Johnny Depp si začal válku s úředníky

  1:00aktualizováno  1:00
Herec Johnny Depp si nekonvenční role pečlivě vybírá jak ve filmu, tak v životě. A zatímco se do kin chystají jeho Piráti z Karibiku 2, pustil se do dalšího boje – s úředníky a staviteli.

Johny Depp - Květiny oslavoval také populární herec Johny Depp, který přišel v převlečení za piráta. | foto: Profimedia.cz

Dvaačtyřicetiletý herec, jenž kdysi proslul jako "darebák Hollywoodu", se dnes spíš stylizuje do role otce z dobré čtvrti. Se svou rodinou – zpěvačkou a herečkou Vanessou Paradis a jejich dětmi Lily Rose a Jackem – tráví většinu času v domě na jihu Francie.

Tuto zemi si před časem vybral pro výchovu svých dětí a způsobil tenkrát ve Spojených státech značné pozdvižení, když v roce 2003 pro německý časopis Stern prohlásil: "Moje děti jsou malé a já si přeji, aby Ameriku chápaly jako hračku a rozbitou věc. Zkoumejte ji trochu, vyzkoušejte si ji, mějte z ní nějaký pocit, ale pak z ní vypadněte." Už proto jeho současná válka týkající se pozemků v Los Angeles mnohé poněkud překvapuje.

Starostlivý otec
Herec se nikdy netajil tím, že má jiný názor než američtí politici. A tamní patrioti mu stále ještě nemohou zapomenout, že když kvůli francouzskému nesouhlasu s americkou invazí do Iráku chtěli přejmenovat francouzské brambůrky na svobodné brambůrky (french fries na free fries), nazval je Depp idioty.

Podobně nelichotivá přízviska má teď pro městské úředníky. Ti totiž dali souhlas k výstavbě komplexu obchodů a restaurantů na Sunset Stripu. A ten by podle Deppa zničil výhled jeho dětí, pokud si budou hrát venku před jeho hollywoodskou nemovitostí.

V soudní při Deppovi právníci argumentují, že pokud bude komplex vysoký patnáct metrů postaven na nynějším parkovišti, pouhých třináct metrů pod Deppovým devítiapůlakrovým pozemkem, budou hercovy životní podmínky značně narušeny. Zastánci výstavby oponují, že Depp přece prohlásil, že jeho děti, šestiletá Lily Rose a čtyřletý Jack, budou s ním a s Vanessou Paradis vyrůstat ve Francii.

Je těžké říct, kolik času Depp, ať už  sám nebo s rodinou, vůbec v Los Angeles tráví. Nedávno, když se dodělávala "dvojka" Pirátů z Karibiku, byl sice vídán v místních restauracích, ale kromě sídla ve Francii má ještě další dům na jednom z karibských ostrovů. Příslušní hollywoodští městští radní odsouhlasili jednohlasně (poměrem pět k nule) projekt už v roce 2004, ale stavba stále zůstává pouhou utopií.

Stavitele, kteří se do ní hodlají pustit, dost překvapilo, že herec použil své děti jako právní argument u soudu. Losangeleský soud totiž už jednu Deppovu stížnost loni odmítl. Nyní se na ni v hercově zastoupení opět odvolává Deppova sestra Christi Dembrowski, která je jeho osobní asistentkou a prezidentkou jeho filmové produkční společnosti Infinitum Nihil.

Komíny bez krbů
Deppsi svou nemovitost pořídil za 2,3 milionu dolarů v roce 1995 – dnes má hodnotu zhruba dvojnásobnou. Sídlo v normanském stylu bylo postaveno v roce 1932. V té době bylo známé jako "pohádkový zámek", který si nechala vybudovat jedna poněkud výstřední žena. Dům má osm ložnic a deset koupelen a jednu zvláštnost – několik komínů, aniž je uvnitř jediný krb. Ve čtyřicátých letech sloužil jako soukromý penzionát.

Dnes je třípatrová budova kompletně zrestaurovaná, na pozemku je bazén upravený jako jezírko a kolem dokola jsou vzrostlé bambusy a stromy, které zabraňují jakémukoliv pohledu na nemovitost ze Sunset Boulevardu.

Spor, jak uvádí list Los Angeles Times, pozastavil výstavbu desetimilionového projektu komplexu na neurčitou dobu. Depp se osobně na těchto jednáních nepodílí, zastupuje ho jeho sestra a právníci a nikdo z nich neodpovídá na žádnou žádost médií o vyjádření k případu. Nikdo ovšem nepochybuje o tom, že Deppovi na jeho dětech velmi záleží.

Všeobecně se soudí, že roli továrníka Wonky ve filmu Karlík a továrna na čokoládu vzal herec nejen kvůli tomu, že chtěl opět spolupracovat s režisérem Timem Burtonem, který ho v roce 1990 angažoval do jeho první úspěšné role Střihoruký Edward. Dalším hercovým motivem byla snaha udělat Lily Rose a Jackovi radost.

Autoři: ,

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

TELEVIZIONÁŘ: Výjimečně před kamerou. Jak slaví Helena Třeštíková

Lída Baarová a Helena Třeštíková v roce 1995

Když Helena Třeštíková točila s Lídou Baarovou unikátní záběry zužitkované později v dokumentu Zkáza krásou, nacházela...

PRVNÍ DOJMY: Rozervané mondénní paničky bloumají telenovelou Milenky

Hrdinky seriálu Milenky

Když se zdá, že český seriál došel na vrchol pokleslosti, zasáhnou Slováci. Vedle titulu Milenky, který letní Nova...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz