Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 29. 3. 2006 23:17

Tání a déšť zvedají řeky

Zdroje: iDNES, krajské redakce MF DNES, ČTK, ČHMÚ

10:16
Podle Povodí Vltavy platí třetí povodňový stupeň už na celém povodí Lužnice. Vodohospodáři ho naměřili na všech místech této jihočeské řeky i na jejím přítoku Nežárce.
09:51
Povodňová komise v Třebíči vyzvala lidi, kteří bydlí blízko vody, aby vyklidili přízemí svých domů. Pro motoristy také uzavřela známou židovskou čtvrť.
09:43
Podle povodňové komise zřejmě nebude třeba evakuovat spodní část pražské zoo. Vltava nedosáhne takové výšky, kdy je to nutné. Například pavilon goril ale může ohrozit spodní voda.
09:39
Stupně ohrožení dosáhla i Bečva v Dluhonicích u Přerova. Hydrologové zde naměřili v 9:00 výšku hladiny 532 centimetrů.

Hasiči v Praze stavěli celou noc protipovodňové zábrany. Autor: MAFA

  • V Praze se stavěly protipovodňové zábrany

    V Praze se stavěly protipovodňové zábrany / Autor: Michal Sváček MF DNES

08:59
Voda zaplavila na jihu Čech silnici mezi Bavorovem a Netolicemi. Kvůli rozlité Otavě doporučují silničáři opatrnost řidičům také mezi Čejeticemi a Štěkní na Strakonicku.
08:55
Třetí stupeň povodňové aktivity platí už také na Labi v Litoměřicích. Voda zde v 7:00 překročila hranici 550 centimetrů.
08:52
V Dolním Benešově na Opavsku se voda ze štěrkovny spojila s rozlitou řekou Opavou. Vzniklo tak jedno velké jezero, jehož hladina zalila spojovací silnice mezi okolními obcemi.
08:46
Průtok Vltavy se v Praze zvýšil na 1210 metrů krychlových za sekundu. Magistrát pokračuje ve stavbě protipovodňových zábran. Hotové jsou již na Kampě nebo na Smíchově u železničního mostu. - více zde
08:29
Policie uzavřela v obou směrech hraniční přechod Hřensko na Děčínsku. Důvodem je rozvodněné Labe, které komplikuje dopravu.
07:14
Policejní potápěči našli krátce po půlnoci tělo pětiletého chlapce, kterého v úterý strhla voda do kanálu v Boňově na Třebíčsku. Záchranáři ho objevili před ústím kanálu do požární nádrže. - více zde
06:54
Hladiny řek v Česku nadále stoupají. Stupeň ohrožení platil ráno na více než třech desítkách míst na celkem 25 tocích. Meteorologové očekávají, že vzestup hladin bude pokračovat.