Tipy na zajímavé weby: nejlepší města podle cyklistů nebo prodej věcí

aktualizováno 
Která města jsou k cyklistům nejvstřícnější, zjistíte na webu Cyklobarometr.cz. Staré, nefunkční či ještě funkční, ale již nepotřebné věci můžete poslat dále se službou Prodejtodál.cz a ještě na tom vydělat. A Netmetr.cz slouží k měření přenosových rychlostí a kvality mobilního internetu.

Ilustrační foto - cyklo | foto: Creative Commons

Jak se cítí cyklisté ve městech

Cyklobarometr.cz – www.cyklobarometr.cz

Letní měsíce, ale nejen ty, přímo nabádají šlápnout do pedálu a vyrazit si někam na kole. Takto se však dá jezdit nejen za cykloturistikou, ale také třeba do práce. A na to se zaměřil následující projekt.

Cyklobarometr.cz odhaluje žebříček nejpřívětivějších českých měst z pohledu cyklistů. Již čtvrtým rokem přináší informace o tom, ve kterém městě se cítí nejlépe a ve kterém nejhůře. Využívá metodu podobně zaměřeného velkého „Klimatestu“, který pravidelně probíhá v Německu. V roce 2019 se v tuzemsku prostřednictvím on-line hlasování zapojilo 1 483 respondentů, kteří odpovídali na 37 otázek.

Hodnotit mohli na stupnici od jedné do šesti. Čím nižší celkový průměr, tím lepší výsledek. Z výsledků vyplývá, že nejpřívětivějším městem pro cyklisty je Rožnov pod Radhoštěm. Druhé skončily Otrokovice a třetí Zlín. Praha se umístila na dvanáctém místě a Brno na patnáctém. U výsledků je kromě celkové známky možné zjistit, jak byly hodnoceny jednotlivé parametry jako například stav cyklodopravy, bezpečnost cyklistů či jejich komfort.

Cyklobarometr.cz
Podobné weby
Cykloserver.cz – cyklistické trasy a výlety
Mapa.prahounakole.cz – Prahou bezpečně na kole

Snadný prodej nepotřebných věcí

Prodejtodál.cz – www.prodejtodal.cz

Jestliže si lámete hlavu nad tím, jak se zbavit věcí, které už nepotřebujete, a ještě na tom vydělat, máme pro vás užitečný tip, kterým to vyřešíte raz dva.

Prodejtodál.cz je služba, která toto splní, a ještě budete mít dobrý pocit, že věci našly nového majitele a vy jste je nemuseli vyhazovat. Takto lze prodat televizi, gauč, ale třeba i kočárek a nemusíte se starat ani o fotografování věcí, vystavování na aukčních serverech či vylepování inzerátů na veřejných místech a následné balení a odeslání.

Stačí pouze objednat zdarma svoz (nebo věci poslat poštou či přivést na určité místo) a o vše ostatní se postará služba. Jako odměnu si potom vezme 33 % z prodejní ceny věcí, které za vás prodala. Centrála služby má vlastní sklad a zázemí, ve kterém se věci připravují na šťastný druhý život.

Prodejtodál.cz
Podobné weby
Bazarbot.cz – zpeněžení nepotřebných věcí
Všezaodvoz.cz – vše se ještě může hodit

Změřte si kvalitu mobilního internetu

Netmetr.cz – www.netmetr.cz

Mobilní operátoři se rádi chlubí dosaženými rychlostmi mobilního internetu. Marketingová oddělení společnosti tak chrlí data, ale jaká jsou v praxi a konkrétních situacích, se dozvíte jen těžko. Avšak přesná data zjistit můžete.

ČTU.cz ve spolupráci se sdružením CZ.NIC totiž provozuje službu NetMeter, která měří kvalitu a rychlost mobilního internetu (mobilní data, ale i wi-fi). S její pomocí je možné odhalit rychlost stahování a nahrávání, odezvy a síly signálu. Na základě toho umožňuje provádět vlastní testování a získat tak komplexní informace nejenom o stavu konkrétního připojení, ale analyzovat i minulá měření, a především měření dalších účastníků mobilních sítí. Stačí si stáhnout aplikaci do Androidu či iOS. Výsledky se následně zaznamenávají anonymně na webu služby a jsou dostupné v mapě s možností jejich filtrování podle různých parametrů. Nechybí historie testů a v systému Android jsou navíc také testovány vlastnosti tzv. Quality of Service (nepozměňování obsahu, referenční stránka, transparentní spojení, DNS, TCP a UDP porty). Na mapě je možné zobrazit také pouze vybraná měření, například 3G či 4G sítě, kolik měsíců zpětně se má zobrazit, konkrétní operátor atd.

