SOS triky proti nejčastějším ženským problémům. Tajemství spočívá v energetických centrech těla.

Životní energie

Ilustrační snímek

Hojivé a léčebné účinky doteků jsou prokázány různými vědeckými studiemi. Jejich působení hraje ve východní medicíně odjakživa významnou roli, ať už se to týká indické ájurvédy nebo jógy, tradiční čínské medicíny (TCM) nebo – a tady obzvláště – reiki, což v překladu znamená životní energie.

A právě životní energií se zabývají všechna tahle učení. Je to víra, že duše i tělo jsou spojené neměřitelným proudem energie.

Co se ale změřit dá?

Je to jednoduché, třeba úspěch takových léčebných metod založených na energii. A to v mnoha případech i tehdy, kdy se při lékařském vyšetření nic špatného nenašlo.

Co jsou čakry, a jak vašemu tělu mohou pomoci

Pro ženy je významná zejména stimulace takzvaných čaker. Tak si můžou dokonce samy uvolnit blokády energie – například při nejasných bolestech hlavy, psychických nebo kardiovaskulárních obtížích i problémech s močovým měchýřem. Jak?

Čakry jsou energetická centra, která se nacházejí mezi hlavou a podbřiškem. Je jich sedm a poruchy v nich můžeme vnímat – a také se s nimi vypořádat – přikládáním rukou nebo vnitřními představami. Umožňuje to zmírnění nebo odstranění nejrůznějších ženských obtíží. Díky speciálním postupům lze harmonizovat každou z čaker.

Následující cvičení je nejlepší provádět vleže.