Tipy weby: objevte síť pražských parků a hřišť či závadné výrobky

aktualizováno 
V české metropoli je několik stovek dětských hřišť a parků. Kde se nacházejí a co mohou nabídnout ukazuje web Pražská-hřiště.cz. Tipy na výlet a turistické trasy navštívit virtuálně pomocí videa jde prostřednictvím Turistika.cz. A které výrobky byste neměli raději kupovat, se dozvíte na nebezpečnévýrobky.cz.

Ilustrační foto - příroda | foto: Creative Commons

Pražská dětská hřiště

Pražská-hřiště.cz – www.prazska-hriste.cz

Vaše děti je milují a vy si společně s nimi na nich můžete užít mnoho hezkých chvil nebo si trochu odpočinout. Řeč je o dětských hřištích a pracích. Chcete-li najít ty nejatraktivnější nacházející se v Praze, doporučujeme tento projekt.

Jde o katalog hřišť a parků nacházejících se na území hlavního města. Vznikl a dále vzniká ve spolupráci s odborem městské zeleně Prahy 5. Tvůrci chtěli změnit fakt, že lidé nemají žádnou možnost, jak se dozvědět, že v jejich městské části najdou místo pro odpočinek i pro sport. Především však může dobře posloužit maminkám s malými dětmi, které si mohou najít hřiště s houpačkami, prolézačkami a pískovištěm, kde si jejich ratolesti mohou v klidu hrát. Zkrátka přesně dle svých představ, a to třeba při výletech po Praze. K rychlé navigaci slouží seznam dle městských částí či vyhledávač. U záznamů se nachází informace jako adresa, městská část a kontakt, otevírací doba, rozloha, dostupnost (autobus, tramvaj, metro, parkovací prostory), herní prvky a atrakce, fotografie, bezpečnost (hlídač, bezpečnostní normy), toalety,  hodnocení a komentáře uživatelů.

Podobné weby
HřištěPraha.cz – přehled hřišť a parků v Praze
Výlety-zábava.cz – dětská hřiště v Praze

Turistické videotrasy v HD

Turistika.cz – www.turistika.cz

Poznejte portál, který je určen náhodným, ale i pravidelným výletníkům. Připravují ho zkušení turisté a cestovatelé z řad běžných lidí sdílejících své zážitky a zkušenosti z cest. Na tom by nebylo nic zvlášť zajímavého, jeho součástí jsou ale i videotrasy.

Turistické trasy, cyklotrasy a naučné stezky jsou tak natáčeny ve vysokém rozlišení na videokameru, která zároveň zaznamenává GPS polohou. Jako kamera je použita Garmin Virb Elite, která nabízí i široký pohled do okolí (130°). Tím je zajištěn snadný způsob prohlédnutí trasy, zjištění, jaký je na trase povrch či možnost se podívat na okolní přírodu, památky nebo další zajímavosti. Dále nabízí služby na trase a v okolí, výškový profil a také podrobný popis včetně určení náročnosti trasy. Využít je možné i zrychlení videa, díky němuž si trasu prohlédnete během chvilky. Natočeno je už několik tisíc kilometrů tras. Kromě významných cyklotras jako Vltavská stezka, Otavská stezka a Labská stezka také desítky pěších tras a naučných stezek v přírodě i ve městech. Ke zhlédnutí jsou i Rakouské Alpy, Francouzská Riviéra, Amsterdam a další světová místa.

Podobné weby
Výletník.cz – tipy na výlety
Kudyznudy.cz – nejen kulturní akce

Pozor na nebezpečné výrobky

Nebezpečnévýrobky.cz – www.nebezpecnevyrobky.cz

Občanské sdružení spotřebitelů TEST provozuje web Nebezpečnévýrobky.cz s databází nebezpečných výrobků, která může pomoci odstraňovat nebezpečí kolem nás.

Kuchyňské nádobí, ze kterého se do pokrmů uvolňuje formaldehyd, dětské rukávky, s nimiž se dítě možná utopí, či nabíječka mobilního telefonu, která snadno zapálí byt. Nebezpečných výrobků se objevuje hodně a jen v Evropské unii je jich každý týden odhaleno několik desítek. Na webu najdete databázi, která obsahuje několik tisíc nebezpečných výrobků rozdělených do oblastí. V systému jsou shromažďovány výrobky, které byly objeveny nejen v České republice, ale i v rámci dalších států Evropské unie (systém RAPEX). Web umožňuje výrobky vyhledávat a třídit je dle různých kritérií. Chválíme i možnost nechat si zasílat týdenní aktualizaci prostřednictvím e-mailu.

Podobné weby
Férpotravina.cz – význam éček v potravinách
Víšcojíš.cz – usnadní výběr správných potravin

Uwwwízlo v síti

V Česku existuje hned několik služeb monitorujících dopravní situaci na českých silnicích. Mezi nejznámější patří Mapy.cz a Mapy.google.cz. Potom tu jsou však data poskytovaná i prostřednictvím Bing.com/maps – klikněte nahoře na záložku Traffic. Podobně jako v jiných mapách je barevně vyznačená plynulost dopravy, hustotu zobrazuje pomocí čtyř barev - zelená, žlutá, oranžová a červená, a také trojúhelníky označené informace o omezeních.

Manipulátoři.cz je publicistický web, který vznikl v roce 2015. Věnuje se politickému marketingu, ověřování faktů, public relations a komunikačním strategiím, s přesahem do dalších společenských věd. Nejvíce se věnuje vyvracení hoaxů (poplašných zpráv). Zabývá se také manipulací, fake news a analytickou činností.

Věděli jste, že v Česku existují lékárny, které mají non-stop provoz? Nejednou mohou vytrhnout trn z paty například astmatikovi, kterému v noci dojde dýchátko, zachrání alergika při záchvatu apod. Samozřejmě hraje roli, jak daleko taková lékárna je. Jejich seznam s přesným umístěním lze nalézt na mapě. Celkem jich je v Česku pouze sedmnáct, přičemž nejvíce jich je v Praze.

Mohlo by vás zajímat: Černobyl

Černobylská havárie se stala 26. dubna 1986 v černobylské jaderné elektrárně na Ukrajině (tehdy část Sovětského svazu). Vzpomínka na tragédii v těchto dnech oživila televizní minisérie Černobyl.

Téma Černobyl v článcích Technet.cz:
Brzda místo plynu a plyn místo brzdy. To byl Černobyl
Havárie neskončí před rokem 2065. Černobyl polyká tuny vody a miliardy eur
Výbuch roztavil beton a tisícitunový poklop létal vzduchem. Černobyl 1986

Nejčtenější

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Jsou neskutečně levné a jedovaté. Čínské tonery do tiskáren obsazují trh

Jak vybrat náplň do tiskárny, aby do ní padla jako ulitá? Ne každá je vhodná a...

Především kvůli nízké ceně lidé riskují zdraví a kupují ultralevné tonery do laserových tiskáren od neznámých výrobců....

„Zapomenutý“ tank z ČKD. Neozbrojený prototyp přišel Němce draho

První prototyp tanku Praga V-8-H

Ve druhé polovině třicátých let vznikl v Československu prototyp středního tanku srovnatelného s německými tanky stejné...

Proč havarovaly Boeingy 737 Max? Firma spěchala a porušila vlastní zásady

Jak vznikly problémy, které vedly k havárii nejnovějších letadel Boeing 737 MAX

Nejnovější letadla Boeing 737 MAX 8 už tři měsíce nelétají. Při dvou jejich nehodách totiž zemřelo 346 lidí. Stopy...

Astronomové po půl století objevili ztracený lunární modul z Apolla 10

Lunární modul Apolla 10 nad Měsícem (foceno z velitelského modulu)

První mise, která přivezla lidi na jiné kosmické těleso, byla ta s označením Apollo 11. Cestu jí však vyšlapaly...

Další z rubriky

Nenechte se napálit falešnou exekucí. Českem koluje další vlna e-mailů

Ilustrační snímek

Podvodníci zkoušejí nalákat důvěřivce na novou vlnu e-mailů, které vyhrožují falešnou exekucí. Vedle toho zkoušejí i...

Z velké kryptoburzy ukradl trpělivý hacker miliardu korun v bitcoinech

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Burza Binance oznámila, že jim neznámý hacker či hackeři ukradli sedm tisíc bitcoinů. Útočník shromáždil velké množství...

Neudělejte chybu jako Ovčáček. Ověřovací kód nikdy nikomu neposílejte

Pro bezpečí na internetu je důležité nesdělovat soukromé ověřovací kódy, někdo...

Pokud vám přijde zpráva s potvrzujícím kódem, zacházejte s ní jako s tajemstvím. Nepište ji nikam, kam nepatří. Nikomu...

Najdete na iDNES.cz