Samsung X640 živě – levné véčko s fotoaparátem

aktualizováno 
Samsung připravuje nový model, který navazuje na již prodávaný Samsung X460. Rozdílem je absence vnějšího displeje, naopak však přibyl fotoaparát.

Samsung svou kariéru postavil na stylových mobilech a to především véčkové konstrukce a v poslední době i vysouvacích mobilech. Velmi úspěšné jsou modely nejnižší řady, které sice v kontextu konkurentů jsou o něco dražší, přesto je volí velké množství zákazníků.

I z tohoto důvodu Samsung ještě na jaře nabídne nové véčko, které vychází z již prodávaného modelu X460. Novinka postrádá vnější displej, který nahradil integrovaný fotoaparát. Jinak se výbava obou telefonů příliš neliší, patří také do podobné cenové kategorie.

Oblý design telefonu je líbivý a potěší anténa integrovaná do těla přístroje. Rozměry Samsungu X640 jsou 87,4 x 47 x 23 milimetrů a hmotnost je 85 gramů. Telefon se bude pravděpodobně dodávat v jediném barevném provedení, které je stříbrno černé. Kvalita zpracování je tradičně bezchybná a pochválit můžeme i kvalitní použité materiály.

   

Zobrazení menu a ovládání telefonu je stejné jako u modelu X460. Středová klávesa uprostřed navigačního tlačítka neslouží k potvrzení nabídky (z výjimkou her), pouze slouží pro vstup na Wap. To je nepříjemné, u jiných modelů se již Samsung poučil a prostřední klávesu u těchto modelů lze jako potvrzovací použít. K zbytku klávesnice nemáme výhrady, tlačítka jsou poměrně velká a mají slušný rozestup. Jejich rozmístění a počet je pro Samsung naprosto typické. 

  

Displej Samsungu X640 má rozlišení 128 x 160 obrazových bodů, dokáže zobrazit 65 536 barev a je vyroben technologií UFB. Přestože je displej pasivní, jsou jeho zobrazovací schopnosti velmi dobré. Displej má dostatečný jas i kontrast. Vnější displej chybí, což je u véčka poněkud nevýhodné a informační dioda jej rozhodně nemůže plnohodnotně nahradit.

 

Telefon disponuje telefonním seznamem pro 1000 kontaktů. Paměť pro SMS zprávy má kapacitu 200 zpráv. Ve výbavě nechybí hlasový záznamník a také hlasitý odposlech. Délka pořízených zvukových záznamů je omezena volnou sdílenou pamětí telefonu. Ta má hodnotu 10 MB.

 

Další výbava je shodná s modelem X460. Nechybí podpora Javy. Paměť pro Java aplikace má kapacitu 1344 KB. Dále se v telefonu nachází kalendář s měsíčním náhledem, budík (tři samostatné časy), jednoduchá kalkulačka, poznámkový blok, světový čas, časovač, stopky a převodník. Vyzváněcí polyfonní melodie jsou čtyřicetihlasé.

 

Telefon nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. Ve výbavě nechybí wapový prohlížeč ve verzi 2.0. Telefon však nemá infračervený port, k počítači jej lze připojit pouze přes datový kabel, který bude pravděpodobně nutné zakoupit samostatně jako příslušenství.

 

Fotoaparát Samsungu X640 má maximální rozlišení VGA a nabízí čtyřnásobné digitální přiblížení. Snímky je možné pořizovat s různými efekty a rámečky. Fotografie je možné po uložení editovat. Na vrchu telefonu nechybí elegantně zakomponované zrcátko pro pořizování autoportrétů.

 

Samsung X640 by se měl začít prodávat ještě ve druhém čtvrtletí letošního roku. Cenu zatím výrobce nestanovil, odhadem lze očekávat cenu okolo 5 000 Kč včetně DPH. Novinka na trhu přímo model X460 nenahradí, oba telefony se budou prodávat souběžně.

Nový Samsung X640 je solidní telefon nižší třídy. Nic převratného nenabízí, má ale atraktivní design a slušnou základní výbavu. Konkurence je ale v tomto segmentu trhu velmi silná a tak to tato novinka Samsungu nebude mít lehké.

 

 

Autor:

Nejčtenější

Co letos předvádíte, je neuvěřitelná drzost, spílají zákazníci Vodafonu

Ilustrační snímek

Když v květnu rozeslal Vodafone textovku informující o změně tarifikace u předplacenek, zvedlo to vlnu nevole....

Internet šílí z aplikace, která vás ukáže jako starce. Může to mít háček

Aplikace FaceApp vám ukáže, jak budete vypadat ve stáří.

Populární ruská aplikace FaceApp se stala hitem internetu, má ovšem jednu velmi stinnou stránku. Potřebuje totiž...

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Další z rubriky

Apple uvede čtyři iPhony, bude i levný model. Ale počkáme si

iPhone XS Max

Každý rok tři nové iPhony. Tuto taktiku Apple letošním uvedením zopakuje již potřetí za sebou. Příští rok však podle...

Samsung stále vládne Androidu. Galaxy S10+ překonal v prodejích ostatní

Modelová řada Samsung Galaxy S10

Samsung je sice stále světovou jedničkou na poli smartphonů, ale v poslední době se mu tolik nedařilo. Prodeje klesaly,...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz