Diskuze

Kojenecké plavání může být rizikové

Plavání ochraňuje děti ve věku jeden až čtyři roky před častými záněty středouší. U "plavců" se ve větší míře vyskytují infekce horních cest dýchacích.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PiCZL

18. 10. 2008 15:05
jestli to nebude jinak ?

A neni hlavním důvodem vyšší nemocnosti kolektiv lidí a dětí? Samozřejmě, že ty co byly doma se neměly od koho nakazit ... Navíc to samozřejmě nic nevypovídá o vlivu na imunitu a tedy jak často budou děti nemocné až budou všechny chodit do školy (do kolektivu).

0 0
možnosti

whocares

20. 10. 2008 16:44
Re: jestli to nebude jinak ?

Přesně! Takové články a studie jsou na 2 věci...na exkrement a na nic ! Rv

0 0
možnosti

Jasa

16. 10. 2008 13:25
Nejvetsim rizikem je se narodit.

Jakmile se clovek narodi ma absolutni jistotu, ze na neco  umre. Pouze mala stastna mensina se pri te prilezitosti dostane do medii. Kdyz se TV noviny s takovou oblibou zabyvaji atraktivnimi umrtimi, bylo by slusne uctit ostatni zesnule minutou ticha. Nejstavnatejsi umrti by pote byla pojednana zvlast.

0 0
možnosti

Viki

15. 10. 2008 21:15
astmatik a plavec

AHojte, muj syn plaval od 6m ve slane vode, mel zachvaty a byl stale nemocny. Ted uz plavem v detskem bazenu s chlorem a zatim bez obtizi. Clanek je naprosto mimo, opira se o nejakou statistiku, ktera je podporena divnym vzorkem. Divim se, ze to vubec publikuji. Chybi tu rada (jina nez neplavat), dalsi cinitele, alternativy, no proste hruza, radeji ani necist....;-(

0 0
možnosti

Marty

15. 10. 2008 15:39
Život je rizikový ....

Když bude místo plavání doma, pak radon, roztoči a těžké kovy. Půjde-li do parku, číhají tu zákeřné zvířecí choroby, použité jehly, skleněné střčepy atd.. V jídle nebezpečné chemické látky, ve vzduchu taktéž. atd. atd. atd. Takže proč se zrovna tímhle strašit, důležité je budování vztahu s rodiči a imunita se musí taky na základě vnějších vlivů upevnit. Hurá do bazénu !

0 0
možnosti

radek

13. 10. 2008 9:16
Chlor a Cloramin

Nevím proč je škodlivý chloramin, když na Floridě se přidává do pitné vody. Je fakt že když to dáte rybičkám v akváriu tak zdechnou, ale normálně to přidávají do pitné vody. A píšou že je to zdravější než chlor. 8-o

0 0
možnosti

KM

12. 10. 2008 22:52
Pozor na plisne a dalsi potvory v bazenech

Do 3 let jsme s dcerou chodily do bazenu vyhrazenych pro detske plavani - neslo o verejny bazen. A zadne zdravotni problemy souvisejici s plavanim nemela. Od 3 let jsme uz ale museli do verejneho bazenu - konkretne na prazsky Barrandov - a do pul roku mela mala na nohach plisen (a to se z bot zouvala az u bazenu, ve sprchach je mela na sobe a snazila se je mit maximalne i pri prevlekani). Ted s ni uz pul roku bojujeme, ale obcas se nam zda, ze se to zas vraci, na plavani po zaleceni chodila v botach i do vody (nebyla totiz jedina, kdo tam plisen ci bradavice chytil). Ted plavani radsi vynechame, hygiena ve verejnych bazenech - aspon to Barrandovskem - je spatna - vsude chomace chlupu, vlasu, spina, neni divu, ze se tam podobnym potvoram jen dari.Rv

0 0
možnosti

drew

12. 10. 2008 10:04
Plavani kojencum a malym detem

rozhodne neuskodi, s obema dcerami jsme chodili od 4 mesicu a vlastne nase devcata patrily k prukopnikum plavani miminek. Prvni zacala plavat na jare v roce  1991 a ta druha o 2 roky pozdeji. Prostor byl vyclenen pouze pro miminka a uz tehdy nebyla voda chlorovana. Prinos byl velky, nejenze deti nebyly nemocne, ale do budoucna to pro ne melo a ma pozitivni vliv.  (plavani je pro ne i dnes sportem, kt. se intenzivne venuji).

I v te dobe tam byly miminka zdrave a nemocne, ale to asi vsude. Jen si myslim, ze plavani na to nema az tak velky vliv.

Dneska v plaveckem klubu, kde dcery plavou maji deti od miminek az vlastne po skoro dospele, jen kojence zacali plavat cca 2 roky zpet, ale plavani deti od 1 roku tady je tradici. Nevim podle poctu deti, kt. chodi plavat a plavou i pak, kdyz jsou vetsi je velke a plati pro ne plavajici deti = zdrave, stihle deti.

0 0
možnosti

lukas

12. 10. 2008 4:27
Plave se ve veřejných bazénech, kde děti přicházejí do styku

Děti můžou plavat de facto hned po šestinedělí; ale stejně jako se s nimi nebudete promenovat v ordinacích doktorů, tak je nebudete brát do veřejných bazénů. - Existují bazény, specializující se na kurzy kojenců; jedna lekce sice stojí cca 300,--; ale voda není chlórovaná, je slaná a vše je podřízeno skutečnosti, že jde o plavání miminek.Stejně jako do dětí nebudete prát léky a potraviny s Ečkama,používat štiplavé šampony apod., tak je nevezmete příliš brzy do chlorovaneho bazenu.-Hlavne ze se delaj nakladny studie.Pritom je to jasny,jak facka.

0 0
možnosti

Pajka

11. 10. 2008 19:46
A co ve slané vodě?

Jestli jsem řádně četla, je častý zánět HCD způsoben především chlorem, ale dnes už se velmi často ( viz náš případ) plave právě s ohledem na alergiky ve vodě slané, nikoli chlorované.

0 0
možnosti

ja

11. 10. 2008 10:59
a mame zaplaclou dalsi stranku

Zkoumalo se 2862 deti. Dneska je alergicky kazdy druhy, tedy pulka rodicu byla alergicka, to mame v kazde skupine cca 1400 deti. Z toho chodilo plavat 5 %, to je cca 70. Z toho jich melo potize 12,3 %, tj. 8-9 deti. A z techto osmi deti usoudime, ze jim plavani uskodilo a kdyby neplavaly, tak jich mohlo byt nemocnuch jen sest 8-o;-D Tomu rikam statisticky prokazatelny vzorek R^

0 0
možnosti

studentka biologie

11. 10. 2008 22:23
Re: a mame zaplaclou dalsi stranku

ta statistika se mi také nezdá ůplně v pořádku. V souboru dětí připadá na jedno plavající 19 neplavajících, což je moc, ve správně udělané studii by se ty počty dvou skupin neměli moc lišit, tak 1:6 je na hraně únosnosti. To je první nepřesnost. Dále ty rozdíly nejsou moc velké, statisticky jsou možná "průkazné" ale v reálu vyjde rodičovi pomalu nastejno, jestli má jeho dítě šanci na nemoc 0,10 nebo 0.07. Zvlášť když nemocnost dítěte podle těch čísel mnohem víc záleží na zdraví rodiče než na plavání u dítěte.

0 0
možnosti