Recenze novinky: Pětici závažných nemocí jde léčit v cizině z pojistky

aktualizováno 
Do Česka přichází vůbec poprvé speciální komerční pojistka. Až do limitu 50 milionů korun umožňuje léčbu pěti typů závažných onemocnění v cizině. A to ve špičkových centrech u předních specialistů. V recenzi jsme novince udělili 70 procent.
Pojistný limit, který lze v případě onemocnění čerpat, je velmi vysoký až do částky 50 milionů korun za celou dobu pojištění. Ilustrační snímek

Pojistný limit, který lze v případě onemocnění čerpat, je velmi vysoký až do částky 50 milionů korun za celou dobu pojištění. Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Jde o komerční pojistku, se kterou přišla letos v říjnu ČSOB Pojišťovna ve spolupráci s mezinárodní společností Best Doctors.

Hodnocení Financí iDNES.cz: 70 %

Co ovlivnilo hodnocení:
Cena: ***
Srozumitelnost: ****
Dostupnost: ***
Obsluha: ****
(maximum pět hvězdiček)

Pojištění se platí z vlastní kapsy a jde o nadstandardní službu k lékařské péči, kterou mají Češi garantovanou v tuzemsku z veřejného zdravotního pojištění.

Pokud pojištěný onemocní, může požádat o odborný posudek světového specialistu, zda je postup léčby v Česku správný a zda ve světě existují alternativní možnosti léčby. Pojistka však nekryje veškerá závažná onemocnění, ale jen pětici vybraných. Na léčení do ciziny může pojištěný odjet například tehdy, když onemocní leukémií, nejzávažnějšími typy rakoviny, když bude potřebovat transplantaci orgánů od živého dárce či třeba podstoupit chirurgický zákrok na mozku.

Pojištěné jsou následující diagnózy a lékařské zákroky:

 1. léčba nejzávažnějších typů rakoviny - léčba zhoubného nádoru, jenž je charakterizován nekontrolovatelným růstem a invazivním šířením nádorových buněk do okolních tkání a orgánů. Léčba zahrnuje léčbu leukémie, sarkomu a lymfomu (vyjma kožního lymfomu).
 2. by-pass koronárních artérií
 3. náhrady srdečních chlopní
 4. transplantace orgánů tkání nebo kostní dřeně - chirurgická transplantace, při které pojištěný přijme ledvinu, část jater, plicní lalok, část slinivky břišní nebo kostní dřeň (autologní nebo alogenní) od živého kompatibilního dárce
 5. neurochirurgie – jakýkoli chirurgický zákrok na mozku nebo jiných nitrolebních strukturách, včetně operace benigního nádoru v míše.

V praxi to funguje tak, že odborný posudek a výběr vhodných specialistů získává pacient od společnost Best Doctors, a to během 10 až 15 dní. Na výběr pak dostává vždy tři zahraniční špičková centra, která mají s léčbou velmi dobré zkušenosti. Může jít například o specialisty z USA, Kanady, Evropy, Austrálie či třeba Japonska. Volba špičkového centra, kde specialista působí, pak záleží na rozhodnutí pacienta.

Cena podle věku, vysoký pojistný limit pro každého

Velmi překvapivá je cena této pojistné novinky. Je odstupňovaná podle věku a především u dětí je cenově velmi zajímavá – až do plnoletosti dítěte stojí pojistka ročně 1 760 korun. U dospělých je pojištění již dražší, ve věku 19 až 64 let přijde ročně na 4 288 korun a senioři ve věku 65 až 74 let zaplatí 9 120 korun. Pojistka se uzavírá vždy na rok a pokud ji klient nevypoví šest týdnů před koncem pojistného období, automaticky se prodlouží o další rok. V roce, ve kterém pojištěný dosáhne 75 let, pojistka končí.

Cena pojištění pro léčbu závažných onemocnění v cizině
Věk pojištěnéhoPojistné za rok v Kč
0 -18 let1 760
19 - 64 let4 288
65 - 74 let9 120
Pozn: Minimální vstupní věk u dítěte je 30 dní, u dospělého věk 60 let.

Pojistný limit, který lze v případě onemocnění čerpat, je velmi vysoký. Za rok to až 25 milionů roku a během celé doby pojištění může pacient čerpat léčbu do částky 50 milionů korun. Vyčerpáním této částky pojištění končí. Limit je nastavený ale poměrně velkoryse, průměrné náklady na léčbu závažných onemocnění se pohybují podle propočtů Best Doctors okolo 20 milionů korun.

