Real Sociedad podal lepší výkon a po prvním poločase zaslouženě vedl. Hned v úvodu zaváhal při rozehrávce Bastoni a jeho nerozvážnost už ve 4. minutě potrestal Brais Méndez. Na hře Interu Milán jako by se projevila únava z víkendového derby, které nad městským rivalem AC opanoval vysoko 5:1. Italský tým za celých čtyřicet pět minut totiž ani nevystřelil na branku a naopak Yann Sommer musel dávat pozor, aby neinkasoval podruhé. Blízko navýšení skóre byl domácí tým hlavně na konci poločasu, kdy Robin Le Normand z malého vápna přehlavičkoval břevno a Kubovu střelu z úhlu vyrazil Yann Sommer na roh.

Tam kde Real Sociedad v první půli skončil, tam na začátku druhé půle pokračoval. Hrozby Méndeze s Oyarzabalem ale odvrátil Yan Sommer a Kubova obalovačka branku minula. Naopak Nerazzurri se v útoku i nadále trápili a Álex Remiro zůstával bez práce. Uklidňující gól měl přibližně dvacet minut před koncem na hlavě Mikel Merino, ale po rohovém kopu trefil jenom břevno. A tak mohli z ojedinělé akce udeřit hosté, jenže Marcus Thuram slavil po ofsajdu předčasně. Přesto se Inter Milán vyrovnávacího gólu dočkal, když v 87. minutě jako správný kapitán rozhodl o dělbě bodů Lautaro Martínez – 1:1.

Držení míče: 45% : 55%.
Střely na branku: 5:1. Střely mimo: 4:3.

Tierney
62. min Muñoz
23 Méndez
Méndez
85. min Pacheco
Zubimendi
8 Merino
Merino
14 Kubo
Kubo
72. min Odriozola
Barrenetxea
62. min Cho
Oyarzabal
72. min Sadiq

Inter MilánInter Milán(3-5-2)

1 Sommer
Sommer
28 Pavard
Pavard
de Vrij
76. min Acerbi
95 Bastoni
Bastoni
55. min Dimarco
Dumfries
23 Barella
Barella
21 Asllani
Asllani
55. min Frattesi
Mchitarjan
70. min Sánchez
30 Augusto
Augusto
Arnautović
55. min Thuram
Martínez

Rozhodčí: Oliver – Burt, Cook (všichni Anglie).

90+6

Po Dimarcově sražené střele ještě Inter kopal roh. Do vzduchu se pověsil Lautaro Martínez a všichni napjatě sledovali, kam balon po odrazu od jeho hlavy poletí. Naštěstí pro Real Sociedad to bylo vedle branky, takže zápas končí remízou.

90+5
Karty

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia).

Pravý stoper převálcoval Thurama nešetrným skluzem, za který je po zásluze potrestán.

90+4

Na Sánchezův centr točící se od branky si naskočil Francesco Acerbi a tvrdou hlavou nasměroval na branku. Álex Remiro zasahovat nemusel, daleko před ním ho totiž neváhal zastoupit obránce.

90+3

Marcus Thuram ukázal individuální dovednosti. Na vlastní pěst se vydal směrem k brance, Aihen Muñoz zariskoval a skluzem mu míč odkopl – roh.

90+2

Hru v nastavení přerušily dva fauly.

89
Karty

Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Hamari Traoré).

Pravý bek je potrestán za podražení Dimarca.

87

Inter Milán právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Vyhraný hlavičkový souboj pět metrů před šestnáctkou, volný míč sebral Davide Frattesi a halfvolejovým pasem do uličky našel dvojici hráčů běžící na zadní tyč. Blíže k míči měl LAUTARO MARTÍNEZ a levačkou z rohu malého vápna zavěsil přes padajícího gólmana nechytatelně pod břevno – 1:1.

85

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jon Pacheco.

84

Také Imanol Alguacil bude naposledy střídat, do hry už se chystá vběhnout Jon Pacheco.

82

Prostor na centr si u postranní čáry našel Denzel Dumfries, bohužel pro Inter Milán mířil do země nikoho.

80

Deset minut před koncem řádné hrací doby tak Real Sociedad stále drží těsný náskok, uhájí ho baskický klub až do závěrečného hvizdu?

79

Průniková přihrávka z půlící čáry otevřela cestu Augustovi, ten nahrál přes vracejícího se beka Thuramovi před poloprázdnou branku, kterou zblízka nešlo minout. Vyrovnání z toho ale není. Gól zneplatnil ofsajd už při první přihrávce.

77

Třebaže si Brais Méndez dal na rozehrávce rohového kopu záležet, Inter Milán byl v pokutovém území ve větším počtu a hrozící nebezpečí byl schopen odvrátit.

76

Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Francesco Acerbi.

75

Stefan de Vrij se u koncové čáry nenechal přetlačit Odriozolou jen za cenu rohu. Ještě před jeho provedením půjde do hry Francesco Acerbi.

74

Robin Le Normand vběhl na pravou stranu vápna, vedle něj sprintující Thuram upadl, ale jeho soupeř také. Rychleji se potom zvedl obránce Interu Milán.

72

ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.

72

ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Álvaro Odriozola.

71

Střely na branku (mimo): 5:0 (4:1).

70
Karty

Žlutá karta pro tým Inter Milán (Benjamin Pavard).

70

ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Alexis Sánchez.

69

Real Sociedad málem udeřil po rohovém kopu, Takefusa Kubo našel svým načechraným centrem Merina, hlavičkujícího do horní tyče!

67

Rozhodčí šel celou situaci prohlédnout na monitor a nakonec je všechno je jinak! Nicoló Barella dle opakovaných záběrů Méndeze ani nefauloval. Michael Oliver se tak za svůj původní mylný verdikt omluvil a červenou kartu pro Inter Milán odvolal.

65

Červená karta! Nicoló Barella je po souboji s Méndezem vyloučen a oslabuje Inter Milán.

63

Brais Méndez v dalším brejku. Chtěl proniknout přes Pavarda, ale po kontaktu s ním upadl. Ihned se ohlédl za rozhodčím, který jasně ukazuje, že zákrok obránce Interu byl křišťálově čistý. "Hrajte dál."

62

ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.

62

ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mohamed-Ali Cho.

61

Držení míče: 49% : 51%.

60
Karty

Žlutá karta pro tým Inter Milán (Henrich Mchitarjan).

Po krátkém ošetření se oba zmínění fotbalisté vrátili na hřiště. Mchitarjan pak zastavil brejk ještě v jeho zárodku skluzem na středem hřiště běžícího Kuba.

59

Stále probíhá ošetřování obou nešťastníků.

58

Ou, hru přerušila bolestivá srážka dvou hráčů. Na zemi se krčí Kieran Tierney a Denzel Dumfries. Do akce je povolán tým lékařů.

56

Simone Inzaghi je výkonem svých svěřenců už natolik rozladěný, že téměř třetinu z nich vystřídal. A já se mu nedivím, výkon mužstva připomíná spící pannu.

55

ze hřiště odchází Alessandro Bastoni, přichází Federico Dimarco.

55

ze hřiště odchází Kristjan Asllani, přichází Davide Frattesi.

55

ze hřiště odchází Marko Arnautović, přichází Marcus Thuram.

54

Tentokrát to nebyl centr do šestnáctky, nýbrž přihrávka na krátkou vzdálenost. Teprve po ní následoval vzdušný pas a před brankou hlavičkový souboj, po kterém je nařízený odkop. Předtím ale střídání.

53

Barrenetxeův centr hosté zneškodnili jen za cenu rohu, ten se vzápětí bude opakovat.

51

Domácí žene do útoku zaplněný stadion a podle toho to na hřišti vypadá. Dalším zakončovatelem byl po nahrávce před velké vápno Takefusa Kubo, jeho obalovačka prosvištěla metr kolem tyče.

49

Jinak tomu nebylo ani po rohovém kopu! V pokutovém území postavený Mikel Merino vyhrál hlavičkový souboj pro Oyarzabala a domácí kapitán zakončoval hlavou o zem. Yann Sommer vytáhl reflex na brankové čáře! Jak vidno, Inter Milán se z prvního poločasu vůbec nepoučil...

48

Po Barellově nedovolené, zákroku kopal Brais Méndez standardku ze střední vzdálenosti. Přes obrannou zeď mířil do levé části branky a skákající Yann Sommer měl s vyražením míče na roh plné ruce práce.

47

Simone Inzaghi své základní jedenáctce důvěřuje, protože o pauze nikoho nevystřídal. Stejně jako Imanol Alguacil, který však s výkonem svých svěřenců může být spokojený.

46

Začal druhý poločas.

Michael Oliver svolává hráče zpátky na hřiště. Lépe se přichází fotbalistům Realu Sociedad, kteří díky Méndezově trefě už ze 4. minuty vedou 1:0.

Real Sociedad podal lepší výkon a po prvním poločase zaslouženě vede. Hned v úvodu váhal při rozehrávce Bastoni a jeho nerozvážnost potrestal Brais Méndez. Inter Milán jako by byl unaven z víkendového derby, které nad městským rivalem AC opanoval vysoko 5:1. Italský tým za celých čtyřicet pět minut ani nevystřelil na branku a naopak Yann Sommer musel dávat pozor, aby neinkasoval podruhé. Blízko navýšení skóre byl domácí tým hlavně na konci poločasu, kdy Robin Le Normand z malého vápna přehlavičkoval břevno a Kubovu střelu z úhlu vyrazil Yann Sommer na roh.

Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 2:1.
Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:7.

45+1

První poločas skončil.

45

S blížící se pauzou utahuje španělský klub šrouby. Dostatek času na levé straně vápna měl Takefusa Kubo, jeho tvrdou přízemní ránu vyrazil Yann Sommer na roh. Ten už fotbalisté Interu snadno ubránili a vypadá to, že do kabin si odnesou jen mírný deficit.

44

Domácí ve vápně. Nejprve neprostrčili míč blíže k brance, ale po nahrávce dozadu přišla přihrávka do uličky, balon převzal Mikel Oyarzabal a nastřelil s ním pravou tyč! Vzápětí hlavní arbitr odpískal ofsajd.

42

Na opačné straně si Nicoló Barella nepohlídal ofsajd.

41

Rozdíl ve skóre mohl být výraznější! Takefusa Kubo odcentroval přes Pavarda zprava přímo před branku, kam se vydal Robin Le Normand. Domácí hráč v obrovské šanci přehlavičkoval břevno.

40

Mikel Oyarzabal vnikl do pokutového území a z jeho levé strany poslal Méndezovi přihrávku proti noze. Z hranice šestnáctky přišla okamžitá střela, kterou zablokoval obětavý stoper de Vrij.

38

Z něj Real Sociedad nevytěžil zhola nic a po odvráceném centru musel honem spěchat zpátky.

37

Teď už se domácí dostali k míči v souladu s pravidly a hned vyvolali menší haló. Zleva šel do šestnáctky Ander Barrenetxea, ale bez cizího zavinění upadl. V navazující akci se ale dostal do zakončení Kieran Tierney a jeho střela vychýlená obráncem znamená roh.

36

Henrich Mchitarjan si zkušeně pokryl balon před Méndezem a ten ho nevybíravě poslal na zem.

35

Fotbalisté Interu si střídavě vyměňují krátké a dlouhé přihrávky ve snaze přechytračit záložní řadu soupeře.

33

Po Bastoniho faulu měl domácí tým k dispozici standardku od pravé lajny. Zhostil se jí sám faulovaný Brais Méndez, ale jeho přetažený centr neměl šanci na úspěch.

31

Držení míče: 50% : 50%.

30

Mikel Merino získal míč a posunul ho na křídlo, kde působí Ander Barrenetxea. Ten chtěl už centrovat, ale nakonec si vše rozmyslel a balon podržel.

29

Lautaro Martínez vyhrál hlavičkový souboj pro Arnautoviće, ten stál bohužel pro Inter Milán v ofsajdu.

28

Traorého dlouhý centr dvojici Mikel Merino – Denzel Dumfries přeletěl a dopadl až v zámezí.

26

Po faulu na Tierneye zahrával Real Sociedad standardku z levé strany. Barrenetxea centr levačkou kdosi prodloužil mimo rizikovou zónu a v rohu hřiště měl v osobním souboji navrch Alessandro Bastoni.

25

Cestu našel Kieran Tierney, ale Nicoló Barella proti němu vystoupil a střelu zpoza vápna zblokoval.

23

Prozatím ve vlastním území kombinující Real Sociedad trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

22

Nicoló Barella fauloval ve středu hřiště Merina. Ten už jednu kartu za faul na svou osobu vybojoval a tentokrát k tomu nebylo tak daleko.

20

Real Sociedad se v posledních minutách jen brání, tentokrát to zvládl i díky Arnautovićově ofsajdu. Vzrušení při zákroku Álexe Remira tak nebylo na místě.

18

V následné mezihře si Dumfriesův kvalitní centr našel Marko Arnautović a uvnitř vápna zakončoval hlavou. Bohužel pro Inter Milán příliš vysoko.

17

Aut pro Inter z pravé strany, vhazovat se chystá Denzel Dumfries. Real Sociedad stojí v pevné obraně.

16

Střely na branku (mimo): 2:0 (1:0).

15

Teď už se hosté zmocnili míče povoleným způsobem a hned ho chtěli poslat za obranu soupeře. Jenže Carlos Augusto měl přihrávku na dlouhou nohu a kulatý nesmysl mu zmizel kdesi v zámezí.

13
Karty

Žlutá karta pro tým Inter Milán (Kristjan Asllani).

Středopolař Interu zezadu přistoupil k Mikelu Merinovi a rukama přiloženýma k zádům ho postrčil k zemi.

11

Držení míče: 43% : 57%.

10

Teprve teď hosté postoupili odpředu a k centru z křídla se odhodlal Kristjan Asllani, bohužel pro Inter Milán v pokutovém území nikoho ze spoluhráčů nenašel.

8

Od úvodní trefy se hraje především uprostřed hřiště v blízkosti velkého kruhu.

6

Michael Oliver ještě platnost gólu raději kontroloval se systémem VAR, gól pak správně uznal.

4

Real Sociedad právě vstřelil branku!
Španělský tým trestá soupeřovu nerozvážnost při rozehrávce! Dlouho váhavý byl Alessandro Bastoni, před vlastní šestnáctkou se hloupě nechal obrat o míč, který pak BRAIS MÉNDEZ kopl levačkou mimo Sommerův dosah – 1:0.

3

Z brejku přišel centr zleva, na který si na hranici vápna naskočil Brais Méndez. Mířil doprostřed branky takže Yann Sommer měl usnadněnou práci. O chvíli později už mu však musela pomoci branková konstrukce, kterou po přiťuknutí spoluhráče trefil Ander Barrenetxea.

2

Hned první útok znamenal roh poté, co Arnautovićův centr srazil kdosi z beků za koncovou čáru. Následný pas domácí spolehlivě odvrátili.

1

Utkání právě začalo.

Oba kapitány s číslovkou "10" přišli k rozhodčímu na los. Ten vyhrál a stranu si vybral Mikel Oyarzabal, takže výkop provede hostující tým Inter Milán.

Michael Oliver společně se svými asistenty přivedl základní jedenáctky na hřiště a diváci jsou v pozoru, čeká je totiž příjemný poslech hymny Ligy mistrů.

Úvodní sestavy:

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Barrenetxea, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ayesa, Marrero – Muñoz, Cho, U. González, Olasagasti, Zacharjan, Turrientes, Pacheco, Sadiq, Odriozola, Magunazelaia.
Trenér: Imanol Alguacil.

