DO KINA: Český týden. Pohovoříme s Masarykem a poletíme na Mars

  6:50aktualizováno  6:50
S nástupem podzimu přituhuje také boj o diváky, kina totiž hlásí rovnou deset premiérových titulů. A hned čtyři z nich, tři hrané novinky a jeden dokument, zastupují domácí tvorbu.

Jan Budař jako Karel Čapek a Martin Huba v roli T.G. Masaryka se potkali ve filmu Hovory s TGM. Režisér Jakub Červenka slibuje „výbušné napětí a silné emoce“, ačkoli si hrdinové spolu jen povídají.

Příběh nazvaný Mars láká na raritu. Režisér Benjamin Tuček a herci Petra Nesvačilová či Jiří Havelka totiž českou vesmírnou expedici natáčeli na vědecké základně v americké poušti.

Fotogalerie

Komedii Jak se moří revizoři, v níž hrají Dana Morávková či Petr Batěk, režírovala Eva Toulová. Líčí v ní osudy maloměstské rodiny dopravního revizora, který zažije pár minut slávy.

Dokument Až přijde válka natočil Jan Gebert u našich východních sousedů mezi příslušníky hnutí, které si říká Slovenskí Branci. Tváří se jako domobrana, ale výcvikem zahanbí i armádu a míří až do politiky.

Válečné drama ...a dělo bylo ještě žhavé zavede do ostřelovaného Sarajeva. Osiřelý chlapec ztratí po smrti svých rodičů řeč a musí rychle dospět, aby v obléhaném městě přežil.

Horor Halloween vrací na scénu hrdinku původního filmu v podání Jamie Lee Curtisové. Před čtyřiceti lety přežila řádění vraha pod maskou, který skončil v psychiatrické léčebně. Jenže nyní uprchl a zas ji hledá.

Britský film Králové zlodějů, kterému vévodí Michael Caine, vychází ze skutečné šokující události. Loupež století totiž v Londýně před třemi lety provedla parta důchodců.

Romance Na Chesilské pláži vznikla podle knihy uznávaného Iana McEwana. Odehrává se v 60. letech v hotelu, kde novomanželé neohrabaně zpackají svou svatební noc.

Skandinávský příběh Tina a Vore přináší romanci s prvky severských mýtů. Ona je celní úřednice, která čichem dovede vycítit pašeráky, on umaštěný podivín, jehož vůně ji zaskočí.

Pod titulem Čarodějovy hodiny je podepsán Eli Roth, proslulý skandální sérií Hostel. V rodinné novince sleduje, co malý sirotek zažije u strýce kouzelníka a jeho též čarující sousedky. Ukázky a komentář najdete na videu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Další z rubriky

PRVNÍ DOJMY: Recyklovaný Kameňák. I reklamy jsou vtipnější a kratší

Ze seriálu Kameňák

Původní Kameňák čítal pět dílů včetně posledního Vánočního Kameňáku plus několik filmů o filmu, ale pořád to nestačilo....

TELEVIZIONÁŘ: Ženy, pozor! Muži vám fušují už i do červené knihovny

Záběr z filmu Studnářova dcera

Leckdo si stýská, že obrazovka je samá krev, ale ve skutečnosti žánr krimi vede těsný souboj se sladkobolnou...

VIDEO: Zodpovědná matka a neřízená střela. Hrdinky Skleněného pokoje

Hrdinky filmu Skleněný pokoj

Ve Skleněném pokoji se potkaly zahraniční hvězdy. Hanna Alströmová hraje Liesel a Carice van Houtenová Hanu. „Liesel ...

Najdete na iDNES.cz