Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:10. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:12.

Je to jasné! Jaro v Evropské lize stráví švýcarský tým Young Boys, který v přímém souboji o třetí místo ve skupině G na domácí půdě porazil srbskou Crvenou Zvezdu 2:0.

Domácí fotbalisté vstřelili oba góly v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Skóre střetnutí otevřel v 8. minutě smolným vlastním gólem Kosta Nedeljković a o dvacet minut později se do střeleckých statistik zapsal Lewin Blum dobře provedenou technickou střelou do pravého dolního rohu. Také hosté si vytvořili hned řadu zajímavých příležitostí, jenže jejich efektivita zůstala nulová až do závěrečného hvizdu.

Svěřenci trenéra Wickyho si polepšili na čtyři body a zajistili si třetí místo a účast ve vyřazovací fázi Evropské ligy, Manchesteru City s Lipskem nedokázali konkurovat ani zdaleka. Crvena Zvezda zůstává na jednom bodu a s pohárovou Evropou se rozloučí šestým skupinovým utkáním, kdy doma přivítá anglického mistra.

90+4

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

BSC Young Boys(4-3-3 )

Racioppi
27 Blum
Blum
13 Camara
Camara
23 Benito
Benito
21 García
García
39 Males
Males
46. min Colley
20 Niasse
Niasse
Monteiro
74. min Chaiwa
15 Elia
Elia
Ugrinić
18 Nsamé
Nsamé
74. min Ganvoula

FK Crvena Zvezda Bělehrad(4-2-3-1)

18 Glazer
Glazer
Nedeljković
Dragović
24 Djiga
Djiga
23 Rodić
Rodić
Mijailović
83. min Katai
Stamenić
59. min Lučić
30 Bukari
Bukari
Hwang In-pom
90. min Kanga
Ivanić
59. min Krasso
9 Ndiaye
Ndiaye
46. min Mijatović

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED)
Počet diváků: 31 500

Náhradníci
BSC Young Boys
 • 4Amenda
 • 11Colley
 • 14Chaiwa
 • 35Ganvoula
 • 8Łakomy
 • 17Janko
 • 28Lustenberger
 • 40Marzino
 • 19Persson
 • 22Rrudhani
 • 26von Ballmoos
Náhradníci
FK Crvena Zvezda Bělehrad
 • 3Degenek
 • 70Kabić
 • 8Kanga
 • 20Kangwa
 • 10Katai
 • 17Krasso
 • 80Mitrović
 • 22Mijatović
 • 37Lučić
 • 14Olayinka
 • 1Popović
 • 5Spajić
90+3

Poslední útok patřil hostujícímu celku, ale nedočkal se kontaktní trefy, po přiťuknutí Mijatovié hlavou po levé lajně odkopával do zámezí dobře reagující Lewin Blum.

90+2

S hosty to vypadá bledě. Jeden z posledních útoků přerušil svým hvizdem arbitr Makkelie, útočným faulem se provinil Vladimir Lučić.

90+1

U rohového praporku pošetřil cenné vteřinky Ebrima Colley, ba co víc, zvládl nastřelit Kostu Nedeljkoviće a vybojovat tak pro domácí aut.

90
Střídání

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Hwang In-pom, přichází Guélor Kanga.

89

Parádní nahrávku mezi tři protihráče vyslal Osman Bukari, jenže Aleksandara Kataie zradilo zpracování, volný balón posléze získal Anthony Racioppi.

88

Tradiční exekutor Filip Ugrinić kopal další rohový kop. Hledal Cheikha Niasseho, k němuž se stáhl Aleksandar Dragović a nepustil jej k zakončení.

87

Navzdory zdvojení udržel velmi dobře přehled o hře Ebrima Colley, netlačil se zbytečně na sílu dopředu a akci zklidnil pasem za sebe na osamoceného Benita.

86

Na hranici malého vápna si na nahrávku počkal Aleksandar Katai, následně zakončoval pravou placírkou slabě do posledního bránícího soupeře.

85

V permanenci musel být rovněž Omri Glazer, kterého z větší vzdálenosti prověřil Miguel Chaiwa, hostující brankář zasáhl rukama.

84

Ze střední vzdálenosti vypálil Hwang In-pom. Anthony Racioppi na míč velmi dobře viděl, navíc mířil pod břevno doprostřed, takže ho bez výraznějších potíží vytěsnil nad horní tyčku.

83
Střídání

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Srdjan Mijailović, přichází Aleksandar Katai.

82

Mezi dvěma si vytvořil palebnou pozici Srdjan Mijailović, avšak Racioppiho nezaměstnal, úspěšný blok předvedl skluzující Ulisses García.

81

Znovu si o balón řekl Filip Ugrinić, dostal ho do běhu a zamířil s ním do vápna, kde opět nastřelil soupeře a získal pro domácí další roh.

80

Dle předpokladů došlo k rozehrávce na krátkou vzdálenost a o pár vteřin později pálil z velké dálky Filip Ugrinić do dobře clonícího Nassera Djigy.

79

O pozornost si řekl Miguel Chaiwa, věřil si proti třem protihráčům a nevedl si vůbec zle, pro Young Boys vybojoval rohový kop.

78

Přetaženým centrem od praporku na zadní tyč Filip Ugrinić našel Silvere Ganvoulu, střela hlavou o zem doputovala vedle levé části brankové konstrukce.

77

Levou stranou se až do šestnáctky procpal Ulisses García, tvrdou střelu nártem Omri Glazer úspěšně vytěsnil nad břevno.

76

Nejprve se Vladimir Lučić výboně obtočil kolem Ebrimy Colleyho, ale pak celou akci zazdil, když nahrál za paty sprintujícímu Mihajlovićovi.

75
Důležité

Efektivita Crvene Zvezdy v dnešním utkání je mizerná. Střílený centr mířil do malého vápna, kam naběhl Jovan Mijatović, jenže ani z bezprostřední blízkosti nedokázal míč nasměrovat do prostoru brány.

74
Střídání

Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Joël Monteiro, přichází Miguel Chaiwa.

74
Střídání

Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Jean-Pierre Nsamé, přichází Silvere Ganvoula.

73

Jean-Philippe Krasso si ve středu narazil s Hwang In-pomem a pokračoval směrem dopředu, kousek za vápnem mu cestu zatarasil Mohamed Ali Camara čistým obranným zákrokem.

72

Definitivní razítko na vítězství Young Boys mohl dát Jean-Pierre Nsamé, položil se do centru z levého křídla, ale hlavou vystřelil mimo tři tyče.

71

Hodně nepovedený centr do vnitra velkého pokutového území, jenž hlídal Anthony Racioppi a ze vzduchu míč snadno zpacifikoval.

70

Zápas pokračuje. Srdjan Mijailović přenesl míč doprava na Osmana Bukariho, který se přiblížil blíže středu a odcentroval mimo dosah Mijatoviće.

69

Stál se nehraje, ošetření domácího fotbalisty totiž probíhalo na hrací ploše, aby nakonec odešel za postranní čáru po svých, nicméně jeho pokračování v utkání je nejisté.

68

Vysokou rychlost vyvinul po pravé lajně Cheikh Niasse, načež bez cizího přičinění šel k zemi, vypadá to na problém se svalem.

67

Pro malou domů si Anthony Racioppi raději vyběhl mimo velké vápno, aby nehrozilo větší nebezpečí a před presujícím Mijatovićem odkopával na útočnou polovinu.

66

Po pravém křídle se uvolnil Osman Bukari. Přestože měl dostatek času, tak uspěchal centr z plného sprintu, míč poslal do rukavic připraveného Racioppiho.

65

Po delší době zahrozili i domácí. Meschak Elia utekl osobnímu strážci a vypálil bez přípravy nártem, míč letící doprostřed Omri Glazer bezpečně pokryl.

64

Od praporku přišel centr na přední tyčku, kde splnil své povinnosti Jean-Pierre Nsamé, hrací předmět po vystihnutí nekompromisně odpálil na útočnou polovinu.

63

Na ne příliš dobře umístěnou střelu Jeana-Philippea Krassa brankář Anthony Racioppi dobře viděl a zdárně ji vyrazil na rohový kop.

62

Na malém prostoru si vytvořil palebnou pozici Vladimir Lučić, ovšem nepřipravená rána nártem proletěla o kus vedle pravé části brankové konstrukce.

61

Tlak hostujícího celku stoupá. Na chvíli ho otupil Mohamed Ali Camara, když obral Krassa, vzápětí však odkopával pouze do autu.

60
Důležité

A další velká neproměněná šance Crvene Zvezdy! Z pravé strany obdržel do středu vápna parádní střílený pas přesně do nohy Jovan Mijatović, střelu z první ale nasměroval jenom vedle levé tyčky.

59
Střídání

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Mirko Ivanić, přichází Jean-Philippe Krasso.

59
Střídání

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Marko Stamenić, přichází Vladimir Lučić.

58

Útok podporoval také Jovan Mijatović, ten těsně za šestnáctkou nekontrolovaně narazil do Benita a vyžádal si ošetření. Snad se nebude jednat o nic vážného.

57
Důležité

Co chybělo! Kontaktní trefu měl na kopačce Hwang In-pom, který si zleva navedl balón do vápna a mezi nohama konkurenta zakončoval na přední tyčku, čímž Racioppiho překvapil, právě branková konstrukce ovšem brankáři udržela i nadále čistý štít.

56

Dlouhý nákop za obranu vyzkoušel Nasser Djiga. Jovan Mijatović nabral vysokou rychlost, jenže balón k němu nepustil dobře odstupující Mohamed Ali Camara.

55

Domácí kopali volný přímý kop od levé lajny. Jmenovitě Ulisses García, jemuž centr vůbec nevyšel a hrací předmět poslal do rukavic gólmana.

54

Dopředu vyrazili i domácí. Z levého křídla centroval do vnitra šestnáctky Cheikh Niasse a Darian Males nedokázal přehlavičkovat Kostu Nedeljkoviće.

53

Hráči srbského celku po většinu času kontrolují míč na kopačkách, nicméně v kolonce jejich vstřelených gólů zůstává nula, domácí defenziva pracuje perfektně.

52

Chvilku si na zemi poležel Mirko Ivanić po střetu s Niassem, avšak jeho tým nemá času nazbyt, takže brzy vyskočil zpátky na nohy a hra může pokračovat.

51

Ukázkový skluz a autorem Ebrima Colley, který špičkou kopačky trefil míč a až potom lehce zasáhl protihráče Rodiće, arbitr Makkelie správně nechal ve hře pokračovat.

50

Pěkným stříleným centrem od levé lajny se prezentoval Mirko Ivanić, Osman Bukari ve snaze o zakončení patou prodlužoval míč do země nikoho.

49

Útočným faulem se provinil Ulisses García, který se ohnal pravou rukou za sebe a neúmyslně trefil do tváře soka Stameniće.

48

Nově příchozí Ebrima Colley se chtěl uvést gólem, když si za velkým vápnem vytvořil dobrou palebnou pozici, ale míč netrefil vůbec dobře a bránu výrazně minul.

47

Oba trenéři udělali pro druhý poločas jednu změnu. Na domácí straně Malese vystřídal Ebrima Colley, na té hostující skončilo utkání pro Ndiayeho, místo něj do druhé půle nastoupil Jovan Mijatović.

46
Střídání

Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Darian Males, přichází Ebrima Colley.

46
Střídání

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Cherif Ndiaye, přichází Jovan Mijatović.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.

První poločas zápasu mezi Young Boys a Crvenou Zvezdou přinesl dva góly a v souboji o třetí místo v tabulce se zatím lépe vede domácímu týmu, právě ten se totiž postaral o obě trefy. Skóre střetnutí otevřel v 8. minutě hostující stoper Kosta Nedeljković, když si smolně vstřelil vlastní gól poté, co do něj gólman vyrazil Benitovu střelu. Současnou podobu dal výsledku Lewin Blum, ten se dostal ve vápně k míči po rohu rozehraném nakrátko a technickou ránu na zadní tyč poslal do sítě pod pravou rukou brankáře.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Crvena Zvezda rozehrála s velkou pravděpodobností poslední roh první půle po zemi, Hwang In-pom dostal prostor metr za velkým vápnem, ale střela levačkou mu vůbec nevyšla.

45+1

Hosté měli možnost snížit z rohového kopu, avšak výborně zapracoval Anthony Racioppi a pravou rukou míč vyboxoval mimo bezprostřední nebzpečí.

44

Dlouho otálel s rozehrávkou Nasser Djiga, nakonec pod tlakem Jeana-Pierrea Nsamého přihrával malou domů připravenému Glazerovi.

43

Hwang In-pom přenesl balón doprava na Osmana Bukariho, ten vyslal pas do šestnáctky, míč kontroloval stoper Mohamed Ali Camara.

42

Hráči srbského celku kontrolují míč na útočné polovině, nicméně cesta do pokutového území zatím zůstává uzamčená, dobře myšlený pas Djigy pokryl García.

41

Černo-žlutí vyzkoušeli štěstí vzduchem. Zleva přiletěl do vápna soupeře vysoký balón, Kosta Nedeljković na zádech ubránil Nsamého.

40

Pár metrů za hranicí velkého pokutového území si připravil míč na střelu Hwang In-pom, technické zakončení pravačkou usměrnil těsně nad břevno.

39

Nepřesný pas Milana Rodiće vystihl Meschak Elia, načež sám proti třem konkurentům nic nevymyslel a ukličkoval se.

