Pop Pop Pop, haleká Mig 21

  9:14aktualizováno  9:14
S fenoménem popularity si rozhodla pohrát populární kapela Mig 21. Své nové, v pořadí třetí album, na němž pokračuje v tradici veselých popěvků a melodií, proto pojmenovala Pop Pop Pop. "Je to rozverná a nebojme se říci optimistická deska," řekl iDNES zpěvák Jiří Macháček.

Nové album začalo vznikat před dvěma lety, nedlouho po vydání předchozího titulu Udělalo se nám jasno, který si koupilo přes 20 tisíc lidí. Ještě uspěšnější byl s více než dvojnásobným prodejem debut Mig 21 nazvaný Snadné je žít z roku 2001.

"S Tomášem Polákem jsme jezdili celou dobu vždy jednou na měsíc na víkend na soustředění. S sebou jsme si vzali kytaru a notebook a zachycovali popěvkový materiál," říká Jiří Macháček.

Se "surovými" nápady, které vykrystalizovaly na různých místech mimo Prahy - například v Ledči nad Sázavou či v Třeboni - poté kytarista Mig 21 dál pracoval ve svém studiu.

"Tomáš je přetavil do písňovité formy, na kterou jsem potom psal texty," podotýká Macháček. "Inspiraci jsem bral přímo ze života, z jeho nitra, jádra i lůna," usmívá se zpěvák, jehož nové texty opět nepostrádají nečekané vtipné obraty či ironii.

Na nové album Mig 21 nakonec zařadil třináct skladeb. Fanoušci uslyší například sportovní žalm nad ztrátou iluzí Jaromíre, indiánskou hříčku Ho-Ka-He, anglické retro Here Comes The Gun. Prvním singlem je "jarně laděná" píseň Vlajky vlají, který fanoušci mohou znát z letních festivalů.

Dvě písně jsou ovšem výjimečné. Úvodní Loading Track tvoří krátké intro, závěrečná Tančím je pak předělávkou hitu z předchozí desky. Remix produkoval Angličan Richard James, který spolupracoval například s Faithless. Na CD pak jsou bonusy ve formě tří videoklipů - Malotraktorem, Nocí půjdu sám a Vlajky vlají.

Kapela svůj nový počin produkovaný opět vyzkoušeným a zkušeným Pavlem Rejholcem charakterizuje jako "odzbrojující sondu do současné populární hudby s nadhledem k danému tématu". "Udělat dobrou popovou písničku je naše zbožné přání," říká lišácky Macháček.

Název alba Pop Pop Pop a jeho obal ovšem odkazuje k jinému fenoménu - popularitě. "Nechali jsme se nafotit jako kapela, která je mnohem populárnější, než ve skutečnosti jsme. Máme na sobě zlato, démanty, hedvábí a z fotek je tušit, že na každého z nás čeká před dome kabriolet s kapotou vykládanou želvovinou," líčí zpěvák Mig 21.

Propagační turné k desce chystá Mig na počátek příštího roku s vyvrcholením 14. března ve velkém sále pražské Lucerny. Oficiální křest Pop Pop Pop se uskuteční 27. října, dva dny po vydání. "První album pokřtily matky, druhé otcové. Teď jsou na řadě děti," podotýká Macháček.

Další budoucnost Mig 21 počítá s vydáním DVD. "Už na něj sbíráme dva roky a mteriál a v této činnosti nadále pokračujeme. Snad se to podaří do roka a do dne vydat," načrtl plány kapely její zpěvák.

Kapela Mig 21 v čele se zpěvákem Jiřím Macháčkem (uprostřed) na propagační fotografii k albu Pop Pop Pop

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

RECENZE: Úhoři mají sice nabito, ale slepými. Herci se baví víc než diváci

Upoutávka k filmu Úhoři mají nabito

Není v českém filmu větší lítosti než nad projektem se slibnými jmény i začátkem, který se pak postupně rozpadá před...

Další z rubriky

VIDEO: Animovaný film Velké dobrodružství Čtyřlístku odhaluje ukázku

Trailer k filmu Velké dobrodružství Čtyřlístku

Nejznámější český komiks Čtyřlístek, který letos slaví padesát let, znovu ožije na plátně. Nový animovaný film vstoupí...

Dominika Hašková založila kapelu a sní o turné světem

Dominika Hašková

Před devíti lety se patnáctiletá Dominika Hašková dostala do finále první řady televizní soutěže Česko Slovensko má...

Ulrychovci nabídli naději v normalizaci. Jejich Nikola Šuhaj znovu vychází

Hana a Petr Ulrychovi

Petr Ulrych ve čtvrtek slaví pětasedmdesáté narozeniny, v pátek vyjde v reedici zásadní deska Nikola Šuhaj loupežník,...

Najdete na iDNES.cz