Ale i v zahraničí si vybírají okolní země. Dvacet procent Francouzů, kteří pojedou do zahraničí, se chystá do Španělska, 12 procent do severní Afriky a devět procent do Portugalska.
Ve Francii samotné zaznamenaly velký nárůst zájmu turistů tři oblasti - pobřeží Atlantiku a Středozemí a překvapivě i vnitrozemské Alsasko. Podle ministerstva turistického ruchu je za tímto vzestupem více domácí než zahraniční klientela.
Průměrná doba francouzské letní dovolené, která začíná většinou až v srpnu, je 21 dní, které ovšem lze rozdělit na více pobytů. Zůstává však nákladnou záležitostí a letos v létě se na ni hodlá vydat jen 60 procent Francouzů. Díky ekonomickému vzestupu se tento počet nicméně oproti loňsku zvýšil o tři procenta. Jen 30 procent dovolenkářů hodlá podle průzkumu IFOP vydat na svůj pobyt "významnou" částku. Naopak 35 procent z nich bude odpočívat u člena rodiny nebo u přátel. Francouzi také často odkládají děti na tábory, kterým se zde říká "colonies des vacances" a pořádají je nejrůznější asociace, instituce, školy nebo skauti.
Dovolené se ve Francii řídí pravidelnými cykly. Pořádná letní sezóna začíná obvykle po státním svátku 14. července a do tuhého jde potom s příchodem srpna, kdy se třeba Paříž mění skoro v mrtvé město. Kromě toho rekreační pobyty jsou ve Francii bez výjimky od soboty do soboty, takže na dálnicích se vytvářejí o kritických sobotách pravidelně desítky kilometrů kolon a letiště a železniční nádraží jen s obtížemi čelí nájezdům prázdninových hord.
Letošní průzkum IFOP také potvrzuje, že 52 procent dovolenkářů vyrazí za odpočinkem v srpnu a 38 procent v červenci. Přece jen to však ukazuje menší rozdíl mezi oběma měsíci než ještě před několika lety. Podle expertů to vyplývá z celkově se měnící mentality Francouzů i ze zavádění 35hodinového pracovního týdne, které vedlo k pružnějšímu využívání přibývajícího volného času.