Mig 21 rozvášnil Český Brod

  16:45aktualizováno  16:45
Technické problémy zkomplikovaly vystoupení dvou velkých hvězd sobotní části festivalu Rock For People. Během koncertu Meky Žbirky vypadával proud, Monkey Business začali s mnohaminutovým zpožděním kvůli závadě na zvuku. Naopak sety Mig 21 či Fun-Da-Mental proběhly v pořádku.

Nabitý program Rock For People je jistým způsobem zlým snem každého hudebního fanouška, protože puzení vyslechnout co nejvíc interpretů, ho nutí pobíhat po areálu ze stanu do stanu, od jedné scény ke druhé.

Jejich rozmístění v České Brodě naštěstí není tak roztříštěné, aby byli dopředu diskvalifikování fanoušci s, řekněme, horší atletickou kondicí. Čtyři hlavní pódia jsou od sebe vzdálena po nějakých dvou stech až tří stech metrech.

Nejatraktivnější show se pochopitelně konají na otevřených obřích jevištích: Stadion stage a Centrum.cz stage. Tam se také během sobotního večerního programu odehrály jak nejsympatičtější vystoupení, tak největší zklamání.

Zradila technika
Když hovoříme o zklamáních, nelze si pod tím představovat tristní hudební výkony, ale spíše zmíněné technické problémy, které stihly Meky Žbirku a Monkey Business. Druhé jmenované ale výpadek trochu rozhodil a ve svém půlnočním setu neodevzdali natolik výbušný výkon, jak u nich bývá zvykem.

Co pokazily závady techniky, dohnali nadšenci odjinud. S mohutnou odezvou se setkaly především dva koncerty: Migu 21 a londýnských Fun-Da-Mental. Jiří Macháček opět nezklamal a číslo nadité hity "Slepic pírka" nebo "Malotraktorem" prošpikoval pro něj typickými komentáři. "Nejsme recesistická kapela, jsme popová. Naše nová deska se proto bude jmenovat 'Pop pop pop'," hřímal například.

Méně humorní, zato dramatičtější byli Fun-Da-Mental z Velké Británie. Jen málokoho mohlo překvapit, že jakmile vylezli před mnohatisícový dav u Centrum.cz stage, okamžitě začali spílat Spojeným státům a Georgovi Bushovi, s čímž si de facto vystačili až do konce. Jejich vystoupení plné agresivního hip-hopu, indicko-pákistánské world music a drum'n'bass ale dostalo publikum do záviděníhodného varu.

To už se nedá říct o největší hvězdě sobotního večera, belgických Hooverphonic. Jejich křehká popová produkce ale ani neaspiruje na běsnění posluchačů a jejich provokaci. Pozornost na sebe strhávaly dva fenomény: lascivní zpěvačka Geike Arnaertová a chytlavé melodie.

Skvělá hudba byla i na menších scénách
Chybu však udělal i ten, kdo opomíjel stanové scény: Talent stage a Club stage. I tam bylo lze vyslechnout a uvidět výjimečná představení. Na prvně jmenované se blýskli vydařeným výstupem např. funkoví rockeři Hraczki nebo neuchopitelní finalisté Coca-Cola PopStar Lus3.

Club stage zase okupovaly formace tvrdšího ražení, publikum tam do víru hopsavých kreací přiváděli postupně Prohrála v kartách, Post-It či hardcoreoví Status Praesents, kteří produkci uzavírali nad ránem.

Od pozdních nočních hodin se rozeznívaly areálem rytmy house music z tanečního stanu. Monotónní úderka se prolínala s rozličnými vůněmi stánků, v nichž se připravovala tu indonéská kuchyně, tu vegetariánské pochutiny, onde zapékané bagety nebo tradiční grilované klobásy.

V noci proudily silničkou lemující višňový sad shrbené postavičky, zalézaly do houštin a tápavě hledaly svůj příbytek mezi stovkami jiných. Nad ránem už zase titíž lidé pohotově prozkoumávali program a cupitali do umýváren.

Fundamental, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Hooverphonic - Geike Amaert, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Hraczki, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Dav během koncertu kapely Kryštof, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Meky Žbirka, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Mig 21 - Jiří Macháček, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Post-It, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Kryštof - Richard Krajčo, festival Rock for People Český Brod - sobota 3. července 2004

Autoři:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

TRAILERY ROKU: Nejvíc lákalo strašení a filmy dětem nepřístupné

Trailer To

Trailery leckdy předznamenávají úspěch avizovaného filmu. V krátkém přehledu jsme vybrali upoutávky, které v uplynulém...

Zemřel kreslíř Vladimír Renčín, autor postaviček Dlabáčka či Rambouska

Klasik českého kresleného humoru Vladimír Renčín

Po dlouhé nemoci zemřel jeden z nejznámějších klasiků českého kresleného humoru Vladimír Renčín. Ilustrátorovi a...

Psaní je jak řízení auta, říká Dana Emingerová při křtu nové knihy

Dana Emingerová křtí svou knihu Doba obalová

Nové knížce Doba obalová spisovatelky Dany Emingerové patřil páteční večer v Divadle Sklep na Dobešce. A také hostům,...

Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?
Ve školkách chybí předškoláci, přibývá dvouletých dětí. Je to chyba systému?

Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že mateřské školky navštěvuje více dvouletých dětí oproti dřívějšku. Naopak ne všechny předškoláky, kteří mají předškolní docházku povinnou, rodiče do školky přihlásí. Jaké jim hrozí sankce?

Najdete na iDNES.cz