Středa 11. prosince 2019, svátek má Dana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

MS v biatlonu v Östersundu: sprint 7,5 km ženy

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký víkend.

Online přenos končí, Vy se už však můžete začíst do zpravodajství.

Jedna chyba od medaile. Davidová je ve sprintu sedmá. Vyhrála Kuzminová

přečíst článek
Česká biatlonistka

Umístění dalších českých závodnic: 38. Vítková, 59. Puskarčíková, 71. Charvátová

Konečné pořadí sprintu: 1. Kuzminová (Slovensko), 2. Tandrevoldová (Nor.), 3. Dahlmeierová (Něm.), 4. Öbergová (Švéd.), 5. Brorssonová (Švéd.), 6. Herrmannová (Něm.), 7. Davidová (Česko), 8. Jurlovová-Perchtová (Rus.), 9. Eckhoffová (Nor.), 10. Wiererová (Ita.)

Závod končí.

Česká biatlonistka

Puskarčíková projela cílem na 59. místě.

Česká biatlonistka

Puskarčíková je na mezičase 6,3 km na 53. příčce.

Do konce závodu zbývá posledních 12 závodnic, pořadí na čele už se ale měnit nebude.

Česká biatlonistka

Puskarčíková musela po druhé střelbě opět na jedno trestné kolo. Momentálně běží na 51. místě, tedy jednu příčku před Slovenkou Pavlínou Fialkovou.

Čistý závod bude mít i ruská závodnice Pavlovová, Ruska však běží pomalu. Při odjezdu z poslední položky jí patří 16. místo s odstupem 39 vteřin na první.

Česká biatlonistka

Herrmannová si ještě o 2 vteřiny polepšila a končí na šesté příčce. Davidová se tedy propadá na sedmou příčku.

Němka Herrmanová běží 600 metrů před finišem před Davidovou na šestém místě. Náskok na Češku má jen 2 desetiny, jenže Němka běží velmi rychle.

Česká biatlonistka

Markéta Davidová projela cílem na pěkném šestém místě. Za vedoucí Slovenkou zaostala o 26 vteřin.

Česká biatlonistka

Davidová si opět o jednu pozici polepšila, nyní je šestá.

Česká biatlonistka

Puskarčíková si na první položce připsala jednu chybu a je zatím 58.

Česká biatlonistka

Davidová se na mezičase 6,3 kilometru posunula na sedmou pozici. Kam by to mohla ještě dotáhnout? Pátá Švédka Brorssonová je jen 3 vteřiny daleko.

Česká biatlonistka

Davidová na druhé střelbě bezchybná! Ze střelnice odjíždí na osmém místě. Na první ztrácí 26 vteřin, na devátou Rusku Jurlovovou-Perchtovou má naopak náskok 2 sekundy.

Česká biatlonistka

Z českých závodnic jsou v cíli zatím jen Vítková a Charvátová. První jmenované patří průběžné 25. místo, Charvátové zatím 42. pozice.

A Dahlmeierová třetí příčku udržela i do cíle. Na čtvrtou švédku Öbergovou měla k dobru jen necelou jednu vteřinu.

Kdo by se mohl umístit ještě na stupních vítězek? Třeba Němka Dahlmeierová, která běží na posledním mezičase na třetí pozici. Odstup na Kuzminovou má 11 vteřin.

Finka Mäkäräinenová projela cílem na osmém místě.

Pojďme se ale věnovat souboji v cíli. Tam se totiž měnilo pořadí na čele. Slovenka Kuzminová předčila Norku Tandrevoldovou a ujala se průběžného vedení.

Česká biatlonistka

Davidová jednou minula a zatím běží na 28. pozici s 35sekundovou ztrátou.

Česká biatlonistka

První střelba čeká Markétu Davidovou...

Švédka Öbergová finišuje na druhém místě!

Mäkäräinenová na „stojce“ netrefila terč dvakrát, což znamená, že se z prvního místa propadla až na 10. příčku s odstupem 35 vteřin na první.

A právě Norka Tandrevoldová projela cílem. Je z toho průběžné první místo s velkým náskokem 22 vteřin na svou krajanku Eckhoffovou. V závodě je však ještě několik biatlonistek, které ji mohou sesadit.

Na druhé místo po poslední střelbě se dostala Slovenka Kuzminová, která k jedné chybě z úvodní položky tentokrát žádnou nepřidala. Slovenka běží rychle, na první Tandrevoldovou má ztrátu jen 1,9 vteřiny.

Česká biatlonistka

Vítková na druhé položce ani jednou neminula. Momentálně je 19. se ztrátou 1 minuty a 18 vteřin na vedoucí závodnici.

Cílem projela už i Italka Vittozziová, která dnes se svým výsledkem spokojená nebude. V závodě chybovala celkem třikrát, kvůli čemuž je momentálně šestá.

Česká biatlonistka

A jak vypadá pořadí v cíli? Na prvním místě je Norka Eckhoffová, druhá je Italka Wiererová, třetí Běloruska Alimbeková. Češka Charvátová se drží na 16. místě.

Norka Tandrevoldová na druhé položce taktéž neminula, to znamená, že jde do čela. Na půběžně druhou Bělorusku Alimbekovou má k dobru 14 vteřin.

Švédku vystřídala na čele závodu po první střelbě Finka Mäkäräinenová, která ani jednou neminula, a drží na čele náskok 7 sekund.

Slovenka Kuzminová na stejné položce jednou minula. Jede na průběžném osmém místě s odstupem 18 vteřin na první závodnici, kterou je Švédka Brorssonová.

Česká biatlonistka

Vítková po sobě nechala na první položce dva nesestřelené terče. Zatím je na 32. příčce s odstupem 1 minuty a 14 vteřin.

Česká biatlonistka

Charvátová na poslední položce jednou minula, na mezičase 6,3 kilometru se drží na desátém místě se ztrátou 2 minut a 20 vteřin na vedoucí Alimbekovou.

Italka Wiererová už podruhé nechybovala a ze střelnice odjížděla na druhém místě se ztrátou 12 sekund.

Eckhoffová si na druhé střelbě připsala opět jednu chybu a je na třetím místě s odstupem 23 vteřin na první Bělorusku.

Druhou závodnicí, jež bude mít čistý závod, se stává Běloruska Alimbeková. Běloruska se po druhé položce dostala na první místo s náskokem 18 vteřin na Reidovou.

Najdete na iDNES.cz