Netmetr.cz
Podobné weby
DSL.cz – mapa rychlosti mobilního internetu 
Internetprovsechny.cz – změřte si rychlost internetu i na PC

Uwwwízlo v síti

Jak na léčbu akné? Jak zvládat deprese? Jak napsat výpověď dohodou? Jak udělat web zdarma? Nejen na tyto otázky najdete odpověď na webu Radírna.cz. Články pomáhají řešit problémy, s nimiž se potýká běžný člověk. A to z oblasti PC, elektroniky, internetu, zdraví, finančnictví a dalších.

Akční letenky, respektive letenky se slevou a tipy kam letět, kde si a jak půjčit auto či kde přespat. Nejen to najdete na webu Akčníletenky.com.

Fotografové by neměli minout web Dxomark.com. Na něm se nachází celá řada informací o senzorech zrcadlových fotoaparátů a také kvalitě objektivů. Dokonce nechybí ani možnost „smontovat“ si vybraný fotoaparát s vybraným objektivem a podívat se na parametry, jak fotí. K dispozici je i žebříček nejlepších fotoaparátů, a to včetně těch nacházejících se v mobilních telefonech.

Dxomark.com

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Miliony uživatelů řeší problémy s Windows 10. Někomu i zrudla obrazovka

Aktualizace Windows 10

Kontrola aktualizací Windows se v poslední době Microsoftu nedaří tak, jak by měla. Nové aktualizace přinášejí řadě...

USA by mohly prohrát omezený konflikt s Čínou, soudí vědci ze Sydney

Americká ponorka USS Hawaii na manévrech RIMPAC 2018 u Havajských ostrovů

Vojenská nadřazenost Američanů v Jihočínském a Východočínském moři je věcí minulosti. Jejich ozbrojené síly jsou...

Proč byli někteří dinosauři tak velcí? Měli něco, co savci ne

Jedním z evolučních důvodů gigantických rozměrů sauropodů byla pasivní obrana...

Největší suchozemští tvorové všech dob, pravěcí sauropodi, byli výrazně větší než všechna zvířata, která známe z naší...

Firma chtěla krávy bez rohů. Na zvláštní chybu přišli, než zvíře snědli

Geneticky modifikovaný organismus (v tomto případě kráva)

Americká společnost se pokusila genetickou úpravou skotu zbavit krávy bolesti a chovatele práce. Vytvořila plemeno bez...

Dosud neprozkoumaný hrad Karla IV. vydá tajemství. Jsme na samém začátku

3D model Karlova hrádku

Archeologové, historici, památkáři, architekti a geofyzici odhalují první tajemství Karlova hrádku. Nechal si ho pro...

Další z rubriky

Velký úspěch Slavie. Provoz na českém internetovém uzlu byl rekordní

Graf provozu na internetovém uzlu NIX, kde je vidět rekordní provoz...

Největší český internetový uzel, kde se propojují sítě různých poskytovatelů, NIX.CZ, zaznamenal v úterý večer zatím...

Apple chystá pořady za šest miliard dolarů, podpoří vlastní TV platformu

Streamovací služba Apple se jmenuje TV+

Společnost Apple se chystá vydat přes šest miliard dolarů (140 miliard Kč) na výrobu vlastních pořadů. Ty se mají...

Hackeři nabízí přístroje, které ušetří peníze za elektřinu i benzin

Čerpací stanice Shell v Kalifornii.

Chytré přístroje připojené na internet jsou stále častěji cílem digitálních útočníků. Potvrzuje to aktuální zpráva...

Redakce Technetu se uchází o Křišťálovou lupu. Sdílejte, než to smažou!

Křišťálová lupa pro Technet.cz

Anketa Křišťálová lupa oceňuje nejoblíbenější projekty na českém internetu. Hlasujícími jsou čtenáři, diváci,...

Najdete na iDNES.cz