Tipy na weby: zjistěte, kam na dovolenou, či kde pojistit mazlíčka

aktualizováno 
Zajímavá a netradiční místa dovolené vám pomohu objevit cestovatelé na portálu Hedvábnástezka.cz. S louskáním přesmyček pomůže web Anagrammer.org. A sjednat přes internet pojištění pro kočku či psa je možné díky webu PetExpert.cz.

Ilustrační foto - cestování | foto: Creative Commons

Objevte zajímavá místa k cestování

Hedvábnástezka.cz – www.hedvabnastezka.cz

S trochou nadsázky bychom o něm mohli hovořit jako o portále, který tvoří cestovatelé sami sobě. Vítaným návštěvníkem je však kdokoliv, a to včetně těch, kteří cestovat nechtějí a raději si o cestování čtou a prohlíží fotografie a další dokumenty. Navíc vítaní jsou i ti, kteří chtějí informačně přispět a podělit se o své cestovatelské zážitky.

Velmi vítaná je možnost založit si na portálu vlastní blog, kde si své cesty budete vést, přidávat fotografie a necháte si je komentovat ostatními návštěvníky. Interaktivní mapou máte možnost vybrat stát a dozvědět se o něm hlavní informace či se rovnou přepnout na cestopisy, které o něm publikovali ostatní návštěvníci. K dispozici je i kalendář akcí a také rady pro ty, kteří cestují s cestovkou. Na své si zde však přijdou i teprve začátečníci. Ti mají možnost dozvědět se, jak cestovat s dětmi, nakoupit potřebné cestovatelské věci lze v bazaru a jste-li na cestování sami, pak využijte funkci pro hledání spolucestovatele. Příjmy z inzerce provozovatelé věnují na neziskové projekty prostřednictvím Expedičního fondu. Ten pak podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární či výzkumné projekty.

Hedvábnástezka.cz
Podobné weby
Radynacestu.cz – inspirace na cestu
Cestovatel.cz – poznejte svět

Vyhledávač přesmyček

Anagrammer.org – www.anagrammer.org

Přesmyčka neboli anagram je slovo vzniklé přeskupením písmen nebo slabik původního slova. V historii se anagramy vyskytují již poměrně dlouhou dobu. Uvádí se, že „prognostik“ Nostradamus v 16. století ve svých Centuriích zakódoval některé země, města a osobnosti formou anagramů. Díky počítačům mohl v roce 2001 vzniknout tento projekt, který přesmyčky vyhledává s využitím rozsáhlého slovníku. Kromě možnosti vyhledat si přesmyčku (a to v českém, slovenském či anglickém jazyce) zkuste také zabrouzdat do ostatních sekcí. Například v osobnostech se dozvíte, že přesmyčka na Davida Camerona je Vida, démon car či v názvech Debit card je Bad credit. Zobrazené přesmyčky si lze nechat zaslat e-mailem.

Anagrammer.org
Podobné weby
Zaedno.org – hledač přesmyček
Čeština20.cz – slovník nových slov s nadhledem

Sjednání pojištění koček a psů on-line

PetExpert.cz – www.petexpert.cz

V loňském roce na českém pojistném trhu začalo fungovat první on-line všeobecné pojištění psů a koček s názvem PetExpert.cz. Od tradičních pojistných produktů se díky digitalizaci celého pojistného procesu liší svou transparentností, rychlostí, jednoduchým řešením pojistných událostí a minimální zátěží pro majitele domácích mazlíčků i pro veterináře. Vytvořená digitální platforma má pomoci veterinářům razantně snížit administrativu, vyřízení pojistné události proběhne kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře obvykle do 24 hodin. 

Ceny pojištění pro majitele zvířat začínají od 99 korun měsíčně u varianty Úraz a nejnižší cena u varianty s pojištěním léčby nemocí je 199 korun měsíčně u koček a 249 korun měsíčně u psů.

Spoluúčast je ve výši 10 %, nejméně však 500 Kč. Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů a všech koček, 8 let u středních a 6 let u velkých plemen psů. Zvíře musí být označeno registrovaným mikročipem. Kromě pojištění veterinárního ošetření je součástí i pojištění smrti zvířete, nákladů na péči o zvíře v případě hospitalizace majitele, pojištění ztráty či odcizení zvířete a náhrady nákladů na jeho nalezení. Majitel tak může být klidný, že jeho pes či kočka dostanou vždy tu nejlepší péči, léčbu a nepřekvapí ho neočekávané výdaje.

PetExpert.cz
Podobné weby
Epojišťovna.cz – pojištění mazlíčků
ČeskáPojišťovna.cz – pojištění psů a koček

Uwwwízlo v síti

Pokud rádi běháte, nebo s tímto sportem teprve začínáte, potom byste neměli minout web Světběhu.cz. Na něm najdete plno informací a rad, jak nejlépe běhání zúročit, jak správně trénovat, starat se o výživu či regeneraci.

A když už jsme dali tip na cestovatelský portál, přidáme ještě jednu adresu. Na Cestovatele.info se nachází elektronický průvodce nejen českou a slovenskou přírodou. Stačí si nalistovat zemi, kterou chcete objevovat, a zobrazí se dostupné cestopisy.

Dikobraz byl především za komunismu velmi oblíbený satirický a humorný týdeník. Pokud na něj rádi vzpomínáte, nebo jste ho naopak nezažili, a chtěli byste se podívat, čím se bavili vaši rodiče, potom se do něj můžete znovu začíst na Dikobraz.mikroforum.cz (k dispozici bohužel nejsou všechna čísla).

Dikobraz.mikroforum.cz

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

Chyběl necelý metr. Parašutisté nekopali v kryptě obležené nacisty marně

Radarový průzkum krypty v únoru 2019

Po 77 letech od atentátu na Heydricha se podařilo prokázat existenci průchozí stoky před kostelem sv. Cyrila a Metoděje...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Nečekaný objev. Našli jsme stopy po posledním boji parašutistů

Stopy po výbuchu granátu, který podle dostupných indícií smrtelně zranil Jana...

Osmnáctého června 1942, ve čtyři hodiny deset minut ráno, začal v Resslově ulici v Praze nerovný boj. Stovky esesmanů...

Další z rubriky

Google mění vyhledávání. Nezobrazí více než dva odkazy z jednoho webu

Ilustrační snímek

Pestřejší výsledky vyhledávání má přinést nový nápad Googlu. Firma se ve svém vyhledávači chystá omezit zobrazení...

Tipy na weby: mixujte skladby na „gramcích“ nebo poznejte Česko

Ilustrační foto - hudba

Zásoba hudby s možností nahrát svoji, dva gramofony a řada funkcí. To jsou přednosti služby You.dj pro míchání hudby....

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Najdete na iDNES.cz