44

Pépé dvakrát během několika vteřin fauloval, navíc se mu nechtělo odevzdat soupeři balon. Jeho počínání řeší Cakir domluvou.

45

První poločas bude nastavený o dvě minuty.

48

Obměněnou slávistickou obranou potrápil Smith-Rowe, kterého zastavil až Provod za cenu rohu.

49

Po centru se hostům zakončit nepodařilo, Holding posléze fauloval Oscara vyvážejícího balon.

51

Provod musel hasit další lacinou ztrátu. Ševčík s Kuchtou na sebe jen koukali, kdo že to měl hrát balon.

53

Posledním, kdo se dotkl míče, byl Ceballos. Další roh pro Slavii.

53

Leno ani nemusel zasahovat, před ním odhlavičkoval balon Marí.

54

Pépé inkasoval políček do hlavy, chvíli polehával, ale může pokračovat.

55

Pískal se ale předchozí faul Xhaky na Lingra. Po standardce se k hlavičce dostal Olayinka, míč bránu přeletěl.

56

Lingr dobře zapracoval směrem dozadu a získal míč pro Olayinku. Jeho nahrávka na Kuchtu však byla čitelná.

58

Že by další penalta? Holeš možná ve vápně podrazil Lacazetta.

59

Podle videorozhodčího to bylo na pokutový kop málo.

61

Masopust se jen výmluvně podíval směrem Cakirovi. Byl si jistý, že byl faulován, hra ale pokračovala dál.

63

Ceballosův pád vypadal až komicky. Záložník Arsenalu vyhodil v přerušené hře balon do vzduchu a skácel se zemi, když kolem něj proskočil Olayinka, aby ho chytil.

63
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Peter Olayinka (Slavia)

66

Smith-Rowe si našel balon v zajímavé pozici, leč při pokusu o zakončení podklouzl.

66

Střídání Arsenal: ze hřiště odešel Emile Smith-Rowe, nahradil ho Muhammad Alnaní

68

Domácí se snaží držet balon, avšak zatím s ním kombinují pouze kolem vlastního vápna.

69

Ševčíkovi se podařilo zrychlit hru a předat balon Provodovi. Jemu obránci Arsenalu zakončení znemožnili.

71

Střídání Slavia: ze hřiště odešel Jan Kuchta, nahradil ho Stanislav Tecl

72

Tecl se snažil zužitkovat Masopustovu pobídku, ale měl to těžké. Obránce Marí raději zahrál do autu.

74

Dlouhými nákopy to také nepůjde. Ve vzduchu vládne vysoký Marí.

77

Alexandre Lacazette (Arsenal) vstřelil gól. Slavia - Arsenal 0:4
Pépé dostal dobrou nahrávku do běhu a poslal míč do vápna Lacazettovi. Ten ještě udělal stahovačku a levačkou propálil Koláře na přední tyči.

78

Střídání Arsenal: ze hřiště odešel Alexandre Lacazette, nahradil ho Eddie Nketiah