Barcelona si dnes zajistila postup do osmifinále Ligy mistrů.

Hostující celek se v zápase dostal do vedení jako první, ale domácí dokázali rychle vyrovnat. Ve druhém poločase Barcelona vstřelila rozhodující branku zápasu.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:21.

Cancelo
82. min Balde
21 de Jong
de Jong
Gündoğan
8 Pedri
Pedri
Raphinha
90. min Yamal
Lewandowski
14 Félix
Félix
74. min Torres

FC Porto(4-4-2)

99 Costa
Costa
João Mário
Cardoso
90. min Namaso
Varela
68. min Sánchez
Eustáquio
81. min González
13 Galeno
Galeno
90. min Martínez
Taremí
Evanilson
81. min Conceição

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini (ITA)

90+6

Začala už poslední minuta hry v tomto zápase, brankář Porta bude rozehrávat od své branky.

90+5

Domácí fanoušci už začínají slavit výhru v tomto utkání, hosté se nemohou propracovat do výraznější střelecké pozice.

90+4

Robert Lewandowski a Ferrán Torres si zkoušeli vypracovat velkou šanci, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.

90+3

Lamine Yamal to zkoušel individuálně, ale přišel o míč. Francisco Conceição zakončovla rychlou akci svého celku po chybě Barcelony. Míč kryje brankář.

90+2

Sledujeme nyní klidnější pasáž hry. Rozehrávku si chystá domácí brankář, s rozehrávkou rozhodně nepospíchal.

90

Střídání v týmu FC Barcelona:
ze hřiště odchází Raphinha, přichází Lamine Yamal.

Střídání v týmu FC Porto:
ze hřiště odchází Galeno, přichází Toni Martínez,
ze hřiště odchází Fábio Cardoso, přichází Danny Namaso.

88

Raphinha se elegantně dostal do zakončení, ale jeho rána míří o malý kousek vedle branky.

87

Fotbalisté Barcelony získali míč a otočili směr hry. Alejandro Balde a Robert Lewandowski už kombinují na útočné polovině.

86

Fotbalisté Porta sice mají míč pod kontrolou, ale nemohou se přes domácí obranu dostat do zakončení.

85

Ferrán Torres hledal spoluhráče, ale centr před branku rozhodně nevyšel podle představ.

84

Centr se snesl před branku, kde si dobře počínal Mahdí Taremí. Jeho zakončení nebylo přesné, a tak následně míč do hry uvede domácí brankář.

83

Jorge Sánchez se pokoušel o centr před branku, ale Ferrán Torres zblokoval akci na rohový kop.

83

Hra byla nyní hodně ovlivněná několika střídáními a celkově přerušeními hry.

82

ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Alejandro Balde.

81

ze hřiště odchází Stephen Eustáquio, přichází Nicolás González,
ze hřiště odchází Evanilson, přichází Francisco Conceição.

80

João Cancelo vypálil, jeho ránu vyrazil Diogo Costa, následně Ferrán Torres minul branku. Nechybělo moc jeho pokusu.

80

Iñaki Peña za pomoci spoluhráčů dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci soupeře.

80

Začala poslední desetiminutovka utkání, zatím domácí fotbalisté drží těsný náskok.

79

João Cancelo se propracoval do dobré střelecké pozice, zkoušel míč poslat ke vzdálenější tyči, ale prostor branky netrefil.

77

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější příležitost na jedné či druhé straně čekáme.

76

Ferrán Torres se dostal do střelecké pozice krátce poté, co přišel na hřiště, ale jeho rána končí výrazně vedle. Navíc to bylo z ofsajdu.

75

Čtvrthodiny hry zbývá do konce zápasu, zatím jsme viděli pouze dvě střídání.

74

ze hřiště odchází João Félix, přichází Ferrán Torres.

74
Karty

Žlutá karta pro tým FC Porto (Eduardo Pepê).

73

Zdá se, že brzy uvidíme střídání na straně domácích, do hry by měl jít Ferrán Torres.

72

Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, fotbalisté Barcelony vedou o jednu branku a drží se bezpečně daleko od vlastní branky.

71

Evanilson se sice dostal do střelecké pozice, kterou překazil domácí brankář. Následně se ale mává a píská ofsajd. Případná branka by neplatila.

70

Eduardo Pepê fauloval soupeře, hrát tak budou moci poblíž půlící čáry domácí fotbalisté.

68

Robert Lewandowski hledal spoluhráče, ale João Félix na balon nedosáhl. Následně jej získal. Hrát nyní mohou domácí fotbalisté.

68

ze hřiště odchází Alan Varela, přichází Jorge Sánchez.

67

Evanilson to zkoušel individuálně, chtěl překvapit obranu Barcelony, ale to se mu nepodařilo.

66

Porto nyní rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, fotbalisté hostující celku nyní marně čekají na nějakou výraznější příležitost ve druhém poločase.

64

Jeden z hostujících hráčů má podle všeho křeče a míří k němu lékaři.

64

João Cancelo našel centrem před brankou spoluhráče, ale Robert Lewandowski nedokázal hlavou přesněji poslat míč.

63

João Cancelo se dožadoval pokutového kopu po faulu soupeře, ale sudí nechává hru plynout a ukazuje, že pískat rozhodně nebude.

62

Domácí celek rozehrává od své branky, rychle přenesl směr hry, ale pokus o rychlé zakončení se nepovedl podle představ.

60

Hodina hry je pryč a domácím se podařilo otočit stav zápasu. Porto šlo do vedení, do přestávky domácí srovnali, a pak ve druhém poločase dali vedoucí branku.

59

Souboje o míč probíhají především na polovině hrací plochy, Portu se pokouší rychle reagovat na inkasovanou branku.

58
Karty

Žlutá karta pro tým FC Barcelona (João Félix).

57

Barcelona právě vstřelila branku!
JOÃO FÉLIX se dostal po šikovné přihrávce spoluhráče do šance, kterou dokázal proměnit. Obrat ve skóre se povedl Barceloně. Asistence: João Cancelo.

57
Karty

João Mário z hostujícího celku vidí žlutou kartu, i tento moment byl poněkud zbytečný.

56

Fotbalisté Porta hrají aktivně, tlačí se do zakončení, optickou převahu mají nyní fotbalisté hostujícího celku.

55

Individuálně to zkoušel João Félix, ale neuspěl. Na druhé straně hosté neproměnili po rychlém přechodu útočnou akci.

54

Zdá se, že hostující hráč po krátkém ošetření bude moci pokračovat v tomto zápase.

53

Evanilson leží na hrací ploše, uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře.

52

Evanilson hledal spoluhráče, Mahdí Taremí ovšem ohrozit branku Barcelony nedokázal.

51

Oba kluby v prvních minutách druhého poločasu ukázaly, že jim vyrovnaný stav nevyhovuje a pokusí se zvítězit.

50

Hostující celek se pokouší hrát aktivně, přihrávka na Galena nebyla přesná. Na druhé straně Diogo Costa předvedl snadný zákrok.

48

Galeno se pokoušel dostat do střelecké pozice, ale dlouhou přihrávku od spoluhráče nezpracoval. Míč končí u brankáře.

47

João Félix se znovu dostal do střelecké pozice, ale jeho rána po přihrávce Cancela končí vedle.

46

João Félix se prakticky hned po rozehrávce dostal do zakončení. Jeho rána se od břevna odrazila nad branku. Velká šance domácích.

46

Začal druhý poločas.

Eduardo Pepê poslal hostující celek do vedení, domácí velmi rychle přispěchali s odpovědí, trefil se João Cancelo. Zatím tedy 1:1.

45+2

První poločas skončil.

45+2

Barcelona má míč pod kontrolou, ale přišla o něj, a tak mohou na polovině hrací plochy rozehrávat fotbalisté Porta.

45+1

Mahdí Taremí to zkoušel individuálně, ale nedokázal si vypracovat v první nastavené minutě nějakou výraznější příležitost.

45

Začala poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

45

Hra je přerušena, protože na hrací ploše leží hostující Fábio Cardoso. Inkasoval tvrdý úder od brankáře, který se natahoval po míči.

44

V závěru prvního poločasu budou hosté rozehrávat rohový kop. Galeno rozehrál nakrátko, Eduardo Pepê poslal centr před branku, Iñaki Peña vyboxoval míč.

43

Galeno poslal míč před branku, Alan Varela se dostal do zakončení, které výborně vytáhl domácí brankář na rohový kop.

