Proces stárnutí je přirozený. Nelze jej zcela zastavit, ale můžeme alespoň zpomalit jeho projevy. Postačí k tomu správná forma péče o pleť a změna životního stylu. To jsou nejdůležitější elementy, které nám pomohou zvítězit nad příznaky stárnutí.

V hlavní roli kolagen

Lidská kůže je tvořena až ze 70% bílkovinou kolagen. Množství kolagenu v organizmu s přibývajícím věkem postupně klesá. Vzhledem k tomu, že pojivová tkáň obepíná celé naše tělo, je pro regeneraci a obnovu pokožky víc než potřebné zajistit a podpořit dostatečnou produkci této bílkoviny. Přítomnost kolagenu v těle zajišťuje také pružnost a pevnost pleti. Kolagen lze dodávat do organizmu prostřednictvím potravin a potravinových doplňků. Zvnějšku můžeme pomoci s jeho obnovou výběrem správné kosmetiky.

  • Kromě kolagenu se zaměřte také na produkty s obsahem kyseliny hyaluronové. Ta je pro stárnoucí pleť dalším velmi důležitým faktorem. Vybírejte produkty s označením anti-anging. Obsahují to nejlepší v boji proti vráskám a stárnutí pleti.

Používejte séra

Séra jsou mezi ženami stále podceňována. Nedopouštějte se jedné z hlavních chyb v péči o pleť. Séra podporují účinky denního nebo nočního krému. Umožňují rychlejší a hlubší vstřebávání všech důležitých složek. Pokožka je tedy intenzivněji vyživená a hydratovaná.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Chraňte se před sluncem

Sluneční paprsky mají pro lidské tělo blahodárné účinky. Především pak pro psychiku. Ovšem je potřeba se před jejich působením správně chránit. UV paprsky jsou totiž jednou z příčin, která významně přispívá ke stárnutí kůže. Dermatologové proto, kromě jiného, doporučují předcházet příznakům předčasného stárnutí kůže každodenním používáním přípravků s dostatečně vysokým ochranným faktorem.

Upravte životosprávu

Ve dvaceti vám možná nevadilo pochutnávat si na smaženém. Jenže nesprávné stravování se negativně odráží na vzhledu pleti. Čím jsme straší, tím je důležitější se v jídle hlídat, bohužel. Pro krásnou, dostatečně hydratovanou, zdravou pleť bez hlubokých vrásek je rozhodující vyvážená strava bohatá na čerstvé ovoce, zeleninu a bílkoviny. Omezte konzumaci rafinovaného bílého cukru.

Dostatečný pitný režim

Nejen organismus potřebuje dostatečnou vláhu. I pleť je žíznivá. Pamatujte, že dostatečně hydratovaná pleť je jemnější a vypnutější, tudíž bez viditelných vrásek. Kromě sklenky čisté vody mějte po ruce také vychytávku v podobě termální vody ve spreji. Pokožce dodává potřebnou hydrataci. Jemnou mlhou alespoň dvakrát denně osvěžte pokožku obličeje. Nemusíte se bát o svůj make-up. Mlha nemá žádný vliv na kvalitu líčení.

Rada na závěr: Nikdy nechoďte spát nalíčená. Dodržujte pravidla odličování a čištění pokožky. Jak na to si přečtěte ZDE.

  16:00