DO KINA: Český týden. Pohovoříme s Masarykem a poletíme na Mars

  6:50aktualizováno  6:50
S nástupem podzimu přituhuje také boj o diváky, kina totiž hlásí rovnou deset premiérových titulů. A hned čtyři z nich, tři hrané novinky a jeden dokument, zastupují domácí tvorbu.

Jan Budař jako Karel Čapek a Martin Huba v roli T.G. Masaryka se potkali ve filmu Hovory s TGM. Režisér Jakub Červenka slibuje „výbušné napětí a silné emoce“, ačkoli si hrdinové spolu jen povídají.

Příběh nazvaný Mars láká na raritu. Režisér Benjamin Tuček a herci Petra Nesvačilová či Jiří Havelka totiž českou vesmírnou expedici natáčeli na vědecké základně v americké poušti.

Fotogalerie

Komedii Jak se moří revizoři, v níž hrají Dana Morávková či Petr Batěk, režírovala Eva Toulová. Líčí v ní osudy maloměstské rodiny dopravního revizora, který zažije pár minut slávy.

Dokument Až přijde válka natočil Jan Gebert u našich východních sousedů mezi příslušníky hnutí, které si říká Slovenskí Branci. Tváří se jako domobrana, ale výcvikem zahanbí i armádu a míří až do politiky.

Válečné drama ...a dělo bylo ještě žhavé zavede do ostřelovaného Sarajeva. Osiřelý chlapec ztratí po smrti svých rodičů řeč a musí rychle dospět, aby v obléhaném městě přežil.

Horor Halloween vrací na scénu hrdinku původního filmu v podání Jamie Lee Curtisové. Před čtyřiceti lety přežila řádění vraha pod maskou, který skončil v psychiatrické léčebně. Jenže nyní uprchl a zas ji hledá.

Britský film Králové zlodějů, kterému vévodí Michael Caine, vychází ze skutečné šokující události. Loupež století totiž v Londýně před třemi lety provedla parta důchodců.

Romance Na Chesilské pláži vznikla podle knihy uznávaného Iana McEwana. Odehrává se v 60. letech v hotelu, kde novomanželé neohrabaně zpackají svou svatební noc.

Skandinávský příběh Tina a Vore přináší romanci s prvky severských mýtů. Ona je celní úřednice, která čichem dovede vycítit pašeráky, on umaštěný podivín, jehož vůně ji zaskočí.

Pod titulem Čarodějovy hodiny je podepsán Eli Roth, proslulý skandální sérií Hostel. V rodinné novince sleduje, co malý sirotek zažije u strýce kouzelníka a jeho též čarující sousedky. Ukázky a komentář najdete na videu.

Autor:

Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Poslední smích, slzy i nostalgie. Skončila Teorie velkého třesku

Promo k deváté řadě seriálu Teorie velkého třesku

Po dvanácti letech zmizela parta teoretických fyziků a jejich praktických partnerek z komediálního seriálu Teorie...

Další z rubriky

VIDEO: Tim Roth známý z Pulp Fiction vládne seriálu Šerifská hvězda

Trailer k seriálu Šerifská hvězda

V idylickém městečku uprostřed hor začíná nový život policejní detektiv, kterého v seriálu Šerifská hvězda hraje Tim...

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

VIDEO: Pět minut vestoje tleskali v Cannes příběhu Eltona Johna

Trailer k filmu ROCKETMAN

Festivalová noc plná emocí, píše se o canneské premiéře životopisného snímku Rocketman, na níž se potkali Elton John i...

Najdete na iDNES.cz