Tipy na weby: zjistěte, kam na dovolenou, či kde pojistit mazlíčka

aktualizováno 
Zajímavá a netradiční místa dovolené vám pomohu objevit cestovatelé na portálu Hedvábnástezka.cz. S louskáním přesmyček pomůže web Anagrammer.org. A sjednat přes internet pojištění pro kočku či psa je možné díky webu PetExpert.cz.

Ilustrační foto - cestování | foto: Creative Commons

Objevte zajímavá místa k cestování

Hedvábnástezka.cz – www.hedvabnastezka.cz

S trochou nadsázky bychom o něm mohli hovořit jako o portále, který tvoří cestovatelé sami sobě. Vítaným návštěvníkem je však kdokoliv, a to včetně těch, kteří cestovat nechtějí a raději si o cestování čtou a prohlíží fotografie a další dokumenty. Navíc vítaní jsou i ti, kteří chtějí informačně přispět a podělit se o své cestovatelské zážitky.

Velmi vítaná je možnost založit si na portálu vlastní blog, kde si své cesty budete vést, přidávat fotografie a necháte si je komentovat ostatními návštěvníky. Interaktivní mapou máte možnost vybrat stát a dozvědět se o něm hlavní informace či se rovnou přepnout na cestopisy, které o něm publikovali ostatní návštěvníci. K dispozici je i kalendář akcí a také rady pro ty, kteří cestují s cestovkou. Na své si zde však přijdou i teprve začátečníci. Ti mají možnost dozvědět se, jak cestovat s dětmi, nakoupit potřebné cestovatelské věci lze v bazaru a jste-li na cestování sami, pak využijte funkci pro hledání spolucestovatele. Příjmy z inzerce provozovatelé věnují na neziskové projekty prostřednictvím Expedičního fondu. Ten pak podporuje cestovatelské, horolezecké, speleologické, vodácké a další expedice a humanitární či výzkumné projekty.

Hedvábnástezka.cz
Podobné weby
Radynacestu.cz – inspirace na cestu
Cestovatel.cz – poznejte svět

Vyhledávač přesmyček

Anagrammer.org – www.anagrammer.org

Přesmyčka neboli anagram je slovo vzniklé přeskupením písmen nebo slabik původního slova. V historii se anagramy vyskytují již poměrně dlouhou dobu. Uvádí se, že „prognostik“ Nostradamus v 16. století ve svých Centuriích zakódoval některé země, města a osobnosti formou anagramů. Díky počítačům mohl v roce 2001 vzniknout tento projekt, který přesmyčky vyhledává s využitím rozsáhlého slovníku. Kromě možnosti vyhledat si přesmyčku (a to v českém, slovenském či anglickém jazyce) zkuste také zabrouzdat do ostatních sekcí. Například v osobnostech se dozvíte, že přesmyčka na Davida Camerona je Vida, démon car či v názvech Debit card je Bad credit. Zobrazené přesmyčky si lze nechat zaslat e-mailem.

Anagrammer.org
Podobné weby
Zaedno.org – hledač přesmyček
Čeština20.cz – slovník nových slov s nadhledem

Sjednání pojištění koček a psů on-line

PetExpert.cz – www.petexpert.cz

V loňském roce na českém pojistném trhu začalo fungovat první on-line všeobecné pojištění psů a koček s názvem PetExpert.cz. Od tradičních pojistných produktů se díky digitalizaci celého pojistného procesu liší svou transparentností, rychlostí, jednoduchým řešením pojistných událostí a minimální zátěží pro majitele domácích mazlíčků i pro veterináře. Vytvořená digitální platforma má pomoci veterinářům razantně snížit administrativu, vyřízení pojistné události proběhne kompletně online a platba za provedené zákroky se odesílá přímo na účet veterináře obvykle do 24 hodin. 

Ceny pojištění pro majitele zvířat začínají od 99 korun měsíčně u varianty Úraz a nejnižší cena u varianty s pojištěním léčby nemocí je 199 korun měsíčně u koček a 249 korun měsíčně u psů.

