S konstatováním, že nejmladší tým nestačil na San Sebastian, se loučím a přeji vám příjemný sledování dalších zápasů Ligy mistrů.

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase, kdy San Sebastian odskočilo do dvoubrankového vedení. Následně už španělský celek hrál velmi chytře, držel balon a téměř k ničemu soupeře nepouštěl. Salzburg se k první ráně na branku odhodlal až v poslední nastavené minutě, ale Álex Remiro své čisté skonto uhájil. I proto si Real Sociedad zapsal do tabulky velmi důležité vítězství. Naopak rakouský mistr bude chtít nepovedení střetnutí hodit rychle za hlavu.

Solet
46. min Ratkov
Pavlović
Terzić
Bidstrup
65. min Capaldo
30 Gluch
Gluch
78. min Sučić
Gourna-Douath
Kjaergaard
46. min Forson
23 Šimić
Šimić
19 Konaté
Konaté
46. min Baidoo

Real SociedadReal Sociedad(4-4-2)

1 Remiro
Remiro
18 Traoré
Traoré
84. min Elustondo
Zubeldia
Le Normand
46. min Pacheco
3 Muñoz
Muñoz
Barrenetxea
63. min Cho
Zubimendi
8 Merino
Merino
23 Méndez
Méndez
82. min Turrientes
14 Kubo
Kubo
63. min Fernández
Oyarzabal

Rozhodčí: Bartosz Frankowski – Marcin Boniek, Jakub Winkler (všichni POL)

90+6

Před brankou hostujícího celku bylo pořádně horko! Zakončení z hranice vápna bylo zablokované a pokus z pravé strany vyrazil Álex Remiro! Nicolás Capaldo byl velmi blízko alespoň vstřelení čestné trefy.

90+4

Hostující celek vybojoval rohový kop, který bude rozehrávat Mikel Oyarzabal, jenž k praporku ani trochu nepospíchá.

90+3

Velmi chytře hraje Real Sociedad, který kombinuje na útočné polovině a ještě si vynutil nedovolený zákrok. O vítězi dnešního souboje je definitivně rozhodnuto.

90+1

Z hranic vápna se napřáhl Roko Šimić, jehož pokus o zemi mířil jen kousek vedle levé tyče. Tohle byl asi nejnebezpečnější moment ze strany Salzburgu.

89

Někteří domácí fanoušci už opouštějí svá místa, což značí, že svým hráčům už moc nevěří.

88
Karty

Mohamed-Ali Cho si posunul míč tak, že mohl jít do otevřené obrany. A tak jej nedovoleným zákrokem atakoval Samson Baidoo (Salzburg), jenž viděl žlutou kartu.

87

Aleksa Terzić poslal do vápna dlouhé vhazování, jenomže Strahinjana Pavloviće předskočil soupeř. Vypadá to, že Salzburg dnes odejde bez bodů.

85

Zleva poslal nadýchaný centr před branku Aihen Muñoz, avšak Mikel Oyarzabal si počínal nedovoleným způsobem.

84

Přetažený centr od rohového praporku si pohlídala domácí obrana. Ovšem na balonu jsou stále hráči San Sebastianu, kteří si vynutili nedovolený zákrok.

84

Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Aritz Elustondo.

83

Mohamed-Ali Cho si rovnal míč k centru, který domácí kapitán srazil na rohový kop. Ovšem nejprve se bude střídat.

82

ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.

81

Z levé strany odcentroval Aleksa Terzić, na jehož snažení si naskočil Roko Šimić. Jeho hlavička znovu mířila jen nad branku španělského týmu.

80

Myslím si, že Salzburg byl obraný o pokutový kop. Ovšem rozhodčí jsou jiného názoru, a tak domácím už moc času nezbývá.

Dnešní utkání sleduje 28 227 diváků.

78

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg:
ze hřiště odchází Oscar Gluch, přichází Luka Sučić.

76
Karty

Brais Méndez si skvěle posunul balon do strany a v tom momentu do něj skluzem vletěl Strahinja Pavlović (Salzburg). Také on bude hrát se žlutou hrozbou.

76

Domácí fanoušci si žádají pokutový kop, když si jeden z hráčů nastřelil ruku spoluhráče. Ovšem hra pokračuje dále...

76

Mikel Oyarzabal roztáhl hru na pravou stranu, kde se na hranici vápna nacházel Carlos Fernández. Jeho technický pokus letěl pouze vedle levé tyče.

75

Dalším pokusem z pořádné dálky se chtěl předvést Aihen Muñoz, jehož pumelice zamířila pouze do obránce.

74

Hráči v bílých dresech byli znovu na útočné polovině, kde si nedovoleným způsobem vypomohl Mohamed-Ali Cho.

