Tipy na weby: počasí z tisíce domácích meteostanic nebo výběr školky

aktualizováno 
Projekt Weathermap.netatmo.com ukazuje data z domácích meteostanic na mapě. Najít školku a vybrat ji podle hodnocení rodičů umožňuje jejich databáze dostupná na Nejškolky.cz. A aplikace FasCalc od Českého vysokého učení technického v Praze pomůže s výpočtem rekonstrukce fasády.

Weathermap.netatmo.com | foto: Jakub Dvořák, Technet.cz

Data z domácích meteorologických stanic

Weathermap.netatmo.com - weathermap.netatmo.com

Čas spontánních výletů je v plném proudu. Aby byl zážitek co možná nejlepší, a nezhatilo ho ani nepříznivé počasí, můžete plánovat své cesty s online meteorologickou mapou Weathermap. Stačí vybrat nejlepší destinaci v závislosti na počasí, sbalit si jen to nejnutnější a vyrazit.

Nezáleží, zda je finální destinací venkov, město či odlehlá příroda, počasí je vždy důležité. Meteorologická mapa Weathermap přináší lokální údaje o počasí změřené na základě domácích meteorologických stanic. Na mapě jsou tak kdykoliv vidět teploty, tlaky vzduchu, srážky či rychlost větru ve více než 170 zemích světa a nechybí ani Česká republika. K získání údajů o počasí v reálném čase, stačí pouze přiblížit mapu v aplikaci na místo cílové destinace či zadat adresu. Aplikace ukáže dostupná data. Pokud má meteorologická stanice přídavný modul v podobě anemometru a srážkoměru, na mapě se také zobrazí údaje o úhrnu srážek a rychlosti větru. Mapa je tak jakousi komunitní meteorologickou stanicí poskytující údaje o počasí s možností lokálního zaměření v jednotkách metrů.

Weathermap.netatmo.com
Podobné weby
Počasídoma.cz – mapa venkovních teplot
Mapy.in-počasí.cz – meteorologická mapa

Hodnocení a seznam školek

Nejškolky.cz - www.nejskolky.cz

Potřebujete-li ve svém okolí najít pro své děti tu pravou školku, může vám s výběrem pomoci web s jejich hodnoceními a seznamem na mapě. K dispozici jich je přes 6 tisíc.

Nejškolky.cz přináší kromě seznamu školek také jejich kritiky, a především pravidelně vyhlašuje žebříček nejlépe hodnocených školek rodiči za školní rok. Ty jsou dále rozděleny podle krajů a nechybí speciální ceny pro nejvíce vyhledávané školky, tipy na jesle a mateřská centra v ČR. K dispozici je i jejich seznam, a především vysvětlení jednotlivých typů školek. Vhod přijdou jistě i důležité praktické informace a rady a tipy, které souvisí s mateřskými školkami a školami. Při vyhledávání konkrétní školky můžete použít filtry, jako je typ školky, jazyky, vzdělávací programy, a v seznamu je následně řadit podle vybraných kritérií. Jako velké minus přece jen hodnotíme zatím malou míru hodnocení školek – řada jich je bez záznamů od rodičů.

Nejškolky.cz
Podobné weby
Základníškoly.cz – informace o základních školách v ČR
Jdemedoškoly.cz – přechod ze školky do školy

Výpočet rekonstrukce fasád

Decisionlab.fsv.cvut.cz –http://decisionlab.fsv.cvut.cz

Pustit se do zateplení či rekonstrukce opláštění domu není snadné. Zvlášť ne pro toho, kdo není stavař. Orientaci v nabídce stavebních firem vám však může usnadnit aplikace FasCalc, která vypočítá náklady na zateplení fasády budovy.

Najdete ji na webu Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), jehož studenti z Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví Stavební fakulty aplikaci vytvořili. Jejím cílem je odhalit případné nehospodárné zvýšení ceny u projektů na zateplení. Vytvoří podklad pro poptávku stavebním firmám a umožní následně jejich nabídky porovnat. Vlastní výpočet v programu může také pomoci odhalit nesrovnalosti rozpočtů, které byly vytvořeny jiným způsobem. Tento nástroj tak může napomoci objektivnímu posuzování a kontrole nabídky dodavatelů stavebních prací. U atypických projektů a speciálních požadavků investora svůj účel aplikace zcela splnit nemůže.

Decisionlab.fsv.cvut.cz
Podobné weby
Isover.cz – kalkulačka zateplení
Izolace-info.cz – kalkulátor izolací

Uwwwízlo v síti

Pro milovníky větrných mlýnů tu je rozcestník, který odhalí, kde všude se v ČR a SR nacházejí. Najdete ho v rámci webu Rozhledny.wz.cz. Jde o místo, kde se buduje seznam větrných mlýnů, odkazů na ně s podrobnostmi a také razítka a další informace.

Odpovědi.cz je místo, kde uživatelé sdílejí své znalosti a zkušenosti. Otázky a odpovědi lze prozkoumat pomocí vyhledávače, a pokud byste nenašli odpověď na svůj dotaz, můžete ho komunitě položit.

Máte-li rádi čerstvou zeleninu a ovoce, ale nevíte, kam, respektive ke komu pro tyto dary země vyrazit, potom zbystřete. Adresář farmářů Hnutí DUHA prostřednictvím interaktivní mapy sdružuje kontakty a informace o rodinných a drobných farmách, fungujících i vznikajících skupinách komunitou podporovaného zemědělství, bedýnkách i místech, která nabízejí vzdělávací programy o hospodaření.

Adresář farmářů Hnutí DUHA

50. výročí přistání na Měsící

Americký kosmický let Apollo 11 splnil svoji misi 20. července 1969. Na povrch Měsíce jako první člověk vstoupil velitel posádky Neil Armstrong. Doprovázel jej Edwin "Buzz" Aldrin, zatímco Michael Collins zůstal na palubě vesmírné lodi.

Téma Apollo 11 v článcích Technet.cz:
O čem si povídali kosmonauti Apolla 11. Poslechněte si tisíce hodin „ticha“
Co kdyby Apollo 11 zůstalo na Měsíci? Pohřbili by je přes rádio zaživa
Vlajky na Měsíci stále stojí. Podívejte se na důkaz ze sondy LRO

Nejčtenější

U Prochorovky to bylo jinak. Němci nám kradou tankovou bitvu, zuří Rusko

U Prochorovky se v červenci 1943 odehrála jedna z největších tankových bitev.

Nejslavnější tanková bitva u Prochorovky je ruská propaganda, napsal Die Welt s odkazem na zjištění německých a...

Amatérský astronom vyfotografoval supertajný americký raketoplán X-37B

Americký raketoplán X-37B na orbitě

Nizozemský pozorovatel satelitů a vědecký novinář Ralf Vandebergh nejspíš udělal nejlepší fotku svého života. Podařilo...

Jeho formule chtěl každý. Autor slavných vystřihovánek slaví devadesátiny

Richard Vyškovský se svým modelem cisternové stříkačky CAS 32 na podvozku Tatra...

Richard Vyškovský je pro laickou veřejnost nepříliš známé jméno, v modelářské komunitě je však doslova celebritou. S...

Největší dobrodružství 20. století začalo o tři čtvrtě sekundy později

Tři Američané právě odstartovali na misi, kterou bedlivě sleduje celý svět.

Ani ostřílený hlasatel vesmírného střediska na Mysu Canaveral nedokáže zakrýt pohnutí. Je 16. července 1969, 9:32 ráno...

„Stanuli jsme na Měsíci jménem celého lidstva.“ Nové fotky z Apolla 11

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva....

Přistání člověka na Měsíci bylo nejsledovanější událostí v historii lidstva. Přesto se najdou fotografie, které jste...

Další z rubriky

První obří pokuta dle GDPR: Aerolinky mají zaplatit miliardy za únik dat

British Airways

Britský úřad pro ochranu osobních údajů udělil nejvyšší pokutu ve své historii. Firmě British Airways uložil peněžitý...

Šéf Facebooku varuje, že je síť slabá v boji proti ruským dezinformacím

Mark Zuckerberg na konferenci Aspen Ideas Festival

Americká vláda by měla mnohem více tlačit na Rusko, aby přestalo s dezinformačními kampaněmi. Facebook podle jeho...

Tipy na weby: počasí z tisíce domácích meteostanic nebo výběr školky

Weathermap.netatmo.com

Projekt Weathermap.netatmo.com ukazuje data z domácích meteostanic na mapě. Najít školku a vybrat ji podle hodnocení...

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.

Najdete na iDNES.cz