Spoluúčast je ve výši 10 %, nejméně však 500 Kč. Pojištění lze sjednat pro psy a kočky starší 8 týdnů a nejpozději lze vstoupit do pojištění ve věku 10 let u malých plemen psů a všech koček, 8 let u středních a 6 let u velkých plemen psů. Zvíře musí být označeno registrovaným mikročipem. Kromě pojištění veterinárního ošetření je součástí i pojištění smrti zvířete, nákladů na péči o zvíře v případě hospitalizace majitele, pojištění ztráty či odcizení zvířete a náhrady nákladů na jeho nalezení. Majitel tak může být klidný, že jeho pes či kočka dostanou vždy tu nejlepší péči, léčbu a nepřekvapí ho neočekávané výdaje.

PetExpert.cz
Podobné weby
Epojišťovna.cz – pojištění mazlíčků
ČeskáPojišťovna.cz – pojištění psů a koček

Uwwwízlo v síti

Pokud rádi běháte, nebo s tímto sportem teprve začínáte, potom byste neměli minout web Světběhu.cz. Na něm najdete plno informací a rad, jak nejlépe běhání zúročit, jak správně trénovat, starat se o výživu či regeneraci.

A když už jsme dali tip na cestovatelský portál, přidáme ještě jednu adresu. Na Cestovatele.info se nachází elektronický průvodce nejen českou a slovenskou přírodou. Stačí si nalistovat zemi, kterou chcete objevovat, a zobrazí se dostupné cestopisy.

Dikobraz byl především za komunismu velmi oblíbený satirický a humorný týdeník. Pokud na něj rádi vzpomínáte, nebo jste ho naopak nezažili, a chtěli byste se podívat, čím se bavili vaši rodiče, potom se do něj můžete znovu začíst na Dikobraz.mikroforum.cz (k dispozici bohužel nejsou všechna čísla).

Dikobraz.mikroforum.cz

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Scéna jako z hororu. Na střeše mrakodrapu vrtule rozsekala cestující

Havárie vrtulníku N619PA na střeše budovy PAN AM 16.5. 1977

Části zdeformované vrtule se do ulic New Yorku řítily jako smrtící neřízené projektily. Vrtulník společnosti New York...

Třímachový zabiják letadlových lodí Suchoj T-4 byl velkým žroutem rublů

Suchoj T-4

Historie letectví se pozoruhodnými stroji jenom hemží. Jedním takovým byl i sovětský bombardér Suchoj T-4. Vznikl pouze...

Osudový omyl. První a poslední přistání proudového letadla v Olomouci

MiG-21F trupového čísla 0618 s nímž v Olomouci tragicky havaroval kadet Omran...

Bylo mu 23 let, když se u Přerova učil létat na vysoce výkonném letounu Mig-21F. Podcenil však zadání úkolu a při...

Zrcadlo doby: jak československý armádní film natáčel západní letadla

British Aerospace Nimrod AEW3

V roce 1980 navštívili pracovníci Československého armádního filmu aerosalon v anglickém Farnborough, aby tam na...

Kilogram má novou definici. Jeho fyzická podoba ztratila 50 mikrogramů

Kopie originálu kilogram z Paříže v americké laboratoři Sandia. Podobné vzory

Od 20. května začala platit nová definice kilogramu. Ta již nebude mít fyzickou podobu, ale bude odvozená od pevné...

Další z rubriky

Facebook mění sankce. Za porušení pravidel na měsíc zakáže přenosy

Ilustrační snímek

Facebook spustil nová pravidla, která mimo jiné reagují na dva měsíce starý útok na mešity na Novém Zélandu. Nově bude...

Z velké kryptoburzy ukradl trpělivý hacker miliardu korun v bitcoinech

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Burza Binance oznámila, že jim neznámý hacker či hackeři ukradli sedm tisíc bitcoinů. Útočník shromáždil velké množství...

Facebook chce konkurovat Alexe i Siri. Chystá vlastního asistenta

Facebook Portal v bílé

Společnost Facebook údajně pracuje na vývoji vlastního hlasového asistenta, který by se mohl objevit v jejích...

Najdete na iDNES.cz