Fillův figurální obraz Dvojice téměř zdvojnásobil vyvolávací cenu 13 milionů korun. Velkoformátový surrealistický olej pochází ze sbírky Jaroslava Borovičky. Aukce obrazu od Toyen začínala na sedmi milionech korun. „Dílo se do Prahy dostalo z francouzské rodinné sbírky, do níž bylo zakoupeno hned po dokončení přímo od autorky. Tento komorní, ale působivý obraz dosud zůstával veřejnosti utajen,“ uvedla Galerie Kodl.
Za plátno Jakuba Schikanedera Ulice v zimě s vyvolávací cenou šest milionu korun zájemce zaplatí 15,34 milionu korun. Olej Pohřeb figuralisty Joži Uprky se vydražil za 3,24 milionu Kč. Z děl Václava Špály se na aukci za víc než dva miliony korun prodalo zátiší Kytice, které pochází z majetku prezidenta Emila Háchy, nebo obraz z jeho raného období s názvem Pradlena, který do své sbírky zařadil spisovatel Karel Čapek.
Za raný olej Jana Zrzavého Noli me tangere, který veřejnost viděla naposledy v roce 1940, se cena v aukci zvýšila z vyvolávacích sedmi milionů na 9,24 milionu korun. Obraz zachycující moment z Janova evangelia, kdy se Kristus jako první zjevil Marii Magdaleně poté, co objevila jeho prázdný hrob, byl podle Galerie Kodl od svého vzniku součástí sbírky, kam jej autor osobně předal. Za plátno V kavárně od Rudolfa Kremličky zájemce zaplatí 4,2 milionu.
Kupkovo Početí se vydražilo za 115 milionů, je to nejdražší prodaný obraz v ČR |
První část aukce měla charitativní rozměr. Na podporu festivalu Pražské jaro se vydražilo šest děl mimo jiné od Petra Nikla, Ivana Pinkavy, Milana Grygara a Jakuba Roztočila, inspirací jim byl cyklus symfonických básní Má vlast od Bedřicha Smetany. Výtěžek byl téměř dva miliony korun. Část aukce pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy, přinesla zhruba 1,75 milionu korun. Dražila se díla například od Ronyho Plesla, Jakuba Špaňhela, Michala Mráze a Jana Híska.