Živě z Cannes: nové telefony Sony Ericsson K600i a Z800i

  14:17aktualizováno  14:17
Sony Ericsson představil na kongresu 3GSM konaném ve francouzském Cannes dva nové telefony. Obě dvě novinky zvládají mimo provoz v běžných sítích GSM i provoz v sítích třetí generace UMTS.

Sony Ericsson dnes představil dva nové modely určené pro sítě UMTS. Model K600i je zcela novým modelem, model Z800i je variantou modelu V800 určenou pro prodej mimo operátora Vodafone.

Sony Ericsson K600i je telefon klasické koncepce, který je vybaven dvěma fotoaparáty. Dva fotoaparáty jsou nutností pro komunikaci pomocí videohovorů. Hlavní fotoaparát má rozlišení 1,3 megapixelu. Displej má rozlišení 176 x 220 obrazových bodů a dokáže zobrazit 262 000 barev. Výbava telefonu zahrnuje FM rádio, e-mailový klient, klient pro Instant Messaging, kalendář, budík, stopky, kalkulačku, časovač, úkolovník a hlasitý odposlech. Dále telefon nabízí integrovaný modem, Wap 2.0 a Javu.

  

 

Sony Ericsson K600i.

Rozměry Sony Ericssonu K600i jsou 104,3 x 45 x 18,9 milimetru. Hmotnost telefonu výrobce neuvádí. Telefon vedle podpory sítí třetí generace UMTS podporuje tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz). Sony Ericsson K600i je vybaven infračerveným portem a má Bluetooth. Paměť telefonu je 37 MB. Sony Ericsson K600i se začne prodávat ve třetím čtvrtletí letošního roku.

 

Sony Ericsson Z800i je již dříve představený model V800i určený pro volný prodej. Sony Ericsson V800i je určený výhradně pro operátora Vodafone. Rozdíl mezi oběma modely bude mimo menu upraveného pro potřeby operátora i v barevném provedení. Sony Ericsson Z800i nabízí jeden otočný fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu. I véčko Z800i podporuje videohovory. Telefon má dva barevné displeje. Hlavní má rozlišení 176 x 220 obrazových bodů a dokáže zobrazit 262 000 barev. Vnější displej má rozlišení 101 x 80 obrazových bodů a dokáže zobrazit 65 536 barev.

 

Sony Ericsson Z800i.

Rozměry telefonu jsou 102 x 49 x 23,6 milimetru a hmotnost je 128 gramů. Telefon vedle podpory UMTS podporuje tři pásma GSM (900/1800/1900 MHz). Telefon je vybaven infračerveným portem a má Bluetooth. Vestavěnou paměť telefonu výrobce neuvádí. Paměť je možné rozšířit pomocí paměťových karet formátu Memory Stick Duo PRO. Výbava telefonu zahrnuje hlasový záznamník, e-mailový klient, klient pro Instant Messaging, Wap 2.0, kalendář, kalkulačku, hlasitý odposlech, stopky a budík. Ve výbavě nechybí Java a MP3 přehrávač. Skladby ve formátu MP3 je možné použít jako vyzvánění. Sony Ericsson Z800i se začne prodávat ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Zase ho neuhlídali. Unikla oficiální podoba špičkového samsungu

Samsung Galaxy Note 10

Úniků podoby nového Samsungu Galaxy Note 10 bylo už víc než dost, ovšem nejnovější obrázky ukazují již pravděpodobně tu...

Původně mrtvý honor se bude nakonec prodávat. Je to mistr focení

Honor 20 Pro

Zatímco jeho skromněji vybavený sourozenec už bude co nevidět na trhu, varianta s přívlastkem Pro stále čeká na uvedení...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Najdete na iDNES.cz