Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Samsung X640 živě – levné véčko s fotoaparátem

Samsung připravuje nový model, který navazuje na již prodávaný Samsung X460. Rozdílem je absence vnějšího displeje, naopak však přibyl fotoaparát.

Samsung svou kariéru postavil na stylových mobilech a to především véčkové konstrukce a v poslední době i vysouvacích mobilech. Velmi úspěšné jsou modely nejnižší řady, které sice v kontextu konkurentů jsou o něco dražší, přesto je volí velké množství zákazníků.

I z tohoto důvodu Samsung ještě na jaře nabídne nové véčko, které vychází z již prodávaného modelu X460. Novinka postrádá vnější displej, který nahradil integrovaný fotoaparát. Jinak se výbava obou telefonů příliš neliší, patří také do podobné cenové kategorie.

Oblý design telefonu je líbivý a potěší anténa integrovaná do těla přístroje. Rozměry Samsungu X640 jsou 87,4 x 47 x 23 milimetrů a hmotnost je 85 gramů. Telefon se bude pravděpodobně dodávat v jediném barevném provedení, které je stříbrno černé. Kvalita zpracování je tradičně bezchybná a pochválit můžeme i kvalitní použité materiály.

   

Zobrazení menu a ovládání telefonu je stejné jako u modelu X460. Středová klávesa uprostřed navigačního tlačítka neslouží k potvrzení nabídky (z výjimkou her), pouze slouží pro vstup na Wap. To je nepříjemné, u jiných modelů se již Samsung poučil a prostřední klávesu u těchto modelů lze jako potvrzovací použít. K zbytku klávesnice nemáme výhrady, tlačítka jsou poměrně velká a mají slušný rozestup. Jejich rozmístění a počet je pro Samsung naprosto typické. 

  

Displej Samsungu X640 má rozlišení 128 x 160 obrazových bodů, dokáže zobrazit 65 536 barev a je vyroben technologií UFB. Přestože je displej pasivní, jsou jeho zobrazovací schopnosti velmi dobré. Displej má dostatečný jas i kontrast. Vnější displej chybí, což je u véčka poněkud nevýhodné a informační dioda jej rozhodně nemůže plnohodnotně nahradit.

 

Telefon disponuje telefonním seznamem pro 1000 kontaktů. Paměť pro SMS zprávy má kapacitu 200 zpráv. Ve výbavě nechybí hlasový záznamník a také hlasitý odposlech. Délka pořízených zvukových záznamů je omezena volnou sdílenou pamětí telefonu. Ta má hodnotu 10 MB.

 

Další výbava je shodná s modelem X460. Nechybí podpora Javy. Paměť pro Java aplikace má kapacitu 1344 KB. Dále se v telefonu nachází kalendář s měsíčním náhledem, budík (tři samostatné časy), jednoduchá kalkulačka, poznámkový blok, světový čas, časovač, stopky a převodník. Vyzváněcí polyfonní melodie jsou čtyřicetihlasé.

 

Telefon nabízí datové přenosy GPRS třídy 10. Ve výbavě nechybí wapový prohlížeč ve verzi 2.0. Telefon však nemá infračervený port, k počítači jej lze připojit pouze přes datový kabel, který bude pravděpodobně nutné zakoupit samostatně jako příslušenství.

 

Fotoaparát Samsungu X640 má maximální rozlišení VGA a nabízí čtyřnásobné digitální přiblížení. Snímky je možné pořizovat s různými efekty a rámečky. Fotografie je možné po uložení editovat. Na vrchu telefonu nechybí elegantně zakomponované zrcátko pro pořizování autoportrétů.

 

Samsung X640 by se měl začít prodávat ještě ve druhém čtvrtletí letošního roku. Cenu zatím výrobce nestanovil, odhadem lze očekávat cenu okolo 5 000 Kč včetně DPH. Novinka na trhu přímo model X460 nenahradí, oba telefony se budou prodávat souběžně.

Nový Samsung X640 je solidní telefon nižší třídy. Nic převratného nenabízí, má ale atraktivní design a slušnou základní výbavu. Konkurence je ale v tomto segmentu trhu velmi silná a tak to tato novinka Samsungu nebude mít lehké.

 

 

Autor:
  • Nejčtenější

Těžko uvěřit, jak šíleně staré mobilní fosilie Češi stále používají

15. června 2024

Premium Jsou přístroje, na které lidé ani po desítkách let nezanevřou. Ať už z nostalgie, nebo ze zvyku. A...

Vodafone láká na výhodná neomezená data. Jen dočasně, ale slevu dá nastálo

13. června 2024  7:02

Ještě pár dní lze u Vodafonu získat jeho datově neomezený tarif s nejvyšší omezenou rychlostí o pár...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nový tenký iPhone bude zásadním krokem. Odpovídat tomu bude cena

18. června 2024  7:02

Příští rok bychom se měli dočkat nového iPhonu 17 Slim. Přístroj nebude jen náhradou za model Plus,...

Samsung se tenkrát rozhodl správně a tento model se stal legendou

17. června 2024  7:02

Už je to 15 let, co Samsung začal používat operační systém Android. Oproti jiným výrobcům z té doby...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Umělá inteligence táhne. Nové samsungy jsou hit

14. června 2024  7:02

Samsung začátkem letošního roku představil novou generaci svých smartphonů, které využívají umělou...

Zajímavý pokus o antismartphone. Dobrý nápad sráží nepřiměřená cena

20. června 2024  14:40

Na trhu je už několik antismartphonů, které mají za cíl omezit uživatelům přístup k internetu a...

Příští fanouškovský samsung povyroste. Bude spíše verzí Plus

20. června 2024  7:02

Samsung chystá další fanouškovskou edici svého vrcholného smartphonu, model FE (Fan Edition) tak...

Cool novinky kladou důraz na foťák. Jejich parketou jsou portréty

20. června 2024

Výrobci smartphonů se rozhodli před prázdninami uvést množství nových modelů střední třídy....

Huawei se snaží být soběstačný. Používá více čínských součástek

19. června 2024  7:02

Nejnovější supersmartphone od Huaweie obsahuje více čínských součástek, než tomu bylo v minulosti....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...