Tipy na zajímavé weby: kde hledat naučné stezky nebo co letí do vesmíru

aktualizováno 
Naučné stezky jsou nejen poučné, ale také zábavné. Jejich seznam přináší Stezky.unas.cz. Milovníci kulturních akcí si dávají dostaveníčko na webu GoOut.cz. A pro zájemce o vesmír je tu web Mek.kosmo.cz.
ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Creative Commons

Naučné stezky v ČR

Stezky.unas.cz – www.stezky.unas.cz

Vyrazit si do přírody, a přitom se ještě něco užitečného dozvědět může splnit po celém Česku dostupná síť naučných stezek. Jejich edukační účely ocení nejen dospělí, ale i rodiny s dětmi.

Naučných stezek v republice existuje obrovské množství, což je dobře. Avšak je jen málo zdrojů, kde o nich najdete informace uceleně na jednom místě. Naučná stezka je přitom druh venkovní značené turistické trasy, seznamující návštěvníky s přírodovědnými či kulturními zajímavostmi okolí. Od běžné turistické trasy se zpravidla odlišuje sérií informačních tabulí, rozmístěných na jednotlivých zastaveních po délce trasy naučné stezky. Na Stezky.unas.cz jich najdete několik stovek. Jsou rozděleny podle krajů a následně rozčleněny podle měst, u kterých se nacházejí. Po zobrazení záznamu o vybrané stezce se dostanete na web, kde je popsána podrobně.

Stezky.unas.cz
Podobné weby
Stezky.info – naučné stezky v Praze a středních Čechách
Stezky.cz – moravské vinařské stezky

Kulturní přehled a vstupenky

GoOut.cz – www.goout.cz

Informace o nově oznámených koncertech, kde se o víkendu koná nejvíc hip akce, kam vzít mámu do divadla nebo kde si dát před kulturou pivo. Odpovědi a nejčerstvější informace z tuzemské kulturní scény přináší server GoOut.cz.

Spojuje kulturně-informační médium, sociální sítě a systém na prodej vstupenek. Jeho cílem je vybudovat globální „on-demand” službu, která uživatelům poskytne kompletní kulturní servis. Díky vlastní redakci a pravidelně publikovanému obsahu webu, appky i sociálních sítí vytváří GoOut.cz početnou komunitu kulturně aktivních uživatelů. Na webu máte možnost najít pořádané akce v našich největších městech a prostřednictvím záložek filtrovat, zda máte zájem o koncerty, divadlo, výstavy, festivaly, gastro apod. Akce si můžete zobrazit nejen na aktuální den, ale také na týden dopředu či konkrétní datum. V detailu záznamu se dozvíte vše podstatné o akci včetně možnosti koupit vstupenky elektronicky. Nechybí tipy na poutavá místa, informace o umělcích či magazín přinášející zajímavé informace.

GoOut.cz
Podobné weby
Citybee.cz – co se děje v Praze
Informuji.cz – kulturní akce v ČR

Encyklopedie kosmonautiky

Mek.kosmo.cz – http://mek.kosmo.cz

Kolik toho víte o kosmonautice? Že toho moc není a chtěli byste to změnit? Potom zabrouzdejte na stránky Mek.kosmo.cz.

Naleznete zde totiž malou encyklopedii kosmonautiky. Autor ji vytvořil ze tří jednoduchých důvodů. Za prvé je velký nadšenec tohoto oboru a na českém internetu žádné stránky, které by o něm pojednávaly, nenašel. Za druhé chtěl najít nějaké další zájemce o kosmonautiku u nás a za třetí chtěl nějak vrátit ostatním autorům na internetu jejich nezištně poskytnutou práci a informace. Encyklopedie je zaměřena především na minulé události. V mnohem menší míře se věnuje současnému dění (pro nedostatek času). Web je rozdělen do sekcí s novinkami, články, zajímavostmi, kurzem kosmonautiky, raketami atd. Nalézt zde lze i informace o tom, co a kdo se v nejbližší době chystá do vesmíru, a ještě mnohem více.

Mek.kosmo.cz
Podobné weby
Astro.cz – astronomický informační server
Technet.cz – o vesmíru na Technet.cz

Uwwwízlo v síti

Tak jako motocykly, veterány, luxusní a další motorová vozidla, tak i autobusy mají své fandy. Měli jste tušení, že existuje přes 145 výrobců autobusů? Chcete vědět, jak vypadají jednotlivé typy autobusů? Pak zavítejte na stránky Galerie-autobusů.cz. Čeká tu na vás téměř 11 tisíc snímků busů, a to nejen těch českých.

NaviZoo je první zoo navigace, která pomůže najít oblíbená zvířata a atrakce nejen v českých zoologických zahradách, a tak by měla přispět ke zlepšení zážitku při návštěvě zoo. Určena je pro chytré telefony s iOS a Android, kde díky GPS dokáže zjistit, kde se uživatel nachází a následně zobrazí, co je v okolí za pavilony a zvířata.

Mapu smrti, aneb možnost podívat se, kde se v tuzemsku nacházejí nejvíce nebezpečné silnice, najdete na webu Bezpečnécesty.cz. Ten připravila mezinárodní nezisková organizace EuroRAP společně s partnery ÚAMK, CityPlan a Policií České republiky.

Bezpečnécesty.cz

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Zelené peklo Normandie. Problém odhalených spodků vyřešil seržant Culin

Digitálně kolorovaná dobová fotografie lehkého tanku M5 Stuart s improvizovanou...

Během detailního plánovaní vylodění v Normandii a prvních fází následného postupu do nitra Francie se zapomnělo na...

Některé nejlevnější notebooky nedoporučí ani výrobce. Vyzkoušeli jsme je

Test nejlevnějších notebooků

Na rčení „nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci“ zákazníci často zapomínají. Otestovali jsme proto šest levných...

Odstartovala nejsilnější raketa světa. Nese desítky satelitů a plachetnici

SpaceX poslala do vesmíru Falcon Heavy 25.6.2019 v 8:30 našeho času. Na palubě...

V úterý 25. června ráno v 8:30 našeho času znovu odstartovala nejsilnější raketa současnosti, Falcon Heavy. Vynesla...

Smrt nad Kanálem. Zahynuli při letecké nehodě, StB je obvinila z emigrace

V 70. letech 20. století se na obloze potkávaly rozmanité typy letadel, jak...

Kanál La Manche je tichým svědkem desítek nouzových přistání i zřícení letadel. Zahynuli zde českoslovenští hokejisté i...

Další z rubriky

Důchodce Babiš, nesmělý Okamura. Strany poslední den utrácí na Facebooku

Politická reklama na Facebooku (ilustrační montáž)

ČSSD a Piráti na Facebooku utráceli nejvíce. Víme to díky novým pravidlům Facebooku, podle kterých jsou všechny...

Čas rozporcovat Facebook, říká jeho spoluzakladatel. Je „neamerický“

Má Zuckerberg příliš velkou moc? Měl by se Facebook rozporcovat? (ilustrační...

Mark Zuckerberg by neměl mít tak neomezenou moc nad tím, jak komunikují miliardy lidí z celého světa. Myslí si to jeho...

Tipy na weby: mixujte skladby na „gramcích“ nebo poznejte Česko

Ilustrační foto - hudba

Zásoba hudby s možností nahrát svoji, dva gramofony a řada funkcí. To jsou přednosti služby You.dj pro míchání hudby....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz