Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Po 2 518 dnech se znovu otevřel bazén hotelu Thermal pro veřejnost

  15:28
S omezenou kapacitou a řadou nedodělků. Přesto je už ikonický bazén v provozu. Původně měl být bazén hotelu Thermal v provozu v červnu, po několika odkladech se ale veřejnosti otevřel v neděli odpoledne. Skončila tak jedna z nejdůležitějších etap rekonstrukce karlovarské ikony - hotelu Thermal a jeho bazénu. Stavba se tak posouvá do 21. století.

Samotný hotelový bazén byl otevřen v roce 1976, za dobu své existence prošel jen jedinou opravou a to v roce 1996. Nedostatek péče nakonec vyústil v roce 2014 do uzavření bazénu.

„Necelých sedm let byl tedy bazén mimo provoz, přesně to bylo 2518 dnů,“ uvedl při slavnostním otevření bazénu generální ředitel hotelu Thermal Vladimír Novák. Samotný Thermal byl od začátku koncipován jako festivalový palác a mezinárodní hotel. 

„Samotný bazén byl tak trochu úlitbou pro Karlovaráky, protože výstavbě celého komplexu muselo ustoupit 27 historických domů, včetně Mattoniho vily. Projekt tak měl přinést i něco místním, dodal ředitel hotelu.

Původně necelý padesátimetrový bazén obsahoval zhruba 15 procent čištěné vřídelní vody. Při rekonstrukci došlo ke změně a vznikly bazény dva. V jednom je pouze vřídelní voda, dá se v něm posadit a strávit zhruba 20 minut relaxací v teplé minerální vodě. Pak se stačí jen osprchovat a skočit do studenější vody většího bazénu. „Pro rekreační sportovce je určený střed většího bazénu, kde jsou čtyři pětadvacetimetrové dráhy,“ popsal ředitel nové bazény.

K rekonstrukci celého komplexu Thermalu, který patří státu, přistoupilo ministerstvo financí až po delší době. Předcházely tomu dva nepovedené pokusy o privatizaci a z toho vyplývající roky chátrání. „Za celou dobu sem bylo investováno asi 20 milionů korun a proto to vypadalo, tak jak to vypadalo,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová. „Musely se vyřešit vleklé vlastnické spory a hotel definitivně vyjmout z privatizace. Do této chvíle jsme do hotelu a bazénu investovali na 580 milionů korun, dalších 300 milionů vláda schválila v červenci na dodělání dalších věcí okolo hotelu,“ dodala.

Omezený provoz

Nedělní vstupné do bazénu činilo rovných sto korun, přičemž výtěžek byl určený na pomoc obcím zasaženým tornádem. I v dalších dnech si budou moci lidé zaplavat za nižší vstupné. 

„Pro nás je to nejznámější bazén v republice. Zatím budeme fungovat v omezeném módu od 10 do 18 hodin s kapacitou omezenou na 150 návštěvníků,“ uvedl provozní ředitel společnosti Saunia Jaroslav Zonyga, která bude bazén a sousední saunové centrum provozovat. Jeho dokončení se očekává na podzim. 

V tomto režimu budou návštěvníci platit 150 korun za tři hodiny pobytu, po dokončení pak cena pobytu dosáhne na částku 245 korun za dvě hodiny v bazénu ve všední dny. O víkendech to pak bude podle ceníku zveřejněného na stránkách Saunie 345 korun.

Návštěvníci se v neděli mohli přesvědčit, že bazény jsou sice hotové, ale plavčíci je upozorňovali, aby se vyhnuli některým dlaždičkám, které jsou čerstvě položené, a ještě nejsou vyspárované. Při průchodu šatnami byly vidět i nedokončené skříňky nebo podlahy pokryté linoleem místo dlažbou.

„Samotný hotel i bazén patří spolu s Becherovkou, Moserem a lázeňskými oplatkami k symbolům města. Proto jsem ráda, že je už bazén v provozu. Doufám, že ceny pro místní budou lepší,“ poznamenala při slavnostním otevření hotelu karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová.

Podle Jaroslava Zonygy se bude Saunia snažit vyjít vstříc i karlovarským seniorům a rodinám s dětmi. „Nabídneme desetitýdenní vstupenku za tisíc korun na deset vstupů na dvě hodiny. Vstup tak vyjde na stovku,“ upřesnil Zonyga.

Autor:
  • Nejčtenější

Plánovaný tunel na stavbě cyklostezky nejde prorazit. Kraj řeší, co s tím

18. června 2024  14:47

Jeden z technicky a finančně nejnáročnějších úseků páteřní cyklostezky Ohře v současné době vzniká...

Předvedly se na Den větru. Dokážou za hodinu vyrobit energii pro celou rodinu

15. června 2024  18:47

Osmi gigawatthodinami elektřiny přispěly v loňském roce do české energetické soustavy dvě větrné...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

V nové hale Witte najde práci až 350 lidí, šanci dostanou i starší 55 let

13. června 2024  15:04

Výroba zámkových systémů pro klíčového zákazníka, německou automobilku BMW, bude první, která oživí...

Na nádraží v Chebu už zbourali historickou rotundu. Nahradí ji nová hala

18. června 2024  16:31

Historická severní rotunda na nádraží v Chebu, která sloužila pro opravy vlaků, je již minulostí....

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Narovnávání serpentin u Bečova se protáhne, komplikace stavbu prodraží

12. června 2024  15:56

Možná až o dva měsíce oproti původně plánovanému konci července se prodlouží termín dokončení...

Císařské lázně uspěly v soutěži Stavba roku, přibude nový prohlídkový okruh

19. června 2024  17:04

Už rok jsou přístupné Císařské lázně v Karlových Varech po generální rekonstrukci. Za tu dobu...

V Karlovarském kraji chybí policisté. Přidejte jim, píší starostové Rakušanovi

19. června 2024  12:54,  aktualizováno  13:49

Nedostatečné platové ohodnocení, náročnost práce i konkurence z nedalekého Německa jsou podle...

Z deseti glóbů se povede šest. Festivalové ceny z Moseru jsou letos menší

19. června 2024  11:08

O 7,5 centimetru menší budou od letošního roku Křišťálové glóby, hlavní ceny Mezinárodního...

Odložené lince z Tel Avivu do Varů dává naději nasazení menšího letadla

19. června 2024  8:36

Přímé letecké spojení mezi Karlovými Vary a izraelským Tel Avivem bude nakonec zajišťovat letadlo s...

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...