Puška každým závodem těžkne, napsala Soukalová čtenářům

VÝSKOK. Česká biatlonistka Gabriela Soukalová vybojovala v olympijském závodu na 12,5 kilometru s hromadným startem stříbrnou medaili. (17. února 2014) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

18 2014
Po čtyřech těžkých olympijských závodech už česká biatlonistka Gabriela Soukalová začíná pociťovat únavu. "Každým závodem nám těžkne puška na zádech," vtipkovala stříbrná medailistka v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

"Plány po návratu z olympiády? Doufám, že bude čas si pořádně odpočinout, protože každým závodem nám všem pořádně těžknou nohy," pokračovala Soukalová, která v pondělí dojela druhá v závodě na 12,5 kilometru s hromadným startem.

K počítači usedla zhruba v 9 hodin středoevropského času a na desítky dotazů odpovídala necelou hodinu. "Bohužel nezvládnu odpovědět na všechny otázky, protože si musím jít pro medaili," rozloučila se.

Odpovědi občas prokládala smajlíky, které nahrazovaly její typický úsměv. Jako třeba když odpovídala na otázku, jestli jí čtenář může za odměnu poslat čokoládu: "To víte, že můžete. Čokoláda se neodmítá :-) Pošlete ji třeba na svaz biatlonu, snad mi ji tam nesnědí :-)"

O čem ještě se čtenáři mluvila?

O tlaku:
"Tlak ze strany médií jsem se snažila vytěsnit, jak to jen šlo. Ale stejně to v sobě podvědomě máte a na klidu vám to rozhodně nepřidává. Určitě to není dobré na koncentraci, ale tady se teprve ukáže, jestli je člověk silný a zvládne to."

Fotogalerie

O běžeckém lyžování:
"Běžeckému lyžování jsem se věnovala do patnácti let a navzdory tomu, jak je to krásný sport, mi na tom vždycky něco chybělo. Myslím, že v biatlonu jsem se našla a je super, jak nevyzpytatelný je to sport. Právě proto se podle mě tolik líbí lidem."

O poslední střelbě ve stříbrném závodě:
"Po první netrefené ráně jsem byla napnutá jako struna. Přiznávám, že jsem nevěřila, že dostřelím ty zbylé. Ale řekla jsem si, že je chci trefit pro svého trenéra Ondru Rybáře, který si to maximálně zaslouží. Chtěla jsem mu to dát jako poděkování za všechno, co pro mě udělal. Poslední položka je psychicky tak náročná, že jsem vděčná, že jsem to ještě ustála pouze s jednou minelou."

O noci po životním úspěchu:
"Musím říct, že jsem dlouho nemohla usnout a všechno mi docházelo až k ránu,kdy jsem navzdory tomu, že už všichni spali, pronesla hlasitě větu: Ty bláho, já mám placku z olympiády!"

O trávení volného času:
"Když máme po sezoně, dělám, co mě napadne. Od kreslení přes jízdu na koních, návštěvu galerií, cestování, zábavu s přáteli... Když máme volno v sezoně, nejvíce času trávím pod zlatýma ručičkama naší masérky Irenky Česnekové nebo fyzioterapeuta Romana Karpíška."

On-line rozhovor s Gabrielou Soukalovou

Soukalová v Soči zatím absolvovala čtyři závody. V úvodním sprintu se jí nepovedla střelba a skončila devětadvacátá. Následovala dvě čtvrtá místa ve stíhacím závodu na deset kilometrů i závodu na 15 kilometrů.

Medaile se dočkala až na trati dlouhé 12,5 kilometru s hromadným startem. S náskokem si doběhla pro druhé místo!

"Jsem tak hrozně ráda! Myslela jsme při těch položkách i na svoji rodinu, jak bych jim tu medaili hrozně ráda přivezla domů," popisovala Soukalová po závodě. "A při poslední položce hlavně na našeho trenéra. Ono se říká, že nikdo není nenahraditelný, ale já myslím, že v tomhle případě by Ondru Rybáře někdo nahrazoval opravdu jen velmi těžko. On má takové schopnosti vést mančaft, dává do toho celé své srdce a navíc je tak perfektní osobnost charakterově. Takoví lidé se hledají lupou."

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Zářící, slzící, pařící. Jak si vedly hvězdy NHL na olympiádě v Soči

DRÁSAVÝ SMUTEK. Ruský hokejista Jevgenij Malkin se těžko sbírá ze čtvrtfinálové

Soči (Od našeho zpravodaje) Vypíchl puk švédskému bekovi a pádil s ním vpřed jako vypálený z praku. Kanadský idol Sidney Crosby...

Dvakrát zaplacený flám. Rakouští hokejisté dostali za oslavy pokutu

Rakouský útočník Thomas Vanek se snaží i na zemi bojovat před brankou Finska na

Rakouští hokejisté zaplatí za flám během únorového olympijského turnaje na hrách v Soči pokutu....

Premiéra derniérou? Slopestyle byl v Soči nejnebezpečnějším sportem

Akrobatický lyžař Antti Ollila z Finska předvádí svůj trik v kvalifikační jízdě...

Olympijská premiéra slopestylu lyžařů a snowboardistů by mohla být i jeho derniérou. V Soči...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz