Siemens SF65 - megapixelové véčko živě (první dojmy)

Nabízíme vám první fotografie funkčního vzorku Siemensu SF65. Prohlédněte si detailní fotografie nového megapixelového véčka Siemensu, včetně fotografií displeje a porovnání s modelem S65.

Včera představený Siemens SF65 může být prvním véčkem s megapixelovým fotoaparátem na našem trhu. Záleží to na termínu zahájení prodeje a jestli podobně vybavený mobil nezačne nabízet někdo jiný. To ale není příliš pravděpodobné, pokud tedy nebudeme počítat Motorolu MPx220. To je sice také véčko a také má megapixelový fotoaparát, ale je to chytrý telefon. Samsung se svým dříve představeným modelem P730 na trh příliš nespěchá a model D500 zatím nebyl oficiálně představen. Nokia zatím megapixelové véčko vůbec nepředstavila a běžné véčko od Motoroly s megapixelovým fotoaparátem bude v prodeji nejdříve v prvním čtvrtletí příštího roku. A na závěr ani LG T5100 asi do konce roku na našem trhu v prodeji nebude.

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Siemens SF65 ze všech stran: otevřený, zavřený, přetočený.

Konkurentem novému Siemensu tak může být Sony Ericsson S700, což ale není véčko, ale otáčecí mobil. Sony Ericsson bude hodně drahý mobil, cena se očekává nad hranicí 20 000 Kč. To nový Siemens bude mnohem levnější, i když i on bude patřit mezi drahé telefony. Předběžně cenu odhadujeme na 13 až 14 000 Kč včetně daně.

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65  

Siemensu SF65 bude konkurovat ještě jeho bráška - Philips 760. Tyto telefony jsou funkčně identické, liší se jen designem. Navrhla je společnost Cellon, což je dnes nezávislá vývojová firma ovšem s velmi blízkým vztahem k Philipsu, od kterého pochází většina zaměstnanců Cellonu. Philips 760 zatím nebyl oficiálně představen a k dispozici nejsou ani neoficiální fotografie tohoto modelu. Je málo pravděpodobné, že by u nás byl dříve k dispozici model od Philipsu, první na trhu asi bude Siemens. 

Siemens SF65 Siemens SF65

S přetočeným displejem a na šířku telefon vypadá jako malý fotoaparát.

Siemens SF65 je atraktivní mobil v zajímavé bílé barvě. Ta bude zatím asi jedinou, v které se nový Siemens bude prodávat. Telefonu to v bílé barvě sluší, ale není v tomto případě příliš fotogenický. Podle materiálů výrobce bude časem k dispozici i černá verze telefonu, její fotografii jsme ale zatím nenašli. V zavřeném stavu je telefon hodně nenápadný. Zepředu telefon prozradí pouze logo výrobce, z druhé strany - zadní vystupuje výrazný objektiv fotoaparátu s bleskem a je zde rovněž logo výrobce. Z boku je telefon orámován stříbrným proužkem z kterého v pravém horním rohu vystupuje výrazné očko pro poutko. 

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Systém otáčení a překlápění displeje - mezi krajními polohami drží displej v každé pozici. 

Telefonu chybí vnější displej. Místo toho je celá horní část telefonu otočná, takže se hlavní displej může přetočit ven a i zavřený telefon tak má vně velký displej. V této chvíli nevíme, jestli bude v této pozici možné telefon ovládat. U testovaného vzorku se po přetočení displeje okamžitě aktivoval fotoaparát s zcela specifickým menu. Ovládání fotoaparátu je v tomto režimu velmi jednoduché. Okolo displeje jsou čtyři tlačítka, kterými se listuje nabídkou funkcí fotoaparátu a je možné samozřejmě volby potvrzovat, nebo se naopak vracet v nabídce zpět. Mobil se při fotografování v zavřeném stavu drží na šířku a vypadá tak jako malý digitální fotoaparát. 

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Porovnání velikosti se Siemensem S65. V zavřeném stavu je nové véčko o poznání menší.

Siemens SF65 Siemens SF65

Na pravém boku je tlačítko pro aktivaci fotoaprátu a pořizování snímků, nad ním jsou dvě klávesy pro regulaci hlasitosti.

Fotografovat lze i s otevřeným telefonem, není to ale tak pohodlné, jako ze zavřeným. Otevřený telefon nedrží a překlápí se na horní část telefonu. Ta je zhruba stejně silná, jako část spodní a je asi i těžší. Telefon má integrovanou anténu, kdyby tomu tak nebylo, asi by telefon otevřený dokázal stát na spodní části. To je ale jen detail a v běžném provozu by neměl vadit.

Siemens SF65 Siemens SF65

Siemens SF65 Siemens SF65

S překlopenou horní částí telefonu slouží displej jako hledáček fotoaparátu.

Další mobil s 1 mpx fotoaparátem:

Klávesnice telefonu je velká a pohodlná. Psaní zpráv by tedy mělo být bezproblémové. Jen si bude nutné zvyknout, že některé části menu se víc podobají menu Philipsu než Siemensu, takže třeba při psaní zpráv se nejdříve vybírá příjemce a až pak se může začít zpráva psát. Základní ovládání je ale jiným Siemensům velmi podobné a to včetně hlavního menu, které je stejně stavěné, jako třeba u modelu S65. Stejné jsou i ikony a základní rozdělení položek. Hlouběji zanořená menu někdy připomínají Siemens, jindy Philips. Je ale možné, že v prodejní verzi telefonu bude menu telefonu víc "lokalizované" do stylu Siemensu.

Siemens SF65 Siemens SF65

Na levém boku telefonu je infračervený port. V právem horním rohu je nepřehlédnutelné očko pro přivázání poutka.To z telefonu vystupuje.

Siemens SF65 Siemens SF65

V zavřeném stavu budí nový Siemens SF65 zdání fotoaparátu. Inspirace japonskými telefony je zjevná.

Výbava telefonu je slušná, ale nikoliv špičková. Siemens S65 toho umí víc. I z toho je jasné, že novinka je částečně stylový a částečně multimediální mobil. Design telefonu se povedl, pochválit musíme malé rozměry a i hmotnost (91 x 44 x 23 milimetrů, hmotnost 97 gramů). Telefon je kompaktní a stylově čistý. I multimediální výbava nemá vážnější nedostatky. Snad chybí jen podpora některého typu paměťových karet. Pro běžné použití by ale vnitřní paměť telefonu měla stačit, její velikost byla u testovaného telefonu 21 MB, podle údajů výrobce bude k dispozici 18 MB.

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 

Vedle čočky fotoaparátu se nachází blesk.

Telefon nemá Bluetooth, připojení k počítači je možné přes infraport, nebo přes datový kabel. V telefonu je standardní konektor Siemens, takže bude možné použít kabely a další příslušenství i od jiných modelů výrobce. Telefon má vestavěný modem, GPRS třídy 10 tak lze použít jak pro Wap, tak pro datové přenosy. V telefonu nechybí ani Java MIDP 2.0 a šedesátičtyřhlasé polyfonní melodie. Ty jsou velmi kvalitní, lepší než u jiným modelů Siemensu. Do multimediální výbavy patří i široké možnosti editace pořízených fotografií. Dodejme ještě, že fotoaparát má blesk, osminásobný kontinuální zoom a několik úrovní rozlišení snímku a jeho kvality. Nejvyšší rozlišení je 1,3 megapixelu.

Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65

Mechanika otočného displeje nám připadá kvalitní. Její odolnost však ukáže až čas.

Displej telefonu je kvalitní, je jemnější, než třeba u modelu S65. Je ale menší a má i menší rozlišení - 128 x 160 obrazových bodů. Stejný displej používají některé nové modely Philipsu, třeba 655, 855, nebo 859. Displej je kvalitní, umí zobrazit 65 000 barev a má dobrý jas i kontrast. Displej lze vylepšit tapetou, která je vidět i v hlouběji zanořených položkách menu.

Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65

Klávesnice nabízí pohodlné ovládání. Konektor telefonu je stejný jako u ostatních modelů Siemensu, možné je tedy použít shodné příslušenství. Což potvrzují i údaje výrobce, alespoň co se nabíječek a nejrůznějších HF sad týče.

Na závěr dodejme, že v telefonu nechybí všechny běžné funkce včetně e-mailového klienta, podpory SMS, EMS a MMS. Telefon má budík, kalendář, handsfree, nebo kalkulačku. V této chvíli nevíme, jestli telefon bude mít hlasové vytáčení a ovládání. U většiny Philipsů je to běžná výbava, v testovaném vzorku jsme ale tyto funkce nenašli. Jakmile bude mít k dispozici prodejní verzi telefonu, přineseme vám o něm další informace.

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Klávesnice se nám zdá velmi kvalitní, stejně jako čtyřsměrná navigační klávesa s potvrzováním uprostřed.

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 

Displej nabízí kvalitní zobrazení a jemný rastr. Klávesnice má optimální rozložení kláves.

Siemens SF65 je atraktivní telefon, který asi nebude trhat prodejní rekordy, ale pro rozšíření sortimentu značky je velmi důležitý. Na Evropském trhu se v současné chvíli prodávají běžně jen dvě véčka s megapixelovým fotoaparátem, Sharp GX30 a O2 X3. U nás není v současné chvíli v prodeji ani jeden podobný mobil. Zájem by tedy o nový Siemens mohl být, přestože je jeho cena poněkud vyšší. Jelikož se ale telefon začne prodávat až za čvrt roku, je možné, že se sílící konkurencí na trhu nakonec tak vysoká nebude.

Fotografie displeje:

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65

Menu telefonu vychází z nových modelů Philipsu. Grafika je však upravená ve stylu Siemensu. Hlavní menu využívá stejnou grafickou podobu ikon jako modely S65 a SL65.

 Siemens SF65

Siemens SF65

 Siemens SF65

Siemens SF65

 Siemens SF65

Siemens SF65

 Siemens SF65

S otočeným a překlopeným displejem je možné ovládat pouze fotoaparát. Dvousměrné horní (pravé) tlačítko slouží pro pohyb nahoru a dolu, dolní (levé) pro potvrzení a návrat.   

Další fotografie:  

Siemens SF65 Siemens SF65

Siemens SF65 Siemens SF65 Siemens SF65  

Autor:
  • Nejčtenější

Tyto aplikace ihned smažte ze svého smartphonu. Jsou nebezpečné

20. února 2024  15:53

Bezpečnostní specialisté z nizozemské společnosti ThreatFabric odhalili malware zacílený na...

Vodafone představil tarif za 77 korun. Ale potřebujete na něj lejstro

22. února 2024  7:02

Na konci února Vodafone kompletně obmění tarifní nabídku pro zákazníky z řad živnostníků a malých...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pravda o mobilech. Profesor Vrba vysvětluje vliv záření na lidské zdraví

20. února 2024

Premium Francouzi vloni zakázali prodej celé série mobilních telefonů iPhone 12. Podle nich z přístrojů...

Nacpali do něj vše, co je možné. Vyzkoušeli jsme nejnadupanější smartphone

25. února 2024

Barcelona (Od zpravodaje iDNES.cz) Honor odpoledne před začátkem veletrhu MWC v Barceloně představil svůj špičkový model Magic6 Pro...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Víme dvě zásadní informace o novém prstenu Samsungu. Už jsme ho viděli

26. února 2024  11:07

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Samsung na svém stánku na veletrhu MWC vystavuje očekávaný chytrý prsten Galaxy Ring. Je to nová...

VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...

Tyto chytré brýle nerozeznáte od běžných. Pokud máte dioptrie, nevadí

28. února 2024  7:02

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Jen málo známá a relativně malá společnost Tooz ukázala na veletrhu MWC v Barceloně své řešení pro...

Potvrzujeme, že i levný telefon může mít fantastický displej

28. února 2024

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Značka TCL ukazuje v Barceloně své nové smartphony „pětkové“ řady. Některé modely odhalila firma už...

Už jste viděli polské chytré hodinky? Výrobce slibuje hory doly

27. února 2024  12:51

Barcelona (od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Zajímavých chytrých hodinek na veletrhu MWC letos moc nebylo. Výrobci možná proto na stáncích...

Smartphone vydrží na příjmu 94 dnů. Na jedno nabití se upovídáte k smrti

27. února 2024  7:02

Barcelona (Od zpravodaje Mobil.iDNES.cz) Vadí vám časté nabíjení? Řešením je smartphone označený slavnou značkou, který má rekordně velkou...

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...

Útok moukou byl podvod. Bendigovi hrozí trest, že úřady zaměstnal zbytečně

Zpěvák Jan Bendig se nestal obětí útoku moukou, jak sám všude rozhlašoval. Celou událost s „pachatelem“ ve skutečnosti...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Bufet v Českém Krumlově se stal přes noc hitem. Zaujal řízkovým chlebíčkem

Fotografie chlebíčku na řízku obletěla na sociálních sítích během středečního dne téměř všechny skupiny. Tuto...

Jak uspokojit ženu? Odborníci vědí, jak na to. A za pokus to rozhodně stojí

„Přestože jsem po třicet let zkoumal ženskou psychiku, nejsem s to odpovědět na velkou, dosud nezodpovězenou otázku, co...

Prý vypadám jako chlap. Kritika na sítích mě ranila, přiznává Julia Robertsová

Julia Robertsová (56) je americká herečka a bývalá modelka, jejíž jméno a filmové role zná celý svět. Navzdory slávě se...