Inter Milán: Sommer – Pavard, de Vrij, Bastoni – Dumfries, Barella, Asllani, Mchitarjan, Augusto – Arnautović, La. Martínez (C).
Náhradníci: Audero, Di Gennaro – Bisseck, Darmian, Acerbi, Klaassen, Frattesi, Dimarco, Thuram, Sánchez.
Trenér: Simone Inzaghi.

Dobrý večer! Dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Ligy mistrů mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Inter Milán. Začátek zápasu se nezadržitelně blíží, v Reala Areně právě začala rozcvička.

Rozhodčí

Hlavní rozhodčí: Michael Oliver .

38letý rodák z Ashingtonu na severu Anglie rozhoduje mezinárodní zápasy od roku 2012. Do elitní skupiny rozhodčích UEFA byl zařazen před pěti lety. V srpnu 2010 překonal rekord Stuarta Attwella jako nejmladšího arbitra v historii Premier League, tehdy mu bylo 25 let a 182 dní. Za sebou má i finále FA Cupu 2021, Superpohár UEFA 2022 nebo MS v Kataru.

Asistenti: Stuart Burt , Daniel Cook .

Čtvrtý rozhodčí: Andrew Madley .
VAR: Stuart Attwell , Ivan Bebek .

Program skupiny D

1. kolo (20. září):
Real Sociedad – Inter Milán (21:00)
Benfica Lisabon – Red Bull Salzburg (21:00)

2. kolo (3. října):
Red Bull Salzburg – Real Sociedad (18:45)

Benfica Lisabon – Inter Milán (21:00)
Real Sociedad – Red Bull Salzburg (21:00)

6. kolo (12. prosince):
Inter Milán – Real Sociedad (21:00)
Red Bull Salzburg – Benfica Lisabon (21:00)

Inter Milán

Trojnásobný vítěz Ligy mistrů (1963/64, 1964/65, 2009/10) a její loňský finalista si vstupenku mezi evropskou smetánku vybojoval třetím místem v Serii A. Na vrchol slávy sahal i minulou sezonu, ale v istanbulském finále byl nakonec šťastnější Manchester City. Při své dlouhé pouti Inter Milán narazil ve skupině na Bayern Mnichov, Barcelonu a Viktorii Plzeň. Z druhého místa tabulky šel v osmifinále na FC Porto (doma 1:0, venku 0:0), ve čtvrtfinále vyřadil Benfiku Lisabon (venku 2:0, doma 3:3), v semifinále městského rivala AC Milán (venku 2:0, doma 1:0) a až finálový boj prohrál nejtěsnějším rozdílem – 0:1.

Poslední tři zápasy v Serii A (9 bodů):
28.08. Cagliari – Inter Milán 0:2
03.09. Inter Milán – Fiorentina 4:0
16.09. Inter Milán – AC Milán 5:1

Tým z města San Sebastián si účast v Lize mistrů zajistil čtvrtým místem v La Lize. Milionářskou soutěž si naposledy zahrál před deseti lety, kdy v konkurenci Manchesteru United, Bayeru Leverkusen a Šachťaru Doněck obsadil s jedním bodem při skóre 1:10 čtvrtou pozici. Vloni se Real Sociedad probojoval do Evropské ligy a tam už sehrál více než důstojnější partii. Los mu do skupiny znovu přisoudil Manchester United, dále Sheriff Tiraspol a kyperskou Nikósii. Prvních pět zápasů Real Sociedad vyhrál, v tom posledním prohrál o gól a díky lepšímu skóre postoupil z první příčky. V osmifinále už nestačil na AS Řím, kdy po výsledcích 0:2 v Itálii a 0:0 doma z Evropské ligy vypadl.

46. Real Sociedad

Čísla uvádějí pořadí v klubovém žebříčku UEFA.

Zdravím a vítám všechny příznivce toho nejlepšího evropského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Inter Milán. Středeční zápas v Reala Areně začne ve 21 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.