Poradna plastického chirurga Lukáše Frajera

Poradna

Ilustrační snímek

Na otázky odpovídá

Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Nejste se svým tělem spokojeni a pomohl by vám jedině skalpel? Poraďte se s plastickým chirurgem MUDr. Lukášem Frajerem. Plastický chirurg a držitel licence České lékařské komory v oboru plastická chirurgie. Člen týmu Kufa, Pros & Co. kliniky plastické estetické chirurgie Perfect Clinic s.r.o. v Kartouzské 10 v Praze 5.

Nejvíce se ptáte

Poraďte se také

Poraďte se také


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

*Označené položky jsou povinné.

operace prsů
Dobrý den pane doktore,
je mi 37, jsem BRCA 2 pozitivní, 170cm, 60kg a před 3 týdny jsem pdostoupila subkutánní mastektomii s okamžitou rekonstrukcí s implantátem 325g pod sval. Výsledek už teď vypadá velice hezky, ve vzpřímené poloze možná lepší, než moje původní :-)...ovšem při předklonu, i mírném se výrazně ukáže přechod mezi svalem a implantátem, takový schod... Ptala jsem se při kontrole, zda je šance, že se to ještě nějak srovná, ale bylo mi odpovězeno dost neurčitě. V případě, že ne, mohlo by tuto estetickou záležitost vyřešit naplnění místa vlastním tukem? Jak dlouho mám počkat, než toto začnu řešit? Je tuk aplikován jen vpichem jehlou, nebo by se opět jednalo o řezy?
Děkuji za odpovědi.
MV
mila
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, technika fatgraftingu je možná, ale rozhoduje lokální nález v oblasti operovaných prsů, rozhodně bych počkal minimálně půl roku a pak případně řešil se svým chirurgem dále, tuk se aplikuje tenkou kanylou

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je vhodná modelace prsou ve věku 44 let? Není na to už pozdě?
Katka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, rozhodně věk není limitujícím faktorem, rozhoduje lokální nález v oblasti hrudníku, doporučím návštěvu plastického chirurga.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je mi 60 let, probíhá chemoterapie na levý prs, poté bude operace. Z hlediska genetiky mám potvrzenou mutaci PALB2, riziko vzniku karcinomu druhého prsu až 58%. Když si při operačním zákroku současného nádoru nechám preventivně odstranit i druhý prs - hradí při následné plastice vše ZP? Případně kam se můžu s dotazem obrátit? Mám ČPZP. Děkuji
Eva
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Ano, tento výkon by měl být hrazen ZP po schválení revizním lékařem, doporučím návštěvu plastického chirurga v místě bydliště, který má smlouvu s Vaší ZP.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Omlouvám se za mastopexi, Ve veterinární medicíně se mastopexí nazývá pouze přišití žlaznaté a vazivové části (vemena) bez redukce kůže. Proto prosím o odpvěď, zda je taková operace možná i u lidí.
Anna
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, v humánní medicíně se toto provádí i s redukcí kůže.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je mi 18 let a mám velikost 70F. Chtěla bych cca za 1-2roky jít na zmenšení prsou. Je možné aby mi to proplatila pojišťovna? Doktorka mi furt dává rehabilitace ale je to bezvýsledné. A je nějaké riziko když půjdu na zmenšení před těhotenstvím? (jestli třeba nebudu moct kojit atd.) Slyšela jsem že po porodu se prsa vrátí do původního stavu. Je to pravda?:O
Moc děkuji za odpověď
Katka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.
Dobrý den, ano myslím, že máte nárok na úhradu ZP, prsy lze zmenšit i před těhotenstvím, změna prsů po těhotenství je možná.
S pozdravem.
Lukáš Frajer
operace prsů
Dobrý den. Přítelkyně podstoupila zvětšení prsou asi před 5 ti lety. Teď má podezření na rupturu. Může si výměnu vadného implantátu i druhého prsu nechat udělat u jiného doktora než u doktora při původní operaci, aby měla nárok na reklamaci implantátu a zaplacení i operaci. Děkuji
Frenk
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ano toto je možné, jen je třeba vědět typ a výrobce implantátů, ale toto Vám jistě sdělí kolega, kterého si přítelkyně vybrala. Jen předesílám, že diagnostika ruptur je velmi svízelná a často vidíme hodně pozitivních nálezů, které ve skutečnosti při operaci nejsou.

S pozdravem.

Lukáš Frajerr

operace prsů
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit jestli byste mi mohl odhadem, podle mých parametrů určit velikost implantátu? A zda stejný objem v ml udělá rozdílnou velikost prsou u kulatých a u anatomických implantátů? Měřím 170cm, váha 53kg, obvod pod prsy 69cm, vzdálenost bradavek je 14cm. Moc moc děkuju
Mirka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, toto je velmi složité, vhodná je osobní konzultace, implatát u vás okolo 275, ale je to jen hrubý odhad.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den. Prosím provádí se v humánní medicíně mastopexe jako alternativa k modelaci prsu? Děkuji
Anna
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, mastopexe je latinský název pro modelaci(lifting prsu).

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,
prosím o radu-Měřím 166,vaha 58kg,obvod hrudníku 78cm.Prsa tak č.1 po kojení nic moc.Chtěla bych PLNÉ 3 až malé 4.Chci aby působily přirozeněji ale zárověň aby bylo vidět že mám prsa.Nejsem tlustá jen širší pánev proto chci sjednotit siluetu.Mám vybrané kulaté 325 mentor střední profil.Váhám zda si nemám vzít 350ml střední nebo 325 vysoký?Nemohu se rozhodnout.Nedokážu si představit jak to bude ve vysledku vypadat.Děkuji za odpověd.
Jana
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, rozdíl je opravdu zanedbatelný, rozdíl je max 1-2 mm  na šířku, délku a výšku, rozhodně jeslušnostípřed operací zkusit pár zkušebních, abyste měla rámcově představu. Tkto to aspoň provádím já.... pacientka po konzultaci má rámcově představu, jak vypadá 300 ml a 350 ml, to je pak rozdíl, který lze již okem zachytit. A zásadní věc: "velikost nekopíruje přirozenost".


operace prsů
Dobrý den, zajímalo by mě, po jak dlouhé době je bez rizika otěhotnět po zmenšení prsou. Díky
Alena
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, jaké riziko myslíte, pokud jsou prsy již zhojené, tak riziko není žádné....výsledný tvar se však v průběhu těhotenství a laktace pravděpodobně změní.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore, jsem 4 roky po augmentaci prsou. V obou mám kapsulaci 3. stupeň. Chtěla bych znát Váš názor na další postup v řešení dané situace. Můj dr. mě poslal na magnetickou rezonanci a podle výsledku, že se rozhodne.Ještě hrozil, že implantáty bude nutné vyndat na půl roku. Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den.
Karolína
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, správný postup je kapsulektomie(odstranění pouzdra) a odstranění implantátů a reaugmentace polyuretanovými implantáty, které mají minimální riziko kapsulace, avšak mají zase jiné nevýhody(vrostou do tkáně prsu), odložená augmentace si myslím nemá smysl, MRI zobrazí proces uvnitř, ale nic zásadního nepřinese.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Chtela bych se zeptat hradi pojistovna prsa odkojeni ditete kdyz jsem nespokojena a znicilo mi to prsa...a jsem snima nespokojena
Marcela
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, záleží na lokálním nálezu v oblasti prsů, pokud jsou prsa je "povadlá a prázdná", tak na toto se úhrada ZP nevztahuje.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,
co znamená slovo pseudoptoza v souvislosti s prsy??

Děkuji Kateřina
Kateřina
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, je to stav, kdy dvorec je ve správném uložen (18-19 cm od klíčku) na hrudníku, ale dolní pól prsu je prověšen, prakticky to znamená, že prs vypadá jako"povislý".

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti úpravy prsou. Jsem po dvou dětech, prsa mám velikosti A-B, Jsou povislá a samozřejmě kojením"zubožená". Velikost mi docela vyhovuje, spíš jen poupravit ten tvar. Preferovala bych ale zákrok, který v budoucnu nebude vyžadovat možnost zásahu, bez silikonu, tedy abych nepodstupovala riziko, že mi něco nesedne, posune se, vznikne kapsa, bude potřeba v budoucnu remodelace atd. Spíš jen takové dovyplnění. Existuje něco takového "mírnějšího"? Pokud ano, s jakým finančním zatížením bych měla počítat? Moc děkuji za odpověď, Marie - otázka upravena poradcem
Mary
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, mírnějšího nic nemáme a oprava s odstupem třeba 20 let bude asi třeba.....myslím, že jistě je nutné provést modelaci(redukci kůže při zachování objemu vlastní žlázy), bez znalosti lokálního nálezu jen těžko soudit, proto v případě zájmu doporučím osobní konzultaci....

S pozdravem...

Lukáš Frajer

operace prsů
Chtěla bych podstoupit augmentaci prsů (33 let, bezdětná, děti v nejbližší době s dlouhodobým přítelem neplánujeme), užívám více než 10 HA, jak dlouho před operací bych ji měla vysadit + je vhodné po operaci nějaká rekonvalescence (nemocenská, dovolená), nebo je možné den dva po propuštění (od operace) hned do práce?? pracuji v administrativě u PC, takže mám sedavé fyzic. nenáročné povolení? A další dotaz, více než 10 let mám v pravém prsu fibroadenom, konzultován na více pracovištích, nezhoubný útvar bez zásadních změn..., ale nehrozí, že by mě kvůli němu nechtěl operatér odoperovat?? A ještě by mě zajímalo, jestli lze nějak preventivně "bojovat" proti tomu, aby tělo implantáty nepřijalo nebo se nevytvořily kapsuly a jaké implantáty v současnosti patří k nejkvalitnějším?? Moc děkuji za odpověď - otázka upravena poradcem
Katka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, augmentace prsů je možná, HA není třeba vysadit kvůli prsů, ale spíše kvůli zvýšenému riziku trombembolické nemoci, fibroadenom je možné při operaci prsů odstranit(dle zvyklosti operatéra), po výkonu se doporučuje klidový režim 14 dní, do práce bych doporučil za týden, na zákroky estetické chirurgie se nevztahuje možnost pracovní neschopnosti. Riziko kapsulace je v kumulativním počtu cca 2-3 %.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore,
ráda bych se zeptala. Mám velmi malá prsa, ale to není hlavní problém, mám je samozřejmě velmi povislá. Chtěla bych se zeptat na zákrok, který by mi je "pomohl vrátit zpět na své místo" a zároveň bych se chtěla zeptat, kolik takový zákrok přibližně stojí. A zda jsou po tom nějaká omezení a hlavně zda je potřeba po nějaké době opět nějaká "oprava" jako je např. u zvětšení prsů (výměna implantátů).
Předem děkuji za odpověď - otázka upravena poradcem
Marta
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, modelace ptotických prsů(povislých) je jistě možná, cena za operaci je 45000Kč, při této operaci je redukována nadbytečná kůže při zachování objemu žlázového tělesa. Případně korekce nejsou třeba, pokud nedojte  třeba například k výrazné redukci váhy či naopak tloustnutí.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, je mi 20 a trápí mě velké dvorce, mám celkem malá prsa tak do ruky a dvorce cca 8cm v průměru, existuje nějaká operace a v jakých částkách se pohybuje? Jsou nějaká rizika?
N
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, lze provést redukci dvorců. kde je část kůže s pigmentem odstraněna, rozhodně doporučím konzultaci, při níž s lékařem proberete možnosti jak stav řešit vzhledem k lokálnímu nálezu v oblasti prsů, objednat se můžete na tel 603560856.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den. Je mi 18 let, mám podprsenku 75H. Jelikož měřím 158 cm, velikost prsou je celkem nepřiměřená k mé postavě. Mám velké potíže s boletmi zad atd.. Už nějakou dobu přemýšlím o zmenšení. Ale můj pediatr mi řekl, že jsem na to moc mladá. Chtěla bych se zeptat, jestli je to tedy možné nebo musím čekat. a zdali je toto hraditelné pojišťovnou? Děkuji.
Karolína Picková
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, věk není kontraindikací k výkonu, zvláště při Vaší velikosti, redukce prsu na náklady ZP je možná po schválení revizním lékařem Vaší ZP, ke schválení výkonu je třeba vyšetření neurologa, mammologa a ortopeda. S těmi vyšetřeními pak navštívíte plastického chirurga, který má smlouvu s ZP a ten požádá o navýšení úhrady. Za náš tým Vám mohu nabídnout FN Motol(224434174)

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
dobry den cca a pred tydne jsem podstoupila plastiku prsu,ůan doktor mi zatajil ze jsem v mistni nemocnici byla uplne prvni pacientka co se tohoto zakroku tyce! dohodli jsme se ze mi z mych skoro nulek vytvori trojky, jak me revazoval tak prsa jsem nemela opet skoro zadna ,jsou to maximalne jednicky ktere jsou esteticky nepovedene, pan doktor rika ze mi dal inplantaty o objemu 500ml. a vysledek je pry super.
proto bych se s vami chtela poradit jak mam postupovat dale?a na co mam pravo? děkuju moc za pomoc
gabka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, to že v tomto zařízení byla provedená první operace nevidím problém pokud měl lékař dostatečnou erudici k tomuto zákroku, po výkonu jste musela dostat implantátový pas, kde je uveden typ a velikost implantátů, pokud nejste spokojena s výsledkem tak doporučuji kontaktovat svého operatéra a pokud je solidní, tak by měl nabídnout jistá řešení a další možnosti. V případě, že se nedohodnete je možno využít svých práv v rámci občanského zákoníku.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den,
Prosim Vas chtela bych se zeptat. jake vyhody a nevyhody maji implantaty pod zlazou a nebo pod svalem? Jeden doktor mi navrhuje pod sval a druhy pod zlazu.a ja ted nevim.Druhy doktor mi navrhoval pod zlazu pry proto, ze mysli do budoucna a hlavne i pry kvuli sobe, aby se v pripade vymene implantatu zbytecne neposkozoval sval. Tak pry by to bylo lepsi pod zlazu. Mam ji pry 2,8mm velkou a minimum je pry 2mm. tak nevim pro co se rozhodnout. jestli teda mam myslet s vymenou uz takhle dopredu jako pan doktor. prosim poradite mi? dekuji Misa
Msa
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, předpokládám stejná pisatelka, proto čtete mojí předchozí odpověď

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den pane doktore, prosim Vas chtela bych se zeptat na Vas nazor ohledne augmentace prsou. Byla jsem na dvou konzultacich u dvou doktoru a kazdy mi navrhoval jine ulozeni prnich implantatu. jak pod sval tak pod zlazu. Pan doktor co mi navrhoval pod zlazu mi ktomu rekl,ze ulozeni dela hlavne kvuli sobe, ze mysli do budoucna aby si zbytecne nenicil kapsu pod sval. co myslite? jake vyhody a nevyhody maji implantaty vlozene pod sval nebo pod zlazu? nevim totiz pro co se mam rozhodnout. dekuji s pozdravem Michala
Michaela
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, osobně já už dnes dávám implantáty pouze pod prsní sval, tento přístup je z hlediska dlouhodobého jistější ve smyslu trvání výsledku, sám jsem dříve vkládal implantát nad sval.....implantát nad sval je vhodný pouze malý(max. 200 ml), všechny ostatní velikosti je vhodnější vkládat pod sval. Zde platí co lékař to názor a každý má tak trochu pravdu. V případě zájmu můžete dorazit na konzultaci a probrat všechny aspekty.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, pane doktore. Jsem 9 let po rekonstrukci obou prsou a nyní mi byl zjištěn prosakující implantát v jednom prsu a krabatící se implantát v prsu druhém. Svým onkologem jsem poslána k plastickému chirurgovi. Chtěla jsem se poradit zda-li je možné požadovat výměnu obou implantátů a zda je možné obrátit se na jiného operatéra a jiné zdravotní pracoviště než byly původní operace provedeny. Jedná se o provedení operace na ZP.
Katka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ano toto není problém, obrátit se můžete na jakékoliv pracoviště v republice, na každém jsou však čekací listiny ze stran implantátů, obrátit se můžete i na naše motolské pracoviště.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den, chtela bych podstoupit augmentaci prsou. Mam 3 deti a prsa velikosti 80 A , nepovisla, pevna. Bojim se, ze me telo implantat neprijme, jsem alergicka (traviny,pyly,plisne,kov) mam i lehci astma, uzivam behem jara spreje Gionu a Buventol pri dusnosti, tu jsem ale dlouho nemela, chtela bych znat vas nazor, mam vyssi riziko ze neprijme telo implantat? bojim se i kapsuly.. prsa si moc preju, dekuji a preji pekny den. A
Andrea
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, alergie na silikon jsou extrémně vzácné, proto si myslím, že i jako alergik můžete tuto operaci podstoupit bez vyšších rizik rejekce, kapsulární kontraktura není bohužel předem predikovatelná a postihuje cca 5 % žen. Každá operace má svá rizika a je nutné, abyste byla řádně informována Vaším operatérem a měla dostatek informací a mohla se rozhodnout po zvážení všech rizik.

S pozdravem....

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore,začátkem března jsem byla na rekonstrukci prsu implantátem. Nad jizvou se mi udělal vtažený pruh a nad ním otok. Vypadá to jako přelepený prs izolepou a v tom pruhu to bolí..Zajímalo by mě jestli jizva povolí.Děkuji Hana
Hana
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, pruh, který popisujete je zřejmě prsní sval, který kryje implantát, rozhodně bych doporučil kontrolu u Vašeho lékaře, který Vám poradí co a jak dále. Pokud jste mojí pacientkou, tak se prosím objednejte do Motola na tel 224434174

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den =)
ráda bych si nechala zmenšit prsa mám je po dětech obrovská.Peníze na operaci nemám a tak uvažuji přes pojišťovnu.Můj gynekolog by mi to doporučil ale řekl mi že záleží na tom jestli chodím kvůli bolestem zad často k doktorovi.No nechodím protože odmítam jíst léky na bolest =D trpím migrénami a na ni jim léků až až =D
Také bych se ráda zeptala...chtěla jsem od gynekologa žádanku na mamografické vyšetření a on mi řekl že neví jaké přesně =)
myslíte si že při velikosti 80G je možné abych prošla přes pojišťovnu?chtěla bych je zmenšit co nejvíce i když jsem kulatá =D díky =)
Renata
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, bez znalosti lokálního nálezu jen těžko soudit, k redukci prsu na náklady ZP je třeba vyšetření mammologa, ortopeda a neurologa, s těmito vyšetření pak dojdete za plastickým chirurgem, který požádá revizního lékaře Vaší pojišťovny o navýšení úhrady. Nyní začněte tedy shánět potřebná vyšetření.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,
je mi 54 mám velká prsa, trpím tím celý život. Dá se ještě v mém věku jít na operaci - zmenšení prsou. Děkuji, Míla
Míla
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, rozhodně věk není kontraindikací redukce prsu zvláště máte-li zdravotní obtíže, které pramení z velkých prsů.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, jsem půl roku po modelaci a zmenšení prsů a v obou prsou mám v dolní části tvrdé boule, v levém o dost větší (tak 7 krát 4 cm).Paní doktorka mi říkala, že mi brala z každého prsa 200 ml tuku což se hůře hojí než žlázy a pokud boule nezmizí bude lepší reoperace. Myslíte, že je ještě možnost boule nějak jinak alespoň zmenšit?Pomohl by wobenzym?
Děkuji za odpověď. Marie
Marie
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, dle popisu se bude jednat o tzv steatonekrozy, což je "polomrtvý tuk" v oblasti prsů, ke změknutí může dojít, avšak za další dobu, v případě, že Vás to nějak neobtěžuje a netrpíte bolestmi, tak bych doporučil počkat...

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,
je mi 23 let a trpím vadoiu pectus carimatum.Le ji na jěkaém pracovišti odstrarnit ? Můžete mi napsat seznam pracovišt, které tyto vady provádějí ? FN Motol a FN Brno Bohunice znám) .Dá se řešit i v pozdějším věku ?
Michak
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, vždy záleží na lokálním nálezu, dle toho si i určuje operační postup, proto doporučím konzultaci na vyšším pracovišti plastické chirurgie- fakultní nemocnice.

Po konzultaci bude jasné jak postupovat dále

S pozdravem....

Lukáš Frajer


operace prsů
Dobrý den, je mi 2O a chtěla bych se zaptat zdali je možné velká prsa která jsou povislá nějakým zpusobem zvednout aby se zachovala velikost ale přřitom sama držela tvar. děkuji
Aneta
Plastický chirurg Lukáš Frajer.
Dobrý den, ano je možné, je však nutné podstoupit modelací prsů, kde je z prsu odebrána nabytečná kůže a prsy jsou zpevněny a zárověn je posunuta bradavka výše. Více o této metodě či případná videa naleznete na naších webových stránkách www.perfectclinic.cz
operace prsů
DOBRÝ DEN CHCI SE ZEPTAT JSEM 17 MĚSÍCU PO MODELACI PRSOU NEJSEM NA PSYCHICKY DOBŘE PRSA SE MI NELÍBÍ BYLA JSEM U PANÍ DOKTORKY A ŘEKLA SVUJ NÁZOR A ONA MI ŘEKLA ŽE PRSA JSOU OK. ALE JIZVY MÁM OŠKLIVÉ A PRSA HODNĚ POVOLENÉ JE MOŽNÉ SE OBJEDNAT JINAM POUZE NA KONZULTACI JINEHO LÉKAŘE ZDA PRSA JSOU DOBRÁ ? PŘÍDE MI V POSLEDNÍ DOBĚ ŽE JSOU PRSA OHODNĚ MĚNŠÍ NA TO ŽE MI DALA 400ml DĚKUJI
lenka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, objednat se na konzultaci je možno kamkoliv a nechat si posoudit nález v oblasti prsů. Objednat se můžete i k nám na kliniku na tel 603560856.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. před 2 týdny jsem byla na plastice prsou, jizvy mám umístěné dole pod prsy. Po svolení doktorem jsem se toto úterý poprvé koupala (od té doby nikoliv), avšak od té doby mi z jizev teče žlutá tekutina a v ráně je něco bílého. K panu doktorovi se mohu dostat nejdříve za týden, proto prosím o radu Vás, co s tím mám dělat. Mám se dále koupat, krémovat ránu,..? Moc děkuji. Petra
Petra
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, doporučím ránu vysoušet, přikládejte betadinové obklady a sterilní čtverce.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, jsem po augmentaci 2měsíce.Hned po sundání obvazu třetí den, lékař komentoval, že levé prso je vyvýšené, ale že si to tkáń pamatuje a že se to srovná. Po 14dnech mi předepsali stahující pás, ke zněně však nedošlo. Mám rozporuplné pocity, pravé je nepatrně jiné a levé při zadívání má jiný tvar. Na první pohled to není moc znatelné. Myslíte si , prosím, že se tvar může ještě přizpůsobit? Spíš mám dojem, že u pravého není dobře vsazen implantát a proto je rovnější než levý. Pás stahuju více na lévé prso, ale příjde mi že mi tím ještě více klesá pravé. Tím, že to nevydíte,těžko asi posoudíte, Jde mi vlastně o radu, jestli se to dá časem vyrovnat, nebo to už nemůže tzv. splasknout. Děkuju
Martina
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, jak správně píšete, tak bez znalosti lokálního nálezu jen těžko soudit, teoreticky to možné je, prakticky už je to horší., nález v oblasti prsů je ustaluje 3-4 měsících, proto pokud i po této době bude nález stejný, pak budu nutná event. korekce, rozhodující je také lokální nález před operací.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore,
5.12.2014 jsem podstoupila augmentaci prsou. Po 3 dětech mi zůstala jen kůže, takře "vrácení" zpět k pevnosti :-) operace proběhla v pořádku, kulatý implantát pod sval podprsní rýhou. Ale - levá strana se krásně zhojila ihned, napravo mi nechce srůstat jizva. Implantát v pořádku, sval tahé, bolesti žádné, nic nevytéká. Byla jsem to dělat znovu v únoru, ale zase je to to samé, ikdyž oněco lepší. Jizva byla v pohodě, potom se mírně rozjela. Zkoušeli mi to slepit lepidlem na tkáně, lokálně zašít, doktorka mi nasadila antibiotika ZINAT 500, beru Wobenzim... Co mohu íce udělat pro to, aby jizva srostla ? Děkuji - otázka upravena poradcem
Katka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, dle popisu je žřejmé, že je problém v hojení na jedné straně, což může mít řadu příčin. bohužel bez znalosti lokálního nálezu lze jen těžko doporučit, co pomůže ke kompletnímu zhojení rány. Váš chirurg by měl mít v tomto rozhodující slovo a nabídnout radu či zasáhnout tak, aby se rána zacelila.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jak dlouho po operaci dvorců (zmenšení) trvá rekonvalescence?
Michaela
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, standartně po 14 dnech se odstraní stehy a začíná péče o jizvu, doporučil bych cca měsíc bez sportu, rozhodující slovo má však Váš operatér.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, pane doktore, mám na Vás dotaz. Provádíte také tetováž dvorců a bradavek po plastice prsů operované na jiných pracovištích? Jaká je cena tetováže? děkuji za odpověď. Klára
Klára
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ano toto provádím, cena za tetováž je 1000 Kč, objednat se můžete na tel 603560856.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den Pane doktore chci se zeptat jsem po modelaci prsou nejsem vubec spokojená prsa mi visí tak jako před operací jen sou větší nemám je vubec pevná ale paní doktorka mi od začatku říká že jsou pěkná a přirozená mě se to ale nelíbí . Dá se i toto reklamovat ? vubec mě neinformovala jakej tvar prsou mi udělá ale při první konzultaci mi řekla že prsa mi dá vejš a není tomu tak . Děkuji na odpověd Evička
Evička
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, já bohužel nevím jak Vaše prsa vypadala před zákrokem a jak nyní. Samozřejmě pokud jste nespokojená můžete s oš. lékařkou probrat nastalý stav po výkonu a vyjádřit nespokojenost. Kolegyně Vám jistě zhotovila fotodokumentaci, která Vás rozsoudí, zda-li je Vaše nespokojenost oprávněná či nikoliv po zhodnocení fotografií "před a po".

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den ,mam na Vas hroznou prosbu.je videt velky rozdil mezi 360ml-400ml polytech kulaté střední profil?Jsem z toho zoufalá ,chtels bych plné trojky.Merim 164cm 63kgva pres prsa 77cm.Nechci zadne čtyřky velke.Moc moc dekuji Zuzka
Zuzana
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, rozdíl těchto implantátů je zanedbatelný, proto se nemusíte obávat zásadního rozdílu. Rozdíl je v řádu 1-2 mm.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den chci se zeptat podstoupila jsem před rokem zvětšení prsou nejsem spokojená s tvarem ani velikostí ale paní doktorka mi pořád říka že jsou krasná od operace na tom nejsem psychicky ok.
petra
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, doporučím kontaktovat původního operatéra a s ním se dohodnout na případné korekci.V případě objedktivního špatného výsledku je slušností provést tento výkon jako korekci původním operatérem.

S pozdravem.

