Huawei si nechce zkazit reputaci. Skládací Mate X bude až v září

  18:17aktualizováno  18:17
Po neblahých zkušenostech recenzentů se skládacím Galaxy Fold od Samsungu si Huawei dává načas a svůj obdobný smartphone uvede na trh až v září. Používat bude stále operační systém Android.

O prvenství v uvedení široce dostupného skládacího smartphonu se předhánějí dvě firmy: jednička na poli chytrých telefonů, tedy Samsung, a zatím druhý největší výrobce Huawei.

Fotogalerie

Samsung už dal svůj předsériový model k testům vybraným novinářům a známým osobnostem. Ukázalo se ovšem, že jeho skládací konstrukce s ohebným displejem není dokonalá a zatím si na model Galaxy Fold budeme muset počkat (více viz Samsung odkládá prodej revolučního mobilu na neurčito).

To Huawei si podle svého mluvčího, který se svěřil americké stanici CNBC, nechce zkazit reputaci a systém skládacího smartphonu nadále vylepšuje. Na pulty prodejen se tak ovšem dostane později, než firma původně avizovala.

Model Mate X byl představen už v únoru a jeho uvedení na trh se očekávalo v dubnu. Poté se objevily informace o červnovém uvedení. Nyní mluvčí Huaweie sdělil, že se jejich skládací smartphone dostane do prodeje až v září. Ještě v dubnu přitom společnost prohlašovala, že Mate X dorazí na trh včas (více viz Huawei se naparuje. Jeho skládací smartphone zpožděný nebude).

Huawei prý intenzivně svůj skládací smartphone testuje s různými světovými operátory a také s vývojáři aplikací. To proto, aby aplikace správně fungovaly při složení či rozložení.

Sebevědomí v praxi. Skládací huawei je dražší než skládací samsung

Od představení modelu Mate X se ovšem Huawei dostal na „černou listinu“ vytvořenou americkou administrativou v rámci obchodních sporů s Čínou. Znamená to odstřižení od služeb tvůrce operačního systému Android, tedy společnosti Google, jako je třeba aplikační obchod Google Play.

Proto Huawei připravuje, nebo spíše už tajně za sedm let připravil, vlastní systém (více viz Huawei si kryje záda. Globální verzi systému bude mít ale až příští rok). Ovšem model Mate X bude používat systém Android se všemi jeho benefity, telefon byl totiž představen ještě před výše zmíněným zařazením čínské společnosti na seznam pro Spojené státy nežádoucích společností.

Rozkládací Mate X může být pro světové operátory důležitým modelem. A to i přes svou astronomickou cenu 2 300 eur, tedy necelých 60 000 korun. Jeho unikátní konstrukce může přilákat movité zákazníky na služby 5G sítí, které unikátní huawei jako jeden z prvních smartphonů na světě podporuje.

Autor:

Nejčtenější

Mohla to být šílenost léta. Alza si však z lidí i médií jen vystřelila

Za iPhone zdarma si chtěl nechat na záda vytetovat maskota internetového...

Byla by to další soutěž, na kterou by si za pár dní nikdo nevzpomněl. Jeden ze statusů pod facebookovým příspěvkem Alzy...

Když si nevypnu mobil, spadne letadlo, myslí si každý pátý pasažér

Mobil v letadle

Průzkum amerického operátora AT&T ukázal, jak lidé vnímají zákaz používání telefonu v letadle. Někteří pasažéři mají o...

Apple chystá levný iPhone se snímačem otisků. Nebude pro každého

iPhone XR je z aktuální kolekce nejprodávanějším modelem. V Číně kupující...

Applu v poslední době slábne odbyt iPhonů a velký propad prodejů firma utrpěla v Číně. Zvrátit to má nový cenově...

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Další z rubriky

Za to může Trump. Honor výrazně snížil cenu novinky, je velmi výhodná

Honor 20

Honor 20 je nejnovější špičkový model značky. Představený byl už před měsícem a půl, jenže se zatím neprodává. Může za...

Cibule a česnek. Slavný japonský designér stvořil nový vzhled smartphonů

Realme X Master edition by Naoto Fukasawa

Levná značka Realme možná naznačuje další trend v designu chytrých telefonů. Vzhled zad nového dostupného modelu...

Test: Obří Huawei Mate 20X 5G je renesancí vymřelé kategorie smartphonů

Huawei Mate 20X 5G

Huawei se v Česku odhodlal k nečekanému kroku. Začal nabízet špičkový model Mate 20X 5G, který zaujme obřím displejem a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz