Jak jsem si (ne)zamiloval zumbu

  16:15aktualizováno  16:15
Reportér MF DNES Tomáš Poláček podlehl nejmódnějšímu fitness stylu - učil se tančit zumbu. Byl zmatený, ztracený, skoro jediný chlap... Nakonec se i on zamiloval.

Milý deníčku. Vstávám, jak nechutné, v šest ráno. Od sedmi mě čeká první z deseti lekcí zumby. Neptejte se, o co jde, ale ženský v práci říkaly, že to bude boží. Tak to jdu zkusit.

1. LEKCE: ZOUFALSTVÍ

Tak už to, deníčku, chápu. Jsem tu blbě. Do našeho ranního kurzu chodí pět dívek, od přírody ladných a voňavých. Kazím jim to ve všech ohledech.

"Naše tance budou hezky vlnivé, spálíme tuky," začíná svůj krátký proslov instruktorka Dominika, "ale posílíme i svaly," mrkne na mě, na vetřelce. "Cvičí to už jeden a půl milionu lidí po celém světě. A víte proč? Protože se na zumbě baví, není to nuda."

Dominika má objektivně nádhernou postavu, obzvláště poprsí. Nevšímám si toho pouze já, zavětřili taky kulturisti, kteří zvedají činky v posilovně za prosklenou stěnou. Šmírují nás.

Co asi tak vidí: atraktivní Dominiku, která nám postupně pouští různé latinskoamerické rytmy. "Třeba tohle je merengue, původem z Dominikány," pochoduje Dominika do rytmu a vlní se v bocích, což by ještě napodobit šlo, ale pak přidá k pohybu i paže.

Jak tohle ženské dokážou, zoufám si, myslet naráz na ruce i na chodidla?

Já jsem druhou atrakcí, kterou kulturisti za sklem napjatě pozorují. Nemehlo. A nikdo mi to nevymluví, protože se celou hodinu a půl sleduju v zrcadle. Máme tančit salsu, což o to, muzika je hezká jako naše instruktorka, veselá, plná bubínků, ale marnost nad marnost, podrážím si nohy. "Dobrý, jste šikulky!" lže nám Dominika do očí, a jelikož je půl deváté, ukončuje lekci strečinkem.

Otřu si čelo a nesměle se instruktorce představím: "Není to tanec pro gaye, že ne?" Tvrdí, že prý si na zumbě našla přítele. "A to gay určitě není..." Potom prohodí něco v tom smyslu, že se za deset lekcí budu vlnit naprosto přirozeně, hezky. Evidentně je dobrá psycholožka. Nechce, aby byla tato lekce mou první i poslední.


Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Recept na dobré manželství? Deset otázek pro odborníky na vztahy

Ideální místo pro váš velký den může být v podstatě kdekoliv, kde se oba budete...

Naše manželství nejvíc trpí tím, že nedokážeme řešit konflikty, málo spolu hovoříme otevřeně a bez zábran, trápí nás...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Ilustrační fotografie

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto stavu „být v pohodě“ míváme ovšem dost...

Cvičení a jídelníček podle věku. Jak se udržet fit bez ohledu na stáří?

Ilustrační fotografie

Je tady opět nový rok a možná jste se právě vy rozhodli, že už konečně změníte své zažité stravovací a pohybové návyky...

OBRAZEM: Alysha vážila 172 kg a šlo jí o život. Zhubla na polovinu

Ve škole Alyshu McNairovou spolužáci šikanovali a když vážila už 172 kilogramů,...

Za 21 let se Kanaďanka Alysha McNairová se svou hmotností propracovala až na 172 kilogramů, a to už jí šlo o život. Od...

Najdete na iDNES.cz