Televizní Silvestr má tři dirigenty, „Václavák“ řídí Ozzák

  0:01aktualizováno  0:01
Martin Dejdar na Nově, Malulena Bočanová na Primě, Aleš Háma na ČT1. To jsou tři herečtí dirigenti letošních televizních Silvestrů; ten čtvrtý, Pavel Anděl na ČT2, už patří k letité tradici.

Helena Vondráčková během úterní zkoušky na Václavském náměstí. Na Mejdanu roku televize Nova vystoupí i Petr Bende či kapela No Name. | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

seriál ComebackDejdar i jeho potrhlé "druhé já" čili Ozzák z oblíbeného sitcomu Comeback uvedou Mejdan roku z Václaváku, který na pražském náměstí Nova pořádá a v přímém přenosu vysílá už třetí rok. Velká party vypukne v osm hodin večer, její přípravu zprostředkuje během dne v pěti reportážních vstupech moderátor Snídaně s Novou Tomáš Krejčíř.

Eso s Lucií Bílou

Na hudebním pódiu se vystřídají Helena Vondráčková, Michal David, Petr Bende, Pavel Bobek, Ewa Farna, Sámer Issa, Petr Kolář, Peter Nagy, Marie Rottrová, Lucie Vondráčková, Marek Ztracený, Děda Mládek Illegal Band, No Name, Tereza Kerndlová, Petr Muk, Ondřej Ruml, Jitka Zelenková či Jiří Zonyga.

Ozzák poradí, jak se chovat k alkoholu

Připravila Mirka Spáčilová

seriál ComebackVáclav Klaus přijde se svým poselstvím na řadu až po hrdinovi sitkomu Comeback. Vůbec první novoroční projev totiž pronese hned po silvestrovské půlnoci na pražském Václavském náměstí rocker Ozzák čili Martin Dejdar.
Víte už, co Ozzák sdělí národu?
Jeho projev shrne, jak se vydařil rok 2008, a předpoví, jak budou vypadat roky příští. Poradí, jak by se lidé měli k sobě chovat. A jak by se měli chovat na Silvestra k alkoholu, což je Ozzákova červená nit večera.
Tipuji, že Ozzák navrhne, ať se k alkoholu chováme pozitivně.
Ano, pozitivně, ale s mírou.
V kolika podobách budete vlastně Silvestrem provázet?
V obou. V civilu coby Martin Dejdar, ale právě několik vstupů o silvestrovském chování a novoroční projev má na starost Ozzák.
Vrátí se Ozzák i příští rok?
Asi šest dílů Comebacku je už natočeno a další děláme v lednu; část se uvede na jaře, část na podzim.

Živý koncert na Václavském náměstí doplní šest videodiskoték, místo nichž divák u obrazovky uvídí předtočené zábavné speciály pořadů Babicovy dobroty, Rady ptáka Loskutáka, Ordinace v růžové zahradě, Přísně tajné, Mr. GS a Ulice.

ZE SERIÁLU COMEBACK - SEX JE VŠUDE

Po přípitku a hymně, již zazpívá skupina Alfa Gospel Praises, přijde Ozzákův novoroční projev a vzápětí novoroční Eso, v němž Leoš Mareš uvítá Lucii Bílou se synem Filipem.

TýTý 2007 - moderátor Petr VondráčekOba konkurenční Silvestry jsou na zvláštních vydáních stálých pořadů postaveny od základu. Na Primě nechybí sestřih hry Hádej, kdo jsem!, kde Petr Vondráček zopakuje nejzajímavější okamžiky letošních dílů; navíc připravil pro porotce Martina Zounara, Boba Klepla a Danu Morávkovou statistiku a pro sebe muzikantské překvapení.

Celý večer Primy však bude dirigovat moderátorka Top Star Magazínu Mahulena Bočanová v roli televizní hlasatelky. Nejprve zrekapituluje hlavní události roku ze světa celebrit, pak uvede reportáže s Helenou Vondráčkovou, Ewou Farnou či Evou a Vaškem a po americké komedii Austin Powers v Goldmemberu a blahopřání Karla Gotta se s Vondráčkem vrátí k přípitku.

Kdo připije o silvestrovské půlnoci

Česká televize: olympijská šampionka Barbora Špotáková a paralympionik Jiří Ježek

Mahulena BočanováNova: herci Zlata Adamovská a Petr Štěpánek ze seriálu Ordinace v růžové zahradě

Prima: Mahulena Bočanová z pořadu Top Star Magazín a Petr Vondráček, průvodce cyklu Hádej, kdo jsem!

Po půlnoci Prima nasadí výběr z cyklu Nikdo není dokonalý s někdejšími dvorními baviči této stanice, Jiřím Krampolem a Zdeňkem Izerem.

Jízda s Taxíkem

Táž dvojice se po půlnoci vynoří také na ČT v lidovém pořadu U muziky na Silvestra, ale do té doby bude třímat taktovku silvestrovských Kavčích hor průvodce pořadu Taxík Aleš Háma. Při sváteční jízdě však bude do vozu brát známé osobnosti – a opět zábavné speciály.

Namísto soutěže Hodina pravdy tak udeří Půlhodina pravdy s podtitulem Pomsta bude sladká; bláznivé úkoly v ní slavní hosté připraví pro moderátora pořadu Petra Svobodu. Ohlášeni jsou třeba herci Bára Štěpánová a Pavel Zedníček.

OZZÁK A BOBŘÍK MLČENÍ

Mimořádnou podobu slibuje rovněž Pošta pro tebe, po níž budou následovat střihové Silvestrovské osmičky – osm nejlepších scének ze zábavných pořadů uplynulých osmi let, v nichž se připomenou Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Karel Šíp, Jiří Lábus či Oldřich Kaiser.

Komediograf, jejž dosud znali jen návštěvníci divadla, nabídne nevšední bláznivý kabaret, ve kterém Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel a Josef Polášek mísí skeče, parodie a nejčernější humor, od výpravy k moři až po nejpomalejší sitcom na světě.

Tomáš Matonoha - Všichni moji hrdinovéNatáčení filmu Setkání v Praze, s vraždou - Pavel LiškaNatáčení filmu Protektor - Marek DanielHra Ivánku, kamaráde míří do věznic - Josef PolášekKarel Šíp a Ewa Farna na galavečeru Zlatý míč 2007

Vyvrcholení večera obstará Šípova talk show Všechnopárty, kde si spolu na téma Otevřeně o sexu popovídají Halina Pawlowská, Josef Alois Náhlovský a František Ringo Čech.

ČT2 věnuje svou silvestrovskou Noc s Andělem hudbě a hranicím komunikace. Pod názvem Komunikadze pořad prozkoumá v přímém přenosu možnost domluvy mezi lidmi, zvířaty i předměty, přivítá Jiřího Grygara, Danu Hábovou či Iva Šmoldase a naživo tu nechá zaznít muziku Anety Langerové, Ewy Farné nebo kapely Sto zvířat.

Evropská zdravice

Alexandr Vondra"Dvojka" si připravila i jednu specialitu. O půlnoci zahájí ve studiu místopředseda vlády Alexandr Vondra české předsednictví Evropské unii. Zájemci budou moci v přímém přenosu sledovat, kterak se slavnostně nasvítí a rozhýbe obří kyvadlo na pražské Letné.

Ale dočkají se i diváci, kteří před křiklavými oslavami dávají přednost staré dobré němé klasice. Po půlnoci se na ČT2 objeví kultovní anglická groteska beze slov Večeře pro dva.

A třeba na HBO se dá k Novému roku dospět bez estrád či anekdot se záznamem koncertu skupiny MIG 21 nebo na AXN s nedostižnou Noční show Davida Lettermana.

Televizní večer na Nový rok

Václav (ČT1) 70 % - Filmová tragikomedie Jiřího Vejdělka podle skutečného případu prezidentské milosti, v níž Ivan Trojan ztělesnil venkovského prosťáčka. Za svůj výkon dostal již čtvrtého Českého lva.

Jak se krotí krokodýli (Nova) 30 % - Rodinná komedie, v níž Marie Poledňáková volně po letech navazuje na motivy příběhů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, představí coby vnuka a dědu Jiřího Mádla a Václava Postráneckého.

Velmi křehké vztahy (Prima) 30 % - Ani ve svátek nezmizí z obrazovky Primy její tradiční nekonečný seriál, nicméně premiérový díl ponese aktuální název Novoroční sliby. Pak přijde na řadu americký romantický snímek Vzkaz v lahvi.

Pocta Pavarottimu (ČT2) 70 % - Ze záznamu se vysílá unikátní koncert z historického jordánského města Petra, který
se konal v říjnu na paměť zemřelého světového tenoristy. Diváci se setkají s pěvci Josém Carrerasem či Andreou Bocellim, s hvězdami populární hudby Stingem nebo Zuccherem i s Pražskou komorní filharmonií.

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřela zpěvačka Věra Bílá, romská hvězda plánovala velký comeback

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela světoznámá zpěvačka Věra Bílá. Tento týden přitom měla zahájit plánované comebackové...

Zemřel Stanislav Zindulka, vtipný a dvorný kavalír ze starých časů

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu, držitel Thálie i Českého lva Stanislav Zindulka. Zprávu...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

KOMENTÁŘ: Hitler může, Jackson ne? Když se upravuje historie, končí legrace

Záběr z odebrané epizody seriálu Simpsonovi

Děda Simpson prý za svého pobytu v Evropě předváděl striptýz Adolfu Hitlerovi. To je v pořádku. Ale když jeho syn Homer...

Další z rubriky

Zemřel herec a zpěvák Robert Hlavatý, hrál v Tajemství i v Ulici

Hudebník Robert Hlavatý

Ve věku 50 let zemřel na rakovinu muzikant a herec Robert Hlavatý. Objevil se v muzikálech Kvaska, Děti ráje či jako...

Čtyři svatby a jeden pohřeb se vrátily včetně Hugha Granta. Na 12 minut

Pozvánka k dobročinnému pokračování komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb

Pětadvacet let po vzniku slavné romantické komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb se diváci dočkali pokračování. Ve filmu...

RECENZE: To mi podrž předkus. Atrakcím Kouzelného parku chybí jen smích

Z filmu Kouzelný park

Na animované filmy se u nás prostě chodí, ať jde o průkopnické práce Pixaru, sériové hity typu Jak vycvičit draka, nebo...

Najdete na iDNES.cz