Pop Pop Pop, haleká Mig 21

  9:14aktualizováno  9:14
S fenoménem popularity si rozhodla pohrát populární kapela Mig 21. Své nové, v pořadí třetí album, na němž pokračuje v tradici veselých popěvků a melodií, proto pojmenovala Pop Pop Pop. "Je to rozverná a nebojme se říci optimistická deska," řekl iDNES zpěvák Jiří Macháček.

Nové album začalo vznikat před dvěma lety, nedlouho po vydání předchozího titulu Udělalo se nám jasno, který si koupilo přes 20 tisíc lidí. Ještě uspěšnější byl s více než dvojnásobným prodejem debut Mig 21 nazvaný Snadné je žít z roku 2001.

"S Tomášem Polákem jsme jezdili celou dobu vždy jednou na měsíc na víkend na soustředění. S sebou jsme si vzali kytaru a notebook a zachycovali popěvkový materiál," říká Jiří Macháček.

Se "surovými" nápady, které vykrystalizovaly na různých místech mimo Prahy - například v Ledči nad Sázavou či v Třeboni - poté kytarista Mig 21 dál pracoval ve svém studiu.

"Tomáš je přetavil do písňovité formy, na kterou jsem potom psal texty," podotýká Macháček. "Inspiraci jsem bral přímo ze života, z jeho nitra, jádra i lůna," usmívá se zpěvák, jehož nové texty opět nepostrádají nečekané vtipné obraty či ironii.

Na nové album Mig 21 nakonec zařadil třináct skladeb. Fanoušci uslyší například sportovní žalm nad ztrátou iluzí Jaromíre, indiánskou hříčku Ho-Ka-He, anglické retro Here Comes The Gun. Prvním singlem je "jarně laděná" píseň Vlajky vlají, který fanoušci mohou znát z letních festivalů.

Dvě písně jsou ovšem výjimečné. Úvodní Loading Track tvoří krátké intro, závěrečná Tančím je pak předělávkou hitu z předchozí desky. Remix produkoval Angličan Richard James, který spolupracoval například s Faithless. Na CD pak jsou bonusy ve formě tří videoklipů - Malotraktorem, Nocí půjdu sám a Vlajky vlají.

Kapela svůj nový počin produkovaný opět vyzkoušeným a zkušeným Pavlem Rejholcem charakterizuje jako "odzbrojující sondu do současné populární hudby s nadhledem k danému tématu". "Udělat dobrou popovou písničku je naše zbožné přání," říká lišácky Macháček.

Název alba Pop Pop Pop a jeho obal ovšem odkazuje k jinému fenoménu - popularitě. "Nechali jsme se nafotit jako kapela, která je mnohem populárnější, než ve skutečnosti jsme. Máme na sobě zlato, démanty, hedvábí a z fotek je tušit, že na každého z nás čeká před dome kabriolet s kapotou vykládanou želvovinou," líčí zpěvák Mig 21.

Propagační turné k desce chystá Mig na počátek příštího roku s vyvrcholením 14. března ve velkém sále pražské Lucerny. Oficiální křest Pop Pop Pop se uskuteční 27. října, dva dny po vydání. "První album pokřtily matky, druhé otcové. Teď jsou na řadě děti," podotýká Macháček.

Další budoucnost Mig 21 počítá s vydáním DVD. "Už na něj sbíráme dva roky a mteriál a v této činnosti nadále pokračujeme. Snad se to podaří do roka a do dne vydat," načrtl plány kapely její zpěvák.

Kapela Mig 21 v čele se zpěvákem Jiřím Macháčkem (uprostřed) na propagační fotografii k albu Pop Pop Pop


Nejčtenější

Rád bych někdy přijel a poznal Vojtu Kotka osobně, řekl Daniel Radcliffe

Daniel Radcliffe (Los Angeles, 6. srpna 2014)

Už dávno není kouzelnickým učněm. Výběrem rolí i změnou image dává Daniel Radcliffe jasně najevo, že se chce od role...

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

V Benátkách uspěla restaurovaná Extase. Zlatého lva má Joker

Z filmu Extase

Ocenění v kategorii Venice Classics si ze 76. ročníku benátského filmového festivalu odváží Národní filmový archiv...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

Další z rubriky

Návrat po deseti letech. Nové album -123min. bude poprvé celé v češtině

Kapela -123min.

Po deseti letech se na scénu vrací trio -123min. Sedmé album Les, které skupina vůbec poprvé kompletně nazpívala v...

Vydražte výjimečné vstupenky na koncert Bena Cristovao v O2 areně

Ben Cristovao

Ben Cristovao už téměř vyprodal O2 arenu. Poslední vstupenky se rozhodl dát do veřejné aukce, jejíž výtěžek věnuje...

VIDEO: Píseň Marty Kubišové Modlitba pro Martu má nový videoklip

Vrcholem večera bylo vystoupení Marty Kubišové (25. listopadu 2017).

Píseň Modlitba pro Martu poprvé zazněla v televizním seriálu Píseň pro Rudolfa III. a záhy se stala trnem v oku všem...

Najdete na iDNES.cz