Neděle 20. června 2021, svátek má Květa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 20. června 2021 Květa

Zubní poradna MUDr. Kopeckého

Klouby
Dobrý den p.doktore, mám už asi 7 měsíců bolesti čelistního klubu,po návštěvě lékaře na ORL Homolka(to mě bylo doporučeno,nebot na "karláku"měli nejbližší termín říjen) mě p.doktor nabídl kloub pročistit a aplikovat tam Hyalgan..že mám artrosu,je to učinné?bojím se aby se mé potíže diky pročištění kloubu pak neprojevovali častěji,je mě 35let.,bolesti mám různé někdy to bolí hodně,že těžko otevřu pusu a najím se,někdy méně,kloub šetřím už delší dobu,proto jsem mastičku klidový režim jako léčbu odmítla. Mám problém s osmičkou musím si jí nechat"vysekat"ale nevím jak to udělat abych předešla přetíženi toho kloubu...poradte mě prosím,moc děkuji
Eva Kolářová
MUDr. Václav Kopecký
dobrý den, pokud Vám odborník navrhl tuto léčbu čelistního kloubu, pak opravdu nevím co lepšího bych Vám poradil já. S osmičkou nemějte obavy, pouze ošetřujícího lékaře upozorněte na problém s kloubem.
Klouby
Dobrý den, již přes týden mě bolí levý čelistní kloub a to tak, že nemohu pořádné dokořán otevřít pusu, takže např. rohlík je problém. Myslíte, že pant může být nastydlý? Jak se bolesti zbavit, dá se nějak léčit? Nikdy před tím se mi to nestalo. Předem děkuji za odpověď.
Denisa
MUDr. Václav Kopecký
Dobrý den, zajděte ke svému zubnímu lékaři, popř. na spádovou stomatologickou kliniku.
Klouby
Dobrý den, chtěla bych se jen poradit. Je mi 21 a asi 2 roky mám problémy s panty. Při jídle mi jakoby přeskakují-jednoduše řečeno mi v nich křupe-a po delší době začnou bolet. Občas mi pant vypadne, ale sám se vrátí. Prý je to v mém věku běžné, ale mě to celkem obtěžuje. Prosím Vás proto o radu, jestli se toho dá nějak zbavit. Moc děkuji!
Markéta J.
MUDr. Václav Kopecký
Léčba těchto potíží je obtížná, a mnohdy se musí řešit chirurgicky (zmenšením kloubního pouzdra čelistí nebo plastickou úpravou kosti kolem kloubu pro omezení rozsahu hybnosti čelistní kosti). Moderní a neinvasivní metodou je nástřik vlastní krve do kloubního pouzdra, které způsobí jeho zjizvení a zmenší nežádoucí rozsah pohybu. S tím ale u nás nemá příliš pracovišť zkušenosti – doporučuji konzultaci např. na stomatologickém oddělení FN v Praze – Motole.