42

Porto přišlo vinou špatné přihrávky o míč, následně se do zakončení pokoušel dostat Frenkie de Jong, ale nebyl v dobré pozici pro střelu. Pak to vzal na sebe Raphinha. Jeho rána po špatné práci obrany končí vedle.

41

João Cancelo hledal spoluhráče přihrávkou na hranici velkého vápna, jeho akci chyběla přesnost. Následně špatně zpracoval míč João Félix po centru kolegy.

40

Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, zatím platí vyrovnaný stav 1:1.

39

Domácí obrana si s centrem před branku dokázala celkem snadno poradit. Směr hry se tak rychle otáčí a hrát mohou domácí.

38

Fábio Cardoso pokoušel vybojovat míč pro spoluhráče na útočné polovině. To se podařilo, a tak může hrát Galeno.

37
Karty

Frenkie de Jong fauloval v souboji jeden na jednoho soupeře. Uvidíme volný kop. Předtím ale žlutá karta.

37

Nyní se kombinuje především na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.

36
Karty

Fábio Cardoso byl příliš aktivní v souboji, a tak za své chování vidí žlutou kartu. Poněkud zbytečný faul.

34

Po inkasované brance se Portu pokouší vrátit se k aktivní hře, domácí obrana je zatím pozorná a nedává soupeři mnoho prostoru.

32

Velmi rychle přispěchal domácí celek s odpovědí. Pedri vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, kterým byl JOÃO CANCELO. Jeho rána byla pro brankáře velmi těžko chytatelná. Ke vzdálenější tyč zapadl míč zcela přesně. Máme vyrovnáno. Asistence: Pedri.

30

Porto právě vstřelilo branku!
Po několika dobrých šancích přichází také příležitost Porta, která končí gólem. Tvrdou ránou ke vzdálenější tyči se prosazuje EDUARDO PEPÊ. Asistence: Galeno.

30

Iñaki Peña si s první střelou dokázal poradit, na dorážku už nedosáhl.

30

Robert Lewandowski si nestačil srovnat míč pro zakončení, přišel o něj po dobré hře soupeře.

29

Galeno vypálil pravou nohou z dobré střelecké pozice. Připravený byl domácí gólman, Iñaki Peña prokázal své kvality.

28

Diogo Costa se zapojil do rozehrávky Porta. Hostující fotbalisté, pokud nemají kudy hrát, tak dost často využívají pro kombinaci právě svého brankáře.

26

Mahdí Taremí sice dostal míč do branky Barcelony, ale branka nemůže platiti pro ofsajd. Bylo to první varování pro domácí defenzivu.

25

Pepe odhlavičkoval míč v pokutovém území pro spoluhráče, Eduardo Pepê pálil bez přípravy vysoko nad.

24

Eduardo Pepê to zkoušel individuálně, ale neměl proti dvěma obráncům brankáře mnoho šancí. Ti si poradili nedovoleně, a tak hosté zůstanou u míče.

24

Domácí fotbalisté díky vyhraným soubojům poblíž půlící čáry zůstávají u míče a mohou se pokoušet projít před branku.

23

Stephen Eustáquio centroval před branku, k zakončení se dostal Evanilson, jehož hlavička míří vysoko nad branku. Rozehrávat bude brankář Barcelony.

22

Iñigo Martínez si v souboji o míč na polovině hrací plochy pomohl nedovoleně, a tak budou hrát fotbalisté Porta. Ti se dostali před branku, Mahdí Taremí zkoušel zakončit, ale obrana si poradila. Rohový kop.

20

Pedri zkoušel přihrávat spoluhráči, ale obrana si poradila, a tak je z toho jen autové vhazování. Ronald Araújo uvedl míč do hry.

19

Ani tento míč před branku neznamenal výraznější střeleckou pozici, k zakončení se Barcelona nedostala.

19

Centr se snesl před branku, ale jeden z obránců odhlavičkoval míč mimo hrací plochu. Následovat bude rohový kop.

18

João Félix se propracoval do střelecké pozice, jeho zakončení bylo zblokované Pepem na rohový kop.

16

Domácí Iñaki Peña rozehrává od své branky, pokus jeho týmu o rychlé přenesení hry nevyšel. Míč končí v zámezí, a tak hrát budou na útočné polovině hosté.

