Diskuze

Velká záchodová revoluce. V Indii a Číně chtějí toalety pro každého

Každá indická rodina musí mít vlastní záchod, zní akční plán premiéra Naréndry Módího. V zemi jich za jeho vlády zbudovali přes 50 milionů. Má to však háček: lidé se je musí naučit používat. Záchodovou revoluci si vyžádal i čínský prezident Si Ťin-pching.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ten článek byl v tištěných nvinách již před měsícem.

1 0
možnosti
DV

D19o21r98a 15V10e83s35e36l26á

6. 12. 2017 22:34

Budou tomu cca 2 měsíce, co jsem v TV viděla dokument, ve kterém se právě o defekaci v Indii mluvilo. V tom dokumentu mimo jiné mluvili o nemajetných dívkách (již si nepamatuji jejich název), které s rozedněním chodí po ulicích a do košů sbírají ty tuhé lidské exremeny přímo z ulice a chodníků. To řidší tam samozřejmě zůstává, v průběhu dne se to stejně ještě přečůrá a následně rozšlape do ztracena ...

Zdálo se mi to natolik nepravděpodobné, že jsem si tuto skutečnost musela ověřit z více zdrojů - a ono fakt!

2 0
možnosti
DK

A co s nimi pak dělají?

0 0
možnosti

J63i55ř46í 39Š35v93a10g81r

6. 12. 2017 22:19

Pod jednou fotkou máte napsáno: 'Dětské toalety v Novém Dillí'. Přitom je na fotce jen skupinka dětí před zdí. Pochybuji, že tam děti využívají jiné děti jako toaletu.

To by bylo zvrhlé i na evropské poměry.

2 0
možnosti
PK

A splachovat budou taky pitnou vodou?

3 0
možnosti
DK

Indové jsou opravdu zvláštní národ - v pohodě udělají malou i velkou potřebu na ulici, zadek si utřou rukou (levou) a nají se zase jen rukama (ale jen pravou). Odpadky vyhodí v pohodě z okna, z jedoucího vlaku nebo jen tak na ulici. Zametají pouze stylem, že nepořádek nametou doprostřed ulice nebo k sousedovi. A nezdá se, že by je to nějak trápilo, protože se u všeho pořád připitoměle usmívají.

Takže nějaká vládní kampaň za používání záchodů je nemůže rozházet.

14 0
možnosti
IZ

I70v31a11n 55Z65y61k75á73n

7. 12. 2017 9:13

Rozházet je nemůže, na druhou stranu ta snaha je bez ironie bohulibá, protože ta země posun v těchto aspektech potřebuje jako smradlavé prase drbání. Tohle bude běh na generace, protože jak je správně uvedeno, kde není s tím navázaná infrastruktura, tam těžko budovat tu poslední třešíňku na dortu ... záchodovou mísu. A jak pak Kněbort výše správně poukazuje, s WC bývá obvykle spojena otázka vody .. nemusí jít nutně o pitnou, bohatě postačí užitková, ale to je v Indii taky dost tíživý problém a ten se bude narovnávat sakra hůř.

Na té vládní aktivitě se mi pozdává ještě jeden aspekt. Vytvářením určitého sociálního standardu, státem "garantovaného", by se mohlo podařit pomalu erodovat v Indii stále zakořeněný kastovní systém. Sice ne podstatným mílovým krokem, jen to jen takové drobné popošlápnutí, ale i po malých kouskách se nechá někam dojít.

0 0
možnosti