Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 4. prosince 2023 Barbora

Praha plánuje druhé cyklodepo pro rozvoz zásilek, chce čistší ovzduší

  17:04
Od spuštění cyklodepa pro rozvoz zásilek na pražském Florenci loni v listopadu najezdili kurýři v centru téměř pět tisíc kilometrů. Vedení města chce depo pro nákladní elektrokola otevřít i na druhém břehu Vltavy. Jedním z důvodů, proč město cyklodepa buduje, je snaha snížit znečistění vzduchu v metropoli.
Cyklodepo pro rozvoz zásilek do centra Prahy na Florenci

Cyklodepo pro rozvoz zásilek do centra Prahy na Florenci | foto: TSK

Až 80 procent znečištění ovzduší v hlavním městě způsobuje automobilová doprava. Jako jeden ze způsobů, jak znečištění snížit a ulehčit dopravě v centru, spustilo hlavní město v polovině loňského listopadu na Florenci u Těšnova depo pro rozvoz zásilek nákladními elektrokoly. 

Ačkoliv jeho pilotní provoz potrvá až do dubna, město už nyní fungování cyklodepa, které obhospodařuje centrum města, hodnotí kladně. V plánu je proto vybudování dalšího na druhém břehu Vltavy.

„Logistické společnosti od spuštění depa rozvezly již okolo 12 tisíc zásilek, kurýři najezdili téměř pět tisíc kilometrů,“ říká Marek Vácha, mluvčí Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy, na základě jehož studie vedení metropole o založení depa rozhodlo.  

Praha buduje první cyklodepo, vznikne v kontejneru na Florenci

Podle náměstka primátora Petra Hlaváčka (Spojené síly pro Prahu / TOP 09) pomáhá cyklodepo i řidičům dopravců, kteří v centru často větší dodávky nemohou zaparkovat.

Depo doposud nejvíce využívali kurýři společností DPD a Rohlík, kteří najeli 35, respektive 58 kilometrů za den.

Na depu se denně pohybovalo v průměru dvanáct kurýrů a deset nákladních elektrokol. Od prosince v cyklodepu překládalo náklad celkem sedm firem, radní hlavního města v pondělí schválili zapojení osmého subjektu, kterým je společnost Dodo.

„Jedná se o první důležitý krok na cestě k omezení dopravy v centru města, ale s ohledem na potřeby místních obyvatel. Jsme tedy rádi, že můžeme být u toho a pomocí mikrodepa ještě lépe obsloužit jádro města,“ říká šéf startupu DoDo Michal Menšík.

„Fungování cyklodepa hodnotíme velmi pozitivně, do půlky ledna se nám z něj podařilo doručit více než 4 300 balíků. V tuto chvíli máme k dispozici dva pěší kurýry, šest elektrokol a dva rikši,“ doplňuje Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Cyklodepo funguje jako překladiště zásilek, které automobilové dodávky logistických společností přivezou ze skladů na okraji města do skladového kontejneru dané firmy v depu. Odtud si je kurýr vyzvedne, uloží do nákladového prostoru elektrokola a poté je rychle a s nulovými emisemi dopraví k příjemcům v centru.  

Do Prahy startují šlapací dodávky, cyklokurýr odveze i 300 kilogramů

„Lokalita je dopravně dobře dostupná, má velkou kapacitu i skvělé napojení přímo do centra města. Zkušenosti ze zahraničí mluví jasně. Až 32 procent zásilek lze v centrech měst dopravit na cargokolech. Je to krok správným směrem ke snížení počtu aut v centru města a zdravějšímu vzduchu,“ uvedl už při otevírání depa náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Nadšení magistrátu příliš nesdílí Praha 1. Radní městské části pro dopravu Richard Bureš (ODS) uvádí, že je depo jen náhodným výstřelem, který z hlediska dopravy v centru příliš změn nepřinese. 

Navíc podle Bureše magistrát o projektu cyklodepa s městskou částí nijak nekomunikuje. „Osobní zkušenost s nákladními elektrokoly mám takovou, že mě dvakrát porazila na chodníku. Jinak je nijak zvlášť v ulicích nevnímám. Je to vhodný doplněk pro nějaké malé a rychlé zakázky, pokud budou dodržovat pravidla silničního provozu. Doprava a zásobování v centru se však musí řešit trochu komplexněji,“ říká Bureš s tím, že by město mělo vypracovat celkovou studii logistiky. 

„Jedním z řešení by mohlo být také zavedení přísnější emisní normy pro zásobovací vozidla,“ dodává.

Jen drobná úleva pro ovzduší

Podle magistrátu cyklodepo na Florenci od listopadového startu ušetřilo Prahu zhruba 800 kilogramů emisí CO2, které by jinak do ovzduší vypustily dodávky křižující centrum. V celoměstském kontextu je to ale poměrně malé číslo.

„Osm set kilogramů CO2 odpovídá zhruba necelým třem stovkám litrů nafty, což dokáže jedna vytíženější dodávka projezdit za několik týdnů. Z hlediska Prahy je to tedy zanedbatelné množství. Nicméně nejde ani tak o to, že bychom jen tímto samotným depem zlepšili v Praze ovzduší, ale ukázalo se, že to funguje a že to je cesta,“ uvádí Michal Vojtíšek z Fakulty strojní ČVUT.

Podle něj je právě zásobování tou oblastí, kde dává elektromobilita největší smysl.

„Elektrický pohon je při současné fázi vývoje vhodný pro krátké jízdy na krátkých vzdálenostech s krátkými zastaveními. Proto se hodí pro lehká vozítka pro městský provoz, jako jsou právě nákladní elektrokola,“ vysvětluje Vojtíšek.

Podle něj je další rozvoj tohoto typu elektromobility na místě. „Je to oblast, kam je na poli elektrických pohonů vhodné investovat,“ dodává.

Nadále rozvíjet nízkoemisní logistiku plánuje i hlavní město. „V současné době hledáme prostor na druhé straně řeky, kde by například na základě spolupráce s nějakým investorem mohlo vzniknout obdobné depo pro větší provoz,“ říká náměstek primátora Hlaváček s tím, že konkrétní místa bude Praha vybírat po ukončení pilotního provozu depa na Florenci.

Další cyklodepa by přivítaly i logistické firmy. „Čím více takových překladišť do budoucna vznikne, tím snazší bude vhodně kombinovat způsoby dopravy a zásilky půjde doručovat co nejefektivněji a nejekologičtěji,“ uvádí za službu DoDo Michal Menšík.

19. listopadu 2020

  • Nejčtenější

Pražské hlavní nádraží dostane obří pergolu. Jako v Dubaji, nechápou kritici

V pondělí představili zástupci Prahy a Správy železnic (SŽ) plánovanou podobu nové odbavovací haly hlavního vlakového...

„Pojišťovna“ na pokuty po 10 letech končí. Soud jí potvrdil nejpřísnější trest

Městský soud v Praze ve středu pravomocně zrušil Motoristickou vzájemnou pojišťovnu, která vznikla před deseti lety,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Šeriff - Slavia 2:3, postup a první místo na dosah, rozhodl Tijani z penalty

Slávističtí fotbalisté vyhráli v Tiraspolu nad Šeriffem 3:2 a definitivně si zajistili postup do vyřazovací fáze...

Sparta - Betis 1:0, povedená druhá půle, o důležité výhře rozhodl Haraslín

Sparťanští fotbalisté udrželi naději na postup do jarní fáze Evropské ligy. Ve svém pátém vystoupení po velmi dobrém...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nový Hlavák ukousne místo pro cestující. Stávající hala je v havarijním stavu

Praha a Správa železnic představily novou podobu pražského hlavního nádraží. Ta z nynějšího prostoru odbavovací haly...

O peníze přijdou tak či tak. Jaká past se chystá na důchodce spořící v penzijku

Premium Novinky v penzijním spoření jsou v legislativním běhu. Stát chce zvýšit příspěvky a přimět lidi, aby na penzi spořili...

Životabudič pro desetitisíce pacientů: infuze železa do žíly. Málo se o něm ví

Premium Nemohou dýchat, jsou unavení, otékají jim nohy, trpí arytmií, nadváhou, někdy i zmateností či depresí. Někteří netuší,...

Divoká, velká jízda, říká sestra o životě skokanky a pornoherečky Absolonové

Premium Disciplinovaná sportovkyně, soustředěná na výkony v bazénu a zlaté medaile, ale též holka, která si užívá život bez...

Běžkaři si v Jevanech krátili cestu přes rybník, propadli se do ledové vody

Na Jevanském rybníku v Praze-východ se v neděli odpoledne propadl led pod dvěma běžkaři. Jednomu se podařilo dostat...

V Praze ruší kvůli sněhu autobusové linky, i na dálnicích hlásí náledí

V Praze a hlavně jejích okrajových částech komplikuje dopravu sníh a náledí. Došlo například k přerušení provozu na...

Šance na přežití pro medvíďata. Budoucí expozice Arktida zlepší život zvířat

Devadesát let – tak dlouhá je nepřetržitá historie chovu ledních medvědů v Zoo Praha. Ta by v této letité tradici ráda...

Fantova budova na hlavním nádraží se po opravách opět otevře pro veřejnost

Na pražském hlavním nádraží se v neděli otevřou zrekonstruované prostory historické Fantovy budovy. Lidé je budou moct...

Vyhráli čtvrt miliardy ve Sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...