Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Učíme se blufovat – 3.díl

Komerční sdělení   9:00aktualizováno  9:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak jsme slíbili, ve třetím dílu našeho seriálu o blufování si ukážeme některé z nepraktičtějších a nejvíce využívaných technik, jak obehrát vašeho soupeře. Pusťte se s chutí do čtení!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Se zkušenostmi poroste i vaše schopnost blufovat | foto: PokerStars.cz

1.Check-raise
Jeden z nejoblíbenějších a mezi zkušenými pokerovými hráči nejčastěji využívaný bluf či taktika. Nejvíce check-raise doceníte v okamžiku, kdy nemáte na stole příliš dobrou pozici (více o pozicích se dočtete v tomto článku) a limpujete s nízkým párem nebo suited connectors s nadějí, že flopnete set nebo flush. Pokud je hodně hráčů ve hře a vám skutečně na flop přijdou "nuts", check-raise se přímo nabízí, a to obzvláště v situaci, kdy víte, že ostatní hráči u stolu jsou hodně agresivní a po vašem náznaku slabosti v podobě checknutí mají snahu krást poty. Přesně na takového hráče totiž čekáte a jeho sázku přiměřeným raisem (vždy raisujte zhruba ve výši troj až čtyřnásobku předchozí sázky) navýšíte, čímž ho nejčastěji donutíte složit. V takovém případě (držíte nuts a čekáte na sázejícího) se nejedná v pravém slova smyslu o bluf, jako spíše o vaší herní taktiku.

Blufovat s check-raisem naopak doporučuji ve chvíli, kdy je ve hře méně hráčů (maximálně 3 včetně vás) a vy na ně máte dobrý "read", nebo-li na základě pozorování předchozí hry těchto hráčů dokážete předvídat, jak budou reagovat. Pokud to jsou hodně agresivní hráči, kteří často limpují i s horšími handy a na flopu se často snaží urvat pot, pak je odůvodněné je "otestovat" raisnutím jejich sázky, a to opět alespoň v trojnásobné výši. Pokud vám dorovnají i takovou sázku, pak je lepší ze souboje raději vycouvat předtím, než přijde o opravdu velké množství žetonů.

2.Semi bluf
Jak už samotný název této herní techniky napovídá, nejedná se v pravém slova smyslu o čistý bluf. V případě blufování totiž spoléháte na to, že váš protihráč složí karty a vy ukradnete pot. V případě semi blufu vás nemusí rozhodit ani soupeřovo dorovnání, pokud máte dobrou šanci, že vám "dojdou" karty na turn nebo river. Opět si to vysvětleme na příkladu. Držíte 89s, limpnete a na rainbow flop přijde 6T5, což pro vás znamená šanci na gut-shot straight draw. Pokud v takové situaci na flopu vsadíte, blufujete, nikoliv semi blufujete. O semi bluf se bude jednat pokud držíte 8s 9s, limpnete a uvidíte stejný flop, přičemž T a 5 budou ve stejné barvě jako vaše hole cards. Pak kromě straightu máte šanci i na vytvoření flushe a pokud vsadíte, pak semi blufujete, protože vám stále mohou přijít nuts.

3.Big river
Často se ve hře dostanete do situaci, kdy blindy jsou již proklatě vysoko a hráči se velice pečlivě rozmýšlí, s jakými kartami půjdou do hry. Nejčastěji budete sedět na big blindu, ostatní foldnou a small blind vás dorovná. Máte v zásadě jen dvě možnosti v závislosti na herní situaci, buď dorovnávajícího hráče na SB pushnete a nebo se rozhodnete checknout.

Na flopu reaguje SB jako první a checkne. Vám se flop též nelíbí a také checknete, na turnu provede SB nejistou sázku, kterou dorovnáte. Na riveru SB checkne. V závislosti na tom, jak tento hráč hrál dříve se můžete rozhodnout blufovat tím, že vsadíte velkou částku (alespoň ve výši potu), čímž se buď snažíte naznačit, že jste celou dobu slowplayovali monster a nebo pro vás river znamená nuts.

Tento bluf bude nejčastěji fungovat v případě, že hrajete se zkušenějšími hráči, kteří vám váš monster mohou uvěřit. Běžné osazenstvo na low limitech se pravděpodobně ošálit nedá a pokud bude mít hráč jakýkoliv pár, je tu reálná šance, že vás dorovná a vy zapláčete. Stejně tak buďte opatrní s touto sázku u notorických "calling stations" a nebo u agresivních hráčů, kteří jsou schopní s průměrnou handou také dorovnat.

Poslední varování související s velkou sázkou na riveru. V žádném případě se nesnažte krást velkou sázkou na river pot před hráčem, který už je pot commited. Pokud je v banku 600 žetonů a protihráč má už jenom 450 žetonů, buďte si jistí, že vaši sázku spíše dorovná, než aby složil a na blindech 100/200 se poté ještě chvíli trápil. Stejně tak se nesnažte krást poty, které jsou marginální a soupeř vás často dorovná, jen ze zvědavosti (viz. předchozí díl našeho seriálu).

Příklad z praxe. Váš stack je 1800 žetonů, držíte Kh Qh při blindech 50/100 na cut-offu a limpnete. Všichni složí, až na BB, který checkne se stackem 1650 žetonů. Flop přinese Ad 5s Tc. BB přemýšli a checkuje. Vy přemýšlíte a po chvílí také checkujete. Na turn přijde 6h. BB se rozhodne urvat pot vsadí 200 do potu 250. Tuto sázku promptně dorovnáváte. River přinese nic neřešící 3s. BB velice dlouho přemýšlí a rozhodne se pro check. Po kratší úvaze sázíte 500 do potu 650, čímž se snažíte naznačit slowplayovaný pár es. BB přemýšlí a skládá, pot je váš.

Autor:
Témata: Li Na

Nejčtenější

Arizona proti pornu. Je společenskou hrozbou, tvrdí parlament

Ilustrační snímek

Prostupuje celou společností, kazí mladistvé, vytváří toxické prostředí. Pornografie způsobuje zdravotní krizi,...

Ženy z ostrova Sprogo: provinily se sexualitou a společnost je ztrestala

Zařízení Christiana Kellera nepotřebovalo mříže, z ostrova se kvůli...

Tato instituce byla něčím mezi vězením a nemocnicí. A též výrazem touhy udržet dánskou populaci čistou. Na ostrově...

Žijeme jen jednou, ať to tedy stojí za to, říká MOgirl Týna

Věřím v osobitost, říká MOgirl Týna.

Pracuje jako zdravotní sestra v domově pro seniory a baví ji to. Považuje se za empatickou, přátelskou a realistickou....

VIDEO: První republika zahnala prostituci do kabaretů

Prostituci se nepovedlo vymýtit žádného společenskému zřízení. Maximálně zamést...

Své místo si udržela v každé době napříč historií, skrze všechny politické i společenské systémy. Prostituce je...

VIDEO: Sexy česká trenérka amerických hokejistů uvedla zápas hymnou

Sexy Češka je nejen zpěvačka a tanečnice, ale i trenérka amerického hokejového...

V americké profesionální Federální hokejové lize kondičně trénuje tým Carolina Thunderbirds, šest zápasů ho však řídila...

Další z rubriky

Šestá sezóna PokerStars týmové ligy!

Poker. Ilustrační foto

Ve spolupráci s portálem Pokerteam.cz se už 2. dubna rozeběhne již šestá sezóna populární a ojedinělé týmové PokerStars...

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Souboj snů: Blom vs Negreanu

Daniel Negreanu

To, o čem se spekulovalo už pěknou řádku týdnu, se stalo skutečností. Online hvězda Viktor Blom alias Isildur1 se ve...

Najdete na iDNES.cz