Iron Man 2 míří do kin s hudbou od AC/DC, iDNES.cz k ní přidá sadu vinylů

  16:20aktualizováno  16:20
Nemá nadpřirozené schopnosti, zato jízlivý humor a pohlednou tvář Roberta Downeyho Jr., který na akční komiks naláká i dámy. Možná proto předloňský Iron Man vydělal přes půl miliardy dolarů a Iron Man 2, který už míří do kin, pomýšlí dokonce na rekord.

Z filmu Iron Man 2 | foto: Bontonfilm

V Americe chce za první víkend v kinech utržit 160 milionů dolarů, čímž by přebil o dva miliony dolarů start Temného rytíře.

Pozor na novou krásku

Jinými slovy, začíná takzvané horké americké léto – tedy sezona diváckých hitů, která trvá zhruba od května do září a z vesměs oddechových snímků čerpá největší příjmy celého roku. Iron Man 2 ji letos odstartuje tak trochu s předstihem, již v posledních dubnových dnech a v desítkách zemí současně; včetně Česka.

Z filmu Iron Man 2Z filmu Iron Man 2

Jakou zápletku "dvojka" slibuje? V prvním snímku vyšlo najevo, že pod vrstvami odolného kovu se skrývá důvtipný vynálezce a úspěšný zbrojařský magnát Tony Stark neboli Downey. Jakmile jeho maska spadla, stal se předmětem zájmu nejrůznějších skupin.

Pochopitelně přispěchala vláda Spojených států, která by ráda génia získala do svých služeb. Ale zároveň se činí konkurence, hlavně Justin Hammer v podání Sama Rockwella, který až dosud vědecký souboj s hrdinou vždy prohrával a teď nabízí, že nedá-li Stark svou výzbroj Pentagonu, vyrobí pro armádu vlastní verzi.

Konečně třetího zájemce představuje potetovaný hrubián Ivan Vanko, jehož jméno prozrazuje ruský původ i metody. Zlosyn, jejž hraje Mickey Rourke, si chce navíc se Starkovou rodinou vyřídit i soukromé dávné účty, a to pomocí dvou elektrických bičů, které dovedou přetnout v půli cokoli a kohokoli včetně železného muže.

Z filmu Iron Man 2

Naopak na straně hrdiny stojí nadále jeho oddaná asistentka ztělesněná Gwyneth Paltrowovou, a armádní spojenec, kterého zosobňuje Don Cheadle. Novou posilou týmu je postava Scarlett Johanssonové, na niž by si však měl Iron Man dát dobrý pozor.

Příště mezi kovboji

Přestože režisér Jon Favreau zamítl původní úvahy o natáčení s kamerami pro formát 3D, slibuje i druhý díl poutavou podívanou. Jednak se točilo i na Velké ceně Monaka, jednak byl pro nákresy akčních sekvencí najat uznávaný animátor Genndy Tartakovsky.

Ani herci nebrali přípravu na lehkou váhu. Rourke se kvůli roli ruského kriminálníka podíval do moskevského vězení Butyrka a půl svého textu nacvičil v ruštině.

Z filmu Iron Man 2 (Robert Downey Jr.)Z filmu Iron Man 2

Johanssonová trénovala již šest týdnů před natáčením a pak celého půl roku před kamerou; navíc se prý volně inspirovala hrdinkou klasické komedie Ninočka – sovětskou agentkou v podání Grety Garbo.

A Rockwell si splnil sen alespoň dodatečně a nepřímo: původně měl totiž hrát už v prvním filmu hlavní roli Iron Mana, o to víc si prý ve "dvojce" vychutnával postavu jeho protivníka.

Z filmu Iron Man 2 (Scarlett Johanssonová)

Iron Man 2 znamená první pokračování z produkce "komiksové" značky Marvel Studios i první pokračování v dráze režiséra, jenž ani v Iron Manovi nezapomíná na své herecké vlohy – objevuje se tu coby hrdinův komorník.

Právě oplechované sérii vděčí Favreau za další nabídky: na příští rok chystá western s prvky sci-fi Kovbojové a vetřelci, v němž hlavní roli vytvoří hrdina bondovek Daniel Craig.

Vyhrajte s AC/DC

Portál iDNES.cz nabízí svým čtenářům soundtrack k filmu Iron Man 2., kterou nahrála australská pětice AC/DC.

Soundtrack k filmu Iron Man 2 od AC/DC

Ve spolupráci s hudebním vydavatelstvím Sony Music Entertainment ovšem přidává i unikátní bonus. Vyhrajte jedinečnou kolekci vinylů kapely. Na patnácti deskách si tak můžete připomenout její diskografii.

Diskografie AC/DC na vinylech


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Zemřela herečka Troškových komedií Alena Karešová, vypravěčka Arabely

Alena Karešová ve filmu Bota jménem Melichar (1983)

V 92 letech zemřela herečka Alena Karešová. „Hrála v mých filmech, v Botě jménem Melichar představovala protivnou...

RECENZE: Šarm francouzské komedie utopí Ibiza v názorné močůvce

Z plakátu filmu Ibiza

Americká série Bláznivá dovolená putující s filmovou rodinkou Griswoldových se nikdy netvářila hlubokomyslně, ale na...

VIDEO: Vrací se Top Gun. Neohrožený Tom Cruise je pořád kapitán

Trailer k filmu Top Gun: Maverick

Herec Tom Cruise překvapil účastníky Comic-Conu v San Diegu svým předem neohlášeným vystoupením, na kterém představil...

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?

Najdete na iDNES.cz