O2 zlevnilo pevný internet. Ale jen dočasně

  16:44aktualizováno  16:44
Operátor O2 do nového roku vstupuje s akčními cenami pevného internetového připojení. Tři vyšší tarify lze pořídit o stokorunu levněji než obvykle, ale jen po omezenou dobu. Díky věrnostní slevě tak zákazníky O2 vyjde třeba tarif Aktiv HD jen na 349 korun měsíčně.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Profimedia.cz

Internetové tarify Aktiv HD, Premium HD a Ultra HD lze za akční ceny pořídit během ledna a února, cenové zvýhodnění platí nicméně po celou dobu trvání smlouvy. Sleva je navíc kombinovatelná se zvýhodněním za více služeb od O2.

Nejnižší aktuálně zvýhodněný internetový tarif, tedy Internet Aktiv HD s rychlostí stahování až 50 Mb/s a běžnou cenou 549 Kč měsíčně tak až do konce února vyjde jen na 449 korun. Tedy na cenu, která běžně platí pouze pro zákazníky O2 s mobilními tarify Free. Těm totiž operátor na internetové tarify poskytuje standardně stokorunovou slevu, jinak tomu není ani u akčních cen. Pokud se tedy tarif Aktiv HD rozhodne do konce února pořídit zákazník splňující uvedenou podmínku, tak měsíčně zaplatí jen 349 korun.

To platí i v případě vyšších tarifů. Internet Premium HD (až 100 Mb/s) s běžnou cenou 649 korun vyjde v akci na 549 Kč, zákazníky O2 s mobilním tarifem Free pak tedy na 449 korun. Nejvyšší tarif Ultra HD (až 250 Mb/s) pak vyjde na 649 korun, respektive 549 Kč v případě uplatnění věrnostní slevy. Standardní cena tarifu je přitom 749 korun.

V polovině loňského listopadu O2 zvýšilo dostupné přenosové rychlosti pro 1,5 milionu domácností připojených prostřednictvím pevných linek. Zákazníkům bydlícím mimo dosah rychlého připojení přes kabel začal totiž operátor nabízet nový způsob bezdrátového připojení na frekvenci 3,7 GHz.

Bezdrátový internet 5G do těchto domácností přináší rychlosti až 100 Mb/s, během letošního roku by maximální přenosová rychlost měla dosahovat až 250 Mb/s (více viz Rychlý internet pro statisíce domácností. O2 je připojí přes 5G technologii). Aktuálně operátor prostřednictvím této technologie pokrývá již 200 tisíc domácností, další stovky plánuje pokrýt v následujících měsících.

Pevný internet má i konkurence. „Vzduchem“ připojuje přes 4G

Pevné internetové připojení nabízí i konkurenční operátoři, internetové tarify
T-Mobilu i Vodafonu startují shodně na částce 399 Kč. Základní tarif O2 (Internet Optimal HD) shodné maximální rychlosti stahování (až 20 Mb/s) je tak o stokorunu dražší (499 Kč). Za 499 Kč přitom oba konkurenční operátoři nabízejí již vyšší tarify s rychlostí stahování až 50 Mb/s. Tarif s touto rychlostí u O2 vyjde běžně na 549 korun měsíčně, aktuálně pak díky časově omezené akci jen na 449 Kč. Ceny pevného internetového připojení tuzemských operátorů naleznete v tabulce.

Aktuální ceny pevného internetu operátorů
OperátorTarifMaximální přenosová rychlostCena*
O2Internet Optimal HD
Internet Aktiv HD
Internet Premium HD
Internet Ultra HD
až 20 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
499 Kč
449 Kč
549 Kč
649 Kč
T-MobilePevný internet S
Pevný internet M
Pevný internet L
Pevný internet XL
až 20 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
399 Kč
499 Kč
599 Kč
799 Kč
VodafoneNeomezený internet na domaaž 20 Mb/s
až 30 Mb/s
až 50 Mb/s
až 100 Mb/s
až 250 Mb/s
až 500 Mb/s
až 1 000 Mb/s
399 Kč
449 Kč
499 Kč
599 Kč
699 Kč
799 Kč
899 Kč

* bez zohlednění věrnostních slev

T-Mobile i Vodafone stejně jako O2 poskytují pevné internetové připojení (připojení vázané na adresu) „vzduchem“, ovšem prostřednictvím 4G sítí. Výše měsíčních paušálů se od standardních tarifů s připojením přes kabel neliší, avšak nabídka je většinou omezenější. Třeba u T-Mobilu lze „vzduchem“ připojit domácnost jen v případě třech nižších tarifů (ceny od 399 do 599 Kč/měsíc), tedy vyjma nejvyššího tarifu Pevný internet XL (až 250 Mb/s). V případě Vodafonu lze u Neomezeného internetu na doma využívat „vzduchem“ jen přenosovou rychlost 30/5 Mb/s (449 Kč/měsíc).

Nejvhodnější způsob pevného připojení (4G LTE, ADSL, VDSL nebo optika) vybere každý operátor až na základě adresy koncového zákazníka, a to podle dostupnosti jednotlivých technologií a technologických možností.

Autor:
 

Nejčtenější

Cena přijatelná, výkon špičkový. Těšit se můžeme na nový malý iPhone

iPhone 8 Plus má 5,5palcový displej z produkce společnosti Japan Display

Apple podle všeho vyslyší volání o pokračování výroby malého iPhonu. Ale zapomeňme na čtyřpalcový displej a na dnešní...

Na tento smartphone jste čekali, pro mnohé je ideálem. Test Galaxy S10e

Samsung Galaxy S10e

Velký displej a přitom kompaktní rozměry. Špičková výbava a výkon a přitom žádné experimentální prvky, které by mohly...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Nechtěný digitální půst. Tříletý syn zablokoval iPad na téměř půl století

Ilustrační snímek

Nikdy nenechávejte své děti bez dohledu s vašimi mobilními zařízeními. Doporučení, které po vlastní zkušenosti bude...

Samsung má krále fotomobilů. V Česku ho však nekoupíte

Samsung Galaxy S10 5G

Testem organizace DxOMark prošel nejnovější Samsung Galaxy S10 ve verzi pro 5G sítě. A podle očekávání je jeho foťák,...

Další z rubriky

Vláda bude aktivně hledat čtvrtého operátora. Srazí ceny, míní Babiš

Andrej Babiš během tiskové konference na Úřadu vlády týkající se operátorů,...

Premiér Andrej Babiš po pondělním jednání vlády potvrdil, že v rámci aukce kmitočtů pro sítě 5G bude připraven...

Do Paříže či Karibiku budeme volat za šest korun. S Vodafonem o týden dříve

Ilustrační snímek

Již od 15. května nebudou moci mobilní operátoři za volání v rámci EU účtovat více než 19 centů za minutu. Minutový...

Chytrá krabička do auta od T-Mobilu je za hubičku. Ale jen v dubnu

Chytré auto

Službu Chytré auto představil T-Mobile v listopadu 2016. Primárně slouží ke sledování auta, nicméně od listopadu 2017...

Najdete na iDNES.cz