Diskuse k článku

Centrum Olomouce bez severního spoje auta brzy ucpou, varují odborníci

Olomoucká radnice vyšla minulý týden vstříc lidem ze čtvrti Lazce a vyřadila z připravovaného územního plánu takzvaný severní spoj, který měl propojit části Řepčín a Chválkovice. Podle dopravních odborníků ale kvůli tomu bude mít město brzy problémy s přehuštěnou dopravou v centru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

soudruh__malina

Jak je možné

že je aut čím dál víc, když populace stagnuje?

0/0
3.3.2011 12:19

Adamon

Obchvat

Pan Charouz zřejmě ani zdálky neviděl situaci na Pasteurově ulici.Tato ulice je každý všední den neprůjezdná díky křižovatce Na Pile, která se nachází až za vyústěním uvažovaného obchvatu, tedy před podjezdem u čerpací stanice Shell.Tím by se samozřejmě situace nevyřešila.Místo, aby se řešila situace obchvatem mimo město, a vyústění obchvatu bylo za čtvrtí Týneček, chtějí "experti" zprznit nejžádanejší lokalitu k bydlení v Olomouci.V celé Evropě se obchvaty řeší mimo město a to ve vzdálenosti od centra která počítá ještě s budoucí výstavbou.Jen zde žijeme zřejmě v jiné době.

0/0
3.3.2011 10:41

Trupman

Re: Obchvat

Pane Adamon, severní spoj není obchvat města. Nikdo to nikdy netvrdil a ani se tak nesnaží tvářit. Severní spoj je městská komunikace vedená jinudy než dnešními nevhodnými místy blízko historického centra (tedy především v Dobrovského a Komenského, částečně v Hynaisově). Podobně, jako třeba Velkomoravská, nebo Okružní také nejsou obchvaty města. Pokud by severní spoj vedl úplně mimo město, tak by po něm ani nikdo nejezdil!

A situaci v Pavlovičkách ÚP také řeší - tramvajovou dopravu svede mimo dnešní blokovou smyčku, přejezd s tratí na Šumperk bude také zrušen a nahrazen upraveným vedením tratě a doprava z Pavlovické a Chválkovické bude svedena na východní tangentu na kterou se budou moci řidiči dostat přes průmyslovou zónu U Panelárny. Křižovatka Na Pile sice zůstane, ale vhodnou úpravou se může stát lehce průjezdná.

Jediný "expert" jste tady vy. Rv

0/0
3.3.2011 11:43

Najdete na iDNES.cz