Další zpoždění, nejdražší mobil na trhu přijde až v listopadu

  0:09aktualizováno  0:09
Trable Samsungu se skládacím modelem Fold přiměly konkurenční Huawei vylepšit Mate X, nechtěl si prý zkazit reputaci. Prodej revolučního Huaweie se tak odsunul až na září. To už ovšem neplatí, zahájení prodeje se opět posouvá.

Ještě nedávno to vypadalo na urputný boj o prvenství. Huawei totiž již v červnu oznámil, že termín uvedení skládacího Matu X na trh přesouvá na září (více viz Huawei si nechce zkazit reputaci. Skládací Mate X bude až v září). Samsung pak koncem července avizoval, že přepracoval svůj Galaxy Fold a od září jej hodlá prodávat na vybraných trzích (více viz Za čtyři měsíce překopali revoluční telefon. Teď se už může prodávat). Jenže to nakonec vypadá, že ono prvenství si i přes komplikace připíše právě Samsung.

Fotogalerie

Na tiskové konferenci Huaweie v Šen-čenu totiž došlo i na téma budoucnosti modelu Mate X. Není divu, i čínská firma totiž jeho prodej opakovaně odložila. Původně měl být na trhu již v dubnu, nakonec se mluvilo o září. Podle informací portálu TechRadar došlo ovšem k dalšímu posunu. Aktuálně se totiž hovoří o termínu blíže listopadu, skládacího Huaweie se tak můžeme dočkat třeba koncem října. Společnost je nicméně přesvědčena, že do konce roku bude Mate X určitě v prodeji.

Revoluční model navíc dorazí s mírně přepracovaným designem oproti provedení, které koncem července předváděl sám generální ředitel Huaweie Žen Čeng-fej. Pozměněný je například pant či zamykací tlačítko.

Důvodem dalšího odsunutí prodeje je údajně potřeba překonat určité, blíže nespecifikované překážky. Huawei chce, aby uvedení jeho revolučního modelu bylo co nejhladší. Patrně se chce vyvarovat podobného omylu, kterého se dopustil konkurenční Samsung. V rukách prvních recenzentů se totiž u modelu Galaxy Fold projevily konstrukční problémy.

Slabinou byl samotný pant i fakt, že pod displej se mohou dostat drobné částice prachu, které narušují jeho fungování. Zároveň výrobce přiznal, že nedostatečně upozornil na riziko pokusů sloupnout krycí fólii displeje, což v mnoha případech vedlo k nenávratnému poškození obrazovky (více viz Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej).

Model Mate X představil Huawei už v únoru a jeho uvedení na trh se očekávalo v dubnu. Poté se ovšem objevily informace o červnovém uvedení. Tehdy se firma přitom dušovala, že Mate X dorazí na trh včas (více viz Huawei se naparuje. Jeho skládací smartphone zpožděný nebude). V červnu ovšem její mluvčí sdělil, že skládací Huawei se do prodeje dostane až v září. A nakonec už neplatí ani tento termín.

Autor:

Nepřehlédněte:

Nejčtenější

Apple představil tři nové iPhony. Základní zlevnil

Online #7302

Apple představil tři nové iPhony, nové hodinky Watch i nové tablety iPad. Technologicky konkurenci nepředběhl, důraz...

O2 má tarif s neomezenými daty. Základní je nejlevnější na trhu

Neomezené tarify O2 Neo

Operátor O2 představil nové tarify. U základních přidal data a uvedl novou řadu neomezených tarifů Neo. Nejlevnější...

Internetoví vtipálci vzali iPhone 11 útokem, smějí se třem fotoaparátům

Parodie na nejnovější iPhony

Stejně jako každý rok, i tentokrát se ihned po odhalení nových iPhonů objevily parodie na jeho výbavu či vzhled. Letos...

Nové iPhony 11 mají vyšší výkon, superfotoaparáty a větší výdrž

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Trojice nových iPhonů přináší určitá vylepšení, kdo však čekal velkou revoluci, bude zklamaný. Mimo ultravysokého...

Neomezený internet v mobilu stojí dost peněz. Nejhorší nabídku má Vodafone

Ilustrační snímek

Už všichni tři tuzemští síťoví operátoři mají zcela neomezené tarify. Nejméně pružnou nabídku má Vodafone, který...

Další z rubriky

Apple rekordy nečeká. Odbyt iPhonů v závěru roku se má podobat loňsku

Apple 11 Pro a 11 Pro Max

Nové iPhony sice byly představeny tento týden, ovšem jejich výroba běží na plné obrátky už několik měsíců. Podle...

Huawei vrací úder, stěžuje si v USA na vydírání a kyberútoky

ilustrační snímek

Obchodní válka mezi firmou Huawei a Spojenými státy opět graduje. Čínský výrobce elektroniky totiž obvinil americkou...

Začíná podzimní novinková smršť. Tyto mobily budou v Berlíně

Sem mají přijít tisíce lidí? Přípravy na veletrh IFA 2018

Jako každý rok se už tradičně začátkem září koná jeden z největších veletrhů spotřební techniky - IFA. A jako každý rok...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz