Začalo se pěkně zhurta, jako první vystrčili drápky Young Boys. Přihrávku před hranicí šestnáctky převzal Darian Males, pravou nohou si míč stopnul a levou ho poslal směr brána. Škoda pro Bern, že z mírného záklonu o trošinku přestřelil. Domácí nezůstali pozadu. Cherif Ndiaye si uvnitř vápna našel průnikovou přihrávku a zaskočil Racioppiho patou, gólman Young Boys reflexem vyrazil míč na roh. V Bělehradě bylo veselo ve 35. minutě. Osman Bukari se při samostatné akci navzdory dvojnásobné přesile protlačil ke střílenému centru na zadní tyč, tam doběhl Cherif Ndiaye a nataženou nohou trefil poloprázdnou branku. VAR ještě prověřoval možný ofsajd, ale nakonec gól uznal. Uklidňující trefu mohl v nastavení přidat Osman Bukari, ale při náběhu na průnikovou přihrávku stál v postavení mimo hru. Po prvním poločase tak platil stav 1:0.

Jenže v tom druhém hosté zabrali. Běžela 48. minuta, když Monteiro chytře prostrčil balon do pokutového území, tam si pro něj doběhl Filip Ugrinic a na stejné úrovni s vracejícím se Stamenicem překonal Glazera krátkým lobem. Ještě hůře to s domácím týmem vypadalo po hodině hry, kdy z penalty po Djigově ruce dokonal obrat Cédric Itten. Bělehrad se ale nevzdal. Dvacet minut před koncem se musel činit Anthony Racioppi, nejprve na brankové čáře vychytal Kataie hlavičkujícího po rohovém kopu a o chvíli později vytáhl bravurní zákrok i proti ráně Ndiayeho. Další šance byly na obou stranách. Nejprve opět zahrozil Katai, když po centru zprava hlavou minul přední tyč, na druhém konci hřiště pak měl na patě gól Ganvoula, zády k bráně otočený však trefil přesně ten prostor, v němž se vyskytoval Glazer. Uklidňující gól měl v závěrečné desetiminutovce na hlavě Ganvouli, který z nadějné pozice nikým neatakovaný přestřelil. A zákonitě přišel trest. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby Krasso nečekaně zrychlil hru přímočarou přihrávkou z otočky na pravou stranu vápna, tam si míč vyzvedl Osman Bukari a z úhlu trefil velkou mezeru mezi tyčí a brankářem, který zřejmě očekával centr nebo přihrávku. Zápas tak dospěl k remíze 2:2.

Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 5:4.

Rodić
62. min Olayinka
Stamenic
70. min Lučić
Hwang In-pom
30 Bukari
Bukari
Ivanić
Mitrović
70. min Katai
9 Ndiaye
Ndiaye
80. min Krasso

Benito
47. min Amenda
21 García
García
39 Males
Males
74. min Chaiwa
Itten
74. min Ganvoula
Monteiro

Rozhodčí: Collum – Connor, McGeachie (Skotsko).

90+6

Právě se rozeběhla poslední nastavená minuta, když Peter Olayinka obdržel přihrávku za obranu a s úmyslem přeloboval Racioppiho vystřelil. Bohužel pro Bělehrad vysoko nad, a i kdyby ne, tak by branka neplatila, v době náběhu byl totiž ve zřetelném ofsajdu.

90+5

Srdjan Mijailović se pokusil potěšit fandy obratem, jeho rána z dálky však byla spíše propagační.

90+4

Anthony Racioppi s vědomím toho, že Crvena Zvezda je po vyrovnání na koni, před odkopem od své branky zdržuje. Napomínán ale zatím není.

90+2
Karty

Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Cheikh Niasse).

Niasse je napomínán za podkopnutí Bukariho.

90+1

Young Boys ubránili roh.

88

Crvena Zvezda právě vstřelila branku!
Crvena Zvezda srovnává stav utkání a Anthony Racioppi nemá čisté svědomí! Krasso nečekaně zrychlil hru přímočarou přihrávkou z otočky na pravou stranu vápna, tam si míč vyzvedl OSMAN BUKARI a prvním dotekem z úhlu trefil velkou mezeru mezi tyčí a brankářem, který zřejmě očekával centr nebo přihrávku.

86

Crvena Zvezda opět v zakončení. K volnému míči se na levé straně vápna dostal Jean-Philippe Krasso a z voleje ho napálil vysoko nad. Vážně ho to mrzí, což dokazuje sevřením své hlavy v dlaních.

84

Bělehrad kopal roh. Na centr Hwang In-poma si u zadní tyče naskočil Aleksandar Katai, ale stejně jako před pár minutami neměl přesnou mušku.

83

Zrychlení hry na levé straně a centr k hranici malého vápna, kam si nepozorovaně naběhl Silvere Ganvoula! A kdyby v nadějné pozici nepřehlavičkoval břevno, byl by osud zápasu nejspíš zpečetěn.

81

Roh pro Bern. Meschak Elia centroval na přední tyč, kde stál připravený Srdjan Mijailović.

80

Střídání v týmu FK Crvena Zvezda Bělehrad:
ze hřiště odchází Cherif Ndiaye, přichází Jean-Philippe Krasso.

78

Šance na obou stranách! Nejprve za domácí zahrozil Aleksandar Katai, když po centru zprava hlavou minul přední tyč. Na druhém konci hřiště měl na patě gól Ganvoula, zády k bráně otočený však trefil přesně ten prostor, ve kterém se vyskytoval Omri Glazer.

77

Další série rohových kopů pro Bělehrad. Zatímco Vladimir Lučić burcuje fanoušky, Hwang In-pom už se pečlivě rozhlíží, kam svůj centr pošle.

75

Držení míče: 47% : 53%.

74

Střídání v týmu BSC Young Boys:
ze hřiště odchází Cédric Itten, přichází Silvere Ganvoula.

74

ze hřiště odchází Darian Males, přichází Miguel Chaiwa.

74
Karty

Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Mohamed Ali Camara).

73
Karty

Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Srdjan Mijailović).

71

Anthony Racioppi udržel Young Boys ve vedení dvěma pozoruhodnými zákroky! Nejprve na brankové čáře vychytal Aleksandara Kataie hlavičkujícího po rohovém kopu, a o chvíli později vytáhl bravurní zákrok i proti ráně od Cherifa Ndiayeho. Bělehradu k ničemu nebyla ani série tří rohových kopů.

70

ze hřiště odchází Stefan Mitrović, přichází Aleksandar Katai.

70

ze hřiště odchází Marko Stamenic, přichází Vladimir Lučić.

69

Barak Bachar si nachystal další střídání, a tentokrát dvojnásobné. Provést ho bude moci při nejbližším přerušení. A děje se tak právě teď

67

Aktivní Olayinka teď získal míč v souladu s pravidly, zvedl hlavu a odcentroval do vápna. Bohužel pro Bělehrad tam nikoho v červeno-bílém dresu nenašel.

66

Peter Olayinka přišel do souboje přemotivován, rozhodčí Collum mu odpískal útočný faul.

65
Karty

Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Osman Bukari).

Bukari podkopl Eliu a rovněž je potrestán.

64
Karty

Žlutá karta pro tým BSC Young Boys (Darian Males).

Males pyká za podražení Mitroviće.

62

ze hřiště odchází Milan Rodić, přichází Peter Olayinka.

61

Young Boys právě vstřelil branku!
No vida, obrat je na světe! K exekuci nařízené penalty se postavil CÉDRIC ITTEN. Švýcarský útočník zachoval pevné nervy a pravačkou umístil míč do pravé části branky. Ačkoliv Omri Glazer vystihl směr střely, na zemi byl příliš rychle a míč proletěl nad jeho pravou nohou.

60

Hosté reklamují ruku, kterou měl po střele jednoho ze soupeřů uvnitř vápna zahrát Nasser Djiga. A VAR jim dává za pravdu, penalta!

58
Karty

Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Hwang In-pom).

Korejský záložník chytil Ugrinice za dres.

56

Doktoři Young Boys to mají v ruce, Ittena dali rychle dokupy a ten už se zase pohybuje po trávníku.

55

Ou, Cédric Itten zrovna neprožívá nejradostnější chvíle života. Ránu od Aleksandara Dragoviće schytal nepříjemně do hlavy a viditelně otřesený zůstává ležet na hřišti. Už k němu pospíchá tým lékařů.

53

Bělehrad skóruje z ojedinělé šance! První těžkou střelu po zemi vyrazil Anthony Racioppi před sebe a Cherif Ndiaye se z dorážky nemýlil. Jenže jeho radost rychle vystřídalo zklamání. Tušíte správně, ofsajd.

52

Hosté jsou po vyrovnání v tlaku. Ulisses García měl štěstí na odražený míč, který zpoza vápna napálil vysoko nad břevno. Škoda, tohle šlo zakončit mnohem lépe.

50

Omri Glazer vzal Ittenovi obrat! Hráč Young Boys pálil kolem bránícího Dragoviće po zemi na zadní tyč, Glazer se však ukázkově natáhl a otevřenou dlaní zabránil pohromě.

48

Je srovnáno! Monteiro chytrou přihrávkou prostrčil balon do pokutového území, tam si ho za obranou vyzvedl FILIP UGRINIC a na stejné úrovni s vracejícím se Stamenicem překonal Glazera krátkým lobem.

47

ze hřiště odchází Loris Benito, přichází Aurèle Amenda.

47

Jenže na startu druhé půle se zranil Loris Benito a vynucené střídání je na místě.

46

Druhá půle začala beze změny v sestavách, trenéři svým základním jedenáctkám věří.

46

Začal druhý poločas.

Druhý zápas skupiny G mezi Red Bullem Lipsko a Manchesterem City je v poločase 0:1.

Začalo se pěkně zhurta, jako první vystrčili drápky Young Boys. Přihrávku před hranicí šestnáctky převzal Darian Males, pravou nohou si míč stopnul a levou ho poslal směr brána. Škoda pro Bern, že z mírného záklonu o trošinku přestřelil. Domácí nezůstali pozadu. Cherif Ndiaye si uvnitř vápna našel průnikovou přihrávku a zaskočil Racioppiho patou, gólman Young Boys reflexem vyrazil míč na roh. V Bělehradě bylo veselo ve 35. minutě. Osman Bukari se při samostatné akci navzdory dvojnásobné přesile protlačil ke střílenému centru na zadní tyč, tam doběhl Cherif Ndiaye a nataženou nohou trefil poloprázdnou branku. VAR ještě prověřoval možný ofsajd, ale nakonec gól uznal. Uklidňující trefu mohl v nastavení přidat Osman Bukari, ale při náběhu na průnikovou přihrávku stál v postavení mimo hru. V poločase tak platil stav 1:0.

Držení míče: 44% : 56%.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:3.
Rohy: 1:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 5:7.

45+6

První poločas skončil.

45+6

Omri Glazer se před koncem poločasu ještě zaskvěl proti tečované střele, díky jeho zákroku pravou nohou si CZ Bělehrad odnese do kabiny těsný náskok.

45+5
Karty

Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Mirko Ivanić).

Černohorský středopolař šel do souboje s Niassem podrážkou napřed a to neměl dělat. Výsledkem je taxativní trest v podobě žluté karty.

45+3

Crvena Zvezda ubránila roh.

45+2

Po přihrávce do uličky běžel Osman Bukari na brankáře zcela sám, obešel ho zprava a potom pohodlně zakončil do prázdné branky. Jenže! Asistent rozhodčího měl v tu chvíli praporek nahoře, jednalo se o evidentní ofsajd. Útěk na dvoubrankový rozdíl se tak nekoná.

43

Ulisses García po kontaktu s Mijailovićem uvnitř vápna padá k zemi a drží se za špičku pravé nohy. Rozhodčí nechce o penaltě pro Young Boys ani slyšet.

41

Na centr ze strany si uvnitř vápna naskočil Cedric Itten, jeho žádost o srovnání Omri Glazer odmítl.

39

Naštěstí nešlo o nic vážného a Crvena Zvezda Bělehrad už je zase kompletní.

38

Po dobré zprávě pro Bělehrad tu mám pro domácí tým nedobrou, Cherif Ndiaye se po jednom ze soubojů posadil na trávník a žádá pomoc lékařů.

37

Kvůli intervenci VAR se nějaký čas nehrálo.

35

V Bělehradě je veselo! Osman Bukari se při samostatné akci navzdory dvojnásobné přesile protlačil ke střílenému centru na zadní tyč, tam doběhl CHERIF NDIAYE a nataženou nohou trefil poloprázdnou branku. VAR ještě prověřoval možný ofsajd, ale nakonec gól uznal.

35

Centr na zadní tyč Omri Glazer před nabíhajícím útočníkem prodloužil dlaní mimo riziko.

34

Zády k bráně otočený Cheikh Niasse předal balon Malesovi, jeho ránu ze střední vzdálenosti kdosi vychýlil na rohový kop. Udeří z něj Young Boys Bern?

32

V posledních minutách je hra často kouskovaná fauly, což jejímu tempu neprospívá.

30

Držení míče: 58% : 42%.

29

Osman Bukari se po Benitově faulu těžce zvedá ze země. Domácí už rozehráli z místa přestupku.

28

Z tohoto mráčku ani nekáplo. Crvena Zvezda vytvořila zónovou obranu, která soupeře nepustila k další střele. Následně se hra přesunula doprostřed.

27

Na vrcholu oblouku před pokutovým územím zpracoval Ulisses García přihrávku a následně vypálil do pravé části branky. Omri Glazer měl s vyražením míče na roh plné ruce práce. Jak dopadne standardka?

25

Ozval se i Bělehrad. Jmenovitě Hwang In-pom, který to zkusil z nějakých dvaceti dvou metrů. Jak se záhy ukázalo, svůj pokus uspěchal, nečistě trefený míč levačkou se stočil směrem od branky a Racioppi tak nemusel zasahovat, už se chystá na odkop.

23

Do třetice už to bylo lepší. Po Garcíově centru zleva se na úrovni penalty uvolnil nedůsledně bráněný Joël Monteiro, jeho volej ovšem nebyl přesný.

22

Hosté nevyužili ani svůj další útok, do něhož byl znovu zapletený Meschak Elia. Tentokrát mu balon utekl daleko od nohy a soupeř ho hravě sebral.

21

Individuálním průnikem zleva si Meschak Elia našel palebnou pozici. Jako blesk z čistého nebe se před ním zjevil Srdjan Mijailović a jeho ránu zblokoval.

19

Cheikh Niasse je naštěstí v pořádku.

18
Karty

Žlutá karta pro tým FK Crvena Zvezda Bělehrad (Cherif Ndiaye).

Senegalský útočník si na kraji středového kruhu vyšlápl na Cheikha Niasseho a ten se s bolestivou grimasou v obličeji nechává ošetřit.

17

Jenže po překročení půlící čáry přišla ztráta míče a Ulisses García pak ve snaze o nápravu zatáhl Bukariho za dres. Crvena Zvezda rozehraje z místa přestupku.

16

Ve vlastním území kombinující Bern trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

15

Střely na branku (mimo): 1:0 (0:1).

14

Hostující útočník je naštěstí v pořádku a po krátkém ošetření už se zapojuje do hry.

13

Stefan Mitrović neuspěl v souboji s Jankem, Young Boys budou vykopávat od své branky. V mezihře špatně došlápl Cédric Itten a nechává se ošetřit.

12

Bukariho při dlouhém nákopu nepustil Ulisses García za sebe a získal pro Young Boys aut.

11

Tradiční oťukávaná proběhla ve svižném tempu se šancemi na obou stranách. Teď už fotbalisté hru krotí v blízkosti středového kruhu.

10

Držení míče: 60% : 40%.

9

Nasser Djiga poblíž vlastní šestnáctky nadvakrát ubránil Eliu a diváci ho za to odměnili potleskem.

7

Hwang In-pom zahrál roh krátkým pasem a domácí díky tomu zahájili kombinaci. Ta skončila ve chvíli, kdy se Stefan Mitrović nechal chytit do ofsajdu.

6

Domácí nezůstali pozadu. Cherif Ndiaye si uvnitř vápna našel průnikovou přihrávku a zaskočil Racioppiho patou. Gólman Young Boys reflexem vyrazil míč na roh.

4

Young Boys vystrčili drápky. Přihrávku před hranicí šestnáctky převzal Darian Males, pravou nohou si míč stopnul a levou ho poslal směr brána. Škoda pro Bern, že z mírného záklonu o trošinku přestřelil.

3

Netrvalo to dlouho a domácí se opět objevili v útoku. Osman Bukari se na pravém křídle chtěl uvolnit zcela sám, ale bez podpory spoluhráčů to jednoduše nešlo.

1

Po rozehrávce Crvena Zvezda nakopla míč dopředu, Bukariho udržel na zádech García a po překročení balonu koncové čáry následuje odkop.

1

Utkání právě začalo.

Čtyřiačtyřicetiletý William Collum přivedl obě základní jedenáctky na hřiště a vzápětí se na Stadionu Rajka Mitiće rozezněla hymna Ligy mistrů. Teď už zbývá jenom kapitánský los, kontrola brankových sítí a minimálně devadesátiminutový boj o první body do tabulky může začít. Tak příjemnou zábavu!

Úvodní sestavy:

FK Crvena Zvezda Bělehrad: Glazer – Mijailović, Dragović (C), Djiga, Rodić – Stamenic, Hwang In-pom – Bukari, Ivanić, Mitrović – Ndiaye.
Náhradníci: Popović, Vasiljević – Spajić, Degenek, Kanga, Katai, Olayinka, Krasso, Milunović, Kangwa, Kabić, Lučić.
Trenér: Barak Bachar.

BSC Young Boys: Racioppi – Janko, Mo. Camara (C), Benito, U. García – Males, Niasse, Ugrinic – Elia, Itten, Monteiro.
Náhradníci: von Ballmoos, Marzino – Amenda, Łakomy, Colley, Chaiwa, Nsamé, Persson, Rrudhani, Lustenberger, Blum, Ganvoula.
Trenér: Raphael Wicky.

Dobrý večer, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání Ligy mistrů mezi Crvenou Zvezdou Bělehrad a Young Boys Bern. Ačkoliv poslední dvě vzájemná utkání v roce 2019 skončila nerozhodně, dle sázkových kanceláří jsou dnes mírným favoritem domácí. Ti mají v sestavě i dva hráče se zkušenostmi z české ligy, ex-slavista Peter Olayinka i ex-sparťan Guélor Kanga teď bojují na stejné straně barikády, oba přitom začnou na lavičce.

Nominace rozhodčích

Hlavní rozhodčí: William Collum.

Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Glasgow řídil svůj první zápas v nejvyšší skotské soutěži v roce 2004. O šest let později byl nominován k utkáním Ligy mistrů a za sebou má též několik významných mezinárodních zápasů. Na úroveň elitního rozhodčího FIFA povýšil v červnu 2012.

Asistenti: Francis Connor a David McGeachie.

YB Bern – RB Lipsko 1:3 (1:1)
33. Elia – 3. Simakan, 74. X. Schlager, 90+2. Šeško.
ŽK: Benito, Lauper, Blum – Kampl, Simons, Forsberg, Simakan.

Ve švýcarském hlavním městě se na gól nemuselo čekat dlouho, natěšené tribuny zchladil už ve 3. minutě hlavou po rohovém kopu Mohamed Simakan. Young Boys tuto ztrátu smazali za půl hodiny, kdy z hranice vápna nezvykle bodlem srovnal Meschak Elia. Jeho branka domácí tým nakopla k větší aktivitě, ale do přestávky už se skóre nepohnulo.

A to byla škoda, protože ve druhé půli pálili do černého už jen hosté z Německa. Dlouho se přitom hrál vyrovnaný fotbal, zlom nastal až v 74. minutě, kdy po trefě Xavera Schlagera šli hráči Lipska podruhé do vedení. S blížím se koncem hráli Young Boys vzadu na riziko a to se jim vymstilo v nastavení, kdy je Benjamin Šeško definitivně srazil na kolena.

Držení míče: 54% : 46%.
Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 3:7.
Rohy: 3:7. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:11.

YB Bern: Racioppi – Janko (69. Blum), Amenda, Mo. Camara (C), Benito – Niasse (85. Nsamé), Lauper (77. Males), U. García (77. Persson) – Ugrinic – Elia, Itten (70. Ganvoula).

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Simakan, Lukeba, Raum – Simons (88. Werner), Kampl (C), X. Schlager, Forsberg (80. Baumgartner) – Openda (88. Lenz), Poulsen (64. Šeško).
Trenér: Marco Rose.

Rozhodčí: Jorgji – Rexha, Cokaj (Albánie).
Diváci: 31 500.

Manchester City – CZ Bělehrad 3:1 (0:1)
47. a 60. Álvarez, 73. Rodri – 45. Bukari.
ŽK: Rodri, Dias – Rodić, Stamenic.

Srbský tým v úvodním utkání čelil obrovské převaze Manchesteru. Ten zasypal Glazera kulometem střel, ale izraelský gólman byl ve skvělé formě a v prvním poločase přiváděl Citizens k zoufalství. Vychytal Rodriho, Akého i Fodena, proti Haalandovi mu pak pomohlo břevno. A když už to vypadalo, že před pauzou gól nepadne, udeřilo zničehonic na opačné straně. Osman Bukari dostal průnikovou přihrávku a obstřelem Edersona šokoval stadion.

Jenže chvíli po návratu z šaten se po Haalandově přiklepnutí prosadil Julián Álvarez a anglický tým pak ještě více přidal na tempu. Hrálo se prakticky na jednu branku, Bělehrad se zuby nehty bránil a gólman Glazer musel být neustále ve střehu. Zvládal to do 60. minuty, kdy udělal chybu při vyběhnutí na centr Juliána Álvareze z přímého kopu a sám si prakticky srazil balon do sítě. Manchester pak ještě přidal jednu branku, o kterou se postaral Rodri, a bylo hotovo.

Držení míče: 70% : 30%.
Střely na branku: 16:2. Střely mimo: 11:1.
Rohy: 12:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:9.

Manchester City: Ederson – Walker (C), Dias (83. Lewis), Aké, S. Gómez (58. Akanji) – Rodri (83. K. Phillips), Nunes – B. Silva (44. Doku), Álvarez, Foden (83. Bobb) – Haaland.
Trenér: Pep Guardiola.

CZ Bělehrad: Glazer – Mijailović, Djiga, Dragović (C), Rodić – Hwang In-pom (82. Kangwa), Stamenic – Bukari (82. Degenek), Ivanić (68. Olayinka), Mitrović (77. Lučić) – Ndiaye (68. Krasso).

Rozhodčí: Pinheiro – Jesus, Maia (Portugalsko).
Diváci: 50 204.

V dalším zápase Ligy mistrů se představí šampioni svých zemí, Crvena Zvezda přivítá ve středu večer v Bělehradě fotbalisty Young Boys Bern. Oba týmy do milionářské soutěže vstoupily porážkou, ve vzájemném duelu se tak pokusí vylepšit výchozí pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.