15

Úvodní čtvrthodina hry je pryč, zatím registrujeme jedinou střelu na branku, se kterou si brankář Porta dokázal poradit.

14

Robert Lewandowski hledal spoluhráče, ale João Félix na jeho přihrávku nedosáhl. Míč končí u brankáře Porta, který rozehrává.

12

V polovině dvanácté minuty vybojoval domácí celek další rohový kop. Nakrátko bylo rozehráno, následně Ronald Araújo nezpracoval míč podle svého záměru.

11

Alan Varela měl míč poblíž velkého vápna, ale neměl podporu od spoluhráčů. Následně o balon přišel. Hrát tak mohou domácí.

11

Evanilson má pravděpodobně nějaké zdravotní problémy, ale zatím bude v utkání pokračovat.

10

Pedri se pokoušel najít spoluhráče, míč byl zblokovaný, nakonec zakončoval Robert Lewandowski. Jeho ránu kryje brankář. Následně byla hra přerušená pro ofsajd. Zajímavá akce domácích.

9

Evanilson hledal spoluhráče v zajímavé pozici, ale sudí přerušili hru pro ofsajd, což podle opakovaného záběru bylo zcela v pořádku.

8

Raphinha byl v souboji s obráncem lepší, navedl si míč na střed hrací plochy, a pak zakončoval. Ránu levou nohou vyrazil Diogo Costa.

7

Zaidu Sanusi se dostal do velkého vápna, ze kterého se pokoušel zakončovat. Jeho rána byla zblokovaná, Míč až k brance neprošel. Domácí obrana si dokázala poradit.

6

Na počátku šesté minuty se domácí dostali ke střele. João Cancelo to vzal na sebe, ale jeho rána končí výrazně vedle branky.

5

Stephen Eustáquio se následně dostal ke střele. Jeho rána z nějakých dvaadvaceti metrů byla zblokovaná.

4

Centr od rohového kopu se snesl před branku, kde jej v pohodě získal brankář Diogo Costa. Hosté rychle otočili směr hry.

4

Frenkie de Jong zkoušel odcentrovovat před branku, ale balon byl obranou zblokovaný a míří do autu. Uvidíme rohový kop.

2

Alan Varela se dopustil faulu na polovině hrací plochy, hrát tak mohou domácí fotbalisté. João Félix se pokoušel dostat do dobré pozice pro zakončení, ale míč mu nesedl.

1

Sledujeme klidnější pasáž hry, do kombinace domácích se zapojil také brankář, který přenechal míč obráncům.

1

Zápas začal, domácí hrají v obvyklé červenomodré kombinaci dresů, hosté mají bílé.

1

Utkání právě začalo.

Zápas brzy začne.

Úvodní sestavy:

FC Barcelona: Peña – Koundé, R. Araújo (C), I. Martínez, Cancelo – F. de Jong, Gündoğan, Pedri – Raphinha, Lewandowski, Félix.
Náhradníci: Astralaga, Kochen – Balde, F. Torres, Christensen, Alonso, Romeu, Yamal, Casadó, F. López, Roberto.
Trenér: Xavi Hernández

FC Porto: Di. Costa – João Mário, Cardoso, Pepe (C), Sanusi – Eduardo Pepê, Varela, Eustáquio, Galeno – Taremí, Evanilson.
Náhradníci: C. Ramos – Grujić, Conceição, Jo. Sánchez, N. González, Jaime, Franco, Baró, T. Martínez, Borges.
Trenér: Sérgio Conceição

Rozhodčí: Daniele Orsato – Ciro Carbone, Alessandro Giallatini (ITA).

Utkání se bude hrát na Estadio Olímpico, kde má Barcelona dočasný domov.

Jedná se o zápas dvou nejlepších týmů ve skupině H. Barcelona porazila Antverpy 5:0, Porto 1:0 a Šachtar 2:1. Nestačila na Šachtar 0:1. Porto porazilo Šachtar 3:1, Antverpy 4:1 a 2:0. Nestačilo 0:1 na Barcelonu 0:1. Oba kluby mají shodně 9 bodů a díky skóre je v tabulce první Barcelona. Třetí je Šachtar s šesti body a poslední Antverpy na první body čekají.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského klubového fotbalu. V tomto zápase Ligy mistrů proti sobě nastoupí FC Barcelona a FC Porto.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.