Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Snědl kvůli ní jed na krysy, řekla matka mladíka souzeného za vraždu dívky

  11:29
Kvůli milované dívce začal cvičit, byl na pokraji anorexie. Když ho odmítala, spolykal granule na krysy. U Krajského soudu v Plzni to dnes řekla matka Daniela Miarka, který je obžalovaný, že letos v květnu ubodal svoji bývalou spolužačku, protože neopětovala jeho city. Vypovídal také jeho kamarád stíhaný za to, že o vraždě dívky věděl, ale nikomu to neoznámil.
Daniel Miarko se do Terezy zamiloval. Ona jeho city ale neopětovala. Rozhodl...

Daniel Miarko se do Terezy zamiloval. Ona jeho city ale neopětovala. Rozhodl se, že ji zabije. (20. 11. 2019) | foto: Martin Polívka, MF DNES

Matka osmnáctiletého obžalovaného vypověděla, že se jí její syn svěřil, že se mu Tereza líbí, a že by s ní chtěl mít vztah. „Dokonce začal cvičit, jeho stav hraničil až s anorexií,“ uvedla.

Tvrdí také, že oba mladí lidé se spolu nějakou dobu bavili, pak prý Tereza s Danielem ukončila kontakty. 

„Koncem (loňského) září byl nešťastný, nechala jsem ho doma,“ dodala matka s tím, že Dan pak přestal doufat ve vztah s dívkou.

„Pak přišla nabídka od Terezy, aby se zúčastnil japonského divadla v Praze, vezl je tam tehdy otec. Když se pak dívka odmlčela, byla to asi poslední kapka, 16. listopadu 2018 se pokusil o sebevraždu. Když se dlouho nevracel, psala jsem mu. Odepsal mi, že snědl hrst granulí na krysy. Dlouho jsem ho přemlouvala, aby řekl, kde je. Nakonec mi místo napsal. Jela jsem pro něj a odvezla ho do nemocnice,“ vyprávěla matka soudu.

Dodala, že její syn poté bral antidepresiva a antipsychotika.

Soud dnes vyslechl také kamaráda obžalovaného, který je obviněný kvůli neoznámení trestného činu. Krátce po vraždě totiž věděl, že obžalovaný dívku zabil, ale nikomu to neoznámil. Naopak Danielovi nabídl alibi.

„Obžalovaný je blízký kamarád, trávili jsme spolu hodně času. Poškozenou jsem nikdy neviděl naživo. Vím, že Dan do ní byl zamilovaný, že ona ho odmítala,“ vypověděl svědek.

Ten také uvedl, že tři dny před vraždou mu obžalovaný řekl, že dívku zabije. „Byli jsme tehdy dost opilí, nezvracel jsem, ale měli jsme dost. Já byl schopen chodit, Dan byl na tom přibližně stejně,“ dodal.

Také potvrdil, že v den vraždy mu Daniel přes messenger napsal, že je dívka mrtvá. „Napsal jsem, že mě děsí. A také, jestli chce alibi. Napsal, že ne, pak nereagoval. Byl jsem v šoku, na vážkách, jestli je to pravda, nebo ne,“ popsal svědek, kterému hrozí až tři roky vězení. Jeho případ bude soud projednávat zvlášť.

Během dnešního hlavního líčení svědčila také spolužačka zavražděné dívky. Ta vypověděla, že se s Terezou i Danielem začala bavit v prváku.

„Já a Dan jsme byli nejlepší kamarádi. Řešili jsme spolu vlastní problémy, většinou přes messenger, psali jsme si v podstatě pořád,“ uvedla.

Promluvila také o vztahu mezi obžalovaným a Terezou. „Byli spolužáci, pak se začali hodně bavit. Když jí Dan začal podruhé nabízet vztah, nechtěla se s ním bavit. To, že ho nechce, dávala najevo tím, že se ho nedotýkala. On se dotýkal jí, ale řekla mu, že jí to není příjemné. Pak se s nikým nebavila, on byl z toho špatný,“ řekla dívka u soudu.

Dodala, že Tereza s Danielem začala znovu mluvit až poté, co se pokusil o sebevraždu. „Protože jí dávali za vinu, že to udělal kvůli ní. Pak se s ním zase nebavila,“ řekla.

Podle znalců Heleny Kvapilové a Petra Hrubého, kteří dnes také vypovídali u soudu, útočil obžalovaný velkou silou. Svědčí o tom například to, že oběť měla kromě řady jiných bodných zranění probodnutou hrudní kost, nůž také přeťal žebro.

„Všechna zranění vznikla, když ještě poškozená žila. Útočník rány zasadil rychle za sebou. Smrt nastala velmi rychle, v průběhu pěti až sedmi minut. Domníváme se, že v tomto časovém intervalu mohla být poškozená v bezvědomí,“ uvedli znalci.

Když ji nemůžu mít já, tak nikdo, napsal chlapec po vraždě

Vražda osmnáctileté Terezy ze Zdemyslic na Plzeňsku na jaře šokovala celý region. Podle spisu si Daniel Miarko brutální čin předem naplánoval.

Omluvil se ze školy, že ho bolí hlava, a vlakem odjel do Zdemyslic, kde dívka bydlela. Bylo to 27. května, v den jejích osmnáctých narozenin.

Počkal, až dívka přijede vlakem, a pronásledoval ji až domů. Tam ji překvapil a zaútočil na ni přineseným nožem. Jak vypověděl už v úterý, vzal si s sebou raději dva nože, kdyby jeden ztratil.

Podle spisu dívku chytil do takzvané kravaty a povalil na zem. Pak jí zasadil několik bodných ran. Probodl jí srdce a srdečnici, tím došlo k prudké a masivní krevní ztrátě.

Po vraždě Miarko z domu odešel a o svém zrůdném činu napsal na Facebook, zprávu poslal svým rodičům, bratrovi a několika kamarádům. „Když ji nemůžu mít já, nebude ji mít nikdo,“ stálo ve zprávě. Nyní mu hrozí až dvacet let vězení.

Témata: Plzeň, Zdemyslice
  • Nejčtenější

Berbr dostal podmínku. Odvolám se, řekl někdejší fotbalový místopředseda

19. června 2024  9:27,  aktualizováno  11:49

Bývalý místopředseda fotbalové asociace Roman Berbr dostal podmíněný trest na tři roky a pokutu dva...

Na sedmi místech Plzně někdo zničil trakční skříně. Chtěl vyřadit MHD

18. června 2024  20:54

Policie se od víkendu zabývá útokem na síť trakčního vedení městské hromadné dopravy v Plzni. Podle...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Za komančů konec světa. Tady táta Hranáč sekýroval výjimečného stopera

20. června 2024

Premium Hamburk (Od našeho zpravodaje) Proti Portugalsku zahrál výborně. Jako mazák. Kdyby mu štěstí přálo, dost možná dostal cenu pro...

Kolotočáře soudí za zmlácení Ukrajinek. Nadávaly mi a byly opilé, odmítl vinu

17. června 2024  11:47

Před soudem stanul provozovatel kolotočů Zdeněk Holzknecht, který podle žalobkyně loni v srpnu...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Řidička zapomněla zabrzdit dodávku, ta zmizela pod vodou v rybníce

18. června 2024  16:24

Hasiči v úterý dopoledne vyjížděli ke kuriózní nehodě na Tachovsku. V Benešovicích sjela do rybníka...

Než soudci rozhodli o parkovacích místech, sporný dům v Plzni zkolaudovali

24. června 2024

Premium Koncem dubna soudci Nejvyššího soudu v Brně rozhodli, že úředníci plzeňského magistrátu budou muset...

Plzeň získala útočníka Bella natrvalo, zkouší i odchovance PSG

24. června 2024  13:56

Do Viktorie Plzeň přestoupil nigerijský fotbalista James Bello. Devatenáctiletý útočník už na jaře...

Opilý mladík vyhrožoval nožem policistům, zpacifikoval ho příbuzný

24. června 2024  8:49

Policisté vyjížděli o víkendu do Stříbra na Tachovsku, kde jejich kolegům vyhrožoval muž nožem. Než...

Byl bych blbec, kdybych si myslel, že v Plzni není konkurence, hlásí Vašulín

23. června 2024  17:37

V zápise má uvedené čtyři trefy, sám se ale hlásil k hattricku. „Ten první gól prý byl vlastní. Ale...

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...