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den chi se zeptat jsem cc.asi rok po modelaci prosu jizvy mám kolem bradavek ale nejsem vůbec spokojená jizvi mě strašne bolí byla jsem i na leizru. Příde mi že mi prsa klesly hodně dolu . a vubec tvar prsou se mi nelíbí pani doktorka mi vubec neřekla jaký tvar implantátu mi da tak tet nevím co dělat. Děkuji
alena
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, vhodné je kontaktovat operatéra a s ním se dohodnout na případné korekci....v případně objektivního špatného výsledku je možná korekce původním operatérem zcela na místě, proto prosím kontaktujte svého operatéra........

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat co mám dělat v mé situaci. Byla jsem na operaci a cca za měsíc jsem nečekaně otěhotněla. Operace nedopadla dle mého očekávání. Při operaci se vyskytla komplikace a začala jsem krvácet do podkoží= okamžitá re operace v ten samí den. Od té doby jsem měla jeden prs větší( ten re operovaný) Následně jsem řešila své těhotenství. Můj lékař chtěl velikost upravit tukem po odkojení. Ve finále jsem ani nekojila. ALE prsa mi né a né změknout a to už jsem tři měsíce nekojila. Nakonec jsem zjistila ,že mé tělo implantáty nepřijalo a silikony se opouzdřily. Vůbec nevím co mám dělat. Můj lékař se přiklání k vyjmutí implantátů a následné re modelaci ,ale já prostě prsa chci:-( Prosím jaká je šance na úspěšnou operaci s šancí na normální poprsí? Moc děkuji
LEA
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, zde je každá rada drahá a nedá se navrhnout řešení bez znalosti lokálního nálezu v oblasti prsů, proto prosím mi pošlete ideálně prsy před a po operaci a pak se dají navrhnout jistá řešení, jistá varianta je explantace a výměna za polyuretanový implantát ci modelace s augmentací....rozvoj kapsuly bych přičítal spíše hormonálním změnám při těhotenství než hematomu po operaci....můj mail je lukas.frajer@centrum.cz

S pozdravem...

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat na plastiku prsu. je mi 57. let. Jsem pět let po operaci a mám ukončenu hormonální léčbu. Z levého prsu mám odstraněnu asi jednu třetinu. Jedná se u mě hlavně o psychické problémy. Pokud by byla operace možná, kolik stojí a zda to proplácí ZP. Děkuji za odpověď.
Bohumila Králová
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ano tento výkon ZP proplácí,  nutné je vyjádření onkologa, v případě zájmu je možné se objednat do Motola na tel 224434174....

S pozdravem....

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den.

Rada bych se zeptala, v 2008 jsem byla na operaci - prsni implantaty. Muzu se potapet? Dekuji.
Jitka
Jitka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ano není problém se potápět s implantáty ,pokud se nebude jednat o nějaké hloubkové ponory

S pozdravem....

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den pane doktore, cely zivot me trapi prsa, mela jsem je jako kdyby byla srostla, skoro bez mezery. Pry symastie. Nejdriv mi chirurg doporucil jehlickovou metodu injekcni lipolyzu,ale bez ucinku. Tak jsem podstoupila liposukci. Je to lepsi, mezera mezi prsy se prohloubila,ale neni to podle mych predstav, pan doktor mi navrhnul jeste nejakou kyselinu hyalirunovou. Nebo pry pomoci implantatu by vznikla sirsi mezera mez prsy. Bylo by mozne Vam nekam poslat fotky? Dekuji Silvie.
Silviie
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den Silvie, jistě není problém mi zaslat fotografie prsů, můj mail je lukas.frajer@centrum.cz , obecně můžu předeslat, že řešení synmastie je složité. Prosím pošlete fotky a já vám navrhnu případně, zda-li se to dá zlepšit.

S pozdravem....

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore mam par otázek. Mam 9 den po augmentaci a necítím bradavky je to dost nepříjemné chci se zeptat jedli se to spraví, jestli ano tak za jak dlouho. Chtěla bich se jeste zeptat na vyjmutí implantátů, prsa mam hezka ale nějak me vadí nevim proč ale nechci je jsem stoho dost nešťastná.
Hanka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, ztráta citlivosti může být přechodná či trvalá, ale  toto je hodnotitelné s odstupem min. jednoho roku. Pokud se nemůžete adaptovat na nová prsa, tak doporučím implantáty odstranit co nejdřívě, aby nedosšlo k přílišnému uvolnění prsů implantátem(hrozí pokles kůže po vyjmutí)

Kontaktujte svého operatéra a s ním to proberte.....

S pozdravem...

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore, jsem přesně 14 dní po augmentaci s modelací a mám pravé prso níže, resp. jakoby dvorec pravého prsa "hleděl" více směrem dolů a zároveň byl i níže opticky při pohledu do zrcadla. Odhaduji na rozdíl výšek obou dvorců ca. 2 cm. Je naděje, že se to ještě vyrovná ? Velmi děkuji za Váš čas. - otázka upravena poradcem
Yvonne
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, bez znalosti lokálního nálezu před a po jen těžko soudit, rozhodující je také operační technika a užitý lalok při modelaci, proto Vám nedokážu odpovědět. Doporučím kontaktovat operatéra a s ním vše probrat. Finální výsledek je očekávatelný za 3-4 měsíce po operaci.....

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den, chtela jsem se zeptat, chtela bych jit na augmantaci nekdy kveten-cerven. Kdy bych to měla zhruba resit a jit na konzultaci k plastickymu chirurgovi? Je to pak rychle? Dekuji za odpoved.
Dominika
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, záleží dle výběru operatéra a pracoviště, většinou od konzultace do operace je cca 1-5 měsíců, já osobně mám čekací dobu(konzultace-operace) 2-3 měsíce.

S pozdravem....

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý večer,prosím Vás o radu.Jsem 10 dní po augmentaci,mám 460 ml kulaté Nagory,operace proběhla úspěšně,prozatím i hojení,den ode dne se cítím lépe a lépe,akorát mě trápí to,že jsem zjistila,pod levým prsem u rýhy jako by roh implantátů (je hmatatelný,jakoby otočený,jako by se mi chtěl prodírat ven,na pravém prsu to nemám.Prośm Vás o radu.Předem děkuji.
Marie
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, bez znalosti lokálního nálezu těžko soudit, implantát 460 ml je již velký a při drobné kostituci hrudníku a jiných faktorech je možné, že je implantát otočil a může lačit na kůži, rozhodně byste měla vyhledat svého operatéra a s ním vše řešit, nejlépe Vám dokáže erudovaně odpovědět na Vaše otázky....

S pozdravem...

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobry den,
Je mi 16 let , merim 168cm a mam prsa velikosti D ( nez zacala prsa prerustat velikost B nosila jjsem obleceni velikosti xs.) Velikost prsou mam zrejme vrozenou protoze moje matma ma velikost F-G. Casto me bolivaji zada a hlavne mi moje velikost prsou zpusobuje psychicke problemy. Chtela byh tedy jit na operaci zmenseni prsou. (Vim ze se muze operovat az po dosazeni 17 let)
Predem dekuji za vasi odpoved
Ivana
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, až dosáhnete plnoletosti, tak doporučím navštívit plastika a s ním vše řešit. Myslím, že operace bude plně indikována.

S pozdravem

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den pane doktore.Celý život je mým snem vetší poprsí. Nejprve mi bylo řečeno ať počkam až budu mít děti, že se mi prsa zvětší. Mám jedno dítě a prsa pořad stejná. V období kojení se mi zvětšily max o číslo. Chtěla jsem se Optát, nevím jestli budu mít další dítě za rok či dva. Chtěla bych ale zvětšení prsou podstoupit ještě před dalším potomkem. Po druhém dítěti bych se na to asi už nikdy nedostala finančně. Co si o tom myslíte. Četla jsem, že i s nimi SS da kojit a myslím si, že tvar by se asi moc nezměnil, když se mi ani při prvním kojení moc nezvětšily. Předem děkuji za odpověď. Hezký den
Sandra
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, rozhodně bych doporučil operaci absolvovat až po dětech, protože po každém kojení se prsy můžou změnit a Vy byste pak byla vystavena riziku případné reoperace, proto si myslím, že je lépe počkat.....

S pozdravem...

Lukáš Frajer

operace prsů
Dobrý den,chtěla bych si zmenšit prsa,mám velikost E-F,vážím 84 kilo a měřím 170 cm,chtěla bych to přes pojišťovnu,ale myslím si, že kvůli mé váze to asi nepůjde,že mi revizní lékař neschválí.Chtěla bych jen radu,zda to mám zkusit přes VZP,nebo si to rovnou celé zaplatit.Moc děkuji Hanka
Hanka
Plastický chirurg Lukáš Frajer.

Dobrý den, dokud to nezkusíte, tak bohužel se nedozvíte jak jste na tom.....doporučím proto si oběhnout mammologa, ortopeda a neurologa a s jejich závěrem, pak navštívit plastického chirurga, který napíše žádost pro revizního lékaře a následně revizní lékař pak operaci schválí či nikoliv....

Objednat se pak můžete do Motola na tel 224434174....

S pozdravem...

Lukáš Frajer