38

Domácí fotbalisté měli možnost přidat třetí gól z rohového kopu, centr směřoval do prostoru, kde se pohyboval Cheikh Niasse, leč zakončení hlavou ze záklonu doputovalo jen na horní síť.

37

Tentokráte už Omri Glazer musel do akce a poradil si velmi dobře, vystartoval včas z velkého vápna, aby odkopl míč do bezpečí před Eliou, jenž si dělal zálusk na únik.

36

Z přímého kopu vyzkoušel Filip Ugrinić přímou střelu nad bránu. Omri Glazer mohl zůstat v klidu, neboť míč prosvištěl vysoko nad břevnem.

35

Zdvojený Jean-Pierre Nsamé si poradil na jedničku, pravou nohou udržel míč ve vzduchu a nedovoleně jej následně atakoval Srdjan Mijailović.

34

Cheikh Niasse si narazil s Jeanem-Pierrem Nsamém a měl v plánu proniknout až do vápna, v čemž mu zamezil Marko Stamenić.

33

Přihrávku zprava si za velkým vápnem našel Meschak Elia, jemuž střela z první vůbec nevyšla, balón proletěl o několik metrů vedle pravé tyčky.

32

Daleko mimo pokutové území vyběhl Anthony Racioppi, jenž tak zachytil nepřesnou nahrávku soupeře a druhým dotekem nahrál volnému Camarovi.

31

Volnějšího středu hřiště chtěl využít Cheikh Niasse, jenže míč si dal ve finále příliš před sebe, což potrestal Aleksandar Dragović.

29
Góly

Young Boys právě vstřelil branku!
Wickyho družina odskakuje na rozdíl dvou branek! Rozehrávka rohu nakrátko se vyplatila, Males přihrál Camarovi, který ve vápně našel trestuhodně volného LEWINA BLUMA, jehož střela na zadní, pravou tyč Glazerovi propadla pod pravou rukou.

28

K rohovému praporku přiběhl Filip Ugrinić a bez mrknutí centroval, Kosta Nedeljković v poslední chvíli zabránil v zakončení Niassemu.

27

Na hranici velkého pokutového území si našel odražený míč Jean-Pierre Nsamé, ránu z voleje poslal výrazně vedle levé tyčky.

26

Nákop za obranu vyzkoušel Mohamed Ali Camara. Nejspíše hledal Dariana Malese, jehož povoleným způsobem zpacifikoval Mirko Ivanić.

25

Crvena Zvezda si jde za vyrovnáním. Hwang In-pom vykličkoval soupeře a bez přípravy centroval do vápna, kde úřadoval Loris Benito.

24
Důležité

Velkou příležitostí pohrdl Osman Bukari! Z poloviny hřiště postupoval sám na bránu, jenže posledním dotekem si míč posunul příliš před sebe, čehož využil Anthony Racioppi k vyběhnutí a hrací předmět soupeři sebral před nosem.

23

Ofenzivní složku mužstva podpořil Aleksandar Dragović, do pokutového území běžel za centrem Ndiayeho, ale jako první u něj byl dobře pracující gólman.

22

Cheikh Niasse si narazil s Ulissesem Garcíou a postupoval po pravé čáře. Následně se přiblížil k praporku a odcentroval přímo do rukavic brankáře.

21

Další nebezpečný útok Young Boys. Z pravé lajny centroval Darian Males a Jean-Pierre Nsamé v těžké pozici hlavičkoval nad břevno.

20

Akce domácího mužstva pokračovala rohovým kopem. Přetažený centr si hledal Mohamed Ali Camara, toho Kosta Nedeljković zdárně přehlavičkoval.

19

Středem nabral vysokou rychlost Cheikh Niasse, jako vítr proletěl mezi dvěma konkurenty, ale pak kličkou po pravé ruce neuspěl jeden na jednoho proti Stamenićovi.

18

Navzdory bolestivému střetu si Ulisses García splnil defenzivní povinnosti na jedničku, předskočil Mihajloviće a hru potom přenesl na Benita.

17

Fotbalisté v červeno-bílých dresech mají více ze hry, ale zatím jim to není nic platné. Nasser Djiga nyní přihrával Bukarimu za paty.

16

Po rozehrávce nakrátko centroval do vnitra pokutového území Hwang In-pom, pro balón sebevědomě vyrazil Anthony Racioppi a ukryl ho v rukavicích.

15

Rohový kop pro Crvenu Zvezdu. Vybojoval ho Marko Stamenić, jenž v plném sprintu šikovně nastřelil clonícího Ali Camaru.

14

Nasser Djiga chtěl hrát směrem dopředu, leč neměl na koho, proto se nakonec otočil a do kombinace zapojil i brankáře Glazera.

13

Na levém křídle si vytvořil prostor Darian Males a poslal střílený centr do malého vápna, kde Aleksandar Dragović zabránil ve střele Meschaku Eliovi.

12

Pokus srbského mužstva o rychlý protiútok nevyšel. Milan Rodić hledal Cherifa Ndiayeho, ten však vystartoval za nahrávkou příliš pozdě.

11

Středem nabral vysokou rychlost Ulisses García, ovšem příliš daleko se nedostal, stopku mu čistým obranným zákrokem vystavil Kosta Nedeljković.

10

A domácí pokračují v aktivitě. Meschak Elia po levé lajně utekl osobnímu strážci, ale na centr si nevěřil a jenom přihrával směrem dozadu Benitovi.

8
Góly

Young Boys právě vstřelil branku!
Důležitý vedoucí gól střílí domácí celek! Přetažený Ugrinićův centr od praporku si našel Benito a zakončoval směrem do brány. Glazer s vypětím všech sil zakročil, ale míč vyrazil smolně do spoluhráče KOSTY NEDELJKOVIĆE, odrazem o něj balón doputoval za brankovou čáru.

7

O malou domů si zakřičel Anthony Racioppi a dočkal se jí, po rychlém zpracování potom rozehrával na osamoceného Ugriniće.

6

Na pravou stranu šestnáctky obdržel přihrávku Osman Bukari, jenž se pokusil brankáře překvapit střelou, ale vysoko přestřelil.

5

Znovu si o pozornost řekl Cherif Ndiaye, když si našel centr od levé lajny, hlavou ovšem zakončoval o zem vedle brány.

4
Důležité

Hosté byli blízko vedoucímu gólu! Nepřesnou rozehrávku gólmana středem přečetl Mirko Ivanić a hlavou sklepl míč pro Cherifa Ndiayeho, načež se Anthony Racioppi vykoupil, když perfektním zákrokem levou nohou zabránil inkasované brance.

3

Přetažený centr doleva sklepával Jean-Pierre Nsamé pod sebe z ofsajdu, takže Niasseho nemuselo mrzet, že v dobré pozici nezakončil dobře.

2

Domácí vstoupili do utkání v tradičních žluto-černých dresech, fotbalisté srbského týmu oblékli dresy barvy bílo-červené.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

BSC Young Boys: Racioppi – Blum, Mo. Camara (C), Benito, U. García – Males, Niasse, Monteiro – Elia, Ugrinić, Nsamé.
Náhradníci: Marzino, von Ballmoos – Amenda, Colley, Chaiwa, Ganvoula, Łakomy, Janko, Lustenberger, Persson, Rrudhani.
Trenér: Raphael Wicky

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Glazer – Nedeljković, Dragović (C), Djiga, Rodić – Mijailović, Stamenić – Bukari, Hwang In-pom, Ivanić – Ndiaye.
Náhradníci: Popović – Degenek, Kabić, Kanga, Kangwa, Katai, Krasso, Mitrović, Mijatović, Lučić, Olayinka, Spajić.
Trenér: Barak Bachar

Rozhodčí: Makkelie – Steegstra, de Vries (NED).

FK Crvena Zvezda Bělehrad

Jak již bylo zmíněno, Crvena Zvezda zabojuje právě s Young Boys o třetí místo a postup do Evropské ligy. Co se týče dosavadních výsledků v základní skupině, tak prohrála 1:3 s Manchesterem City, remizovala 2:2 s dnešním soupeřem a s Lipskem dvakrát padla 1:3 a doma o gól 1:2. V domácí lize Bacharova družina jako již tradičně bojuje o titul s Partizanem, za nímž zaostává tříbodovým rozdílem. Střelecké produktivitě mužstva vévodí sedmigóloví Jean-Philippe Krasso a Osman Bukari.

BSC Young Boys

Švýcarské Young Boys už je po čtyřech zápasech bez šance na postup do osmifinále, nicméně právě s dnešním soupeřem si to rozdá o třetí místo zaručující účast v jarní části Evropské ligy. Svěřenci trenéra Wickyho postupně prohráli 1:3 s Lipskem, remizovali 2:2 s Crvenou Zvezdou a s Manchesterem City prohráli jasně 0:3 a 1:6. Co se týče domácí scény, tak Young Boys potvrzují roli jednoho z favoritů na titul, jsou druzí o dva body za Curychem a mají zápas k dobru. Nejlepším střelcem týmu je Jean-Pierre Nsame s devíti góly.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování Ligy mistrů, u zápasu skupiny G mezi švýcarským Young Boys a srbskou Crvenou Zvezdou Bělehrad.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.