Server nabízí levné letenky, aerolinky se k nim ale neznají

  16:01aktualizováno  16:01
Zpáteční letenku do Paříže nebo Londýna letecky za 1 799 korun včetně všech poplatků slibuje zákazníkům nedávno vzniklý server slevolety.cz. Provozuje ho společnost Online Vision sídlící ve Velké Británii.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: MF DNES

Projekt, který vzbuzuje řadu otazníků, se nelíbí aerolinkám, jejichž letenky server nabízí k prodeji. Tvrdí totiž, že se serverem nemají žádné dohody, a ani nechápou, jak mohou na slibované ceny dosáhnout. Přesto se jimi server chlubí na webu.

"Rozhodně nejsme partneři, jak se dá na webových stránkách dočíst. Celé to na mě působí značně nedůvěryhodně, především kvůli nízkým cenám," řekl šéf české pobočky Air France - KLM František Šiling. Podobně mluví British Airways, Wizz Air či ČSA.

"S uvedenou firmou nemají České aerolinie uzavřenou žádnou smlouvu. Naše společnost celý případ prověřuje a nevylučuje případné právní kroky, pokud by se prokázalo porušení obchodního zákoníku," tvrdí mluvčí Hana Hejsková. Z pětice společností, které firma na webu uvádí, se nevyjádřil jen easyJet.

Server: Máme množstevní slevy

Vedoucí české pobočky slevolety. cz Hedvika Gregorová vysvětluje negativní reakce českých zastoupení aerolinek tím, že s českými zastoupeními aerolinek ani nejednají. Výhodnou cenu podmiňují slevolety. cz nákupem nejméně měsíc dopředu, neumožňují platbu kartou.

Firma na svém webu vysvětluje levnější letenky tím, že je nakupuje ve větším množství, a tím dosahuje levnějších tarifů, než když si je lidé koupí individuálně. "Žádné spekulace, žádné nejistoty - jen obchod jak ho znali už odpradávna,“ tvrdí na svém webu. Takovou praxi však aerolinky vylučují, stejně jako lidé zabývající se letenkami.

"Velmi levné letenky za paušální ceny s libovolným výběrem termínu cesty podle klienta nenabízí žádná společnost létající z Prahy. Aerolinie standardně nabízejí letenky za nízké ceny pouze v omezeném množství na vybrané termíny, nikoliv však kapacitu celého letadla, jak uvedená firma zdůrazňuje,“ říká Lukáš Košík, majitel serveru akcniletenky.com.

Firma se chlubí pětiletou historií, vznikla ale teprve loni

Serveru na důvěryhodnosti příliš nepřidávají ani další informace. Firma se chlubí více než pětiletou historií a tisíci spokojených klientů, ale podle údajů britského obchodního rejstříku vznikla teprve loni na podzim a sídlí v domě, který obývají hlavně čeští gastarbeiteři. V Česku navíc nepůsobí řádná pobočka britské firmy, měla by teprve vzniknout.

Podle Zuzany Aulichové ze zákaznického centra společnost patří do holdingu, který se rezervacím věnuje už přes pět let. Jeho jméno však neuvedla. "Na základě pokynu našeho vedení z UK jméno holdingu nezveřejňujeme," uvedla jen. Ověřit tak jejich dlouhodobé zkušenosti na trhu není možné. Ještě do tohoto týdne nabízel server i ubytování, čímž už fungoval jako cestovní kancelář, jenže bez patřičných povolení. Nakonec od toho ustoupil.

K umístění log aerolinek na svém webu nemají žádné smlouvy, firma jejich použití považuje za nutnost kvůli informování spotřebitele, aby neměli zákazníci pocit, že jim nabízí dopravu sama.

Slevolety.cz odmítají zveřejnit, kolik zákazníků už jejich služby využilo. "Mezi lednem a únorem evidujeme meziměsíční nárůst 30 procent v počtu objednávek,“ ujistila Aulichová.

Autor:

Nejčtenější

Propuštění zaměstnanci Deutsche Bank se míjeli s krejčími obleků pro své šéfy

Krejčí Alex Riley, vlevo, a Ian Fielding-Calcutt nesou kufry mimo budovu...

Největší německá investiční banka Deutsche Bank zahájila ohlášenou restrukturalizaci, v rámci které propustí celkem 18...

Slovenský Volkswagen požádal zaměstnance, aby vrátili část odměn

Ilustrační snímek

Bývalí zaměstnanci slovenské divize německého Volkswagenu musí automobilce vrátit část odměn vyplacených za loňský rok....

První třídou s jízdenkou do druhé. Když je vlak plný, sedne si tam každý

Ilustrační snímek

Pokud cestujete s Českými drahami druhou třídou a vlak je přeplněný, může se stát, že vás průvodčí pustí si sednout,...

Vládě prošel daňový balíček, který zdraží cigarety, alkohol i topení

Místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve Sněmovně při...

Daňový balíček, který zdraží například tvrdý alkohol, cigarety, ale i topení plynem, a víc zdaní i hazard, prošel ve...

Mladí nechtějí pít to, co jejich rodiče, říká šéf Jägermeisteru

Jiří Štětina, ředitel Mast-Jaegermeister.

Chystané razantní zvýšení spotřební daně z lihu zdraží láhev lihoviny na pultech o deset až patnáct korun, odhaduje...

Další z rubriky

Nejsou lidé ani dřevo. Bednáři vymírají, ale zájem o jejich výrobky roste

A se všemi z nich umí pracovat.

Poslední český bednář se vyučil v 70. letech. V současnosti se ruční výrobě dřevěných sudů a dalších nádob věnuje pouze...

Klimatizované prostory má třetina malých a středních firem, ukázal průzkum

Ilustrační snímek

Právě teď nastavuje léto svou vlídnější tvář bez tropických teplot. Horký červen s řadou dnů, kdy teplota překročila...

Farmářské trhy pod lupou veterinářů: rok od roku závad ubývá

Letošní kontroly veterinárních inspektorů odhalili celkem 18 procent pochybení...

V teplém počasí rizika spojená se stánkovým prodejem masných či mléčných produktů výrazně rostou. Veterinární...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz