O2 zlevnilo pevný internet. Ale jen dočasně

  16:44aktualizováno  16:44
Operátor O2 do nového roku vstupuje s akčními cenami pevného internetového připojení. Tři vyšší tarify lze pořídit o stokorunu levněji než obvykle, ale jen po omezenou dobu. Díky věrnostní slevě tak zákazníky O2 vyjde třeba tarif Aktiv HD jen na 349 korun měsíčně.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Internetové tarify Aktiv HD, Premium HD a Ultra HD lze za akční ceny pořídit během ledna a února, cenové zvýhodnění platí nicméně po celou dobu trvání smlouvy. Sleva je navíc kombinovatelná se zvýhodněním za více služeb od O2.

Nejnižší aktuálně zvýhodněný internetový tarif, tedy Internet Aktiv HD s rychlostí stahování až 50 Mb/s a běžnou cenou 549 Kč měsíčně tak až do konce února vyjde jen na 449 korun. Tedy na cenu, která běžně platí pouze pro zákazníky O2 s mobilními tarify Free. Těm totiž operátor na internetové tarify poskytuje standardně stokorunovou slevu, jinak tomu není ani u akčních cen. Pokud se tedy tarif Aktiv HD rozhodne do konce února pořídit zákazník splňující uvedenou podmínku, tak měsíčně zaplatí jen 349 korun.

To platí i v případě vyšších tarifů. Internet Premium HD (až 100 Mb/s) s běžnou cenou 649 korun vyjde v akci na 549 Kč, zákazníky O2 s mobilním tarifem Free pak tedy na 449 korun. Nejvyšší tarif Ultra HD (až 250 Mb/s) pak vyjde na 649 korun, respektive 549 Kč v případě uplatnění věrnostní slevy. Standardní cena tarifu je přitom 749 korun.

V polovině loňského listopadu O2 zvýšilo dostupné přenosové rychlosti pro 1,5 milionu domácností připojených prostřednictvím pevných linek. Zákazníkům bydlícím mimo dosah rychlého připojení přes kabel začal totiž operátor nabízet nový způsob bezdrátového připojení na frekvenci 3,7 GHz.

Bezdrátový internet 5G do těchto domácností přináší rychlosti až 100 Mb/s, během letošního roku by maximální přenosová rychlost měla dosahovat až 250 Mb/s (více viz Rychlý internet pro statisíce domácností. O2 je připojí přes 5G technologii). Aktuálně operátor prostřednictvím této technologie pokrývá již 200 tisíc domácností, další stovky plánuje pokrýt v následujících měsících.

Pevný internet má i konkurence. „Vzduchem“ připojuje přes 4G

Pevné internetové připojení nabízí i konkurenční operátoři, internetové tarify
T-Mobilu i Vodafonu startují shodně na částce 399 Kč. Základní tarif O2 (Internet Optimal HD) shodné maximální rychlosti stahování (až 20 Mb/s) je tak o stokorunu dražší (499 Kč). Za 499 Kč přitom oba konkurenční operátoři nabízejí již vyšší tarify s rychlostí stahování až 50 Mb/s. Tarif s touto rychlostí u O2 vyjde běžně na 549 korun měsíčně, aktuálně pak díky časově omezené akci jen na 449 Kč. Ceny pevného internetového připojení tuzemských operátorů naleznete v tabulce.

Aktuální ceny pevného internetu operátorů
OperátorTarifMaximální přenosová rychlostCena*
O2Internet Optimal HD
Internet Aktiv HD
Internet Premium HD
Internet Ultra HD
až 20 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
499 Kč
449 Kč
549 Kč
649 Kč
T-MobilePevný internet S
Pevný internet M
Pevný internet L
Pevný internet XL
až 20 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
399 Kč
499 Kč
599 Kč
799 Kč
VodafoneNeomezený internet na domaaž 20 Mb/s
až 30 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
až 500 Mb/s
až 1 000 Mb/s
399 Kč
449 Kč
499 Kč
599 Kč
699 Kč
799 Kč
899 Kč

* bez zohlednění věrnostních slev

T-Mobile i Vodafone stejně jako O2 poskytují pevné internetové připojení (připojení vázané na adresu) „vzduchem“, ovšem prostřednictvím 4G sítí. Výše měsíčních paušálů se od standardních tarifů s připojením přes kabel neliší, avšak nabídka je většinou omezenější. Třeba u T-Mobilu lze „vzduchem“ připojit domácnost jen v případě třech nižších tarifů (ceny od 399 do 599 Kč/měsíc), tedy vyjma nejvyššího tarifu Pevný internet XL (až 250 Mb/s). V případě Vodafonu lze u Neomezeného internetu na doma využívat „vzduchem“ jen přenosovou rychlost 30/5 Mb/s (449 Kč/měsíc).

Nejvhodnější způsob pevného připojení (4G LTE, ADSL, VDSL nebo optika) vybere každý operátor až na základě adresy koncového zákazníka, a to podle dostupnosti jednotlivých technologií a technologických možností.

Autor:
 

Nejčtenější

Neuvěřitelné. Xiaomi má fotomobil se 48 megapixely pod tři a půl tisíce

Xiaomi Redmi Note 7

Nejnovější přírůstek do rodiny zařízení Xiaomi se pokusí utéct konkurenci. Má totiž fotoaparát s nejvyšším rozlišením...

Babiš ukázal řediteli Vodafonu grafy. Data jsou v Česku drahá

Cena mobilních dat je vládní priorita, říká Babiš

Premiér Babiš ve videu na svém facebookovém profilu odpověděl na otázku, jestli jeho strana ANO bude řešit vysoké ceny...

Honor s průstřelem displeje má zázračný 3D foťák a nebude drahý

Honor View 20

Značka Honor postupně představuje svůj nový špičkový smartphone View 20. V Číně ho nejprve ukázala coby model V20, teď...

LG předvedlo krásné chytré hodinky, mají skutečné ručičky

Chytré hodinky LG Watch W7

Už v závěru loňského roku představilo LG nové chytré hodinky s operačním systémem Wear OS od Googlu. Novinek na tomto...

Ikonická Motorola RAZR se vrátí. Žiletka překvapí konstrukcí a cenou

Koncept Motorola RAZR V4

Motorola RAZR je jedním z nejprodávanějších mobilů všech dob. V nové podobě to ovšem těžko bude prodejní trhák. Bude...

Další z rubriky

ČTÚ si žádá blokování dat. Zákazníci budou po vyčerpání limitu na suchu

Ilustrační snímek

Již od února nebudou moci zákazníci virtuálního operátora Sazkamobil využívat po vyčerpání základního datového objemu...

Německý Telekom uvažuje, že dá stopku Huaweii

Značka Huawei na veletrhu Consumer Electronics Show v Šanghaji

Bezpečností síťového zařízení z Číny se zaobírá i německá skupina Deutsche Telekom, do níž patří i český T-Mobile. Chce...

Modem už není nutné pouze kupovat. T-Mobile jej nově i pronajme

T-Mobile modemy pro Pevný internet kabelem nově pouze pronajímá

Využívání pevných služeb, například internetového připojení či televize, vyžaduje pořízení modemu respektive set-top...

Najdete na iDNES.cz