Pět let dělal opak, rozzlobil Babiš opozici slovy o malém, levném státu

  14:28aktualizováno  14:28
Slova premiéra Andreje Babiše na sněmu ANO o malém, levném státu, který nikoho neotravuje, nastartovala opoziční politiky. „Souhlasím s ním, jen nerozumím tomu, proč uplynulých 5 let dělal ve funkci ministra financí a premiéra pravý opak,“ reagoval předseda ODS Petr Fiala. Servítky si neberou ani politici hnutí TOP 09, STAN či KDU-ČSL.

Předseda strany a premiér Andrej Babiš (17. únor 2019) | foto:  Petr Topič, MAFRA

„Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí.  to je bilance hnutí ANO ve vládě. To jsou fakta, řeči Andreje Babiše jsou jen prázdná slova,“ glosoval Fiala Babišova slova na volebním sněmu ANO.

17.února 2019 v 11:12, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:26

Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí – to je bilance hnutí ANO ve vládě. To jsou fakta, řeči Andreje Babiše jsou jen prázdná slova.

„Nadále budeme dělat vše pro to, abychom zjednodušili život živnostníků i podnikatelů, čemuž mimo jiné pomůže důraz, který klademe na digitalizaci a zjednodušení státní správy. Prostě malý a levný stát, který nikoho neotravuje. Stát se musí umět vžít do toho malého živnostníka. Musí vědět, co ho trápí a co on potřebuje,“ prohlásil Babiš ve svém projevu.

Jekyll a Hyde v hnutí ANO, míní Skopeček

„Z Andreje Babiše se stal politický Jekyll a Hyde. Jedna jeho rádoby přívětivá tvář vystupuje na stranických akcích, kde slibuje úlevy živnostníkům a nízké daně. Druhá jeho tvář řadí ve vládě a ve Sněmovně, kde rozšiřuje EET, ruší karenční dobu a hlasuje proti zrušení superhrubé mzdy,“ reagoval na premiéra ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

Podle předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila je realita zcela jiná, než Babiš slibuje. „Zajišťovací příkazy, EET, kontrolní hlášení, zákaz prodeje v obchodech, blokace webu,“ napsal Pospíšil na Twitteru.

„Toto chce skutečně odvahu: po letech šikany malých živnostníků - kontrolní hlášení, EET a zvyšování počtů úředníků - tvrdit, že chce malý stát! Sází na ztrátu paměti nás všech?“ kritizoval Babiše za jeho slib malého, levného státu předseda hnutí STAN Petr Gazdík. 

17.února 2019 v 13:43, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:25

Toto chce skutečně odvahu: po letech šikany malých živnostníků (kontrolní hlášení, EET) a zvyšování počtů úředníků) tvrdit, že chce malý stát! Sází na ztrátu paměti nás všech? Více rozhodování do obcí a krajů - to je podle nás malý a levný stát! https://t.co/w7j5HmmJIb

Jím budovaný stát není malý, levný a už vůbec se nedá říct, že by nikoho neotravoval. Může Babišovi mu po tom všem ještě někdo věřit?“ glosovala sněm ANO na Twitteru místopředsedkyně hnutí STAN, poslankyně Věra Kovářová.

Marketing tuhle zemi jednou zničí, napsal Jurečka

Malý, levný stát Babišovi nevěří ani první místopředseda lidovců Marian Jurečka. „Ono mu v tom někdo pět let bránil? Ten marketing tuhle zemi jednou s takovými lidmi zničí. Něco jiného pět let Andrej Babiš dělal a něco jiného říká. Bude super až přejde od slov k výsledkům,“ míní Jurečka.

Senátor Jiří Drahoš považuje malý a levný stát za skvělou myšlenku. „Jen by mě zajímalo, jestli zůstane v programu ANO i po evropských volbách,“ napsal na Twitteru Drahoš.

17.února 2019 v 13:36, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:45

Malý a levný stát je určitě skvělá myšlenka. Jen by mě zajímalo, jestli zůstane v programu ANO i po evropských volbách. #volebnímarketing

Europoslanec Petr Ježek, který byl před pěti lety zvolen za Babišovo ANO, ale pak se s ním rozešel a bude spolu s Pavlem Teličkou kandidovat za novou stranu Hlas, glosoval sněm ANO na Twitteru slovy: „Jak chutná moc“ Všiml si také Babišových slov k eurovolbám, že v nich nesmějí uspět vítači ani kývači. „Mirek Topolánek se prezidentem nestal. Ale státnický slogan jeho kampaně „Ani vítač, ani kývač“ žije dál, převzal ho předseda vlády,“ napsal Ježek.

17.února 2019 v 12:04, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:25

Mirek Topolánek se prezidentem nestal. Ale státnický slogan jeho kampaně "Ani vítač, ani kývač" žije dál, převzal ho předseda vlády.

Volby do Evropského parlamentu proběhnou v České republice 24. - 25. 5.
Volební místnosti budou otevřeny v pátek od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00.


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Začalo to fotkou od moře. Následovaly výhrůžky a bezmoc

Ilustrační snímek

Tereze, dívce z malé vesnice, kde se všichni znají, bylo tehdy čtrnáct let. Večery zpravidla trávila u počítače. Hlavně...

Šesťačka vrazila učiteli facku, spolužáci útok podporovali a bavili se

ZŠ Za Chlumem Bílina

Fyzický útok proti jednomu z učitelů řeší od pátku vedení základní školy Za Chlumem v Bílině. Žákyně šesté třídy dala...

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne vydatný déšť

Obec Janská u České Kamenice

Česku hrozí povodně. Některé kraje zasáhne velmi vytrvalý déšť. Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý dopoledne...

Ženy v ponorce. Námořníci si o nich vedli seznam plný sexuálních oplzlostí

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Pouhé čtyři měsíce trvalo, než došlo na první problémy integrace žen do amerického námořnictva. Na palubě ponorky USS...

Vláda schválila zvýšení rodičovského příspěvku na 300 tisíc korun

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci s ministryní financí za ANO Alenou...

Zvýšení rodičovského příspěvku z 220 tisíc korun na 300 tisíc korun od roku 2020 schválila v pondělí vláda. „Dospěli...

Další z rubriky

Prezident odmítl říci, koho podpořil. Dříve přitom veřejně slíbil hlas ČSSD

Prezident Miloš Zeman volil ve volbách do Evropského parlamentu. Odmítrl říci,...

Prezident Miloš Zeman volil ve volbách do Evropského parlamentu. Odmítl říci, koho podpořil. Nedávno na sjezdu ČSSD...

Klíšťata po deštích zdivočela. Navštívit listnatý les bez ochrany je riziko

Ilustrační snímek

Klíšťata budou o víkendu podle předpovědi ČHMÚ velmi agresivní. Lidé by podle doporučení odborníků neměli minimálně do...

Didaktické testy nezvládlo 14 procent prvomaturantů, nejméně za pět let

Ilustrační snímek

Trend růstu neúspěšnosti středoškoláků v didaktických testech státních maturit se letos na jaře poprvé od roku 2013...

Najdete na iDNES.cz