Limity pojistného plnění a cena:

 • Maximální roční plnění: 25 milionů korun
 • Celkové maximální plnění za pojistnou dobu: 50 milionů korun

Do pojistného limitu se započítávají jak samotné náklady na léčbu, tak i doprava a ubytování pro pojištěného včetně jednoho doprovodu. Pojišťovna rovněž hradí překlady dokumentů do češtiny a tlumočníka, který zajistí pacientovi komunikaci v češtině.

Při uzavírání pojistky se vyplňuje jen krátký dotazník o zdravotním stavu. Nevyplácí se však podvádět a zatajovat, že některá ze závažných chorob již propukla a pacient se léčí. Pojišťovna si totiž z lékařských záznamů vždy ověřuje, zda klient nepodváděl a pokud ano, léčbu v zahraničí neuhradí. Pojišťovna odmítne léčbu hradit i v případě, že klient onemocní během prvních tří měsíců, kdy si pojistku sjedná. A dobré je také vědět, že nepojistí ani ty, kteří se na některou z pětice vybraných chorob léčili v uplynulých deseti letech.

Podtrženo a sečtenoVýhody a nevýhody

 • + Pojistka je výhodná pro ty, kdo chtějí mít otevřené dveře k nadstandardní péči a alternativním možnostem léčby, které jsou v zahraničních specializovaných centrech na vysoké úrovni.
 • + Cena pojistky je transparentní a ve vztahu k pojistnému limitu příznivá, odstupňování podle věku není nastaveno složitě.
 • + Sjednat i ukončit pojištění lze snadno.
 •  – Pojištění kryje jen vybrané typy onemocnění a diagnóz. Jestliže se nemoc projeví v čekací době do tří měsíců od sjednání pojistky, pojistka se na ni nevztahuje.
 • – Pojišťovna má právo ověřit si, zda klient o svém zdravotním stavu nelhal. Pokud zjistí nepravdivé údaje, léčbu v cizině odmítne uhradit, i když klient pojistku řádně zaplatil.
 • – Vstupní věk u dospělých je do 60 let, dnešní 61letí a starší již novinku nemohou využít.
Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

 • Nejčtenější

Ověřovací SMS kód nahradíme všem George klíčem, říká expert České spořitelny

Od září v Česku nastartoval režim, aby online platby u obchodníků a na internetu byly bezpečnější. Proč se tak děje a...

Jak je to s diskutovanou slevou na manželku? Její reálná hodnota klesá

Daňová sleva na manželku nebo manžela patří v Česku mezi významné daňové slevy podporující rodiny formou nižšího...

Kvíz: Zjistěte, jak jste na tom s emoční inteligencí

Podle různých vědeckých výzkumů jsou nejdůležitější komponentou spokojeného života dobré mezilidské vztahy. Tím, že...

Krádež dronu pojišťovna neproplatila. Podle ní je dron motorové letadlo

Krádež zavazadla, obzvláště na zahraniční dovolené, není nic příjemného. Pokud jsme pojištěni, spoléháme na to, že nám...

Před pár lety u nás Matcha Tea nikdo neznal. Petr Patočka to změnil

Na začátku byly kvetoucí čaje. Jejich prodej však nešel tak, jak si Petr Patočka představoval. Firma se tak ocitla na...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

 • Další z rubriky

U pojištění stavby a domácnosti je klíčová suma, na kterou je pojistíte

Sjednat si pojištění nemovitosti a domácnosti, to je přece otázka chvíle, řeknete si možná. Ano, vyplnění formuláře je...

Nešťastný pád ho stál přes 200 tisíc korun. Zachránila ho pojistka

Stane-li se jednomu z živitelů rodiny úraz či vážně onemocní, pro většinu domácností to znamená značný pokles příjmu....

Prasklá vodovodní trubka může na domě způsobit škodu i za miliony

Nejčastěji naše obydlí ničí vichřice, krupobití a vodovodní škody. Nejvyšší škody pak způsobuje oheň. Ve většině...

Dostal v Egyptě trombózu. Stálo to přes osm set tisíc korun

Chystáte se na zahraniční dovolenou? Pak rozhodně nezapomeňte na vhodné cestovní pojištění. Jinak si místo hezkých...

Najdete na iDNES.cz