Diskuse k článku

Územní plán města vytvoří známá starostky. Pleticha, míní opozice

Trmice na Ústecku si pro zhotovení územního plánu vybraly architektku, jež má osobní vazby na starostku města. Opozice míní, že radnice schválně oslovila málo uchazečů. Kvůli možné pletiše se případem začne zabývat policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kupectomas

Byla v článku řečena celá pravda?

Celá causa s územním plánem města Trmice má svůj původ v minulém volebním období v r. 2009, kdy si páni radní zvolení za ODS prohlasovali na tehdejší radě města na tvorbu nového ÚP Ing. arch. Havlíka.

Nutno říci že právě nabídka pana architekta nebyla tou nejlevnější ve VŘ, která by logicky měla zvítězit. Přesto že nebyl tento soutěžící nejlevnější ,byl radními za ODS vybrán. To je nezpochybnitelný fakt.

Na základě tohoto postupu byl paní starostkou Oubrechtovou pozastaven výkon tohoto rozhodnutí a toto rozhodnutí bylo následně zrušeno zastupitelstvem.

Jelikož město potřebuje mít dle zákona nový ÚP bylo začátkem roku 2012 vyhlášeno výběrové řízení, ve kterém bylo osloveno vícero soutěžících. Na úřad však dorazila v 02/2012 pouze jediná nabídka. Jelikož by nebyla zajištěna z důvodu pouze jednoho nabízejícího uchazeče spravedlivá soutěž a nemohlo by dojít ke spravedlivému porovnání cenových nabídek, bylo VŘ zrušeno a vyhlášeno nové ve kterém byli osloveni opět náhodně vybraní soutěžící.

0/0
26.6.2012 9:54

tomas_kupec_trmice

Re: Byla v článku řečena celá pravda? pokračování

Na tuto výzvu již reagovalo více uchazečů a tak bylo možné v rámci spravedlivé soutěže vybrat nejlevnějšího. Podotýkám, že nabídky byly doručeny tzv "zapečetěné" a že byly otevírány a vyhodnocovány výběrovou komisí, tzn. Vylučuji jakoukoliv manipulaci ze strany paní starostky. Nutno říci, že veškeré vyhlašování VŘ bylo veřejné, tzn. mohl se do něho přihlásit kdokoliv kdo splňoval kvalifikační předpoklady pro danou zakázku.Není pravdou, že by bylo VŘ vyhlášeno tak, aby se stihlo udělat ještě podle starého zákona. Pokud srovnáte dobu do které má být nový ÚP pořízen, pak právě počátek roku 2012 je tím správným termínem kdy s pracemi začít. Dalším faktem je, že z důvodu možného střetu zájmů se po přihlášení Ing. arch. Fikarové do VŘ se starostka Oubrechtová zdržovala veškerých hlasování a v celé věsi se nijak neangažovala.Za své svědomí můžu prohlásit, že byl vybrán nejlevnější uchazeč a že vše proběhlo čistě, bez jakýchkoliv ovlivňování či nátlaků.

Tomáš Kupec radní pro ÚP

0/0
26.6.2012 13:01

Karel Kristlík

Re: Byla v článku řečena celá pravda? pokračování

Jsem rád, že se díky těmto diskuzím mohou čtenáři dozvědět více pravdy než díky článkům zveřejňovaným za účelem diskreditace jedné či více osob. Pevně věřím, že tyto informace podpoří atakované osoby, že naše výkonné orgány spravedlivě rozhodnou a  "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí." [>-]

S pozdravem Karel Kristlík

0/0
27.6.2012 12:25

Karel Hainz

Re: Byla v článku řečena celá pravda?

Toto výběrové řízení na pořízení ÚP , bylo již v pořadí čtvrté. V prvním VŘ v roce 2009, kterého zůčastnil i výše uvedený ing. arch. Zdeněk Havlík, byla jeho nabídková cena 821 100,- Kč včetně DPH (viz protokol ze dne 25.3.2009 , k nahlédnutí na MÚ Trmice).Nabídka nebyla městem akceptována ! To je nejnižší cena, která byla ve všech čtyřech VŘ podána. Neobviňujte minulé radní  za ODS, že chtěli prosadit kvalitního, levného a  renomovaného architekta a ostatní zastupitelé, včele se starostkou Oubrechtovou, nám v tom bránili. Prosadili jste za vítěze VŘ ing. arch. Fikarovou za cenu o cca 175 tisíc Kč  dražší, než byla původní nabídka architekta Havlíka. Chápu to tak, že jste ůmyslně způsobili městu Trmice  škodu v této výši. Neodvádějte pozornost na předchozí radní a raději  se zodpovídejte , proč jste tohoto uvedeného architekta neoslovili a městu tak neušetřili finanční prostředky, které nám scházejí , např. na mládežnický sport v MSK Trmice.

Karel Hainz, zastupitel města Trmice

0/0
27.6.2012 19:04

radnikupec

Re: Byla v článku řečena celá pravda?

Opět nepíšeš pravdu Karle, nabídka v 1 VŘ kole NEBYLA akceptována výběrovou komisí, kterou jsi ty vedl z důvodu nejasností v nabídce arch. Havlíka týkající se rozsahu plnění nebylo jasné zda obsahuje i koncept či nikoliv (krásné místo pro následné navýšení ceny) a referencí (byly zmiňovány reference jiného architekta.

Následně byl na 50 radě vybrán jiný uchazeč, doporučený komisí - Ing. Arch. Fikarová.

Následně jste vy, radní za ODS tento výběr zrušili a vyhlásili nové VŘ - 51 rada.

Následně opět NEBYLA výběrovou komisí vybrána nabídka pana Havlíka, skončil s nejnižším počtem hodnotících bodů na 4 místě, přesto jste si ho na 53 radě jako radní za ODS prohlasovali 3 hlasy pro a 1hlas proti (starostka). Pokud bude mít veřejnost zájem, mohu materiály předložit k nahlédnutí.

Karle, máš tak krátkou paměť a nebo prezentuješ jen to co se ti hodí?

0/0
28.6.2012 10:59

kupecradni

Re: Byla v článku řečena celá pravda?

ještě jedna malá oprava - dopřesnění.

na 50 radě nebylo přijato usnesení v návrhu vybrat na základě doporučení výb. komise Ing arch Fikarovou (2hl prox2hlprotix1hl zdrž.) . Proto bylo na 51 radě vyhlášeno nové VŘ. Dále již je to tak jak jsem psal viz výše.

A teď ještě otázka závěrem: Proč jste se jako radní ODS tenkrát snažili od samého počátku i přes všechna negativní doporučení výběrové komise a přes všechny nedostatky tak vehementně prosadit ing.arch Havlíka? Co za tím bylo? To se dnes již asi nedozvíme že? Doufám, že vaši voliči pochopí.

Tomáš Kupec - radní pro ÚP

0/0
28.6.2012 11:24

flajboj82

Trmice jsou vesnice

Pravděpodobnost, že někdo s někým někde někdy je dost vysoká...;-D

0/0
25.6.2012 11:08

nemecj

Re: Trmice jsou vesnice

u územního plánu je to tak vždy ale návrhy na změnu může podat písemně úplně každý

0/0
25.6.2012 13:54

Najdete na iDNES.cz