73

Na druhé straně se ze střední vzdálenosti napřáhl Amankwah Forson, jehož pokus přišel ze záklonu, a tak mířil jen vysoko nad branku. Slazburg dál čeká na zakončení, které by mířilo na bránu.

72

Mezi obránci se nacházel střídající Carlos Fernández, který ale udělal zasekávačku zpátky. Akce španělského klubu byl zastavená.

70

Dvacet minut plus nastavení zbývá domácímu celku k tomu, aby stáhl dvoubrankové manko. Čas už mu bude utíkat o hodně rychleji...

69

Salzburg vybojoval další rohový kop, ovšem znovu přišlo odvrácení míče. O střelu se pokoušel ještě Nicolás Capaldo, proti němuž výborně vystoupil soupeř.

67

Domácí celek stále nemůže najít recept na překonání soupeřovy obrany. Čas už se pomalu začíná krátit, snad uvidíme ještě zvýšenou aktivitu Red Bullu.

66

Vysoký míč si na hranici vápna zpracoval Mikel Oyarzabal, který následně vyslal technickou střelu po zemi. Ovšem míč šel blízko brankáři, jenž v pohodě zasáhl.

65

ze hřiště odchází Mads Bidstrup, přichází Nicolás Capaldo.

65

Na levé straně se pohyboval Mikel Merino, jehož centr byl sražený na rohový kop. Centr před branku poslal Brais Méndez, ale hlavička Carlose Fernándeze byla zablokovaná.

63

ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Carlos Fernández,
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mohamed-Ali Cho.

63

Dlouhá přihrávka mířila na hostujícího kapitána, který byl nachytán v ofsajdu. Oba trenéři už chystají další změny.

62

Jeden z domácích hráčů se pokusil o individuální akci. Přešel přes dva soupeře, ale třetí už ho zastavil.

59
Karty

Brais Méndez (Real Sociedad) se hodně podivoval na rozhodnutím sudího. Za nevhodné výroky si řekl o zbytečnou žlutou kartu.

59

Do otevřené obrany se vydal hostující celek! Takefusa Kubo přihrával před branku, kde se nacházel Mikel Oyarzabal, k němuž míč nedoputoval.

59

Rakouský celek dobře napadal rozehrávku soupeře, jenomže po chvíli přišla další zbytečná ztráta.

57

Hráči v černých dresech jsou podstatně více u míče, znovu kombinují na útočné polovině. Jenomže jednoho z ofenzivních hráčů předskočil soupeř.

55

Na vysoký pas nedoskočil Petar Ratkov, a tak se balonu chopil brankář Álex Remiro, který znovu břinkal na nervy domácích fanoušků.

54

Ovšem už v tomto momentu můžeme říct, že sledujeme úplně jiný Salzburg, který výrazně přidal a posílá centry před branku soupeře.

53

Španělský celek kostrbatě kombinoval na útočné polovině, kde o balon přišel mrštný Takefusa Kubo, který se pokoušel o kličku na střed hřiště.

52

Hlavní rozhodčí byl přivolán k videu, kde viděl to, že Roko Šimić pádu hodně přidal. Proto se odvolává žlutá karta pro brankáře, ale především pokutový kop!

48

Roko Šimić proskočil mezi obránci, byl zatáhnut za ruku a ještě se srazil s brankářem. Právě Álex Remiro (Real Sociedad) inkasoval žlutou kartu!

48

Pokutový kop pro Salzburg!

47

Brais Méndez napadal rozehrávku soupeře, kterého připravil o míč, avšak ten mu utekl mimo hrací plochu. Alexander Schlager bude odkopávat od branky.

46

ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází Jon Pacheco.

46

ze hřiště odchází Oumar Solet, přichází Petar Ratkov,
ze hřiště odchází Karim Konaté, přichází Samson Baidoo,
ze hřiště odchází Maurits Kjaergaard, přichází Amankwah Forson.

46

Začal druhý poločas.

Domácí příznivci se musejí hodně divit, co to jejich tým vlastně předvádí. Hráči Salzburgu jsou hodně zaskočení, směrem dopředu jako by neexistovali a vzadu několikrát zaváhali. Naopak San Sebastian rychle vyráží do nabídnutých akcí a dvě z nich proměnil. Pokud rakouský mistr se svou hrou něco neudělá, tak dnes rozhodně bodovat nebude.

45+2

První poločas skončil.

45

Za vápnem si balon natáhl na střed Ander Barrenetxea, jehož pokus trefil Mikela Oyarzabala. Zakončení tak mířilo vedle branky, přesto skončilo v rukavicích brankáře.

43

Za domácí obranu si zabíhal Aihen Muñoz, který se nacházel v ofsajdovém postavení. Jenomže Salzburg se míče zbavil a následně se dopustil faulu.

41
Karty

Dopředu postupoval Takefusa Kubo, kterého po odehrání míče dohrál Oumar Solet (Salzburg), jenž je dalším potrestaným fotbalistou.

41

Roko Šimić si parádně zpracoval balon do prostoru, avšak následná klička už mu nevyšla. A tak San Sebastian otočilo kormidlem hry.

40

Jdeme do koncovky prvního poločasu, který přinesl trochu jiný průběh, než se čekalo. Hráči v černých dresech výrazně tahají za kratší konec provazu.

39

Hráči v bílých dresech kombinují na vlastní polovině. Vědí, že nemusejí nikam spěchat, protože vedou už o dvě trefy.

38

Domácí celek se pokouší o dlouhé přihrávky, ovšem zatím ani toto není cesta, která by mířila k úspěchu.

36

Ze střední vzdálenosti natáhl ke střele Brais Méndez, jehož pokus mířil vysoko nad branku rakouského mužstva.

35

Pokud se Red Bull neprobudí v dalším průběhu zápasu, tak dnes rozhodně odejde bez bodů. Zatím je to od domácích, směrem dopředu, hodně málo.

34

Real Sociedad zaparkoval autobus kolem své šestnáctky. Ovšem následně vyrazil do protiakce Takefusa Kubo, jemuž cestu zamezil v běžeckém souboji Oumar Solet.

32

Centr tentokrát mířil před branku španělského týmu, kde se nacházel vysoký Karim Konaté. Jenomže úspěšnější byl Hamari Traoré, který hlavičkou přihrál svému brankáři.

31

Slazburg se pokoušel o rychlý přechod na útočnou polovinu, avšak soupeř sáhl k taktickému faulu. San Sebastian zatím skvěle a především chytře hraje.

30

Krásný pas z levé strany vyslal před branku Aihen Muñoz, který viděl za obránci svého kapitána. Avšak Mikel Oyarzabal netrefil balon, jenž mířil jen vedle brány!

27

Real Sociedad právě vstřelil branku!
Obránci Salzburgu propadli ještě na útočné polovině a znovu bylo zle! Mikel Merino posunul balon na BRAISE MÉNDEZE, který pak prošel až k hranici vápna, kde doslova zamotal Lucase Gourna-Douatha. Pokus hostujícího hráče pak zapadl do pravého spodního rohu branky – 0:2. Asistence: Takefusa Kubo.

26

Jeden z hostujících hráčů se snažil projít mezi dvěma obránci, jenomže cestu mu zamezil Amar Dedić. Salzburg bude vhazovat.

24

Oscar Gluch se snažil odehrál skákající míč, ovšem kopačkou trefil do hlavy Aihena Muñoze. Oba borci si v přerušené hře podali ruku a jede se dál.

23

Real Sociedad dobře a hlavně rychle napadá obránce soupeře. Po chvíli přišel pas na levou stranu, odkud Karim Konaté trefil jen prvního obránce.

22

K rohovému praporku přispěchal Takefusa Kubo, jehož centr byl příliš krátký. Odražený balon si našel Ander Barrenetxea, jemuž pokus nesedl a ohrozil jím jen druhý praporek.

21

Odraženého míče se chopil Brais Méndez, jehož pokus byl tečovaný a San Sebastian bude rozehrávat rohový kop.

20

Španělský celek drží balon na vlastní polovině a rozhodně nikam spěchat zatím nebude. Po chvíli přišla přihrávka na pravou stranu, ale centr si pohlídal obránce Strahinja Pavlović.

19

Strahinja Pavlović se pokoušel o kolmou přihrávku mezi obránce, ale směřoval jí až moc blízko stoperovi. Balonu se chopil Álex Remiro, jenž hru na chvíli uklidní.

17

Hra se velmi rychle otočila na druhou stranu, kde došlo ke střetu hlavami. Na hrací ploše zůstal ležet Mikel Oyarzabal, jenž potřebuje ošetření.

16

Dlouhý pas letěl na levou stranu vápna, kde jej před branku vracel Karim Konaté, jenž už se nacházel mimo hrací plochu. A tak zakončení Strahinja Pavloviće už bylo po odpískání.

15
Karty

Roko Šimić se dostával přes obránce a Robin Le Normand (Real Sociedad) si pomohl zatažením za ruku. Polský rozhodčí vytáhl z kapsičky žlutou kartu.

14

Salzburg se nacházel na útočné polovině, ovšem přihrávka středem neprošla. Domácí celek se zatím na útočné polovině hledá.

13

Dlouhým autem se prezentoval Aihen Muñoz, jenomže obrana Salzburgu si situaci pohlídala.

12

San Sebastian je očividně v pohodě, tentokrát táhlo akci po levé straně, ale patička Andera Barrenetxeai neprošla. Španělský celek tak bude vhazovat.

11

Dlouhý pas přiklepnul Roko Šimić do běhu svému spoluhráči, jenž už se nacházel ve vápně. Ovšem zakončení Karima Konatého mířilo jen vysoko nad branku!

9

Domácí celek musí reagovat na špatný začátek zápasu. Zatím se Salzburg na útočné polovině k ničemu nedostal, naopak v obraně několikrát míč nepochopitelně odevzdal.

7

Kolmá přihrávka mířila na hranici vápna, kde trochu prostoru měl MIKEL OYARZABAL, který uklidil svou střelu do levého spodního rohu branky. Alexander Schlager byl tentokrát v pozici přihlížejícího diváka – 0:1. Asistence: Brais Méndez.

6

Výborně si balon do vápna posunul Mikel Oyarzabal, který byl už sice z úhlu, ale dobře mířil na zadní tyčku. První velký zákrok si připsal Alexander Schlager, jenž zasáhl ramenem.

5

Polský rozhodčí dával domácímu mužstvu výhodu, která nebyla využitá, a tak se vrátil k nedovolenému zákroku, o který se postaral Brais Méndez.

4

Oumar Solet se znovu nacházel pod tlakem, a tak raději přihrál svému brankářovi. Red Bull tak hru uklidní a zkusí to od úplného začátku.

3

Real Sociedad rozehrával rohový kop, avšak k zakončení nedošlo. Naopak domácí celek se přesunul na útočnou polovinu, kde už kombinuje.

2

Oumar Solet musel být hodně opatrný, jelikož byl posledním obráncem, avšak poradil si. Ovšem po chvíli si balon na vrcholu pokutového území našel Ander Barrenetxea, jehož pokus zastavil již zmíněný obránce Salzburgu.

2

Salzburg do dnešního střetnutí nastoupil v černých dresech, naopak San Sebastian obléklo bílou sadu.

1

Hlavní rozhodčí pan Bartosz Frankowski dal pokyn k zahájení zápasu. Rakouský mistr se ujel úvodního výkopu a začíná kombinací na vlastní polovině.

1

Utkání právě začalo.

Polští rozhodčí přivádějí na zelený pažit aktéry dnešního střetnutí, kteří si za pár chvil vyslechnou znělku Ligy mistrů. Následně už bude vše směřovat k zahájení očekávaného zápasu.

Úvodní sestavy:

FC Red Bull Salzburg: A. Schlager – Dedić (C), Solet, S. Pavlović, Terzić – Bidstrup, Gluch, Gourna-Douath, Kjærgaard – Šimić, Konaté.
Náhradníci: Krumrey – Baidoo, Capaldo, Diambou, Kameri, Morgalla, Piątkowski, Ratkov, Sučić, Ulmer, Amankwah, Nene.
Trenér: Struber.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Zubeldia, Le Normand, Muñoz – Barrenetxea, Zubimendi, Merino, Méndez – Kubo, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Fraga, Marrero – And. Silva, Elustondo, C. Fernández, U. González, Cho, Olasagasti, Pacheco, Sadiq, Turrientes, Zacharjan.
Trenér: Alguacil.

Rozhodčí: Bartosz Frankowski – Marcin Boniek, Jakub Winkler (všichni POL).

Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které začne zhruba za padesát minut. Oba kluby již odtajnily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.

Střetnutí mezi Salzburgem a San Sebastianem startuje v úterý od 18:45 hodin. Soubojem vás provede Michal Luxa, jenž vám přiblíží všechny důležité momenty duelu.

Oba kluby se utkaly ve vyřazovací části Evropské ligy a z postupu se radoval rakouský Red Bull. Ve Španělsku došlo na remízu 1:1, avšak při následné odvetě zvítězil Salzburg 2:1, když z pokutového kopu rozhodl Beriša.

Liga mistrů má za sebou úvodní kolo a v rámci možností mohou být oba kluby spokojené. Vždyť Salzburg narazil na ambiciózní Benficu, kterou porazil 2:0. Už ve třetí minutě neproměnil pokutový kop Karim Konaté, avšak o deset minut později viděl červenou kartu lisabonský Antonio Silva. A druhou nařízenou penaltu přetavil v úvodní gól zápasu Roko Šimič. Šest minut po začátku druhé půle navýšil vedení na konečný výsledek Oscar Gloukh. A tak si rakouský mistr přivezl z portugalské metropole důležité vítězství.

Naopak Real Sociedad začal nejprestižnější soutěž v domácím prostředí, kde remizoval 1:1 s Interem Milán. Už ve čtvrté minutě poslal do vedení španělský tým Brais Méndez. Ovšem italský celek našel odpověď v sedmaosmdesáté minutě, kdy se prosadil Lautaro Martinez.

Nejlepší evropská soutěž se hlásí znovu o slovo, V Lize mistrů totiž dojde na souboj mezi FC Red Bull Salzburgem a Realem Sociedad San Sebastian.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.