O2 mění tarify. Věrným zákazníkům zvyšuje data na dvojnásobek

  10:06aktualizováno  10:06
O2 od února změní tarifní nabídku. Nové budou názvy tarifů, věrní zákazníci dostanou dvojnásobek dat a přibude i zcela nový nejvyšší tarif.

Nové tarify Free od O2 | foto: O2

Hlavní změnou tarifů je zvýhodnění věrných zákazníků. V tomto případě to znamená, že zákazníci, kteří se operátorovi upíšou, dostanou dvojnásobek dat, než pokud by brali tarif bez smlouvy na dobu určitou.

Fotogalerie

Pokud porovnáme původní tarify platící do konce ledna, tak u některých se opravdu porce dat zvedá při úvazku na dvojnásobek, některé jsou zcela nové a jeden se nemění. Poslední případ platí pro současný tarif Free 6 GB, který se bude od února jmenovat Free Stříbrný. Pokud by ho někdo chtěl bez úvazku, vyplatí se jeho aktivace ještě teď v lednu. Od února dostane zákazník bez úvazku totiž jen 3 GB dat, s úvazkem zůstává 6 GB.

Pokud půjdeme níž, tak tam má aktuálně O2 tarify Free 200 MB a Free 1,5 GB. Ty se od února mění na Free Modrý a Free Bronzový. První bude mít s úvazkem 500 MB dat, druhý 3 GB dat. Bez úvazku to bude polovina, tedy zhruba zachování současné situace.

Dodejme, že všechny uvedené tarify jsou pro volání a SMS neomezené a mají nějaké další bonusy. Dva nejvyšší, tedy Free Zlatý a Free Platinový mají i porci minut pro volání do zahraničí: 300 nebo 600 minut a nejvyšší tarif obsahuje měsíčně 1 GB dat po celém světě. Samozřejmě všechny tarify obsahují neomezené služby v rámci Evropské unie.

Sestava nových neomezených tarifů je tedy následující (od nejnižšího po nejvyšší): Modrý, Bronzový, Stříbrný, Zlatý a Platinový. Pro většinu zákazníků se odlišují množstvím dat, vzestupně to je 500 MB, 3 GB, 6 GB, 12 GB a 60 GB. Pro porovnání, u současně nabízených tarifů byl datový příděl následující: 200 MB, 1,5 GB, 6 GB a 20 GB. Ceny prvních třech tarifů se neliší, původní nejvyšší pak nahrazují nově dva tarify, levnější a dražší. Čemuž odpovídá i příděl dat.

I v nové tarifní sestavě O2 zachovalo tarif pro všechny, kteří nelpí na datech. Základní tarif se fakticky pouze přejmenoval, a to z Free O2 60 na Free Mini. Podrobné detaily o nové tarifní nabídce O2 najdete v tabulce.

Nové tarify Free
HovorySMSData (s úvazkem/bez úvazku)Cena (s úvazkem/bez úvazku)
Free Minineomezeně do sítě O2 + 60 minut do ostatních sítí a v zóně EU (poté 3,50 Kč/min)neomezeně do sítě O2/1,50 Kč do ostatních sítí a v zóně EU50 MB/50 MB349 Kč/499 Kč
Free Modrýneomezenéneomezené500 MB/250 MB499 Kč/649 Kč
Free Bronzovýneomezené
neomezené3 GB/1,5 GB749 Kč/899 Kč
Free Stříbrnýneomezenéneomezené6 GB/3 GB849 Kč/999 Kč
Free Zlatýneomezenéneomezené12 GB/6 GB1 199 Kč/1 349 Kč
Free Platinovýneomezenéneomezené60 GB/30 GB2 499 Kč/2 649 Kč

Novou tarifní nabídkou O2 dotahuje konkurenční T-Mobile, který měl dosud jako jediný tuzemský operátor neomezený tarif s obří 60GB datovou porcí (Mobil XXL za 2 499 Kč). V případě tarifů Vodafonu mají zákazníci k dispozici maximálně 20 GB dat (Red Naplno 20 GB za 1 777 Kč), tedy stejně jako zákazníci O2 do konce ledna.

„Barevné“ rozlišení jednotlivých tarifů není v rámci značky nic nového, slovenské O2 jej používá již řadu let. I jeho zákazníci mohou získat měsíčně více dat, záleží na tom, zda zvolí variantu s bonusem na pořízení nového zařízení, nebo dají přednost více datům. Výše datového rozdílu se odvíjí od vybraného tarifu.

Třeba u základního Modrého O2 Paušálu za 15 eur měsíčně (zhruba 390 Kč) má zákazník při nevyužití finančního bonusu k dispozici měsíčně 500 MB dat. Tedy pětinásobek oproti variantě s bonusem. U Stříbrného O2 Paušálu za 20 eur měsíčně (přibližně 515 Kč) je pak rozdíl již „jen“ dvojnásobný (500 MB při využití bonusu, nebo 1 GB). V případě nejvyšších tarifů, tedy Zlatého a Platinového paušálu, činí rozdíl shodně 5 GB (10 GB + bonus nebo 15 GB a 25 GB + bonus nebo 30 GB).

 

Nejčtenější

Samsung pustil do světa ohebný model Fold. Rýha v displeji je dost vidět

Samsung Galaxy Fold

Revoluční ohebný model Galaxy Fold se konečně dostal do rukou novinářů a známých osobností. Se světem se podělili o své...

Šampion ve střední třídě se 48MPix foťákem. Recenze Xiaomi Redmi Note 7

Redmi Note 7 od Xiaomi

Nejnovější model Redmi Note 7 od Xiaomi je pořádně lákavým smartphonem. Nejen, že má nejjemnější fotoaparát...

Vypečený dárek ke každému xiaomi. Antivir měl zadní vrátka

Xiaomi Mi Mix 3 boduje poctivou vysouvací konstrukcí a špičkovou výbavou. I...

Malware je asi to poslední, co by uživatel ve svém smartphonu uvítal. Jenže škodlivý kód může být v zařízení hned po...

Problémy převratného ohebného Samsungu. Loupe se mu displej

Poškozený displej ohebného smartphonu Galaxy Fold

První vzorky ohebného smartphonu Galaxy Fold, které výrobce poslal recenzentům, zaznamenávají zvýšenou frekvenci...

Xiaomi vyzrálo na konkurenci. Prodává nejlevnější top model

Xiaomi Mi 9

Nejnovější špičkový smartphone od Xiaomi, model Mi 9, vypadá neodolatelně. Má nejvyšší výkon mezi androidími...

Další z rubriky

První komerční 5G síť nebude ani v Číně, ani v USA

Ilustrační snímek

Na pátek 5. dubna je naplánováno spuštění světově první komerční 5G sítě. Nestane se tak ovšem ani v Číně, ani ve...

Vláda bude aktivně hledat čtvrtého operátora. Srazí ceny, míní Babiš

Andrej Babiš během tiskové konference na Úřadu vlády týkající se operátorů,...

Premiér Andrej Babiš po pondělním jednání vlády potvrdil, že v rámci aukce kmitočtů pro sítě 5G bude připraven...

Obchod roku pod drobnohledem. Vodafone stále věří, že koupí i české UPC

Vodafone (ilustrační fotografie)

Britská společnost Vodafone Group se loni v květnu dohodla na koupi aktivit společnosti Liberty Global zahrnující i...

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz